AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU 

nowsze wiadomości

Zakończenie roku  klas IV Technikum

 Aktualna sytuacja związana z epidemią koronawirusa wpływa na wszystkie sfery życia. Dla uczniów i nauczycieli oznacza przede wszystkim naukę na odległość. Zdobywanie wiedzy to ważna część szkolnej rzeczywistości, ale przecież nie jedyna. Brakuje nam osobistych spotkań, dyskusji na zajęciach, gwaru rozmów na szkolnych korytarzach.

Dla tegorocznych absolwentów Technikum ukończenie szkoły było nieco smutnym wydarzeniem. Nie mieli okazji wspólnie spotkać się, czy usiąść po raz ostatni w ulubionej ławce. Nie było możliwości zorganizowania dla nich uroczystego zakończenia roku z udziałem całej społeczności szkolnej.

Ze względów bezpieczeństwa absolwenci odbierali w dniach 27  -28 kwietnia świadectwa ukończenia szkoły indywidualnie od wychowawców.

Uczniowie klas IV zakończyli zajęcia lekcyjne 24 kwietnia.

W tym roku Technikum im. Powstańców Styczniowych w Potoczku  ukończyło 29 uczniów kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa (19 osób) i technik żywienia i usług gastronomicznych (10 osób). Rozpoczynali naukę we wrześniu 2016 roku jako jedna klasa i mimo podziału po roku na dwa zespoły, przez cały okres nauki stanowili bardzo zintegrowaną grupę.  Podczas czterech lat dali się poznać jako uczniowie aktywni i zaangażowani, utalentowani sportowcy i artyści. Odnosili sukcesy w zawodach i konkursach, a mecze z ich udziałem i występy podczas akademii będziemy długo pamiętać. Nie zabrakło wśród nich oczywiście osób uzdolnionych. Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe otrzymali  Izabela Szarama za średnią ocen 5.0 i Tomasz Sędziak (4,85) z klasy IV PTB, a nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce:  Katarzyna Daniel (IV PTB),  Mateusz Małek ( IV BT), Mateusz Ślusarski ( IV BT), Mateusz Tupaj ( IV BT), Marek Kot   ( IV BT).

 Dyplomy uznania za zaangażowanie w pracę na rzecz szkoły, w szczególności za aktywną postawę przy przygotowywaniu uroczystości szkolnych i pozaszkolnych oraz promocję szkoły w środowisku lokalnym Rada Pedagogiczna przyznała: Katarzynie Daniel, Dominice Kot, Izabeli Szaramie, Karolowi Gąbce, Rafałowi Gołocie i Tomaszowi Sędziakowi.

Za aktywność sportową wyróżniono: Katarzynę Daniel, Izabelę Szaramę, Karola Gąbkę (IV PTB), Bartłomieja Suchorę,  Pawła Dyjewskiego, Marcina Gębalę i Mateusza Ślusarskiego (IV BT).

Wszystkim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły, dziękujemy za czteroletnią pracę i składamy najlepsze życzenia, powodzenia na dalszym etapie życia, edukacyjnego czy zawodowego, realizacji wszystkich planów, sukcesów i spełnienia marzeń. Zdrowia i szczęścia. I oczywiście 100% wyniku na maturze.
                                                                                                           Wychowawcy klas

 

Powrót do góry strony

=====================================================

Kształcenie na odległość w szkołach i placówkach przedłużone do 24 maja br.

W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka w dalszym ciągu  jest realizowana na odległość.

więcej informacji  na stronach MEN 

Powrót do góry strony

=====================================================

Komunikat dyrektora CKE z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie egzaminów w 2020 roku

Powrót do góry strony

=====================================================

Dyrektor szkoły powołał zespół nauczycieli którzy będą wspomagać uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły w okresie nauczania zdalnego.

Zachęcamy państwa do korzystania z jego pomocy.

Poniżej skład zespoły, kanały dostępu oraz godziny pracy.

 

Nazwisko i imię adres poczty elektronicznej telefon zakres działań
Wolan Maria  wolan.maria@zsckrpotoczek.pl 665 158 715 pomoc pedagogiczna dla uczniów, rodziców, wspomaganie wychowawców
Diana Sadowska sadowska.diana@zsckrpotoczek.pl 695 459 145 Udzielaniu informacji oraz pomocy naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom w zakresie korzystania z e-podręczników dziennika elektronicznego, platformy i innych kanałów komunikacji
Pomoc nauczycielom w drukowaniu ich dokumentacji, w tym świadectwa,  arkusze. Pomoc pedagogiczna.
Helena Ślusarz slusarz.helena@zsckrpotoczek.pl 605 744 335 Udzielaniu informacji oraz pomocy naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom w zakresie korzystania z e-podręczników dziennika elektronicznego, platformy i innych kanałów komunikacji
Pomoc nauczycielom w drukowaniu ich dokumentacji, w tym świadectwa, arkusze
Czajka Agata czajka.agata@zsckrpotoczek.pl 665 149 705 Udzielaniu informacji oraz pomocy naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom w zakresie: Doradztwa zawodowego, pomocy pedagogicznej, korzystania z platformy e-podręczników,  dziennika elektronicznego,  i innych kanałów komunikacji
Pęk Ewa pek.ewa@zsckrpotoczek.pl 663 998 805 Udzielaniu informacji oraz pomocy naszym uczniom, rodzicom i nauczycielom w zakresie: Doradztwa zawodowego, pomocy pedagogicznej, korzystania z platformy e-podręczników,  dziennika elektronicznego,  i innych kanałów komunikacji

 

poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
od  do od  do od  do od  do od  do
Czajka Agata 13:00 22:00 07:45 14:45 14:00 21:00 07:45 14:45 07:45 14:45
Wolan Maria  17:00 20:00 07:45 12:00 07:45 13:00 07:45 11:00 07:45 12:00
Pęk Ewa 07:45 13:00 08:35 14:45 09:25 13:00 13:00 19:00 10:15 12:25
Helena. Ślusarz 08:35 12:35 07:45 10:15 14:40 18:40        
Diana. Sadowska 07:45 15:15 14:00 21:00 07:45 15:45 14:45 20:45 08:30 15:00

Powrót do góry strony

=====================================================

W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ EPIDEMIOLOGICZNĄ

SPOTKANIA DYREKTORA, WYCHOWAWCÓW KLAS I NAUCZYCIELI Z RODZICAMI

W DNIU 5 KWIETNIA 2020r.

 ZOSTAJĄ ODWOŁANE   

Powrót do góry strony

=====================================================

Próbny egzamin maturalny 2020 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

Przystępujemy do próbnego egzaminu maturalnego CKE.

Uczniowie o zasadach przeprowadzania egzaminu w naszej szkloe zostali poinformowani przez wychowawców poinformowani 27 marca 2020r.
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu

https://www.cke.gov.pl/

http://www.oke.krakow.pl/

 

Egzamin w naszej szkole  będzie przeprowadzany zgodnie z harmonogramem CKE z następujących przedmiotów:

 

 Data

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej OKE i CKE  ok. godz. 9:00

Arkusze zamieszczone na stronie internetowej  OKE i CKE ok. godz. 14:00

2 kwietnia (czwartek)

język polski (poziom podstawowy = PP)

  

3 kwietnia (piątek)

matematyka (PP)

 

6 kwietnia (poniedziałek)

Język angielski PP

Język angielski PR

7 kwietnia (wtorek)

 biologia (PR)

wos (PR)

geografia (PR)

 

8 kwietnia (środa)

 

historia (PR)  

 

Powrót do góry strony

=====================================================

Kupuj świadomie - Produkt Polski  

Kampania Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Kupuj świadomie - Polski Produkt to ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, realizowana wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Celem kampanii jest zwiększenie świadomości konsumentów na temat oznakowania "Produkt Polski".

- Polskie produkty, polska żywność, cechuje się najwyższą klasą jakości. Oczywiście konsument ma pełną swobodę wyboru, ale warto pamiętać, że żywność pochodząca z daleka, przetworzona, często po prostu jest gorszej jakości.                                           

 Chcemy, żeby żywność spożywana przez nas codziennie, rano, w południe, wieczorem pochodziła w dużej mierze od polskich rolników.

Polski Produkt, jest najlepszy na świecie! Podejmując decyzje zakupowe, wybierając polskie produkty wspieramy polskich rolników, polskie zakłady przetwórcze, budujemy siłę naszej gospodarki. Być może w ten sposób wspieracie swoją siostrę, brata czy znajomych.

Kupuj świadomie - Produkt Polski

Pamiętaj, że kupując polskie produkty, masz wpływ na wzrost sprzedaży krajowych produktów i zachęcasz producentów do umieszczania na artykułach żywnościowych znaku Produkt Polski.                                                                           

Jednym z najważniejszych elementów kampanii jest oznaczenie "Produkt Polski", który pozwala na szybkie i łatwe identyfikowanie produktów wytworzonych z polskich surowców. Co istotne, oznaczenie produktów tym symbolem jest dobrowolne, ale ministerstwo zachęca rolników i producentów żywności do wzięcia udziału w akcji.

   Znakowanie informacją o tym, że dany produkt jest pochodzenia polskiego, nie   wymaga żadnej rejestracji. Logo "Produkt Polski" jest dostępne do pobrania bezpłatnie ze strony internetowej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ulotka programu

Powrót do góry strony

=====================================================

Informacje dla uczniów związane z kornawirusem

https://www.gov.pl/web/koronawirus/informacje-dla-uczniow-i-studentow

Informacje i zalecenia w Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

Koronawirus: informacje i zalecenia

Powrót do góry strony

=====================================================

starsze wiadomości

.