AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

5. EDYCJA KONKURSU PLASTYCZNGO „LUBELSKIE PIĘKNIEJE. JAK FUNDUSZE EUROPEJSKIE ZMIENIAJĄ TWOJĄ OKOLICĘ”
W piątek 29 listopada 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie nagród z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego laureatom konkursu plastycznego „Lubelskie pięknieje. Jak fundusze europejskie zmieniają twoją okolicę”. Spośród 284 prac zgłoszonych do konkursu jury wyłoniło łącznie 39 laureatów i wyróżnionych. Konkurs miał na celu szerzenie wiedzy o efektach Funduszy Europejskich oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży. Z naszej szkoły wyróżniona została praca Zuzanny Bącal z klasy II PT, która odebrała nagrodę w postaci pamiątkowego dyplomu i zestawu nagród, składającego się m.in.: z materiałów plastycznych, sztalug, zestawów profesjonalnych farb malarskich oraz pędzli. Opiekę nad uczennicą w trakcie wyjazdu sprawowała pani Diana Sadowska.
Gratulujemy naszej uczennicy Zuzi Bącal i życzymy w przyszłości dalszych sukcesów!

Praca Zuzanny Bącal z klasy II PT – w konkursie plastycznym „Lubelskie pięknieje. Jak fundusze europejskie zmieniają twoją okolicę”- 29 listopada 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie  Zuzia Bącal odbiera nagrodę z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego - 29 listopada 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie  Zdjęcie wszystkich uczestników nagrodzonych w konkursie plastycznym „Lubelskie pięknieje. Jak fundusze europejskie zmieniają twoją okolicę”- 29 listopada 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie  Zuzia Bącal z dyplomem za konkurs plastyczny „Lubelskie pięknieje. Jak fundusze europejskie zmieniają twoją okolicę”- 29 listopada 2024 r. w siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie

_______________________________________________

do góry strony 

MISTRZOSTWA POWIATU W SZACHACH
Szachiści ZSCKR w Potoczku ponownie udowodnili, że należą do czołówki w naszym powiecie zajmując
II miejsce w Powiatowej Licealiadzie w szachach, która odbyła się 29 listopada br. w Liceum Ogólnokształcącym w Janowie Lubelskim.
Turniej, rozegrany systemem „każdy z każdym”, stał na wyrównanym poziomie, a o wygranej w niektórych pojedynkach decydowały ostatnie sekundy regulaminowego czasu gry. Nasi reprezentanci rozegrali dwa mecze, z których jeden zakończyli zwycięsko (ZST w Janowie Lubelskim).
Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I m – Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim
II m – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku
III m – Zespół Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim
Nasz zespół wystąpił w składzie: Adrian Kuziora, Łukasz Kozik, Leszek Witek, Oliwia Rymarz - opiekun Mariusz Karkusiewicz. Gratulujemy dobrego występu i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Karkusiewicz


wszyscy uczestnicy zawodów podczas otwarcia: ZST Janów Lubelski, LO Janów Lubelski, ZSCKR w Potoczku,- Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 29.11.2024 r  drużyna ZSCKR w Potoczku w rywalizacji z ZST w Janowie Lubelskim - Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 29.11.2024 r  pamiątkowe zdjęcie drużyny ZSCKR w Potoczku , od lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, Adrian Kuziora, Oliwia Rymarz, Leszek Witek, Łukasz Kozik - Powiatowa Licealiada w szachach, Janów Lubelski 29.11.2024 r

 

_______________________________________________

do góry strony 

„Poznajemy historię regionu”- LUBLIN

Środa 27 listopada 2024 roku zapisze się w historii naszej szkoły inaczej. Nie będzie kolejnym zwykłym, szarym dniem jesiennym, ale dniem aktywnie i poznawczo spędzonego czasu, przez 30 wychowanków  Internatu  ZSCKR w Potoczku, w stolicy naszego regionu Lublinie.

 Dzięki  współpracy dyrekcji szkoły, wychowawców internatu i RMI w porozumieniu z młodzieżą, zorganizowano wycieczkę, której celem było odwiedzenie miejsc znanych i  nieznanych.

Majdanek to właśnie  jedno z tych miejsce o którym trzeba pamiętać i nie można zapomnieć. Przy wejściu na  teren  tego niemieckiego – obozu Lublin-Majdanek stoi monumentalny Pomnik Walki i Męczeństwa upamiętniający zamordowanych tu ludzi. Ich prochy spoczywają w mauzoleum, na którego kopule widnieje cytat..., który powinien dawać i daje do myślenia „Los nasz dla Was Przestrogą …”  Dzięki merytorycznej, niezwykle dynamicznej narracji –  Pani Przewodnik z Muzeum na Majdanku, prawie trzygodzinna lekcja bolesnej historii, była przyjęta z powagą i skupieniem.

Kolejnym punktem wycieczki była lubelska starówka i zamek z miejscem widokowym na wieży. Panorama Lublina  widziana z góry prezentuje się  okazale . To ona  wynagrodziła wysiłek tym, którzy wyszli na szczyt wieży. Znajomą trasą z pamiątkowymi fotkami  wszyscy zgodnie ruszyli na seans filmowy z Hugh Grantem do kina w lubelskiej galerii Felicity. Dwie godziny na sali kinowej, później  czas wolny na zakupy. Powrót na spacer po starówce nocą i „podróż” przez „ Gwiezdne Wrota „ na Krakowskim Przedmieściu do New Yorku i Wilna. Później wizyta w Archikatedrze Lubelskiej i przejście na zabytkową  część starego miasta pod Bramą Krakowską.

Kulminacyjnym punktem wyjazdu była smaczna „pizza” w Pubie „U Szewca” , której zapach i „chóralny śpiew” towarzyszył wszystkim w drodze powrotnej do internatu.

Damian Puzio i Marian Giska

 

 Zwiedzanie Państwowego Muzeum na Majdanku przez wychowanków internatu ZSCKR w Potoczku, w tle baraki obozowe. Na zdjęciu od lewej: Julia Soboń, Julia Janczak, Adrian Kuziora, Paweł Baran, Szymon Wilk, Marian Giska, Kornel Sądej, Dawid Płecha, Kacper Drozda, Patryk Grządka, Kacper Brodowski, Paweł Biernat, Oliwia Kępka, Radosław Okoń, Oliwia Krasińska, Alan Jakubaszek, Adam Maciąg, Filip Grządka, Dawid Post, Jakub Cieśla, Marcin Kuś, Krystian Abram, Dominik Przywara, Tomasz Serwinek, Sebastian Jugaszek, Mateusz Woźnica, Leszek Witek, Przewodnik  Zwiedzanie wystawy Państwowego Muzeum na Majdanku przez uczestników wyjazdu  Dalsza część zwiedzania wystawy, od lewej: Dominik Jasiński, Mateusz Woźnica, Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Marcin Kuś, Julia Piekut, Paweł Biernat, Oliwia Kępka, Kacper Brodowski, Adrian Skica, Paweł Baran, Adrian Kuziora  Dalsza część zwiedzania wystawy, od lewej: Dominik Jasiński, Mateusz Woźnica, Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Marcin Kuś, Julia Piekut, Paweł Biernat, Oliwia Kępka, Kacper Brodowski, Adrian Skica, Paweł Baran, Adrian Kuziora  Wychowankowie internatu ZSCKR w Potoczku: Dawid Płecha, Paweł Baran  Damski strój obozowy  Mundur żołnierzy żydowskich Wojska Polskiego  Zwiedzanie pola obozowego, od lewej: Kacper Brodowski, Szymon Wilk, Kornel Sądej, Adam Maciąg, Leszek Witek, Paweł Baran, Adrian Skica, Dominik Jasiński, Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Radosław Okoń, Marcin Kuś, Adrian Kuziora, Paweł Biernat, Oliwia Kępka,  Zwiedzanie baraku obozowego przez wychowanków ZSCKR w Potoczku  Wieża strażnicza obozu Krematorium obozowe na Majdanku, wychowankowie internatu       Krematorium obozowe na Majdanku, wychowankowie internatu  Baraki obozowe   Znak informujący o obozie zagłady   Budynek krematorium, Państwowe Muzeum na Majdanku,  Mauzoleum  – Plac Litewski w Lublinie, w tle pomnik Józefa Piłsudskiego, od lewej: Marian Giska, Kacper Brodowski, Adrian Kuziora, Paweł Biernat, Oliwia Kępka, Alan Jakubaszek, Leszek Witek, Dominik Jasiński, Dawid Płecha, Adrian Skica, Szymon Wilk, Paweł Baran, Marcin Kuś, Dominik Przywara, Kornel Sądej, Radosław Okoń, Sebastian Jugaszek, Tomasz Serwinek, Krystian Abram, Mateusz Woźnica, Adam Maciąg, Jakub Cieśla, Dawid Post, Radosław Kozioł, Patryk Grządka, Kacper Drozda, Damian Puzio   Panorama Lublina  Wieża zamku lubelskiego, od lewej: Kacper Drozda, Patrzyk Grządka, Filip Grządka, Marian Giska, Alan Jakubaszek, Kacper Brodowski, Adrian Skica, Szymon Wilk, Paweł Baran, Adrian Kuziora, Radosław Okoń, Tomasz Serwinek, Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Damian Puzio  Zamek Lubelski, od lewej: Kacper Brodowski, Damian Puzio, Marian Giska, Paweł Biernat, Adrian Kuziora, Leszek Witek, Mateusz Woźnica, Alan Jakubaszek, Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek,  Radosław Okoń, Tomasz Serwinek, Dawid Post, Krystian Abram, Kacper Drozda, Adam Maciąg, Filip Grządka  

 

_______________________________________________

do góry strony 

 

Teatr Forma w naszej szkole !!!

 27 listopada 2024 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru „Forma” z Białegostoku, którzy zaprezentowali spektakl na podstawie „Skąpca” Moliera, XVII-wiecznego twórcy, uważanego za najwybitniejszego komediopisarza w historii literatury francuskiej. To świetna komedia z ponadczasowym przesłaniem o ludzkiej chciwości, podejrzliwości oraz nieliczeniem się z najbliższymi i ich uczuciami. Celem głównym było porównanie spektaklu z literackim pierwowzorem. Sztuka ta dała uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiła okazję do przypomnienia treści i problematyki  komedii Moliera. Spektakl, który był  pouczający, okazał się dla uczniów pożyteczną lekcją i ciekawym doświadczeniem.

.

Aktorzy Teatru „Forma”  Aktorzy Teatru „Forma”  Uczniowie oglądający spektakl pt: „Skąpiec”

 

_______________________________________________

do góry strony  

„Młodzież wobec prawa” – pogadanka Policji o odpowiedzialności karnej

            W dniu 26 listopada w internacie odbyło się spotkanie, podczas którego funkcjonariusze Policji przeprowadzili pogadankę na temat ,,Młodzież wobec prawa”. Spotkanie to miało na celu zwiększenie świadomości wychowanków na temat konsekwencji prawnych ich działań oraz odpowiedzialności, jaka ciąży zarówno na osobach nieletnich, jak i pełnoletnich. Przedstawiono przykłady różnych sytuacji z jakimi funkcjonariusze spotykają się w swojej codziennej pracy, co pozwoliło młodzieży lepiej zrozumieć konsekwencje działań takich jak przemoc rówieśnicza, cyberprzemoc, posiadanie środków odurzających czy niszczenie mienia.

            Spotkanie było wartościowe i pouczające. Pomogło zrozumieć realne skutki nieodpowiedzialnych decyzji.

            Dziękujemy Policji za zaangażowanie i czas poświęcony na edukowanie młodzieży.

M. Nieściur

Policjanci w stopniu aspirant sztabowy Faustyna Łazur i Grzegorz Igras podczas pogadanki z         młodzieżą mieszkającą w internacie.  Policjanci w stopniu aspirant sztabowy Faustyna Łazur i Grzegorz Igras podczas pogadanki z         młodzieżą mieszkającą w internacie.   Policjanci w stopniu aspirant sztabowy Faustyna Łazur i Grzegorz Igras podczas pogadanki z         młodzieżą mieszkającą w internacie.  Policjanci w stopniu aspirant sztabowy Faustyna Łazur i Grzegorz Igras podczas pogadanki z         młodzieżą mieszkającą w internacie.

_______________________________________________

do góry strony 

Nie pal!  Nie Płać!  Zdrowia nie trać!

Pod takim hasłem, w dniu 26 listopada 2024r. obchodzony był w naszej szkole Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu. Z tej okazji przeprowadzony został apel szkolny, podczas którego uświadomiono uczniom konsekwencje palenia papierosów i e-papierosów oraz zachęcano do zdrowego stylu życia. Na apelu ogłoszone zostały również wyniki konkursu plastycznego o tematyce antynikotynowej. Celem tego konkursu było rozwijanie zdolności artystycznych uczniów, poszerzenie wiedzy o skutkach nałogu oraz kształtowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce zajęła Zuzanna Bącal z klasy 3 PT

II miejsce zajęła Alicja Wieleba z klasy 1 PT

III miejsce zajęły ex aequo Julia Janczak z klasy 2 LT i Zuzanna Szumna z klasy 1 PT.

Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan uroczyście wręczył uczennicom dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potoku Wielkim.

Ewa Pęk

 osoby uczestniczące w apelu na tle dekoracji  uczniowie występujący na apelu: Jagoda Chmura, Gabriela Dziurda, Kinga Cieśla, Paweł Góreczny  uczniowie, którzy odebrali dyplomy i nagrody w konkursie plastycznym: Zuzanna Bącal, Alicja Wieleba, Zuzanna Szumna i Julia Janczak.. 

_______________________________________________

do góry strony  

Wywiadówka śródsemestralna.przemowa dyrektora szkoły Dariusza Wolana

Zgodnie z harmonogramem spotkań  z rodzicami, w dniu 24.11.2024r. odbyła się wywiadówka śródsemestralna. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan powitał wszystkich bardzo serdecznie  i przedstawił Panią Monikę Omiotek, nauczycielkę biologii, która dołączyła do grona pedagogicznego. Dyrektor poinformował również, że w szkole funkcjonuje „skrzynka zaufania”, która służy do anonimowego sygnalizowania niepokojących sytuacji. Za jej pośrednictwem uczeń będzie miał możliwość zwrócenia się o pomoc w rozwiązaniu problemu, którego sam doświadczył albo zauważył w szkole. Celem tej  akcji jest wzmocnienie bezpieczeństwa uczniów. Następnie Pan Adam Przytuła, psycholog i psychoterapeuta, wygłosił prelekcję na temat: „Bezpieczeństwo psychiczne dzieci i młodzieży.” Zwrócił uwagę rodzicom na objawy zaburzeń u dzieci, które powinny skłonić do szukania specjalistycznej pomocy. W dalszej części spotkania przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Agnieszka Jasińska, przedstawiła preliminarz finansowy zachęcając jednocześnie do dalszego wsparcia poprzez wpłaty na konto Rady Rodziców. Po spotkaniu ogólnym na hali sportowej rodzice udali się na spotkania z wychowawcami klas.

.

psycholog Adam Przytuła wygłasza prelekcję dla rodziców na temat : Bezpieczeństwo psychiczne dzieci i młodzieży”  rodzice uczestniczący w wywiadówce  występ przewodniczącej Rady Rodziców p. Agnieszki Jasińskiej 

 

_______________________________________________

do góry strony 

Uwaga wścieklizna!

W związku z występowaniem na terenie województwa lubelskiego kolejnych ognisk wścieklizny, przyłączamy się do akcji profilaktycznej informując o zagrożeniu. Do tej pory w Polsce wykryto 18 ognisk wścieklizny, aż 15 z nich to ogniska z województwa lubelskiego.

Wścieklizna to choroba śmiertelna.  Człowiek może się nią zarazić od chorego zwierzęcia. Dlatego na terenach zagrożonych obowiązują szczepienia nie tylko psów, ale i kotów.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami opracowanymi przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Lublinie.

Wścieklizna w województwie lubelskim w 2024 r.  prezentacja przygotowana przez Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Lublinie

W związku z występowaniem na terenie województwa lubelskiego kolejnych ognisk wścieklizny, przyłączamy się do akcji profilaktycznej informując o zagrożeniu. Do tej pory w Polsce wykryto 18 ognisk wścieklizny, aż 15 z nich to ogniska z województwa lubelskiego.

W związku z występowaniem na terenie województwa lubelskiego kolejnych ognisk wścieklizny, przyłączamy się do akcji profilaktycznej informując o zagrożeniu. Do tej pory w Polsce wykryto 18 ognisk wścieklizny, aż 15 z nich to ogniska z województwa lubelskiego.

_______________________________________________

do góry strony 

ZEBRANIE RODZICÓW – 24 listopada 2024r.

 Godz. 1400

Spotkanie ogólne odbędzie się na hali sportowej.

 

Po spotkaniu ogólnym spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów klas. 

_______________________________________________

do góry strony 

 

TURNIEJ SZACHOWO-WARCABOWY O MISTRZOSTWO SZKOŁY

W internacie szkolnym 21 listopada 2024 r. odbył się Turniej Szachowo-Warcabowy o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku. Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z wychowawcami i radą młodzieżową internatu. W turnieju wzięło udział 18 zawodników. Rywalizacja zarówno w szachach, jak i w warcabach stała na bardzo wyrównanym poziomie.
Najlepszym szachistą okazał się Adrian Kuziora, II miejsce zajął Łukasz Kozik (obaj z kl. 4 BTF), III miejsce zdobyła Oliwia Rymarz z kl. 1 PT. W turnieju warcabowym zwyciężył Dawid Płecha z kl. 2 BB, na II miejscu uplasował się Dominik Jasiński z kl. 3 BB, a III miejsce zajął Arkadiusz Baran z kl. 2 BT. Gratulujemy!


Mariusz Karkusiewicz

 uczestnicy turnieju szachowo-warcabowego podczas pamiątkowego zdjęcia , pierwsza z prawej wychowawca internatu p. Maria Nieściur, druga z prawej wychowawca internatu p. Agata Czajka, pierwszy z lewej nauczyciel wychowania fizyvcznego p. Mariusz Karkusiewicz- Internat ZSCKR w Potoczku 21.11.2024 r.  mecze eliminacyjne w turnieju szachowym. Wśród uczestników nauczyciel wychowania fizycznego p. Mariusz Karkusiewicz - Internat ZSCKR w Potoczku 21.11.2024 r.  wszyscy uczestnicy turnieju szachowo-warcabowego podczas meczów eliminacyjnych - Internat ZSCKR w Potoczku 21.11.2024 r.

 

_______________________________________________

do góry strony 

Zajęcia praktyczne klasa I PT

Uczniowie klasy I technikum w zawodzie Technik żywienia i usług gastronomicznych już od września zgłębiają tajniki sztuki kulinarnej. W nowych strojach kucharskich, które otrzymali od szkoły, uczą się przyrządzania potraw na bazie owoców i warzyw. Na stole królują produkty łatwo dostępne o tej porze roku: dynia, cukinia , marchew, ziemniaki, gruszki i jabłka. Młodzież poznaje sposoby rozdrabniania jak i obróbki termicznej poszczególnych produktów. Kreatywnie i pomysłowo dekorują potrawy z zachowaniem estetyki wyglądu dania na talerzu. Uczniowie chętnie wymieniają się przepisami i innowacjami z zakresu sztuki kulinarnej. W ostatnim tygodniu ćwiczyli przygotowywanie rogali świętomarcińskich. To tradycyjny przysmak, który gości na naszych stołach w szczególności z okazji 11 listopada. Nie mogło zabraknąć także pierwszych wypieków pierniczków. Uczniowie wypróbowywali różne przepisy aby wypieki na święta spod ich rąk wyszły doskonale.

 

Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Zdjęcie 1a przedstawia całą klasę I PT wraz z nauczycielami z którymi maja zajęcia praktyczne.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.   Uczniowie klasy I PT, pierwsza i druga grupa podczas przygotowywania rogali świętomarcińskich, pierników, zapiekanki makaronowej , zapiekanki ziemniaczanej oraz dania głównego.

 

_______________________________________________

do góry strony 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W BADMINTONIE

Drużyna chłopców ZSCKR w Potoczku, w gronie 10 najlepszych szkół województwa lubelskiego, zajęła wysokie V miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie, która odbyła się 20.11.2024 r. w ZS nr2 w Lubartowie. Nasza reprezentacja pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Mariusza Karkusiewicza wystąpiła w składzie: Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Marcin Kuś.
Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” w grupach eliminacyjnych i finałowych z udziałem następujących szkół: ZS nr 1 w Lublinie, RCEZ w Lubartowie, I LO w Chełmie, II LO w Zamościu, ZS nr 2 w Lubartowie, ZSEL w Lublinie, ZSP nr 3 w Zamościu, ZST w Chełmie, I LO w Biłgoraju i oczywiście ZSCKR w Potoczku.
Nasza drużyna stoczyła w turnieju 5 meczów, z których 3 zakończyła zwycięsko z: ZS nr 1 w Lublinie, ZS nr 2 w Lubartowie, ZSEL w Lublinie.
Gratulujemy naszym zawodnikom wysokich umiejętności sportowych i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Karkusiewicz

otwarcie zawodów. Powitanie drużyn startujących: ZS nr 1 w Lublinie, RCEZ w Lubartowie, I LO w Chełmie, II LO w Zamościu,  ZS nr 2 w Lubartowie, ZSEL w Lublinie, ZSP nr 3 w Zamościu, ZST w Chełmie, I LO w Biłgoraju, ZSCKR w Potoczku. - Wojewódzka Licealiada w badmintonie, Lubartów 20.11.2024 r.  Dominik Przywara  z ZSCKR w Potoczku w grze pojedynczej z ZS nr 2 w Lubartowie - Wojewódzka Licealiada w badmintonie, Lubartów 20.11.2024 r.  Sebastian Jugaszek i Dominik Przywara  z ZSCKR w Potoczku w grze podwójnej z ZS nr 2 w Lubartowie - Wojewódzka Licealiada w badmintonie, Lubartów 20.11.2024 r.  Sebastian Jugaszek  z ZSCKR w Potoczku w grze pojedynczej z ZS nr 1 w Lublinie,- Wojewódzka Licealiada w badmintonie, Lubartów 20.11.2024 r.   Pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek. Pierwszy z lewej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz- Wojewódzka Licealiada w badmintonie, Lubartów 20.11.2024 r.

 

_______________________________________________

do góry strony 

Wyjazd na Targi energetyczne w Lublinie

W dniu 19 listopada uczniowie klasy 2 BTR TUiSEO oraz 4 BT uczestniczyli w targach energetycznych które odbyły się już po raz 15 w Lublinie. Podczas targów uczniowie mogli zapoznać się z nowinkami technicznymi i sposobami przesyłania energii oraz jej magazynowania. Przesył energii, sposoby zabezpieczeń, automatyka w produkcji to wszystko z czym absolwent energetyki odnawialnej spotka się w swojej pracy zawodowej. Wyjazd na targi był sposobnością poszerzenia swojej wiedzy i rozeznania w zakresie swojej przyszłej pracy zawodowej

1.	Grupa TUISEO na targach   2.	Grupa technikum energetyki na stoisku firmy monterskiej  3.	Grupa przed wejściem na targi   4.	Rozdzielnia instalacji fotowoltaicznej  6.	Rodzaje przewodów energetycznych

 

_______________________________________________

do góry strony 

 

Poznajemy Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie

Uczniowie klasy trzeciej BTF w zawodzie technik rolnik,  w dniu 19 listopada 2024r. zwiedzili obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Głównym celem pobytu było zapoznanie uczniów z możliwościami kształcenia na Wydziale Agrobioinżynierii. Dr inż. Paweł Janulewicz - Adiunkt Katedry Zarządzania i Marketingu przedstawił sylwetkę absolwenta oraz perspektywy zawodowe. Przybliżył zagadnienia ekonomii jako nauki społecznej. Dr hab. Inż. Anna Nowak prof. Uczelni – Kierownik Wydziału Ekonomii i Agrobiznesu zorganizowała cykl edukacyjny, podczas którego przedstawiła zagadnienia związane ze Wspólnotową Typologią Gospodarstw Rolnych, omówiła zasady ustalania wielkości ekonomicznej gospodarstwa. Uczniowie wykonali ćwiczenia. Kolejnym etapem pobytu było zwiedzanie doskonale urządzonej i wyposażonej  biblioteki. Była to wycieczka połączona z elementami procesów edukacyjnych, motywująca do pracy nad własną edukacją, aby zostać w przyszłości studentem i nie tylko.

Wyjazd zorganizowała M. Siembida

Zajęcia uczniów na UP w Lublinie na Wydziale Agrobioinżynierii  W bibliotece UP w Lublinie - Izba Pamięci   W bibliotece UP w Lublinie - przedstawienie uczniom zasobów i organizacji pracy biblioteki.

_______________________________________________

do góry strony 

Wyjazd na mecz piłki siatkowej.

Dzień 19 listopad był pełen siatkarskich emocji. Uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami wyjechali na mecz zespołu ligowego Bogdanki LUK Lublin. Mecz odbył się w Hali Globus. Siatkarze z Lublina zaprezentowali się doskonale podczas swojego debiutu w europejskich pucharach. Zawodnicy Bogdanki LUK Lublin wygrali z Maccabi Tel Awiw 3: 0 w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge. Mecz dostarczył dużo sportowych emocji. Można było poobserwować wspaniałą grę zawodników w ataku, przyjęciu zagrywki oraz bloku.

                                                                                          Justyna Wielgus

1.	Uczniowie podczas meczu Bogdanki LUK Lublin z Maccabi Tel Awiw z Izraela w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge.( zdjęcia 1,2)  1.	Uczniowie podczas meczu Bogdanki LUK Lublin z Maccabi Tel Awiw z Izraela w pierwszym meczu 1/16 finału Pucharu Challenge.( zdjęcia 1,2)	  2.	Reprezentacja Bogdanki LUK Lublin podczas gry z zespołem z Izraela   2.	Reprezentacja Bogdanki LUK Lublin podczas gry z zespołem z Izraela   2.	Reprezentacja Bogdanki LUK Lublin podczas gry z zespołem z Izraela   2.	Reprezentacja Bogdanki LUK Lublin podczas gry z zespołem z Izraela  

_______________________________________________

do góry strony 

 

III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym szkół prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w ZSCKR w Kowalu!!

W dniu 16 listopada 2024 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kowalu odbyły się III Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty w Tenisie Stołowym. Walka o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, toczyła się w czterech kategoriach: kobiety, mężczyźni do lat 45, mężczyźni powyżej 45 lat, dyrektorzy szkół resortu rolnictwa, a także po raz pierwszy w deblu. Poziom rozgrywek był bardzo  wysoki, w wielu meczach o zwycięstwie decydował tie break.

Wielki sukces i gratulacje dla Mistrzów w deblu za zajęcie I miejsca- dla pana dyrektora Dariusza Wolana i pana  Mariana Giski, oraz za zajęcie II miejsca – w kategorii Dyrektorzy Szkół Resortu Rolnictwa dla pana dyrektora Dariusza Wolana, a także za zajęcie II miejsca w kategorii Kobiet dla pani Moniki Krakowskiej-Widz.

Oraz podziękowania dla  pani Moniki Ludian, Angeliny Duda i pana Sławomira Gałki za godne reprezentowanie  naszej szkoły.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

 

Reprezentacja ZSCKR w składzie:dyrektor- Dariusz Wolan,Monika Krakowska-Widz, Marian Giska, Sławomir Gałka, Monika Ludian, Angelina Duda.  Zdjęcie pamiątkowe z Pucharami.  Miejsce 2 na podium p. Monika Krakowska-Widz	Miejsce 2 na podium p. Monika Krakowska-Widz  Miejsce II na podium-pan dyrektor Dariusz Wolan		Miejsce II na podium-pan dyrektor Dariusz Wolan  Rozgrywki w deblu  Miejsce I dla druzyny w deblu- pan dyrektor Dariusz Wolan i pan Marian Giska

 

_______________________________________________

do góry strony 

 

KONKURS PATRIOTYCZNY  POD PATRONATEM WÓJTA GMINY POTOK WIELKI

15 listopada 2024 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim odbył się Konkurs Patriotyczny. Celem konkursu było m. in.  propagowanie obchodów świąt narodowych, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów. Naszą szkołę godnie reprezentował zespół muzyczno-wokalny w składzie: Zuzanna Szumna, Filip Grządka i Kacper Drozda, solistka- Oliwia Łupikarz oraz uczniowie: Piotr Oszust i Paweł Góreczny, przygotowani pod kierunkiem pani Moniki Krakowskiej-Widz i pana Mariana Giski. Uczniowie deklamowali wiersze znanych poetów i wykonywali utwory muzyczne o charakterze patriotycznym. Dopełnieniem konkursu było wspólne odśpiewanie hymnu Polski przy akompaniamencie muzyki. Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a szczególne wyróżnienie otrzymała Oliwia Łupikarz i Zuzanna Szumna z zespołem.

                           Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!! 

Uczniowie oraz nauczyciele ZSCKR w Potoczku wraz z wójtem panem Leszkiem Nosalem  Wyróznienie dla Oliwii Łupikarz  Uczen Piotr Oszust recytuje wiersz Stanisław Balinski”Polska Podziemna”  Zespol muzyczno-wokalny przy ZSCKR w Potoczku  Uczen Paweł Góreczny recytuje wiersz Marii Konopnickiej „Ojczyzna moja”

_______________________________________________

do góry strony 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJ

Chłopcy z 10 klas rywalizowali w Międzyklasowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku. Po bardzo ciekawej i emocjonującej fazie grupowej, którą rozegrano systemem „każdy z każdym” w dniu 13.11.2024 r. odbyły się mecze finałowe.

pamiątkowe zdjęcie trzech najlepszych drużyn: 3 BT, 3 PTL, 5 BT. Pierwszy z lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, pierwszy z prawej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan -Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2024 r

W wielkim finale klasa 3 BT pokonała 6:4 swoich kolegów z klasy 3 PTL. Trzecie miejsce zajęła klasa 5 BT, a na czwartym miejscu uplasowała się klasa 4 BTF.
Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jakub Cieśla, Wiktor Długosz, Dawid Post, Radosław Kozioł, Adam Maciąg, Karol Majewski, Dawid Sulowski. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dominik Przywara z klasy 3 PTL, a najlepszym bramkarzem Karol Majewski z klasy 3 BT.
Okazały puchar, statuetki, pamiątkowe medale i dyplomy wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan wraz z nauczycielami wychowania fizycznego. Gratulujemy!

Mariusz Karkusiewicz

mecz finałowy pomiędzy klasą 3 BT a 3 PTL -Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2024 r  dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan -pierwszy z prawej i nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz- pierwszy z lewej z najlepszym zawodnikiem turnieju Dominikiem Przywarą z kl. 3 PTL-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2024 r   dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan -pierwszy z prawej i nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz- pierwszy z lewej z najlepszym bramkarzem turnieju Karolem Majewskim z kl. 3 BT-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2024 r  dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan i nauczyciel wf Justyna Wielgus wręczają medale klasie 5 BT za zajęcie 3 miejsca-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2024 r   pamiątkowe zdjęcie najlepszej drużyny -klasa 3 BT. Pierwszy z lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, pierwszy z prawej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan -Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2024 r


_______________________________________________

do góry strony 

 

,,Ojczyzna - kiedy myślę - wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam, mówię wierszem, który jest modlitwą..."

~ Jan Paweł II

Obchody Święta Niepodległości w Potoku Stanach

11 listopada 2024 roku delegacja z ZSCKR w Potoczku, na czele z dyrektorem panem Dariuszem Wolanem i wicedyrektorem panem Andrzejem Olszyńskim, uczestniczyła w obchodach 106. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W Potoku Stanach odbyły się uroczyste obchody Święta Niepodległości, które zgromadziły mieszkańców gminy, poczty sztandarowe szkół oraz wielu zaproszonych gości. Rozpoczęły się one przed budynkiem remizy Ochotniczej Straży Pożarnej, gdzie druhowie, delegacje oraz poczty sztandarowe zebrali się, by wspólnie uczcić pamięć o wydarzeniach, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę Niepodległości.

zdjęcie przedstawia poczty sztandarowe, delegacje gminne, szkolne oraz zaproszonych gości. Uroczystemu przejściu do Kościoła przewodniczy Naczelnik Straży OSP Romuald Młynarczyk

Warto przypomnieć, że Polska odzyskała niepodległość 11 listopada 1918 roku po 123 latach zaborów. W wyniku trzech rozbiorów, dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię, państwo polskie zniknęło z mapy Europy w latach 1772–1795. Jednak Polacy nie zaprzestali walki o wolność i niezależność, czego wyrazem były liczne powstania, takie jak powstanie listopadowe i styczniowe, oraz działania na arenie międzynarodowej. Dopiero zakończenie I wojny światowej i upadek państw zaborczych stworzyły warunki do odbudowy polskiej państwowości. Dzień 11 listopada 1918 roku, kiedy podpisano rozejm kończący działania wojenne, stał się symboliczną datą odzyskania przez Polskę wolności. Na drodze do wolności kluczowe były działania tak zwanych Ojców Niepodległości – mężów stanu, którzy różnymi ścieżkami dążyli do jednego celu: przywrócenia Polski na mapę Europy. Wśród nich wyróżnia się Józef Piłsudski, który, jako Naczelnik Państwa, podjął misję budowy niepodległego kraju. Dzięki jego odwadze i wysiłkom militarnym, zwłaszcza w trakcie I wojny światowej, Polska mogła odzyskać wolność. Kolejną wybitną postacią był Roman Dmowski, który reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej i walczył dyplomatycznie o polskie interesy w Wersalu. Ignacy Jan Paderewski, światowej sławy pianista i polityk, swoim autorytetem i kontaktami na Zachodzie zjednywał wsparcie dla sprawy polskiej. Innymi znaczącymi postaciami byli Ignacy Daszyński, działacz socjalistyczny, Wojciech Korfanty, który szczególnie zasłużył się w sprawie Śląska, oraz Wincenty Witos, lider ruchu ludowego, który wspierał odbudowę Polski jako silnego państwa dla wszystkich warstw społecznych.

Następnie cała delegacja przeszła do kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, gdzie młodzież ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta w Potoku Stanach zaprezentowała patriotyczne przedstawienie nawiązujące do historii Naszej Ojczyzny i walki o wolność. Ksiądz proboszcz Dariusz Chowaniec odprawił uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny, podkreślając, jak ważna jest pamięć o przeszłości oraz szacunek dla bohaterów, którzy oddali życie za Polskę.

Po zakończeniu mszy, wszyscy zgromadzeni wraz z wójtem gminy Potok Wielki, Leszkiem Nosalem, oraz księdzem proboszczem udali się pod pomnik Powstańców Styczniowych. Uroczystość rozpoczęła się wciągnięciem flagi Polski na maszt i odśpiewaniem hymnu narodowego. W atmosferze zadumy i patriotyzmu delegacje złożyły wieńce na Pomniku Poległych Powstańców z 1863 roku, oddając hołd poległym w walce o niepodległość.

Część artystyczną zapewnił zespół „Stanianki,” który w piękny sposób wykonał pieśni patriotyczne, przypominające o trudnych chwilach w historii Polski oraz o radości z odzyskania wolności. Na zakończenie wójt gminy, Leszek Nosal, wygłosił przemówienie, w którym podkreślił wagę pamięci historycznej i solidarności narodowej. Przeczytany został także list posła na Sejm RP Michała Moskala, który wyraził swoje wsparcie i szacunek dla uczestników oraz organizatorów wydarzenia.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości były wzruszającym momentem refleksji nad przeszłością i przypomnieniem, jak cennym darem jest wolność.

 

Delegowani nauczyciele

zdjęcie przedstawia poczty sztandarowe, delegacje gminne, szkolne oraz zaproszonych gości. Uroczystemu przejściu do Kościoła przewodniczy Naczelnik Straży OSP Romuald Młynarczyk  Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Potoku Stanach, poczet sztandarowy ZSCKR w Potoczku, od lewej: Wojciechowski Gabriel, Rybak Dawid   Uroczyste przejście zaproszonych gości oraz pocztów sztandarowych pod pomnik Powstańców Styczniowych z 1863 roku, w tle poczet sztandarowy ZSCKR w Potoczku, od lewej – Wojciechowski Gabriel, Rybak Dawid, Kacper Lenart   Pomnik Powstańców Styczniowych z 1863 roku, zaproszeni goście w oddali wójt gminy Potok Wielki Leszek Nosal  Delegacja ZSCKR w Potoczku na czele z dyrektorem panem Dariuszem Wolanem oraz wicedyrektorem panem Andrzejem Olszyńskim, a także pani Helena Ślusarz, pani Agnieszka Zarzeczna, pan Damian Puzio i pani Monika Ludian  Uroczyste złożenie wieńca pod pomnikiem Powstańców Styczniowych w Potoku Stanach przez delegację ZSCKR w Potoczku   Oddani hołdu powstańcom przez delegację ZSCKR w Potoczku

 

_______________________________________________

do góry strony 

DROGA DO WOLNOŚCI - 11 LISTOPADA 1918 R.

W dniu 8 listopada 2024 roku odbyła się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku uroczysta, podniosła akademia z okazji Święta Niepodległości pod hasłem „Droga do wolności”.

Mając na uwadze tak wielką rolę pieśni patriotycznych, nasza szkoła z dumą i wielką przyjemnością przystąpiła do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem przybliżyli społeczności szkolnej historię polskiej drogi do wyzwolenia. Odezwę Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Świeta Niepodległości 11 listopada Wojewody Lubelskiego – Krzysztofa Komorskiego odczytał uczeń Arkadiusz Małysz, prowadzącymi byli Wiktor Długosz i Jakub Cieśla, recytatorami natomiast: Alicja Wieleba, Kinga Cieśla, Sylwia Nawrocka, Weronika Grela, Gabriela Dziurda, Oliwia Rymarz, Zuzanna Szumna, Aleksandra Widz, Mateusz Wicik, Paweł Sender, Alan Jakubaszek, Wiktor Gac, Błażej Biernat. Poczet sztandarowy pełnili Mariusz Wicik, Oliwia Krasińska, Dominika Pizoń. Dopełnieniem występów była tematyczna prezentacja multimedialna i patriotyczny śpiew z akompaniamentem zespołu muzycznego pod kierunkiem pana Mariana Giska. Duże wrażenie zrobili śpiewający basem chłopcy w mundurach. Opiekunami występujących na scenie uczniów byli nauczyciele Piotr Spyra, Iwona Szkutnik i Helena Ślusarz.

uczniowie ZSCKR w Potoczku biorący udział w akademii z okazji Święta Niepodległości

Przy okazji akademii odbyło się uroczyste wręczenie Stypendium Dyrektora Szkoły – uczennicy Aleksandrze Student i uczniowi Łukaszowi Kozik. Na zakończenie Dyrektor zachęcił młodzież i wszystkich zgromadzonych do uczestnictwa w uroczystościach państwowych.

11 listopada 1918 r. wyznacza w historii Polski doniosły moment, kiedy to po 123 latach zaborów nasz kraj powrócił na mapę Europy. Ten przełom poprzedzały liczne powstańcze zrywy. Uczestnicy walk armii Księstwa Warszawskiego, powstań Listopadowego, Krakowskiego, Styczniowego oraz pokolenie tych Polaków, którzy walczyli na całym świecie pod hasłem „Za wolność naszą i waszą”, usiłowali wskrzesić Rzeczpospolitą. Jednak to dopiero wysiłek pokolenia pierwszej połowy XX w. oraz działania wybitnych mężów stanu międzynarodowej areny politycznej i polskich działaczy niepodległościowych doprowadziły do ziszczenia się snu o wolnej Polsce.

                                                           Opiekunowie akademii z młodzieżą

 odczytanie Odezwu Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Świeta Niepodległości 11 listopada Wojewody Lubelskiego przez ucznia Arkadiusza Małysz   poczet sztandarowy przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w składzie od lewej Oliwia Krasińska, Mariusz Wicik, Dominika Pizoń  Dyrektor Szkoły Dariusz Wolan oraz Wicedyrektor Andrzej Olszyński wraz z uczniami otrzymującymi Stypendium Dyrektora Szkoły Aleksandra Student i Łukasz Kozik  poczet sztandarowy przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w składzie od lewej Oliwia Krasińska, Mariusz Wicik, Dominika Pizoń

 

_______________________________________________

do góry strony 

NASI BADMINTONIŚCI W FINALE WOJEWÓDZKIMPamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek. Pierwszy z prawej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz- Rejonowa Licealiada w badmintonie, Kraśnik 06.11.2024 r

Duży sukces odnieśli reprezentanci ZSCKR w Potoczku podczas Półfinału Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie, która odbyła się 6 listopada br. w ZS nr 3 w Kraśniku.

Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce i uzyskała awans do Finału Wojewódzkiego, ustępując tylko, po wyrównanym meczu, zawodnikom z LO w Biłgoraju.
Turniej rozgrywany był „systemem pucharowym do dwóch przegranych” z udziałem następujących szkół: LO w Biłgoraju, LO w Janowie Lubelskim, ZSBiO w Biłgoraju, ZS nr 3 w Kraśniku, ZS nr 2 w Kraśniku, ZS nr 1 w Kraśniku i ZSCKR w Potoczku.
W kategorii dziewcząt zwyciężyły również zawodniczki z LO w Biłgoraju, natomiast nasze reprezentantki nieznacznie uległy koleżankom z LO w Janowie Lubelskim i ZSBiO w Biłgoraju plasując się poza podium.
Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Dominik Przywara, Sebastian Jugaszek, Marcin Kuś
– opiekun Mariusz Karkusiewicz, natomiast w reprezentacji dziewcząt wystąpiły: Vanesa Czaja, Karolina Cieślak, Beata Szkutnik– opiekun Justyna Wielgus.

Słowa uznania należą się naszym zawodnikom za wysokie umiejętności sportowe i godne reprezentowanie szkoły, a chłopcom życzymy dobrego występu na szczeblu wojewódzkim.


Mariusz Karkusiewicz

 

otwarcie zawodów. Powitanie drużyn startujących: ZSCKR w Potoczku, ZS nr 1, nr 2, nr 3 w Kraśniku, ZSBiO w Biłgoraju, LO w Biłgoraju, LO w Janowie Lubelskim - Rejonowa Licealiada w badmintonie, Kraśnik 06.11.2024 r  Sebastian Jugaszek i Dominik Przywara  z ZSCKR w Potoczku w grze podwójnej z LO Biłgoraj-Rejonowa Licealiada w badmintonie, Kraśnik 06.11.2024 r  Pamiątkowe zdjęcie reprezentacji ZSCKR Potoczek. Pierwszy z lewej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, pierwsza z prawej – nauczyciel wf Justyna Wielgus- Rejonowa Licealiada w badmintonie, Kraśnik 06.11.2024 r 

_______________________________________________

do góry strony 

Kamila Konopa – Stypendystką Prezesa Rady Ministrów
We wtorek, 5 października br. w Sali Błękitnej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów. W tym roku uhonorowanych tym wyróżnieniem zostało 229 uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa lubelskiego.

Wśród nich znalazła się uczennica z naszej szkoły Kamila Konopa z klasy V FTP. Dyplom odebrała z rąk wojewody lubelskiego Krzysztofa Komorowskiego i Tomasza Szabłowskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty.
Serdecznie gratulujemy!


Kamila Konopa, uczennica klasy V FTP z otrzymanym dyplomem.  Kamila Konopa odbiera dyplom z rąk wojewody lubelskiego  Krzysztofa Komorowskiego.   Kamila Konopa wśród wyróżnionych Stypendystów.

_______________________________________________

do góry strony

starsze wiadomości