ZSCKR w POTOCZKU DNI OTWARTE 2018

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z OFERTĄ EDUKACYJNĄ 2018/2019

 

Ponad 250 gimnazjalistów odwiedziło naszą szkołę podczas Dni Otwartych, które odbyły się  25 i 26 kwietnia 2018r.  Impreza rozpoczęła się o godz. 8.30 spotkaniem z dyrekcją szkoły. Dyrektor Dariusz Wolan i wicedyrektor Andrzej Olszyński przedstawili gimnazjalistom  ofertę edukacyjną, opowiedzieli o funkcjonowaniu szkoły, podkreślili atuty wyboru nauki w Technikum i Branżowej Szkole I stopnia.

Na spotkaniu obecni byli pracownicy firmy „Matthias” w Modliborzycach, którzy przedstawili warunki odbywania praktyk i możliwości zatrudnienia w ich zakładzie, jednocześnie zachęcając do wyboru zawodu wędliniarz.

Następnie młodzież gimnazjalna miała możliwość zwiedzić obiekty szkolne: pracownie, warsztaty, bibliotekę i centrum multimedialne, siłownię, pokoje w internacie oraz wziąć udział  w zaplanowanych na te dni licznych atrakcjach i konkursach. Ponadto uczniowie uczestniczyli w  pokazach: barmańskim, baristycznym, carvingu, rywalizacji na strzelnicy i boiskach hali sportowej,  konkursach zręcznościowych na placu manewrowym. Można było także podpatrzeć zajęcia praktyczne w pracowni obróbki ręcznej, mechanicznej, naprawy pojazdów i maszyn, pracowni gastronomicznej. Zwłaszcza ta ostatnia cieszyła się  dużym zainteresowaniem – wszystkim smakowały ciasteczka przygotowane przez uczniów z klas I i II Technikum uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

 Nowością w tym roku były zajęcia z Bungee  Fitness, które szczególnie przyciągały uwagę dziewcząt. Kolejnym punktem programu  były pokazy ratownictwa technicznego oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Pokazy zaprezentowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Potoku Wielkim oraz Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim.

Formą podsumowania Dni Otwartych był quiz dla przedstawicieli klas gimnazjalnych, podczas którego mogli oni sprawdzić, co zapamiętali z pobytu w naszej szkole. Na zakończenie Dni Otwartych dyrektor wręczył nagrody zwycięzcom, a także podziękował gimnazjalistom  i opiekunom za przyjazd,  poświęcony czas oraz życzył trafnych wyborów. Dopełnieniem programu dnia były występy wokalne i taneczne  naszych uczennic oraz  grill z kiełbaskami.

                       

                             

 

============================================================================

powrót do góry strony