Praktyczna nauka zawodu w naszej szkole

Szkolny konkurs orki - 10 października 2023r.

W dniu 10.10.2023 r. w ZSCKR w Potoczku odbył się II szkolny konkurs orki połączony z pokazem ciągników, maszyn uprawowych i transportowych oraz prasy rolującej zmiennokomorowej.

Pierwszym etapem konkursu był test wiedzy. Potem zawodnicy przeszli do części praktycznej konkursu. Dzięki uprzejmości firmy AGROL dealera marki KOJA, która udostępniła nam na potrzeby konkursu pług zagonowy 4 skibowy.

W konkursie brało udział 10 uczestników. Zadaniem uczestnika było ustawienie pługa oraz wykonanie orki w skład zgodnie ze sztuką. Zawodnicy oceniani byli pod względem prostoliniowości bruzdy, głębokości orki oraz jakości pracy pługa. Każdego uczestnika wnikliwie oceniała komisja w składzie: Jabłoński Krzysztof, Drewniowski Łukasz oraz Zabiegliński Mariusz.

Podczas konkursu dwóch uczestników otrzymało tą samą liczbę punktów Byli to: Szymon Rycerz i Mateusz Oleszek. Aby rozstrzygnąć rywalizację zorganizowano dogrywkę. Uczestnicy mieli za zadanie zagregować ciągnik z pługiem z zachowaniem wszelkich przepisów BHP w jak najkrótszym czasie.

Mistrzem orki 2023 w ZSCKR w Potoczku został Szymon Rycerz z klasy 4BT, drugie miejsce zajął Mateusz Oleszek z klasy 3 BTF, a trzecie miejsce zajął Filip Grządka z klasy 2 BT.

Podczas trwania konkursu można było zapoznać się z produktami firmy PRONAR, która wystawiła trzy ciągniki marki TYM oraz przyczepę rolniczą, POL-GROM, która przedstawiła dwa agregaty, AGROL, która udostępniła nam pług do konkursu oraz wystawiła pług obrotowy 4 skibowy KOJA oraz dokonała pokazu agregatu bezorkowego firmy KOJA. Firma SIPMA wraz z KRUS oferowali sprzedaż osłon do wałków WOM za symboliczną opłatę, ponadto SIPMA wystawiła owijarkę samozaładowczą oraz dwie prasy rolujące. Jedną z nich dokonali pokazu pracy. Dzięki uprzejmości firmy WANICKI do pokazów wykorzystywane były ciągniki John Deere 6145 oraz John Deere 6175.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim firmom oraz osobom którzy zaangażowali się w to przedsięwzięcie już po raz drugi.
Wszystkim zawodnikom składamy gratulację, mamy nadzieję, że kolejne edycje konkursu będą równie udane jak poprzednie.

Poniżej adresy stron WWW patronów konkursu. zapraszamy do ich odwiedzenia.

https://pronar.pl
https://koja.com.pl
https://www.sipma.pl
https://www.pol-grom.pl
https://agrol-moto.pl/
https://agro.wanicki.pl/
https://www.gov.pl/web/krus

 

Uczeń klasy 1btf Jakub Pawusiak w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023.  Dyrektor szkoły Dariusz Wolan w czasie otwarcia pokazu maszyn w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023.  Firma Sipma prezentująca prasę zmiennokomorową w czasie II szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2023. Prasa zagregatowana z ciągnikiem John Deere z firmy Wanicki Agro  Uczniowie szkoły oglądający wystawiony sprzęt rolniczy w czasie pokazu w dniu 10.10.2023.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan rozpoczynający część oficjalną pokazu sprzętu rolniczego połączonego z II szkolnym konkursem orki.  Pokaz uprawy bezorkowej agregatu firmy KOJA. W ciągniku uczeń klasy 3BB Stanisław Kozik.  Młodzież szkolna na rozdaniu nagród II szkolnego konkursu orki i zakończeniu pokazu.  Nagrody dla uczniów od firm sponsorujących II szkolny konkurs orki, który dobył się 10.10.2023 roku.    Zwycięzcy II szkolnego konkursu orki. I miejsce Szymon Rycerz klasa IV BT,II miejsce Oleszek Mateusz klasa 3FTP, III miejsce Grządka Filip klasa 2BT.  Firmy sponsorujące II szkolny konkurs orki  z podziękowaniami wręczanymi przez dyrektora szkoły. Od lewej przedstawiciele KRUS, Agro Wanicki, Pol Grom, Koja, Sipma  Uczeń klasy II BTF Patryk Bis wykonujący swój przejazd konkursowy na szkolnym konkursie orki.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan i przedstwiciel firmy Pronar wręczający nagrody dla zwycięzców i uczestników konkursu. Na pierwszym planie po lewej stronie uczeń klasy 4BT Szymon Rycerz   Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wraz z kierownikiem pnz Panem Markiem Hołodym wręczający podziękowania dla firm, które chciały wziąć udział w pokazie oraz szkolnym konkursie orki w dniu 10.10.2023r w Potoczku.	Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wraz z kierownikiem pnz Panem Markiem Hołodym wręczający podziękowania dla firm, które chciały wziąć udział w pokazie oraz szkolnym konkursie orki w dniu 10.10.2023r w Potoczku. 

_________________________________

powrót do góry strony

 

Druga Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Jesiennej

05.10.2023 w Żarnowcu odbyła się Druga Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Jesiennej pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszą szkołę godnie reprezentował Mateusz Oleszek z klasy 3 BTF. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej.

 Część teoretyczna obejmował test z zakresu budowy pługa, techniki orki oraz zasad bezpieczeństwa. Najwięcej emocji jak zawsze dostarczyła część praktyczna, która polegała na podzieleniu paletka na dwie równe części i wykonaniu według sztuki, orki w skład i w rozrywkę. W czasie tych zmagań, Mateusza dopingowali koledzy z innych klas: Szymon Rycerz, Kacper Drozda i Jakub Pawusiak oraz opiekun grupy Paweł Nieściur.

Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej cieszy wynik!!! Drugie miejsce w części teoretycznej i 8 miejsce w części praktycznej na  poziomie ogólnopolskim to duży sukces, którego Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nieściur Paweł

1.	Mateusz_Oleszek_podczas_rejestracji_do_konkursu_orki_w_ZSCKR_w_Żarnowcu  2.	Mateusz_Oleszek_w_towarzystwie_kolegów:_Szymon_Rycerz_Jakub_Pawusiak_Kacper_Drozda  4.	Mateusz_Oleszek_podczas_wyorywanie_pierwszej_bruzdy_wstępnej  3.	Mateusz_Oleszek_z_opiekunem_Pawłem_Nieściurem  4.	Mateusz_Oleszek_podczas_wyorywanie_pierwszej_bruzdy_wstępnej	4.	Mateusz_Oleszek_podczas_wyorywanie_pierwszej_bruzdy_wstępnej  5.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  7.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  7.	Mateusz_Oleszek_podczas_wykonywania_orki_konkursowej  9.	Mateusz_Oleszek_podczas_wręczenia_nagrody  10.	Mateusz_Oleszek_Paweł_Nieściur_z_Panią_Dyrektor_ZSCKR_w_Żarnowcu_Ewą_Śrubarczyk

 

_________________________________

powrót do góry strony

 

starsze wiadomości.