Procedury korzystania z biblioteki szkolnej od 1 czerwca 2020 roku

 

Harmonogram pracy biblioteki został podany na stronie szkolnej

W bibliotece szkolnej stosujemy ogólnie obowiązujące zasady: 4 m2 na osobę, 2 m dystansu społecznego pomiędzy osobami i 1,5 m odstępu pomiędzy stolikami w sali podczas konsultacji lub korzystania z Multimedialnego Centrum Informacji.

Z zasobów biblioteki mogą korzystać osoby umówione bez objawów chorobowych – bez osób postronnych. Aby skorzystać z biblioteki lub MCI należy to dzień wcześniej ustalić z nauczycielami bibliotekarzami korzystając z dziennika elektronicznego lub telefonów służbowych do nauczycieli bibliotekarzy.

Dzwonimy lub piszemy do tego nauczyciela, na którego dyżur chcemy przyjechać. Przyjeżdżamy do biblioteki tylko po otrzymaniu potwierdzenia od nauczycieli bibliotekarzy, że w danym dniu i o określonej godzinie będą nam udostępnione zasoby biblioteki, czy też możemy w umówionym czasie korzystać z MCI.

W bibliotece może przebywać jednocześnie max do 12 osób.

Uczniowie nie mają opcji korzystania z księgozbiorów w wolnym dostępie i katalogów kartkowych.

Wchodzimy do biblioteki w maseczkach po zdezynfekowaniu rąk- w tym czasie na jaki się umówiliśmy.

W MCI po zajęciu miejsca przez umówionego ucznia będzie można zdjąć maseczkę pracując na komputerze. Uczniowie mogą korzystać tylko z własnych przyborów i materiałów. Obowiązuje zakaz pożyczania od innych osób.

W określonych odstępach czasowych będą przeprowadzane w bibliotece procedury dezynfekcji i czyszczenia, na czas których uczniowie opuszczą bibliotekę lub MCI.

Oddawane książki przez uczniów będą poddawane okresowi kwarantanny do następnych wypożyczeń.

Uczeń może posiadać własna butelkę z wodą lub innym napojem do picia.

W bibliotece obowiązują także ogólne zasady skierowane do uczniów:

Uczniu:

Nauczyciele bibliotekarze