AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

Świętujmy Dzień Dziecka – życzenia dla dzieci i dorosłych…

Z okazji Dnia Dziecka, życzymy wszystkim, aby wszystkie Wasze pragnienia, nawet te najmniejsze, stawały się rzeczywistością. Dużo zdrowia i radości niech w Waszych sercach zawsze gości.

Niech ten Dzień Dziecka będzie pełen słońca i aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach, a każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele pozytywnych doświadczeń.

Klasa 1 Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przed budynkiem głównym szkoły ZSCKR w Potoczku - maj 2023 r.

 _____________________________________________

do góry strony strony 

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego  w Potoczku

serdecznie zapraszają uczniów klas VIII, wychowawców i rodziców

na Dzień Otwarty Szkoły

 31 maja 2023 roku w  godz. 9.00 – 12.30

PROGRAM

9.00  -  hala sportowa ZSCKR  

 spotkanie z Dyrekcją Szkoły,

 zapoznanie z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną

9.20  - zwiedzanie terenu szkoły i obiektów szkolnych

             prezentacja kierunków kształcenia  - możliwość udziału w zajęciach przedmiotowych

11.15  - boiska szkolne

             pokazy i konkursy przedmiotowe

             poczęstunek przy grillu

12.30 - podsumowanie spotkania

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie

 

 _____________________________________________

do góry strony strony 

Obchody święta niepodległościowego ruchu ludowego w Starej Błotnicy.

W niedzielę 28 maja w Starej Błotnicy nasza szkoła reprezentowana przez poczet sztandarowy wraz z innymi szkołami prowadzonymi przez MRiRW,  uczestniczyła w święcie niepodległościowego ruch ludowego. W uroczystości wzięli udział ministrowie wraz z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi- Robertem Telusem. Uroczystość była wyrazem wdzięczności i pamięci za udział polskiej wsi w zmaganiach o wolność i niepodległość naszego kraju. Wiele razy w przemówieniach gości, była podkreślana rola rolnika który żywi i broni gdy tylko trzeba.

Jabłoński Krzysztof

Sztandary szkół podległych MRiRW  Sztandary szkolne i zaproszonych gości na uroczystości  Plac uroczystości w Starej Błotnicy  Zaproszeni goście na placu głównym  wystawa chłopi 78  wystawa chłopi walczący o wolność

 

 _____________________________________________

do góry strony strony 

Wyróżnienie w XI Ogólnopolskim Międzyszkolnym Konkursie Kulinarnym „Smaki Wsi”

Organizatorem Ogólnopolskiego Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „Smaki Wsi” jest przez XI edycji Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie, w gminie Kętrzyn.  Konkurs odbyła się dwuetapowo pod Patronatem: Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Warmińsko- Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Finał konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r. - rozdanie nagród – wszyscy uczestnicy- 19 drużyn- organizatorzy oraz przedstawiciele Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Warmińsko- Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Szkołę reprezentować mogły drużyny dwuosobowe pod opieką nauczyciela, tylko jedna drużyna ze szkoły. W II etapie konkursu mogło wziąć udział nie więcej niż 20 drużyn, które zostały zakwalifikowane przez komisję.

Pierwszy etap konkursu polegał na przygotowaniu receptury dania, sporządzeniu tego dania i wysłaniu zdjęć  i zgłoszenia celem zakwalifikowania się do następnego etapu u organizatora, czyli w Karolewie, gdzie udało nam się dostać.

Drugi etap konkursu organizowany był w pracowniach gastronomicznych ZSCKR w Karolewie w dniu 26 maja 2023r.  Hasłem tegorocznej XI edycji konkursu były: Potrawy z ziemniaków na polskim stole.

ZSCKR w Potoczku reprezentowały Kamila Konopa i Magdalena Szymona pod opieką Heleny Ślusarz. Uczestnicy konkursu dokonali samodzielnie wyboru surowców i dodatków składających się na określoną potrawę (2 porcje), którą przygotowywali w czasie 90 minut, a następnie przekazali ją do oceny dla Jury. Nasze uczennice sporządziły danie: „Zapiekane ziemniaczki”, które świetnie się zaprezentowały i oczywiście wyśmienicie smakowały.

Nasza młodzież za tę potrawę zdobyła wyróżnienie i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom z Kamienia Małego, Brzostowa i Siennicy Różanej i życzymy sobie i innym szkołom w przyszłości takich właśnie pięknych konkursów i oczywiście sukcesów.

                                                                                                                                H. Ślusarz z młodzieżą

Uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r.: Kamila Konopa i Magdalena Szymona	  Uczestnicy Kamila Konopa i Magdalena Szymona w zmaganiach podczas konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r.  Uczestnicy Kamila Konopa i Magdalena Szymona w zmaganiach podczas konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r.- ujęcie 2  Finał konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r. - rozdanie nagród z rąk dyrektora ZSCKR w Karolewie pana Jana Mickiewicza oraz przedstawicieli Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Warmińsko- Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - 1  Finał konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r. - rozdanie nagród z rąk dyrektora ZSCKR w Karolewie pana Jana Mickiewicza oraz przedstawicieli Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Wojewody Warmińsko- Mazurskiego, Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. - 2  Finał konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r. – prezentacja potrawy „Zapiekane ziemniaczki”  Finał konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r. – prezentacja potrawy „Zapiekane ziemniaczki” przez uczestników: Kamilę Konopa i Magdalenę Szymona- ujęcie 1  Finał konkursu „Smaki Wsi”  - 26.05.2023r. – prezentacja potrawy „Zapiekane ziemniaczki” przez uczestników: Kamilę Konopa i Magdalenę Szymona- ujęcie 2

 

 _____________________________________________

do góry strony strony 

 

Finał akcji „Zbieraj baterie i telefony”

Mając świadomość jak ważne jest podnoszenie świadomości ekologicznej, nasza szkoła co roku bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla Szkół – „Zbieraj baterie i telefony”. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Przedsięwzięcie to zachęca także uczniów do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.
Nasi uczniowie i nauczyciele zebrali około 50 kg zużytych baterii oraz 3 kg niepotrzebnych telefonów. Wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy i zachęcamy do zbierania niepotrzebnych baterii, akumulatorów i telefonów.

Magdalena Szyszka, Ewa Król

Uczeń klasy IPTL Jakub Zarzeczny  Uczniowie klasy IPTL J. Zarzeczny i D. Przywara 	Uczniowie klasy IPTL J. Zarzeczny i D. Przywara

 

 _____________________________________________

do góry strony strony 

 

 Wyjazdowe zajęcia praktyczne klasy  IBTF

   W dniu 22.05.2023r. uczniowie klasy I technikum rolniczego brali udział w wyjazdowych zajęciach praktycznych w Puławach i Kazimierzu.  Zwiedzali Państwowy Instytut Badawczy w Puławach podczas Dni Otwartych Drzwi IUNG-PIB.    W części teoretycznej uczestniczyli w wykładzie - „Erozja wodna i wietrzna w Polsce” – wykład przeprowadził - dr Nowocień Eugeniusz -  Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów . W części praktycznej uczniowie zwiedzali wąwóz lessowy w Kazimierzu  „Korzeniowy wąwóz” oraz wiele innych przejawów erozji gleby na tym terenie.

Udział uczniów w wykładzie na temat Erozja wodna i wietrzna w Polsce” przeprowadzonego przez dr Nowocienia E - Zakład Gleboznawstwa Erozji i Ochrony Gruntów w JUNG PIB PUŁAWY w dniu 22.05.2023r. Na zdjęciu od lewej uczniowie klasy 1BTF: Wojewoda Wiktor, Krupka Alan , Abram Krystian,Biernat Paweł, Serwinek Tomasz, Brodowski Kacper  Zwiedzanie JUNG PIB PUŁAWY w dniu 22.05.2023r. Na zdjęciu od lewej uczniowie klasy 1BTF: Abram Krystian ,Biernat Paweł ,Krupka Alan, Wojewoda Wiktor, Serwinek Tomasz, Brodowski Kacper.  Część praktyczna zajęć – zwiedzanie atrakcji „Korzeniowego wąwozu” w Kazimierzu Dolnym.Na zdjęciu od lewej:Brodowski Kacper, Serwinek Tomasz, Wojewoda Wiktor, Krupka Alan, Biernat Paweł, Abram Krystian.

 

 _____________________________________________

do góry strony strony 

 

 

 

plakat

 

 

 _____________________________________________

do góry strony strony 

 

1 BT - wyjazd integracyjny do Janowa Lubelskiego

W dniu 23.05.2023 uczniowie klasy 1 BT w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki udali się na wyjazd integracyjny do Janowa Lubelskiego. Uczniowie wzięli udział we wspólnej grze w paintball a następnie razem spędzali czas przy ognisku.

Zabawa młodzieży była bardzo udana a czas wspólnie spędzony wpłyną bardzo dobrze na umocnienie dobrych relacji w klasie. Opiekę nad uczniami w czasie wyjazdu sprawowali Pani Diana Sadowska i wychowawca klasy Łukasz Drewniowski, którzy również dzielnie walczyli na torze z przeszkodami do gry w paintball.

 

Uczniowie klasy1 BT w czasie wyjazdu integracyjnego na grę w paintball w dniu 23.05.2023 do Janowa Lubelskiego od lewej górny rząd: wychowawca-Łukasz Drewniowski, Jan Dycha, Arkadiusz Małysz, Kowalski Radosław, Karol Majewski, Post Dawid, Łukasz Ładziak, Sulowski Dawid, Jakub Cieśla, Patryk Grządka, Kacper Drozda, dolny rząd od lewej: Paweł Maksim, Gil Kamil, Drzymała Jan, Radosław Kozioł, Adam Maciąg, Wiktor Długosz, Filip Grządka.  Ognisko integracyjne po grze w paintball w dniu 23.05.2023 uczniów klasy 1 BT w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki w ZSCKR w Potoczku na zdjęciu od lewej: Długosz Wiktor, Adam Maciąg, Jakub Cieśla, Sadowska Diana- opiekun , Jan Drzymała.  Uczniowie klasy 1 BT w strojach i maskach przygotowani do gry.

 _____________________________________________

do góry strony strony 

 

MISTRZOSTWA POWIATU W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze drużyny chłopców w Powiatowej Licealiadzie w siatkówce plażowej, która odbyła się 18 maja 2023 r. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe panujące w tym dniu zawody rozegrano w sali gimnastycznej ZST w Janowie Lubelskim.

pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek, pierwszy z lewej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz - Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 18.05.2023 r

W Mistrzostwach Powiatu wzięło udział pięć szkół: ZS w Janowie Lubelskim, LO w Modliborzycach, LO w Janowie Lubelskim, ZSCKR w Potoczku oraz gospodarz turnieju ZST w Janowie Lubelskim.

Zawody przeprowadzono w dwóch grupach systemem każdy z każdym. W grupie A rywalizowały pierwsze reprezentacje. Nasza drużyna (Seweryn Małaczyński i Dawid Czuj) wygrała trzy z czterech meczów i zajęła II miejsce. W grupie B spotkały się drugie reprezentacje. Zawodnicy ZSCKR w Potoczku (Jakub Breś i Szymon Michalec) okazali się najlepsi zwyciężając we wszystkich meczach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Mariusz Karkusiewicz

otwarcie zawodów. Powitanie drużyn startujących: ZSCKR w Potoczku, ZS w Janowie Lubelskim, ZST w Janowie Lubelskim, LO w Janowie Lubelskim, LO w Modliborzycach - Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 18.05.2023 r  pierwsza drużyna chłopców ZSCKR w Potoczku w meczu grupowym z LO Janów Lubelski -atak naszego zawodnika -Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 18.05.2023 r

 druga drużyna chłopców ZSCKR w Potoczku w meczu grupowym z ZST Janów Lubelski -ustawienie przy odbiorze zagrywki-Powiatowa Licealiada w siatkówce plażowej, Janów Lubelski 18.05.2023 r

.

 _____________________________________________

do góry strony strony  

 

Praktyki zagraniczne we Włoszech - 2023

Cattolica wszyscy: Freda Martyna, Gorczyca Oliwia, Lisek Angelika, Rokosz Agata, Abram Wojciech, Antosiewicz Oskar, Baran Pwaeł, Czerwonka Karol , Grzywacz Jakub, Kusz Mikołaj, Kuziora Adrian, Nawrocki Jarosław, Sulowski Filip, Witek Krystian, Witek Leszek, Bącal Błażej, Bis Żaneta, Cieliczka Joanna, Cieślak Natalia, Dolecki Jakub, Gil Kinga, Golach Dominika, Pachla Oliwia, Poniewozik Jolanta, Wicik Natalia, Zuń Julia, Tyniec Kacper, Czerebak Wiktoria

Projekt nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000061701 współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej

14 maja 2023r. grupa 28 uczniów pod opieką pani Agnieszki Kozioł, pani Moniki Kosikowskiej oraz pana Mariusza Zabieglińskiego wyjechała na praktyki zawodowe do Włoch. Uczniowie przez okres dwóch tygodni będą odbywać praktyki w miejscowości Cattolica. 15 maja rozpoczęli przygodę w przepięknych Włoszech, gdzie Technicy Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki, Technicy Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technicy Weterynarii będą zdobywać nowe doświadczenia i wiedzę. Dla naszych uczniów biorących udział w projekcie, pierwszy dzień był czasem na zdobycie niezbędnych umiejętności i wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa. Następne dni to wiedza praktyczna ale również wycieczki kulturowe, które wzbogacą wiedzę o Włoszech. 

 

Agnieszka Kozioł

Monika Kosikowska

Mariusz Zabiegliński

 

  San Marino 2BTF – od lewej: Jakub Grzywacz,Filip Sulowski, Krystian Witek, Adrian Kuziora  praktyki 2PTL: od lewej: Jakub Dolecki, Kinga Gil, Oliwia Pachla`  praktyki 2PTL 2: Dominika Golach, Joanna Cieliczka  San Marino wszyscy: Freda Martyna, Gorczyca Oliwia, Lisek Angelika, Rokosz Agata, Abram Wojciech, Antosiewicz Oskar, Baran Pwaeł, Czerwonka Karol , Grzywacz Jakub, Kusz Mikołaj, Kuziora Adrian, Nawrocki Jarosław, Sulowski Filip, Witek Krystian, Witek Leszek, Bącal Błażej, Bis Żaneta, Cieliczka Joanna, Cieślak Natalia, Dolecki Jakub, Gil Kinga, Golach Dominika, Pachla Oliwia, Poniewozik Jolanta, Wicik Natalia, Zuń Julia, Tyniec Kacper, Czerebak Wiktoria, Kozioł Agnieszka, Kosikowska Monika  praktyki weterynaria: od lewej: Angelika Lisek Agata Rokosz, Oliwia Gorczyca, Martyna Freda 

 

 _____________________________________________

do góry strony strony   

 

Konferencja „Klimat Szkoły - tworzymy go razem!”Zdjęcie 1 przedstawia otwarcie konferencji przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana

W dniu 16 maja 2023r. odbyła się w naszej szkole konferencja zorganizowana wspólnie z Fundacją Instytut Edukacji Pozytywnej.

W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście: dyrektorzy szkół,  placówek oświatowo – wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych, psycholodzy, pedagodzy, nauczyciele i wychowawcy.

 Na początku spotkania dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan przedstawił ofertę edukacyjną oraz bazę dydaktyczną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. Następnie Pani Renata Wiśniewska - mediator szkolny i sądowy, omówiła problem mediacji w szkole. W dalszej części spotkania Pani Małgorzata Nowicka - prezes Instytutu Edukacji Pozytywnej,  ekspertka profilaktyki zdrowia psychicznego, wygłosiła wykład na temat stanu zdrowia psychicznego uczniów oraz  systemu pomocy psychologicznej w jednostkach edukacyjnych.

Konferencja współfinansowana była ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2021-2025 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

O obsługę gastronomiczną w czasie spotkania zadbały uczennice z klasy 1 PT w zawodzie: technik żywienia i usług gastronomicznych, które pod opieką nauczycieli: Pani Heleny Ślusarz oraz Pani Agnieszki Zarzecznej przygotowały bufet kawowy i poczęstunek.

.

 

przedstawia zaproszonych gości  przedstawia zaproszonych gości  przedstawia zaproszonych gości  zdjęcie 5 przedstawia Panią Renatę Wiśniewską – mediatora sądowego i szkolnego  zdjęcie 6 przedstawia Panią Sylwię Majewską – prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologów  zdjęcie 7 przedstawia Panią Małgorzatę Nowicką – prezesa Instytutu Edukacji Pozytywnej w towarzystwie prelegentek  zdjęcie 8 przedstawia Panią Marię Nieściur i Panią Marię Wolan przy stoliku z z materiałami rekrutacyjnymi  zdjęcie 9 przedstawia bufet kawowy  zdjęcie 10 przedstawia obsługę gastronomiczną – uczennice klasy 1 PT  zdjęcie 11 przedstawia przystawki przygotowane przez uczennice z klasy 1 PT  zdjęcie 12 przedstawia poczęstunek w pracowni żywienia

 _____________________________________________

do góry strony strony   

Międzynarodowy Dzień Zdrowia Roślin uczczony warsztatami pt. ,,WIORiN w Lublinie na straży ochrony zdrowia roślin”

 Dzięki uprzejmości kierownictwa WIORiN Lublin mogliśmy uczestniczyć w bardzo ciekawym wydarzeniu jakim były warsztaty, które odbyły się  15.05.2023 r. Głównymi tematami warsztatów były:1.	Zdjęcie_pamiątkowe_z_Panią_Dyrektor_Teresą_Wyłupek

·      Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych w pracy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa

·      Graniczna kontrola fitosanitarna na straży  bezpieczeństwa fitosanitarnego UE

·      Zasady obrotu materiałem siewnym

·      Pozostałości środków ochrony roślin w płodach rolnych

W warsztatach wzięli udział uczniowie z klas branżowych i technikum. Każdy z wyżej wymienionych tematów był szczegółowo omawiany i prezentowany. Wykorzystanie technologii teledetekcyjnych, fotogrametrycznych, BSP oraz geoinformacyjnych  będących najnowszymi nowinkami technologicznymi wykorzystywanymi  w pracy inspektorów WIORiN  mają służyć m.in. prowadzeniu bardziej efektywnej inspekcji fitosanitarnej i kwalifikacji plantacji nasiennych.

Uczniowie mogli zapoznać się ze stosowanymi obecnie etykietami nasiennymi a także plombowaniem kwalifikowanego materiału siewnego,  jego obrotem na rynku krajowym oraz  badaniom laboratoryjnym, jakim kwalifikat jest poddawany. Ostatnim z tematów było omówienie zasad wykonywania zabiegów z użyciem środków ochrony roślin, wymogów jakie musi spełniać osoba wykonująca zabieg a także przedstawienie zasad przeprowadzania kontroli w gospodarstwach rolnych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni i na ręce Pani Dyrektor WIORiN w Lublinie dr hab. Teresy Wyłupek  składamy serdeczne podziękowania za możliwość wzięcia udziału w warsztatach, dzięki którym nasza świadomość na temat pracy WIORiN    a także  prawidłowych praktyk rolniczych z tym związanych jest dużo większa.

Paweł Nieściur

1.	Dekoracja _przygotowana_przez_WIORiN  3.	Zaproszeni_goście_poczas_przemówień_na_otwarcie_warsztatów  4.	Stanowisko_WIORiNStanowisko_WIORiN  6.	Prezentacja_bezzałogowego_statku_powietrznego 

7.	Uczniowi_na_stoisku_informacyjnym_UP_Lublin  8.	Uczniowie_podczas_spaceru_po_stanowiskach_przygotowanych_na_warsztaty  9.	Opiekun_Paweł_Nieściur_wraz_z_uczniami:Łukasz_Chmiel_Góreczny_Daniel_Kuźnicki_Rafał_Serwatka_Mateusz_Gustaw_Piotr_Knieja_Tomasz_Zarębski_Michał_Sulowski_Konrad

 

 _____________________________________________

do góry strony strony   

 

MATURA 2023 W ZSCKR W POTOCZKU

Tegoroczna matura w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku rozpoczęła się egzaminami pisemnymi- u nas wg. harmonogramu  od 4 maja do 18 maja 2023 roku. Absolwenci zdają obligatoryjnie j. polski, matematykę, wybrany język oraz zadeklarowane przedmioty z rozszerzeniem. Maturzyści mierzą się ze swoim największym egzaminem życiowym, który sprawdzi ich wiedzę i umiejętności zdobyte podczas nauki w naszej szkole.

Trzymamy kciuki za wszystkich absolwentów przystępujących do matury i życzymy jak najwyższych wyników z tego egzaminu dojrzałości


Tegoroczni maturzyści w Sali 32 – matura 2023- kl. 4 P4  Absolwenci w dniu matury 2023 – kl. 4 P4 z komisją – sala 32  Matura 2023 – uczniowie przed egzaminem dojrzałości w dniu 17. 05. 2023r. – sala 32

 _____________________________________________

do góry strony strony   

 

Apel  z okazji obchodów  Światowego  Dnia  Lekarza Weterynarii.

 Pod tym hasłem  10 maja 2023r . na płycie boiska hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku  odbył się po raz  pierwszy  apel  poświęcony obchodom Światowego Dnia Lekarza Weterynarii. Święto to zostało ustanowione przez Światowe Stowarzyszenie Lekarzy Weterynarii w 2000 roku. Wydarzenie ma uświadomić ludziom , jak potrzebnym i odpowiedzialnym zawodem jest zawód Lekarza Weterynarii.  W apelu wystąpiły uczennice ZSCKR w Potoczku Technikum Weterynaryjnego z klasy 1PTL :   M. Dzadz,  J.Włodarczyk,  A. Student,  I. Pietrzak, O. Kępka, D. Pizoń. pod kierunkiem Anny Chodorek.

                                                                                                                                      Anna  Chodorek

1.	Zdjęcia przedstawiają osoby biorące udział w apelu z okazji obchodów Światowego Dnia Lekarza Weterynarii , który miał miejsce w ZSCKR Potoczek 10 maja 2023 roku.

2.	Osoby biorące udział to uczennice kl. 1PTL technik weterynarii .

 

 _____________________________________________

do góry strony strony   

 

„ Klimat szkoły – tworzymy go razem”W dniu 16 maja 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbędzie się konferencja pod hasłem “Klimat szkoły – tworzymy go razem”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej.  	W dniu 16 maja 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbędzie się konferencja pod hasłem “Klimat szkoły – tworzymy go razem”. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej.  

W dniu 16 maja 2023 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbędzie się konferencja pod hasłem “Klimat szkoły – tworzymy go razem”.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Instytut Edukacji Pozytywnej.  

 

Program:

09.30-10.00 - Rejestracja uczestników i konsultacje projektowe

10.00-10.15 - Wystąpienie dyrektora szkoły Dariusza Wolana

10.15 – 10.30 - Inauguracja i wprowadzenie do tematu konferencji / Małgorzata Nowicka, Prezes Instytutu Edukacji Pozytywnej

10.30 -11.45 - "Mediacje - droga do porozumienia i szacunku" / Renata Wiśniewska, mediator sądowy i szkolny, pedagog

11.45 -12.15 - Przerwa kawowa

12.15 -13.30 "Stan zdrowia psychicznego uczniów - system pomocy psychologicznej w jednostkach edukacyjnych"/ Sylwia Majewska, psycholog, Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Psychologów, Członek ICF Global w USA7

 

 _____________________________________________

do góry strony strony   

Konstytucja 3 Maja – dokument, który dawał Polsce szansę

Pod tym hasłem dnia 10 maja 2023 r. na płycie boiska hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyła się akademia w 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Był to najważniejszy dokument regulujący ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja 3 Maja była to pierwsza w Europie, a druga na świecie spisana konstytucja. W akademii wystąpili uczniowie i uczennice ZSCKR w Potoczku - Technikum z klas: 1 PT: Z. Bącal, V. Czaja, J. Chmura, O. Blat, K. Czop, M. Rychlak , 1 PTL: A. Student, I. Pietrzak, D. Pizoń, 1 BT: F. Grządka, P. Grządka, K. Drozda,  2 PTL: O. Pachla, J. Poniewozik, N. Wicik, J. Zuń, M. Freda i 3  FTP : K. Konopa pod kierunkiem Diany Sadowskiej i pani Marianny Siembidy. O oprawę muzyczną zadbał pan Marian Giska. Był to montaż słowno – muzyczny , w którym wykorzystano teksty źródłowe, okolicznościowe wiersze i pieśni patriotyczne.

Diana Sadowska

Uczniowie i uczennice naszej szkoły na akademii 3 Maja – 10 maj 2023r.  Uczniowie i uczennice ZSCKR W Potoczku na płycie boiska na akademii 3 Maja – 10 maj 2023r.  Uczniowie i uczennice klas: 1 BT,1PTL, 1 PT, 2 PTL i 3FTP na akademii 3 Maja dnia 10 maja 2023r.  Nasi uczniowie z klas: 1 BT,1PTL, 1 PT, 2 PTL i 3FTP na akademii 3 Maja na płycie boiska ZSCKR w Potoczku- dnia 10 maja 2023r.

 

 _____________________________________________

do góry strony strony  

 

Gminne obchody dnia strażaka
Dnia 7 maja w naszej gminie Potok Wielki odbyły się uroczyste obchody dnia stażaka.
Uroczystość zaczęła sie od przemarszu z placu głównego w Potoku Wielkim do Kościoła Parafialnego, gdzie została odprawiona msza święta za strażaków.
W uroczystości brali udział druchowie z całej gminy.

Nie zabrakło też strażaków z szkolnej jednostki straży pożarnej naszej szkoły.

 _____________________________________________

do góry strony strony  

 

Pomagamy Kubie

            W kwietniu nasza szkoła  wzięła udział w zbiórce pieniędzy na leczenie 20- letniego Kuby Oszusta chorego na ostrą białaczkę szpikową. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z chorobą. Kubie życzymy powrotu do zdrowia. Wszystkim osobom  zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy.

 

Wolontariuszki zbierają pieniądze na pomoc dla Kuby- kwiecień 2023 r.  Dziewczęta zbierają pieniądze na pomoc dla Kuby Oszusta  Dziewczęta z wolontariatu zbierają pieniądze na pomoc dla Kuby Oszusta  Zebrane pieniądze w puszce ze zbiorki

 

 _____________________________________________

 

 

do góry strony strony    

starsze wiadomości