AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU  

nowsze wiadomości

 

ZAPROSZENIE NA UROCZYSTOŚĆ NADANIA IMIENIA SZKOLE

 

Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Rodzice i Uczniowie
 Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku
mają zaszczyt zaprosić   mieszkańców powiatu janowskiego i sąsiednich,
absolwentów oraz wszystkich sympatyków szkoły
na uroczyste nadanie imienia Powstańców Styczniowych,
które odbędzie się  3 października 2019r. o godz. 10:30 na hali sportowej.

Program uroczystości:

945     - Rejestracja uczestników-miejsce hala sportowa

1030   - Uroczysta Msza Święta i uroczyste poświęcenie sztandaru

1120   - Powitanie gości i okolicznościowe przemówienia

1140    - Część artystyczna

           - Uroczyste nadanie imienia.

 

   

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

Rocznica pacyfikacji przez Niemców wsi Osówek.

  29 września 2019 r jak każdego  roku w ostatnią niedzielę września delegacja  naszej szkoły z pocztem sztandarowym  uczestniczyła w uroczystościach upamiętniających pacyfikację mieszkańców wsi Osówek.

29 września 1942 r. Niemcy bestialsko wymordowali  43 mieszkańców Osówka.

W tutejszej kaplicy mszę św. odprawił ksiądz dziekan Krzysztof Woźniak Msza zgromadziła  władze gminne, społeczności szkolne  oraz okolicznych  mieszkańców. Mszę św. poprzedził występ w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Potoczku im. Jana Pawła II.

Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal  podkreślił bestialstwo Niemców którzy wymordowali całą wieś, zaznaczył  że ważne jest dla młodego pokolenia kultywowanie pamięci o wydarzeniach minionych oraz pielęgnowanie patriotyzmu.

Delegacje: Urzędu Gminy, szkół gminnych i naszej złożyły wieńce pod pomnikiem upamiętniającym tamte tragiczne wydarzenia.

J. Olszyńska

       

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

80 rocznica Zakończenia Działań Obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego w Momotach Górnych. 

W niedzielę 29 września 2019 r. delegacja naszej szkoły wraz z Dyrektorem panem Dariuszem Wolanem wzięła udział w uroczystości 80 rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Grupy płk. Tadeusza Zieleniewskiego w Momotach Górnych.

Rocznica upamiętniająca historię dumnego narodu, walczącego o wolność, samostanowienie i polskość przed światem i Europą. Uroczystość rozpoczęła się montażem słowno – muzycznym „Momoty 1939-2019” przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim oraz GRH „Zakłady Południowe” ze Stalowej Woli.

Następnie odbyła się Msza Święta odprawiona na ołtarzu polowym, na placu przykościelnym w Momotach Górnych.

Uroczystość uświetniła wojskowa asysta honorowa, wystawiona przez 19 Brygadę Zmechanizowaną oraz Orkiestrę Wojskową z Lublina. Odśpiewany został hymn państwowy, odczytano Apel Pamięci i oddano salwę honorową.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz powiatowych, burmistrzowie, wójtowie gmin z całego powiatu, przedstawiciele policji, straży, nauczyciele, harcerze, uczniowie szkół, poczty sztandarowe i licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu.

Delegacja naszej szkoły na zakończenie uroczystości złożyła wieniec pod pomnikiem.

   

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

MIĘDZYWOJEWÓDZKIE MISTRZOSTWA MŁODZIKÓW W ZAPASACH

Dnia 29 września br. w Hali Widowiskowo - Sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.

Uroczystego otwarcia dokonali Mieczysław Czwaliński – prezes Lubelskiego Związku Zapaśniczego oraz Tadeusz Kuśmierczyk – trener i działacz Ludowego Klubu Sportowego „Olimp” w Janowie Lubelskim. Podczas zawodów obecny był również dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan.

Obsadę sędziowską stanowili: Andrzej Biernat – sędzia główny, Dariusz Jabłoński - mistrz świata, Mariusz Łoś – wicemistrz Europy. W zawodach uczestniczyło ponad 80 zawodników z czterech województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, którzy rywalizowali w 10 kategoriach wagowych.

Wśród nich byli również zapaśnicy z powiatu janowskiego reprezentujący Ludowy Klub Sportowy „Olimp” Janów Lubelski, którzy w dwóch kategoriach stanęli na najwyższym stopniu podium. Mistrzostwa stały na wysokim i wyrównanym poziomie, a wielofunkcyjność naszej hali sportowej przyczyniła się również do bardzo dobrej organizacji.

Mariusz Karkusiewicz

           

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

II miejsce uczniów ZSCKR w Potoczku  w konkursie „Janów Lubelski w okresie okupacji”

Osiemdziesiąta rocznica wybuchu II wojny światowej była inspiracją tematyki tegorocznego konkursu historycznego organizowanego przez Muzeum Regionalne i Bibliotekę Publiczną w Janowie Lubelskim pod patronatem: Jerzego Bieleckiego - Posła na Sejm RP, Artura Pizonia - Starosty Janowskiego i Krzysztofa Kołtysia - Burmistrza Janowa Lubelskiego.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół średnich z terenu powiatu janowskiego i  miał formę turnieju wiedzy, w którym rywalizowały ze sobą trzyosobowe drużyny z poszczególnych szkół. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Mateusz Lewandowski (II BT), Mateusz Małek i Mateusz Ślusarski (IV BT). Chłopcy wykazali się obszerną wiedzą historyczną  i z największą ilością punktów zakwalifikowali się do drugiego etapu, w którym rywalizowali z drużyną z Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza. Ostatecznie zajęli II miejsce uzyskując kilka punktów mniej.  Serdecznie gratulujemy!

D. Florczak

 

 

 

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

Uczniowie ZSCKR na Salonie Maturzystów

Jak osiągnąć sukces na egzaminie maturalnym? Jak uniknąć błędów podczas rozwiązywania arkusza egzaminacyjnego? Tego, oraz wielu innych informacji przydatnych dla maturzystów mogli dowiedzieć się uczniowie klas IV Technikum, którzy w czwartek, 26 września br. odwiedzili Salon Maturzystów PERSPEKTYWY 2019 w Lublinie.

Oprócz udziału w spotkaniach z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie uczniowie mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych, otrzymać materiały informacyjne oraz rozwiać swoje wątpliwości dotyczące wyboru kierunków studiów.

Salon Maturzystów jest największą w kraju kampanią informacyjną przeznaczoną dla uczniów szkół średnich. Spotkania organizowane są w 16 miastach uniwersyteckich na terenie całego kraju.

W Lublinie, gospodarzem tegorocznego spotkania był Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Mamy nadzieję, że uzyskana wiedza przełoży się na sukces na egzaminie maturalnym, czego serdecznie życzymy!

D. Florczak

 

 

 

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

Europejski Dzień Języków

 Europejski Dzień Języków to święto ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Uczniowie klasy 4, 2 oraz 1, pod kierunkiem Pani Agnieszki Kozioł przygotowali krótką część artystyczną, której celem było przypomnienie o tym że zawsze warto uczyć się języków obcych.

 

   

 

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

Kurs kuchni molekularnej

W naszej szkole odbył się kolejny kurs organizowany dla uczniów kierunków gastronomicznych.

Został on przeprowadzony przez Łukasza Konika- jednego z najmłodszych Szefów kuchni w Polsce. Jego wielką pasją jest kuchnia molekularna .

Kurs realizowany w ramach projektu „Wyższe kompetencje zawodowe szansą na rynku pracy”.

W ramach szkolenia uczniowie poznawali tajniki kuchni molekularnej. Podczas częśći praktycznej szkolenia ćwiczyli wykonywanie kawioru molekularnego, makaronu z mleka kokosowego, żelek pomidorowych które zostały wykorzystane do przygotowania capresse.

Młodzież miała także okazję przygotować pierś z kurczaka , pierś z kaczki, łososia oraz polędwiczki wieprzowe metodą Sous vide. Zwięczeniem całego kursu stały się zajęcia z ciekłym zaotem za pomoca którego zostały przygotowane chipsy ziołowe, słodkie pianki, lody , drinki molekularne, owoce w czekoladzie, lizaki z twarożku i soku z buraka.

 

               

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

SPOTKANIE Z RODZICAMI

 W dniu 22 września 2019 roku odbyła się wywiadówka  w ZSCKR w Potoczku. Na spotkaniu ogólnym dyrektor szkoły pan Dariusz Wolan poinformował rodziców między innymi o pracy placówki, organizacji roku szkolnego. Rodzice zostali zaproszeni na Uroczystość Nadania Imienia Szkole przypadającą na dzień trzeciego października 2019 roku. Wicedyrektor pan Andrzej Olszyński przedstawił zasady korzystania z dziennika elektronicznego oraz wskazał gdzie można szukać pomocy w tym zakresie. Pani Agata Czajka odczytała zmiany w Ocenianiu Wewnątrzszkolnym wynikające z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 22 lutego 2019 r. w sprawie oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy w szkołach publicznych.  Pani  pedagog Maria Wolan przedstawiła Program Profilaktyczno-Wychowawczy. Z kolei pani Ewa Pęk przybliżyła Program Wychowania Do Życia w Rodzinie. Poza tym odbyło się zabranie Prezydium Rady Rodziców.

Spotkanie ogólne zakończyło się poczęstunkiem w postaci ciasteczek, kawy i herbaty przygotowanym przez chętnych uczniów kształcących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Jakuba Łoszak, Mateusza Przywara, Kacpra Skrok,  Martę Feruga oraz Emilię Łazarz. Nad całokształtem czuwały nauczycielki zawodu.

Po degustacji odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami klas, gdzie omawiano bieżące sprawy wychowawcze oraz dokonano wyboru tzw. trójek klasowych.

 

                                                                                                           H. Ślusarz

         

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

POLSKI WRZESIEŃ

80 lat temu, 17 września 1939 roku, Armia Czerwona wkroczyła na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, łamiąc pakt o nieagresji. Tym samym ZSRR przypieczętował tak zwany IV rozbiór Polski, zaatakowanej 1 września przez Niemcy. – 22.09. 2019 w Potoku Wielki z tej okazji odbyła się uroczysta msza św. z udziałem wojsk, pocztów sztandarowych władz samorządowych i lokalnych.

Następnie złożono wieńce na grobie żołnierzy 1939 roku.  

 

         

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

Agro Show 2019 !!!

Już po raz 21 w miejscowości Bednary koło Poznania odbyła się wystawa rolnicza o nazwie Agro Show, w której po raz kolejny wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami.

 Wystawę zwiedzaliśmy w dniu 20 września.

Zainteresowanie ze strony uczniów jak co roku było bardzo duże. Uczniowie ZSCKR w Potoczku w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotronikii oraz technik rolnik mieli okazję zobaczyć nowości rolnicze oraz  maszyny w pracy w czasie pokazów polowych.

W trakcie wystawy można było porozmawiać z przedstawicielami firm i przyjrzeć się nowym rozwiązaniom technologicznym.

Opiekunami młodzieży byli: Krzysztof Jabłoński, Mariusz Zabiegliński, Grzegorz Zientek, Zenon Mazur, Łukasz Drewniowski.

ŁD

 

     

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

Jubileusz 55- lecia ZSCKR w Hańczowej 

Jubileusz 55-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jana Pawła II w Hańczowej odbył się 20 września.

Rozpoczęcie nastąpiło w postaci bardzo uroczystej Mszy Świętej w tamtejszej kaplicy. Uroczystości oficjalne odbywały się na sali sportowej w szkole.

Wszystkich zgromadzonych gości przywitał pan Wojciech Pękala.

Życzenia przekazał i pogratulował jubileuszu m.in. Dyrektor Departamentu Oświaty Rolniczej pan Robert Jakubik.

Wydarzenie uświetnił występ miejscowej orkiestry dętej. W tej wyjątkowej uroczystości udział wzięli:  dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Wolan z pocztem sztandarowym i delegacją młodzieży: Mateuszem Brykiem, Mateuszem Gołotą i i Piotrem Kamińskim z klasy 2 Technikum.

.

   

 

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

 

Wycieczka do Sandomierza

Dnia 17.09.2019r. zorganizowana została wycieczka nagrodowa dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Tym razem uczniowie pod opieką nauczycieli Ewy Pęk i Heleny Ślusarz zwiedzili Sandomierz – miasto historyczne, malowniczo położone na krawędzi Wyżyny Kielecko-Sandomierskiej. Zwiedzanie rozpoczęto od spotkania z przewodnikiem, który zapoznał młodzież z historią miasta. Uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze zabytki Sandomierza m.in.: Ratusz, Bramę Opatowską, Kamienice, Zamek, Katedrę, Dom Długosza i Collegium Gostomianum. Ciekawą atrakcją dla młodzieży okazała się Podziemna Trasa Turystyczna, stworzona z szeregu piwnic, w których dawniej składowane były towary sandomierskich kupców. Dużo wrażeń dostarczył też uczniom spacer Wąwozem św. Królowej Jadwigi. Strome ściany lessowe z odsłoniętymi korzeniami drzew są jedną z osobliwości przyrodniczych Sandomierza. Wycieczka zakończyła się półgodzinnym rejsem statkiem po Wiśle.

 

                     

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

Święto Żurawiny w Nowinach

Zdrowa i smaczna żurawina oraz produkty na bazie tego owocu królowały na stołach w niedzielę 15 września 2019 r., podczas III Święta Żurawiny w Nowinach koło Radomyśla.

To właśnie w Nowinach  znajduje się najnowocześniejsza i jedna z największych w Europie plantacja żurawiny.

Nasza szkoła  włączyła się w to społeczno - kulturalne wydarzenie. Uczniowie  klasy II technikum: Bryk Mateusz i Gołota Mateusz pod kierunkiem nauczycieli: Diany Sadowskiej, Zenona Mazura i Katarzyny Siembidy przygotowali  wystawkę szkolną.

Stoisko promocyjne chętnie odwiedzali przybyli  goście.

Wśród odwiedzających znalazły się osoby zainteresowane naszą ofertą edukacyjną oraz absolwenci, którzy z sentymentem wspominali szkolne lata.

.

     

 

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------------

 

 

 

POKAZ KOSZENIA ORAZ ZAKISZANIA KUKURYDZY W RĘKAWIE

W dniu 10 września 2019 w szkolnym gospodarstwie ZSCKR w Potoczku odbył się pokaz koszenia kukurydzy oraz jej zakiszania w rękawie foliowym.

Proces napełniania rękawa masą zieloną kukurydzy odbył się z pomocą pasy silosującej firmy SIPMA PL 7000 SILO sprzężonej z ciągnikiem marki John Deere o mocy 170KM.

Zbiór kukurydzy na polu odbywał się za pomocą sieczkarni samojezdnej firmy Claas.

Przy transporcie kukurydzy z pola do prasy pracowali nasi uczniowie: Tupaj Mateusz, Wojciechowski Mateusz.

 Koszenie kukurydzy na kiszonkę i pakowanie w rękaw foliowy cieszyło się dużym zainteresowaniem naszych uczniów i rolników.

.

         

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------------------------- 

CENTRALNA Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 Szkół Rolniczych

CENTRALNA Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odbyła się 6 września 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Jadwigi Dziubińskiej w Starym Brześciu uroczystą Mszą świętą.

Uroczystości oficjalne odbyły się na boisku szkolnym, a inaugurowane były przemówieniem MRiRW  Jana Krzysztofa Ardanowskiego.

W tym wyjątkowym wydarzeniu udział wzięli:  dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Wolan z pocztem sztandarowym i delegacją młodzieży z klasy 2BT wśród 53 szkół

 

             

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------------------------- 

 

 Nowele polskie lekturą Narodowego Czytania 2019

 Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowe Czytanie Para Prezydencka zaproponowała do czytania  Nowele polskie. Prezydent Andrzej Duda z Małżonką dokonali wyboru z ponad stu propozycji tytułów przesłanych do Kancelarii Prezydenta. 

 Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie

Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;

1.       Dym – Maria Konopnicka

3.      Katarynka – Bolesław Prus

4.      Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz

5.      Orka – Władysław Stanisław Reymont

1.       Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski

7.      Sachem – Henryk Sienkiewicz

8.      Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

 –  Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda

W poniedziałek - 9 września 2019 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku wspólnie z ze Szkołą Podstawową im. Jana Pawła II w Potoczku przyłączyli się do akcji Narodowego Czytania 2019. Koordynatorami akcji były bibliotekarki z ZSCKR w Potoczku: Diana Sadowska i Helena Ślusarz oraz nauczycielka języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Potoczku pani Mariola Wójcik w porozumieniu z dyrekcjami szkół.

Spotkanie odbyło się na terenie naszej szkoły, gdzie dyrektor szkoły pan Dariusz Wolan  przywitał zgromadzonych i zachęcał do czytania, które rozwija osobowość i  kształtuje wszelkie zainteresowania.

Chętni uczniowie z obydwu szkół odczytali nowelę Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego i fragmenty Dym – Marii Konopnickiej oraz Katarynkę – Bolesława Prusa.

Wspólne spotkanie było okazją  odkrywania piękna i aktualności Nowel polskich. Akcja miała też na celu popularyzację czytelnictwa.  Piękno polskiej literatury ma moc, aby nas jednoczyć i zespalać wokół wspólnych celów i wspólnych wartości.

 

         

powrót do góry strony

--------------------------------------------------------------------- 

 

Delegacja naszych uczniów na dożynkach w Opatowie

Dożynki diecezjalne Diecezji sandomierskiej odbywały się 8 września 2019r. i połączone były z wojewódzkim świętem plonów Województwa Świętokrzyskiego..

Rozpoczęła je Msza św. w kolegiacie pw. św. Marcina w Opatowie której przewodniczył biskup pomocniczy senior Edward Frankowski.

We wspólnej modlitwie uczestniczyli parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych oraz delegacje rolników i producentów rolnych. Na zakończenie Mszy św. biskup E. Frankowski poświęcił wieńce dożynkowe.

Swoje wieńce zaprezentowały dekanaty i parafie diecezji sandomierskiej oraz powiaty Województwa Świętokrzyskiego. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na opatowski Rynek, gdzie odbyła się druga część radosnego świetowania.

Podczas święta plonów nie zabrakło stoisk kół gospodyń wiejskich ze zdrową żywnością, swojskimi wyrobami i rękodziełem oraz wystawy nowoczesnego sprzętu rolniczego.

ks. Paweł Sulicki

         

powrót do góry strony

--------------------------------------------------------------------- 

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019r. w spotkaliśmy się na uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego.

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. która odprawił ks. Paweł Sulicki.

Po mszy św. dyrektor Dariusz Wolan powitał uczniów, rodziców, nauczycieli a szczególnie uczniów klas pierwszych.

Następnie uczniowie przypomnieli wydarzenia 1 września 1939r. - niemieckiej agresji na Polskę i wybuchu II wojny światowej. 

 Dyrektor przedstawił skierowane do nas list Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Na zakończenie części oficjalnej Dyrektor życzył uczniom i pracownikom udanego kolejnego roku szkolnego i owocnej pracy.

Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.

 

               

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------------------------- 

 

Dożynki Powiatowe w Godziszowie

Dożynki to święto wszystkich rolników, to czas podziękowań za plony i czas odpoczynku po trudach codziennej pracy.

W niedzielę, 25 sierpnia 2019r. liczne delegacje wieńcowe zgromadziły się przed Urzędem Gminy Godziszów – gospodarzy tegorocznych dożynek powiatowych. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku  reprezentowała delegacja uczniów i  nauczycieli na czele z dyrektorem Dariuszem Wolanem. Starostami dożynek z  naszej szkoły byli: Agata Czajka i Andrzej Olszyński – wicedyrektor szkoły. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się mszą świętą, po której barwny korowód mieszkańców powiatu wraz z wieńcami udał się na plac Urzędu Gminy.

Rozpoczynając część oficjalną starosta powiatu janowskiego  oraz wójt gminy Godziszów serdecznie powitali zebranych uczestników i zaproszonych gości.

Po okolicznościowych przemówieniach starostowie dożynek wręczyli gospodarzom chleb – symbol dostatku i ciężkiej pracy rolnika. Podczas uroczystości  wyróżniający się rolnicy otrzymali odznaczenia honorowe za zasługi dla rolnictwa nadane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Wśród osób odznaczonych  znaleźli się absolwenci naszej szkoły, którzy obecnie z powodzeniem prowadzą własne gospodarstwa rolne. W dalszej części nastąpiła prezentacja i ośpiewanie wieńców dożynkowych z poszczególnych gmin.

Nasz wieniec prezentowali uczniowie: Aleksandra Bębenek, Patrycja Tupaj, Natalia Moskal, Magdalena Nieradka, Jakub Brankiewicz, Mateusz Bryk i Piotr Kamiński. Uczniowie wystąpili z częścią artystyczną przygotowaną pod kierunkiem  Ewy Pęk i Doroty Florczak.

Stoisko promocyjne ZSCKR przygotowały: Agnieszka Kozioł i Monika Krakowska – Widz.

Udział naszej delegacji w tegorocznych dożynkach jest wyrazem kultywowania tradycji, szacunku do chleba i ciężkiej pracy na roli.

                                                                                                           Ewa Pęk

                   

 

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------------------------- 

starsze wiadomosci