AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

  " Młodzi w Akcji+"

Uczniowie biorący udział w programie "Młodzi w Akcji +"- Patrycja, Ania i Mateusz zapraszają uczniów kl. I, II, III do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Czym jest dla mnie patriotyzm?". Termin oddawania prac: 23.04.2021r.

Zdjęcie pracy wysyłamy pod adres: mlodziwakcji.konkurs@o2.pl.

W temacie prosimy o wpisanie następujących informacji: Nazwisko, imię, klasa.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

.

 

 

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------

Światowy Dzień Zdrowia 2021

Każdego roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia.  W tym dniu Światowa Organizacja Zdrowia zwraca uwagę na różne aspekty związane z ochroną zdrowia na świecie. W 2021 roku hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest  „Budowanie  sprawiedliwszego i  zdrowszego  świata dla wszystkich”. Tegoroczny motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2 .

Obecna sytuacja epidemiologiczna podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim podkreśla rolę personelu medycznego w czasie pandemii. Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do większych inwestycji w podstawową opiekę zdrowotną, aby zapewnić wszystkim zdrowie.

W Polsce obchodom Światowego Dnia Zdrowia towarzyszą obchody Dnia Pracownika Służby Zdrowia. Wszystkim Pracownikom Służby Zdrowia dziękujemy za ich poświęcenie i trud wkładany w niesienie pomocy potrzebującym i okazywaną troskę o zdrowie pacjentów.

.

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------

starsze wiadomości