Dni Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

Ponad 300 gimnazjalistów odwiedziło nasza szkołę podczas Otwartych Drzwi, które odbyły się w dniach 26 – 27 kwietnia 2017r.  

 

 Impreza rozpoczęła się o godz. 9.00 spotkaniem z dyrekcją Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku na hali sportowej. Dyrektor Dariusz Wolan i wicedyrektor Andrzej Olszyński przedstawili gimnazjalistom przygotowaną na przyszły rok szkolny ofertę edukacyjną, opowiedzieli o funkcjonowaniu szkoły i osiągnięciach uczniów, podkreślili atuty wyboru nauki w technikum i branżowej szkole I stopnia (dawna zasadnicza szkoła zawodowa) m.in.:  dobrze wyposażone pracownie i warsztaty, bezpłatne podręczniki dla uczniów, liczną ofertę kursów umożliwiających zdobycie dodatkowych kwalifikacji, liczących się na rynku pracy, płatne staże wakacyjne, a także  możliwość uzyskania prawo jazdy,  zdobycia zawodu, rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Następnie młodzież z poszczególnych gimnazjów pod opieką przydzielonych nauczycieli i starszych kolegów miała możliwość zwiedzić teren i obiekty szkolne: pracownie i warsztaty, bibliotekę i centrum multimedialne, siłownię, sale w internacie oraz wziąć udział  w zaplanowanych na te dni licznych atrakcjach i konkursach z nagrodami m.in.: konkursie kulinarnym na stołówce internatu, rywalizacji sportowej na strzelnicy i boiskach hali sportowej, konkursach zręcznościowych na placu manewrowym. Można było również pod okiem instruktorów sprawdzić swoje umiejętności jako kierowcy podczas przejażdżki samochodami szkolnymi do nauki jazdy oraz podpatrzeć zajęcia praktyczne w pracowni obróbki ręcznej, mechanicznej, napraw pojazdów i maszyn, pracowni gastronomicznej. Zwłaszcza ta ostatnia cieszyła się  dużym zainteresowaniem – wszystkim smakowały wypieki przygotowane przez uczniów z klasy I uczących się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.  Dopełnieniem programu dnia były występy taneczne naszych uczniów oraz „coś dla ciała” - grill z kiełbaskami i gorąca herbata. 

Formą podsumowania Dni Otwartych był quiz dla przedstawicieli klas gimnazjalnych, podczas którego mogli oni sprawdzić, co zapamiętali z pobytu w naszej szkole. Na zakończenie Dni Otwartych dyrektor ZSCKR Dariusz Wolan wręczył nagrody zwycięzcom, a także podziękował gimnazjalistom i opiekunom za przyjazd,  poświęcony czas oraz życzył trafnych wyborów.    

 

Dziękujemy wszystkim gimnazjalistom, którzy, mimo niesprzyjającej pogody  odwiedzili w tych dniach naszą szkołę, a byli to uczniowie z gimnazjum w: Białej, Godziszowie, Hucie Jozefów, Lipie, Modliborzycach, Potoczku, Wólce Ratajskiej,  Potoku Stany, Potoku Wielkim, Stojeszynie, Trzydniku, Wierzchowiskach oraz w Zdziechowicach i Zdziłowicach. Wiele osób przyjechało również indywidualnie, zachęconych przez kolegów, uczniów naszej szkoły. Tych, którzy nie mogli uczestniczyć w Dniach Otwartych zapraszamy do odwiedzenia szkoły w innym terminie. 

D. Florczak