Praktyczna nauka zawodu w naszej szkole

WIZYTA W FIRMIE PRONAR1.	Pan Marek Hołody wręcza podziękowanie za patronat nad konkursem orki kierownikowi Handlu i Promocji Firmy Pronar

          16 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe studyjnym do firmy Pronar. Firma jest wiodącym producentem maszyn rolniczych , felg oraz maszyn do recyklingu.  Dzięki uprzejmości właściciela firmy Pronar nasi uczniowie mogli obserwować:

·       Technologię obróbki materiałów wykorzystywanych w późniejszym etapie do produkcji maszyn rolniczych

·       Technologię przygotowania i nakładania powłok malarskich

·       Linię technologiczną do produkcji felg

·       Produkcję poszczególnych części przyczep rolniczych oraz całą linię montażową

·       Laboratorium Centrum Badawczo- Rozwojowego

Największe zainteresowanie wśród uczniów wzbudziła wizyta w Centrum Wystawowym Firmy Pronar w Siemiatyczach. Podczas zwiedzania uczniowie mogli obserwować cały asortyment produktów i maszyn firmy. Fabryka w  Siemiatyczach  jest wiodącym producentem maszyny do recyklingu, które są eksportowane na cały świat. Wizytę zakończyliśmy uroczystym obiadem z przedstawicielami firmy.

                                                                                                            Zenon Mazur Paweł Nieściur

2.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w fabryce Pronar w Narwi  2.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w fabryce Pronar w Narwi  2.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w fabryce Pronar w Narwi  2.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w fabryce Pronar w Narwi  2.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w fabryce Pronar w Narwi  7.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w fabryce felg w Narwi  8.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT,  III BB w raz z opiekunami: Marek Hołody, Janusz Zientek, Zenon Mazur, Paweł Nieściur i Grzegorz Zientek  hangarze lotniczym Pronar w Narwi  9.	Marek Hołody, Janusz Zientek, Zenon Mazur, Paweł Nieściur i Grzegorz Zientek z przedstawicielami Pronaru  10.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w centrum wystawowym w Siemiatyczach  10.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w centrum wystawowym w Siemiatyczach  10.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w centrum wystawowym w Siemiatyczach  10.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w centrum wystawowym w Siemiatyczach  10.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w centrum wystawowym w Siemiatyczach  10.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w centrum wystawowym w Siemiatyczach  16.	Uczniowie klas: I BTF, I BT, II BTF, II BT, IV BT i III BB w raz z opiekunami  w centrum wystawowym w Siemiatyczach na obiedzie.

powrót do góry strony

------------------------------------------------------------- 

SZKOLNY KONKURS ORKI I PREZENTACJA MASZYN FIRM PRONAR SIPMA POL-GROM I AGROL Dealera produktów KOJA

21.10.2022 w ZSCKR w Potoczku odbył się konkurs orki połączony z prezentacją maszyn. W konkursie swoich przedstawicieli wystawiły klasy II, III i IV o profilu mechanicznym i rolniczym:Zwycięscy I wewnątrz szkolnego konkursu orki w ZSCKR w Potoczku

Pierwszym etapem konkursy był test wiedzy przeprowadzony w przed dzień finałowej konkurencji jaką było wykonanie orki. Dzięki uprzejmości firmy AGROL dealera KOJA, która udostępniła nam na potrzeby konkursu pług obrotowy 4 suportowy w technologii Vario. Zadaniem uczestnika było ustawienie rozkalibrowanego zestawu w jednym przejeździe i przejechanie na drugą część pola gdzie zawodnicy wykonywali orkę właściwą. Na ocenę zadanie wchodziły m.in.: prostoliniowość bruzdy, głębokość orki, jakość pracy pługa(przykrycie resztek pożniwnych, ukształtowanie bruzdy), zagłębianie i wypłycanie pługa oraz wykonanie zadanie w czasie 30min. Każdego uczestnika wnikliwie oceniała komisja w składzie: Paweł Nieściur – przewodniczący i członkowie Wiesław Mianowany i Łukasz Drewniowski. W trakcie trwania konkursu można było zapoznać się z produktami firmy Pronar – głównego patrona naszego konkursu i fundatora głównej nagrody ROZSIEWACZA DO NAWOZÓW!!! Po wykonaniu orki konkursowej firma Sipma wykonała pokaz zbioru zielonki. Jednocześnie przedstawiciele Pol-grom prezentowali jeden ze swoich produktów, agregat talerzowy ZEUS 300 który świetnie się spisał się w czasie pracy w polu i cieszył się dużym zainteresowaniem. Poziom konkursu był bardzo wysoki co cieszy i świadczy o dobrym poziomie kształcenia w naszej szkole. Mistrzem Orki 2022 ZSCKR w Potoczku został Szymon Rycerz z klasy III BT zdobywając 107 pkt., podium uzupełnili młodsi koledzy Mateusz Oleszek klasa II BTF 99 pkt., i Stanisław Kozik klasa II BB 97 pkt. Dzięki hojności naszych sponsorów podium zostało sowicie nagrodzone: rozsiewacz Pronar, wałek przekaźnika mocy, zestaw kluczy od firmy Pol-grom i bony rabatowe od właściciela Agrol, oraz symboliczne upominki od dla wszystkich uczestników konkursu.

Serdecznie dziękujemy firmom PRONAR, AGROL, KOJA, SIPMA i POL-GROM za to że tak jak my widzą potencjał w naszej młodzieży i okazali to w swoim zaangażowaniu w konkurs i pokaz maszyn, dzięki czemu nasz konkurs przerodził się w szkolne święto orki w którym finalnie w roli kibiców wzięła udział cała szkoła. Zawodnikom składamy gratulacje a patronom serdecznie dziękujemy.

Poniżej adresy stron WWW patronów konkursu. zapraszamy do ich odwiedzenie.

https://pronar.pl

https://agrol.net

https://koja.com.pl

https://www.sipma.pl
https://www.pol-grom.pl

tutaj możesz obejrzeć skrót filmowy z konkursu

Nieściur Paweł

Mazur Zenon

Wręczenie nagród dla chłopców biorących udział w konkursie przez pracownika firmy sponsorskiej.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wręczający dyplomy biorącym udział w konkursie.  Pan Paweł Nieściór przewodniczący komisji konkursowej ogłaszający wyniki konkursu.  Pan Dariusz Wolan dyrektor szkoły dziękujący za udział w konkursie (obok Pana dyrektora główna nagroda rozsiewacz nawozu)  Ciągnik Kubota przygotowany do konkursu orki.  Firma Sipma w czasie pokazu zielonki.

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------------------

starsze wiadomości