AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE OSP ZSCKR POTOCZEK

  W   czwartek 30 stycznia2020  odbyło się zebranie sprawozdawcze OSP ZSCKR Potoczek. Spotkanie rozpoczął Prezes jednostki OSP Dariusz Wolan. Następnie został odczytany porządek zebrania.

W dalszej części przedstawiono  sprawozdanie z działalności naszej jednostki.                              

           W zebraniu uczestniczyli zaproszeni goście : Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal  oraz Komendant Państwowej Straży Pożarnej Grzegorz Pazdrak.

W zebraniu uczestniczyli  członkowie szkolnej OSP, zarówno nauczyciele jak uczniowie. Zebranie prowadził Krzysztof Kurasiewicz,  a protokolantem została wybrana Katarzyna Siembida. 

W trakcie zebrania zostały określone cele działalności na rok bieżący.

Zostały złożone deklaracje współpracy i pomocy finansowej dla naszej straży, oraz propozycje szkoleń.

Ostatnim punktem spotkania był wspólny poczęstunek.

Zabiegliński Mariusz

.

         

 

 

=====================================================================

Powrót do góry strony 

 

WIECZÓR KOLĘD I PASTORAŁEK

Z inicjatywy pani dyrektor Grażyny Pietrzyk wraz z pracownikami po raz dziewiętnasty został zorganizowany w Publicznej Szkole Podstawowej imienia Romualda Traugutta „Wieczór Kolęd i Pastorałek” dla całej społeczności gminy Potok Wielki, który odbył się 30 stycznia 2020 roku o godzinie 16.00.

Uroczystość rozpoczęła się od powitania przybyłych Gości przez panią dyrektor i zaproszenia do przeglądu kolęd i pastorałek dziewięciu wystąpień artystycznych po dwa utwory przy różnym akompaniamencie.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku pięknie reprezentowały: Emilia Łazarz, Małgorzata Daniel i Katarzyna Daniel w utworach: „W żłobie leży”; „Kolęda dla nieobecnych” . Przygotowaniem uczennic do wystąpienia zajmował się pan Piotr Spyra.

Wspólne kolędowanie dostarczyło licznie zgromadzonej społeczności wielu pozytywnych doznań artystycznych i emocji. Dopełnieniem spotkania był poczęstunek w postaci paluszków serowych i herbatki.

Zgromadzeni goście dziękując za zaproszenie podkreślali nieocenioną wartość takiej inicjatywy z prośbą o kontynuowanie w przyszłości tego tradycyjno-religijnego przedsięwzięcia.

H. Ślusarz z młodzieżą

.

   

 

=====================================================================

Powrót do góry strony

 

 

W okresie ferii zimowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku gościli zawodnicy piłki ręcznej.

 Na bazie obiektów  hali sportowej oraz internatu zorganizowane zostały obozy sportowe dla zawodników lubelskich klubów sportowych. W obozach uczestniczyli zawodniczki piłki ręcznej z  Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka pod kierownictwem Pani Iwony Gajowiak oraz zawodnicy z Klubu Sportowego UNIA pod kierownictwem Pana Mieczysłwa Granda.

Ponadto na zgrupowanie do Potoczku przyjechała również Kadra Wojewódzka Juniorek Młodszych Lubelskiej Unii Sportu.

 

Zawodnicy piłki ręcznej doskonalili swoje umiejętności na hali sportowej z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej oraz bogato wyposażonym zapleczem socjalnym.  Zakwaterowanie i wyżywienie uczestników zapewnił  internat szkolny. Młodzież mieszkała głównie w zmodernizowanych dwuosobowych pokojach z łazienkami.  Różnorodne posiłki dostosowane do wymagań sportowców zapewniła kuchnia szkolna.

Doskonałe warunki mieszkalne, smaczne posiłki oraz nowoczesne obiekty sportowe sprawiają, że lubelskie kluby sportowe współpracują z nami od ponad dziesięciu lat.

Zawodnikom życzymy sukcesów sportowych i zapraszamy do nas w kolejnych latach.

 

=====================================================================

Powrót do góry strony

 

 

SUKCES NASZYCH TENISISTÓW  

Paweł Białek i Patryk Gumienik - uczniowie ZSCKR w Potoczku okazali się najlepszymi tenisistami w powiecie. Podczas Powiatowej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym, która odbyła się 29 stycznia 2020 r. zajęli I miejsce wygrywając wszystkie mecze.

Uzyskali tym samym awans do półfinałów wojewódzkich, które odbędą się w Biłgoraju.

W zawodach uczestniczyło sześć drużyn z następujących szkół: gospodarz - Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, I Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim.

Druga nasza drużyna w składzie: Piotr Breś i Mateusz Ślusarski uplasowała się na IV miejscu.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.     

Mariusz Karkusiewicz

.

     

 

 

=====================================================================

Powrót do góry strony

BAL STUDNIÓWKOWY 2020 W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU    

 

18 stycznia 2020 roku uczniowie klas IV technikum bawili się na balu studniówkowym w Sali Balowej Promessa w Modliborzycach

Uroczystego otwarcia studniówki dokonał pan dyrektor Dariusz Wolan, następnie głos zabrali rodzice oraz zaproszeni goście: Grzegorz Krzysztoń – przedstawiciel starosty janowskiego i wójt gminy Potok Wielki Leszek Nosal

Po przemówieniach odbyło się tradycyjne w naszej szkole, pasowanie uczniów klas IV na abiturientów. Po uroczystej ceremonii pasowania na abiturienta szkoły bal studniówkowy rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu młodzieży i osób zaproszonych.

Nad całością uroczystości czuwali również przedstawiciele rodziców, którym należą się szczególne podziękowania!

JO, DF           

            

więcej zdjęć z uroczystości

=====================================================================

Powrót do góry strony

Gminne Spotkanie Opłatkowe 2020

9 stycznia 2020 r. w Gminnym Ośrodka Kultury w Potoku Wielkim odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe mieszkańców gminy i zaproszonych gości. Organizatorem tradycyjnego spotkania był Wójt Gminy Potok Wielki Pan Leszek Nosal.

Uroczystość tradycja zgromadziła  wielu znamienitych gości, a wśród nich znaleźli się: Ks. kan. mgr Krzysztof Woźniak dziekan Dekanatu Modliborzyce  ks. mgr lic. Artur Dyjak proboszcz Parafii Potok-Wielki,  ks. mgr Paweł Sulicki  wikariusz parafii Potok Wielki, ks. mgr Waldemar Mroczkowski proboszcz parafii w Dąbrówce

Pan Artur Pizoń starosta Powiatu Janowskiego, Janowskiego, Radni Gminy Potok Wielki z Przewodniczącym Marianem Giska  na czele, Pan Dariusz Wolan dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku z pracownikami, Dyrektorzy szkół podstawowych z terenu gminy z pracownikami, Pan Krzysztof Studziński dyrektor Banku Spółdzielczego w Potoku Wielkim. Strażacy z OSP, Lokalni przedsiębiorcy i rolnicy, mieszkańcy gminy

Uroczystość rozpoczął Pan Wójt, następnie uczniowie  z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Potoczku przedstawili jasełka. Występ uczniów wszyscy nagrodzili burzliwymi brawami. W dalszej części kolędy, pastorałki zaprezentowali:

 Po występach głos zabrał Wójt Gminy i podziękował występującym, podsumował dotychczasowe osiągnięcia i przedstawił plany

Następnie głos zabrali Starosta Pan Artur Pizoń i ks. kan. Krzysztof Woźniak.

 Na zakończenie wszyscy podzielili się opłatkiem i złożyli sobie wzajemne życzenia.

AO 

=====================================================================

Powrót do góry strony

Bezpieczne ferie zimowe – apel

      Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku.                             

W dniu 9 stycznia 2020 roku został zorganizowany apel poświęcony bezpieczeństwu podczas ferii zimowych. Młodzież zapoznała się z najważniejszymi zasadami  bezpieczeństwa jakich należy  przestrzegać.  A oto kilka ważnych rad:                                                                                                                   

- Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

- Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

- W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

-  W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem i komputerem!

-   Pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

- Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999                      i numer ratunkowy 112.

- Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

- W kontaktach z obcymi pamiętaj o swoim bezpieczeństwie!

- Jeśli jesteś sam w domu nie otwieraj drzwi obcym!

- Pamiętaj o zdrowym odżywianiu, owoce i warzywa zawierają dużo witamin przydatnych w zimne dni!                            

- Pamiętaj nie zjeżdżaj na sankach i nartach w miejscach położonych w bliskiej odległości dróg i innych ciągów komunikacyjnych!

 - Dbaj o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów!

 - Pamiętaj o elementach odblaskowych!

 - Pamiętaj nie dołączaj sanek do samochodu, gdyż może się to skończyć tragicznie!

Wszystkim uczniom życzymy  bezpiecznych ferii zimowych oraz miłego odpoczynku.

 

 

=====================================================================

Powrót do góry strony 

PÓŁFINAŁ MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ ROLNICZYCH W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

            Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku był gospodarzem Półfinału Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, który odbył się            08 stycznia 2020 r.

 W turnieju wzięło udział pięć szkół z następujących miejscowości: Potoczek, Sandomierz, Leśna Podlaska, Okszów i Jabłoń.

            Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym. 

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I m   – ZSCKR w Leśnej Podlaskiej

II m  - ZSCKR w Sandomierzu

III m – ZSCKR  w Jabłoniu

            Wszystkie zespoły otrzymały dyplomy a najlepsza trójka puchary wręczane przez dyrektora ZSCKR w Potoczku Dariusza Wolana oraz wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia L Z S w Lublinie Wacława Słomkowskiego.

Zawody w Potoczku to jeden z sześciu turniejów, mających na celu wyłonić 12 finalistów Mistrzostw Polski. Finał dziewcząt odbędzie się 21 marca w Bogdańczowicach.

                 

 

=====================================================================

Powrót do góry strony

starsze wiadomości