INTERNAT ZSCKR W POTOCZKU

Wybory do Rady Młodzieżowej Internatu
W dniu 26.10.2021 r. odbyły się wybory do Rady Młodzieżowej Internatu na rok szkolny 2021/2022. W głosowaniu brało udział 56 wychowanków oraz wychowawcy. Spośród 8 kandydatów startujących w wyborach wyłoniono 4 osoby, które zdobyły największą liczbę głosów. W wyniku demokratycznych wyborów członkami RMI zostali:

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem oddanych głosów czuwała Komisja Skrutacyjna w składzie: Martyna Freda, Michał Zarębski, Tomasz Knieja.
Nowej Radzie Młodzieżowej Internatu życzymy owocnej pracy i wspaniałych pomysłów w nowym roku szkolnym 2021/2022.

.

   

Film przedstawiający nasz internat.

Internat położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie głównego budynku szkoły. W pobliżu znajdują się boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej oraz bieżnia. Internat otoczony jest pięknym parkiem z licznymi pomnikami przyrody, są stawy i alejki spacerowe.

W budynku internatu do dyspozycji uczniów przeznaczonych jest 27 funkcjonalnie urządzonych pokoi mieszkalnych z łazienkami, stołówka, 2 świetlice, dwie  kuchenki i darmowe WiFi.

Wychowankowie mają dogodne warunki do nauki. Mieszkają w pokojach dwu i trzyosobowych. Mogą w pełni wykorzystać czas do pogłębiania wiedzy korzystając z zasobów  biblioteki szkolnej i Multimedialnego Centrum Informacji wyposażonego w komputery z dostępem do Internetu.

W wolnym czasie uczniowie mogą doskonalić umiejętność gry w bilard, piłkarzyki, szachy,  tenis stołowy oraz korzystać z zajęć rekreacyjnych na hali sportowej i siłowni. Organizowane są również wyjazdy na basen. Opiekę nad uczniami całodobowo sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogów dbająca o bezpieczeństwo, rozwój osobowości, wzbogacanie życia kulturalnego oraz zagospodarowanie czasu wolnego.

Koszt mieszkania w internacie obejmuje tylko opłatę za wyżywienie.

.

                   ]\