AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny.

 Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspomina się zmarłych. Święto ma wymiar powszechny, celebruje się je w każdym kościele katolickim na świecie.

W tym dniu  ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych - najbliższych i przyjaciół, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku pamiętają…. o tej pięknej tradycji składania kwiatów i palenia zniczy na grobach Powstańców  Styczniowych i Rodziny Przanowskich.

_________________________________________

powrót do góry strony  

Wyjazd na spektakl „Dziady’

 23 października chętni uczniowie z naszej szkoły, pod opieką Pani Moniki Krakowskiej – Widz i Pani Ewy Król, wybrali się do Lublina na spektakl „Dziady” w reżyserii Bogdana Kokotka. Przedstawienie stanowiło skondensowane fragmenty II, IV i III części „Dziadów” – najważniejszego polskiego dramatu romantycznego. Widowisko, mimo wybranych scen z poszczególnych części utworu, stanowiło niezwykle spójną i logiczną wypowiedź artystyczną, a cały dramat zyskał na tym realistyczną wizję. Niezwykła dynamika zmieniających się scen, brawurowa gra aktorska i bogactwo środków artystycznego wyrazu sprawiło, że spektakl przypadł do gustu młodzieży.  

Ewa Król

zdjecie_przed_collegium_agronomicum – uczniowie z klas 2, 4 i 5 oraz nauczycielki: Ewa Król i Monika Krakowska – Widz przed budynkiem Collegium Agronomicum   uczennice_4ptl_uczen_5ftp – uczennice i uczeń podczas spektaklu  uczennice_2lt.-uczennice z klasy 2 lt podczas spektaklu  aktorzy_na_scenie_dziady- aktorzy na scenie   scena_bal_u_senatora_dziady- scena „Bal u senatora”

 

_________________________________________

powrót do góry strony  

Konkurs z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

W dniu 23 października 2024 roku przy współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Janowie Lubelskim zorganizowano w szkole konkurs pod hasłem „Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym”. Uczestniczyło w nim 15 uczniów technikum. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznej pracy w obrębie gospodarstwa oraz w trakcie eksploatacji i naprawy sprzętu rolniczego.
Najwyższym poziomem wiadomości wykazali się  Jakub Pawusiak – kl.3 BTF  i Przemysław Rycerz – kl. 2 BTR. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a dwóch najlepszych uczniów cenne nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Dyplomy i nagrody wręczali: Pani Małgorzata Tylus – kierownik Placówki Terenowej KRUS w Janowie Lubelskim oraz Dariusz Wolan – dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Gratulujemy najlepszym, a wszystkim uczniom  życzymy bezpiecznej pracy w gospodarstwach rolnych.

                                                                                                 Uczeń klasy 2BTR Przemysław Rycerz odbierający nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie: Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym, organizowanego przez ZSCKR w Potoczku oraz KRUS Janów Lubelski w dniu 23.10.2024 w ZSCKR w Potoczku razem z Panią Małgorzatą Tylus – kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Janowie Lubelskim oraz Dariuszem Wolanem – dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.  Zwycięzca konkursu: Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym, uczeń klasy 3BTF Jakub Pawusiak, organizowanego przez ZSCKR w Potoczku oraz KRUS Janów Lubelski w dniu 23.10.2024 w ZSCKR w Potoczku razem z Panią Małgorzatą Tylus – kierownikiem Placówki Terenowej KRUS w Janowie Lubelskim oraz Dariuszem Wolanem – dyrektorem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.  Uczniowie w trakcie pisania pracy konkursowej konkursu: Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym organizowanego przez ZSCKR w Potoczku oraz KRUS Janów Lubelski w dniu 23.10.2024 w ZSCKR w Potoczku.

 

_________________________________________

powrót do góry strony 

UCZNIOWIE NA ĆWICZENIACH Z PSP I OSP

W dniu, 21 października 2024 roku odbyły się ćwiczenia powiatowe z udziałem Państwowej Straży Pożarnej oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu janowskiego. Miejscem ćwiczeń był teren zakładów przemysłowych w Janowie Lubelskim . Głównymi celami było ustalenie poziomu przygotowania sił i środków do udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w przypadku wystąpienia awarii technicznej oraz doskonalenie technik działań ratowniczych. W ćwiczeniach bezpośrednio uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Przez cały czas obserwowali działania ratownicze i mogli obserwować działania strażaków.

Mariusz Zabiegliński

Zdjęcie całej grupy przed ćwiczeniami  Uczennica na desce ortopedycznej podczas udzielania pierwszej  pomocy  Uczennica na desce ortopedycznej podczas udzielania pierwszej  pomocy  Uczeń okryty folią NRC

_________________________________________

powrót do góry strony

XXIV DZIEŃ PAPIESKI

W dniu 17 października 2024 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się apel z okazji XXIV Dnia Papieskiego. Apel został poświęcony największemu autorytetowi moralnemu współczesnego świata – papieżowi Janowi Pawłowi II, którego motto biskupie „Totus Tuus” cały Twój – będące wyrazem oddania się Matce Najświętszej jest także symbolem wiary, nadziei i miłości dla ludzi różnych ras i religii. Nauczanie Papieża przepełnione było miłością i radością. Zawsze powtarzał, że Bóg jest miłosierny, i że kocha wszystkich ludzi. Kierował do nas niezwykłe wskazówki, np. „Zwyciężajcie nienawiść – miłością, nieprawdę – prawdą, przemoc – cierpieniem". Ta niezwykła i wyjątkowa postać pozostanie w naszej pamięci na zawsze.

Patrycja Pałka

Uczniowie szkoły biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego wraz z Panem Wicedyrektorem Andrzejem Olszyńskim.  Uczniowe szkoły biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego.  Uczniowe szkoły biorący udział w apelu z okazji Dnia Papieskiego. 

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Wydział Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie obchodził 80-lecie.

17 października 2024 r odbyło się święto Wydziału Agrobioinzynierii, obchodzi on swoje 80-lecie. Powstał w 1944 roku w ramach Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej jako wydział rolny.

Po utworzeniu Wyższej Szkoły Rolniczej wszedł w jej skład. Zmieniał kolejno nazwę na Wydział Rolniczy, Wydział Agrobioinżynierii. Zmieniała się też nazwa WSR na Akademię Rolniczą w Lublinie a obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Wydział ukończyło ponad 25 tysięcy studentów którzy zasilili polskie rolnictwo, polską gospodarkę, polską naukę. Absolwenci tego wydziału pracują również w naszej szkole.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości z innych uczelni, władz państwowych i samorządowych, przedstawicieli organizacji rolniczych.

Naszą szkołę na uroczystościach prezentował wicedyrektor Andrzej Olszyński.

Życzymy wydziałowi kolejnych lat sukcesów naukowych, oraz kolejnych tysięcy absolwentów,

A.O.

Wydział Agrobioinżynierii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie obchodził 80-lecie. wystąpienie P. Dziekan  władze wydziału i uczelini -obecne i byłe

 

_________________________________________

powrót do góry strony 

 

Zbiórka dla powodzian 

Społeczność naszej szkoły nie pozostała obojętna na dramatyczną sytuację w jakiej znalazły się osoby dotknięte powodzią i wykazała się ogromną solidarnością oraz troską
o poszkodowanych. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły bardzo chętnie włączyli się
w zbiórkę, która została zorganizowana na terenie naszej placówki przez Szkolny Klub Wolontariatu. Zebrane pieniądze w wysokości 1000 zł zostały przekazane dla uczniów szkoły ZSCKR w Bożkowie.
Pamiętajmy, że każdy gest wsparcia pokazuje, że wspólnota szkolna to nie tylko miejsce nauki, ale także przestrzeń pełna serca i troski o innych.
Wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę okazując serce i gotowość do niesienia pomocy w potrzebie, należą się wielkie podziękowania. Działając wspólnie możemy osiągnąć wiele!

Magdalena Szyszka
Ewa Król 

 

zdj_1.jpg_zbiorka_dla_powodzian –grupa uczniów z klasy 4BTF  zdj_2.jpg_zbiorka_dla_powodzian –grupa uczniów z klasy 4BTF – liczenie pieniędzy  zdj_3.jpg_zbiorka_dla_powodzian –przedstawiciele wolontariatu J. Piekut i M. Wicik – klasa 2 PT

_________________________________________

powrót do góry strony 

Dzień Edukacji Narodowej 2024 w ZSCKR w Potoczku

„Uczenie jest niekończącą się podróżą…” Donna BulgerDyrektor ZSCKR pan Dariusz Wolan przemawia podczas uroczystości z okazji akademii Dnia Nauczyciela 15.10.24r.

Dnia 15.10.2024 r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyła się uroczysta akademia  z okazji  Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. To jedno z najważniejszych świąt całej społeczności szkolnej i wszystkich pracowników szkoły. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora Dariusza Wolana, który złożył życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom oświaty i nauczycielom emerytom, dziękując za trud nauczania i wychowania. Była to również okazja do wręczenia dyplomów stypendialnych dla uczniów z najlepszymi wynikami w nauce. Głos zabrali także przedstawiciele Rady Rodziców, na czele z przewodniczącą panią Agnieszką Jasińską. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć bogaty w wiersze i piosenki program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas: 3BT, 1PT, 2 LT, 3 BTF, 2 PT, 2 BTR i 2 BB pod kierunkiem pani Diany Sadowskiej, pani Moniki Ludian oraz pana Mariusza Sapalskiego. O oprawę muzyczną zadbali pan Marian Giska oraz pan Rafał Wieprzek. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud wkładany w codzienną edukację młodzieży, pomoc, cierpliwość i wyrozumiałość. Życzyli satysfakcji i radości z wykonywanej pracy wręczając symboliczną różę każdemu nauczycielowi i wszystkim pracownikom Szkoły. Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania.

Wręczenie dyplomów stypendialnych przez Dyrekcję  Szkoły 15.10.24r.   Wystąpienie Rady Rodziców - pani przewodniczącej  Agnieszki Jasińskiej z okazji DEN - 15.10.24 r.Wystąpienie Rady Rodziców - pani przewodniczącej  Agnieszki Jasińskiej z okazji DEN - 15.10.24 r.  Uczniowie ZSCKR w Potoczku podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej 15.10.24r.   Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w ZSCKR w Potoczku 15.10.24r. –uczniowie recytujący i zespół muzyczny z uczennicami śpiewającymi.  Uczniowie podczas uroczystego apelu w ZSCKR w Potoczku - Dzień Edukacji Narodowej 15.10.24r

 

_________________________________________

powrót do góry strony

NOWE KWALIFIKACJE KLUCZEM DO SUKCESU - to tytuł projektu, który wkrótce będzie realizowany w naszej szkole 

     W dniu 14   października 2024 roku w Zespole Szkól nr 2 w Kraśniku odbyło się uroczyste wręczenie porozumień na dofinansowanie projektów z zakresu kształcenia zawodowego zawartych pomiędzy Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, a szkołami i samorządami. W imieniu naszej szkoły dokumenty wręczane przez Marszałka Województwa Lubelskiego pana  Jarosława Stawiarskiego odebrali wicedyrektor Andrzej Olszyński oraz kierownik praktycznej nauki zawodu Marek Hołody.

 Projekt realizowany będzie w okresie od 1.01.2025r do 30 09.2027r. w ramach Działania 10.4 Kształcenia Zawodowe dofinansowanego z  programu Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027.  Na zadania zawarte w projekcie przeznaczona jest kwota ponad 1 milion złotych. Głównym celem realizowanych przedsięwzięć jest zwiększenie szans na zatrudnienie uczniów poprzez poprawę efektywności kształcenia zawodowego, w tym realizację wysokiej jakości programów stażowych oraz dodatkowej oferty edukacyjnej dla uczniów w formie kursów i szkoleń.

W ramach projektu planowane są:

.

„Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.
zdjęcie - „Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie”.

_________________________________________

powrót do góry strony

Wybory do Rady Młodzieżowej InternatuKomisja skrutacyjna od lewej: Amelia Bylewska, Alan Jakubaszek, Oliwia Niedzielska.

W dniu 10.10.2024 r. odbyły się wybory do Rady Młodzieżowej Internatu na rok szkolny 2024/2025. W głosowaniu brało udział 78 wychowanków oraz wychowawcy. Spośród 7 kandydatów startujących w wyborach wyłoniono 4 osoby, które zdobyły największą liczbę głosów. W wyniku demokratycznych wyborów członkami RMI zostali:

Przewodniczący – Paweł Baran z kl. IV BTF

Za- ca przewodniczącego – Jagoda Chmura z kl. III PT

Sekretarz – Natalia Wicik z kl. IV PTL

Skarbnik – Milena Krzos z kl. II LT

Opiekunem RMI, wybranym przez młodzież w drodze głosowania, został pan Damian Puzio.

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów oraz liczeniem oddanych głosów czuwała Komisja Skrutacyjna w składzie: Alan Jakubaszek,  Amelia Bylewska, Oliwia Niedzielska .

Dziękujemy odchodzącemu samorządowi, jednocześnie gratulujemy nowo wybranym przedstawicielom Rady Młodzieżowej Internatu. Życzymy owocnej pracy na rzecz Internatu.

Samorządność uczniowska to jedna z form przygotowująca młodych ludzi do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym.

A. Czajka

wychowankowie podczas głosowania, kartkę do głosowania wrzuca Paweł Sender, z tyłu Łukasz Stasicki i Marcel Król  Rada Młodzieżowa Internatu wybrana w demokratycznych wyborach, od lewej: Milena Krzos, na krześle siedzi Paweł Baran, Jagoda Chmura.

 

_________________________________________

powrót do góry strony

III EDYCJA SZKOLNEGO KONKURSU ORKI

10.10.2024 w ZSCKR w Potoczku odbył się III konkurs orki połączony z prezentacją maszyn naszych partnerów. Do konkursu swoich reprezentantów zgłosiły wszystkie klasy o profilu mechanicznym i rolniczym poza I klasami, które ze względów bezpieczeństwa nie biorą czynnego udziału w konkursie.

Pierwszym etapem konkursy był test wiedzy przeprowadzony w przed dzień finałowej konkurencji, jaką było wykonanie orki. Dzięki uprzejmości firmy KOJA, która udostępniła nam na potrzeby konkursu pług obrotowy 4 suportowy, konkurs zyskał na atrakcyjności. Zadaniem uczestnika było ustawienie rozkalibrowanego zestawu w jednym zagonie i przejechanie na drugą część pola gdzie zawodnicy wykonywali orkę właściwą. Na ocenę zadania wchodziły m.in.: prostoliniowość bruzdy, głębokość orki, jakość pracy pługa(przykrycie resztek pożniwnych, ukształtowanie bruzdy), zagłębianie i wypłycanie pługa oraz wykonanie zadania w czasie 20min, stosując się do zasad BHP. Każdego uczestnika wnikliwie oceniała komisja w składzie: Krzysztof Jabłoński – przewodniczący i członkowie Mariusz Zabiegliński i Rafał Wieprzek. W trakcie trwania konkursu można było zapoznać się z produktami firmy KOJA – głównego patrona naszego konkursu i fundatora głównej nagrody!!! Nagrody dla podium uzupełnili firma POL-GROM i RADA RODZICÓW naszej szkoły. W trakcie konkursu dzięki uprzejmości firmy Techmlek dilerowi Kubota osoby zainteresowane mogły przetestować Kubotę M7 z agregatem bezorkowym Kubota oraz agregatem firmy Pol-grom podczas pokazu na polu, gdzie świetnie się spisały i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Cieszymy się że mogliśmy dać publiczności możliwość pracy maszynami na polu. A o tym, że to była dobra decyzja świadczyła duża kolejka chętnych. Poziom konkursu był bardzo wysoki co cieszy i świadczy o dobrym poziomie kształcenia w naszej szkole. Mistrzem Orki 2024 ZSCKR w Potoczku został FILIP GRZĄDKA z klasy III BT, podium uzupełnili Szymon Rycerz i Patryk Zdanowski. Dzięki hojności naszych sponsorów podium zostało sowicie nagrodzone, upominków nie zabrakło także dla reszty uczestników konkursu.

Serdecznie dziękujemy firmom KOJA, POL-GROM, TECHMLEK, PRONAR, AGROL i SIPMA za to że tak jak my widzą potencjał w naszej młodzieży i okazali to w swoim zaangażowaniu w konkurs i pokaz maszyn, dzięki czemu nasz konkurs przerodził się w szkolne święto orki w którym finalnie w roli kibiców wzięła udział cała szkoła.

Słowa uznania i podziękowania należą się także naszym Paniom i zdolnej młodzieży z oddziałów gastronomicznych, za ogrom pracy jaki włożyli w przygotowanie namiotu gastronomicznego. Każdy mógł się poczęstować ciepłym napojem i pyszną przekąską za co jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!

Zawodnikom składamy gratulacje a partnerom serdecznie dziękujemy.

https://koja.com.pl

https://www.pol-grom.pl

https://techmlek.com.pl

https://agrol.net

https://www.sipma.pl
https://pronar.pl

Przedstawiciele firm współpracujących z ZSCKR w Potoczku w czasie szkolnego konkursu orki na zdjęciu wraz z dyrektorem szkoły Panem Dariuszem Wolanem oraz wszystkim IX uczestnikami konkursu. 10.10..2024 r.  Uczeń klasy 2BT Szymon Kata w czasie szkolnego konkursu orki 2024 w dniu 1010.2024 r. w ZSCKR w Potoczku.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan oraz Kierownik PNZ Pan Marek Hołody w czasie wręczania nagród dla uczestników szkolnego konkursu orki w dniu 10.10.2024r.  Jakub Pawusiak uczeń klasy 3BTF w czasie zadania konkursowego w czasie szkolnego konkursu orki. 10.10.2024r.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan rozpoczynający III szkolny konkurs orki.10.10.2024r.  Przybyli goście rodzice uczniów oraz młodzież szkolna w czasie poczęstunku zorganizowanego przez klasy Technikum żywienia naszej szkoły.10.10.2024r.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wraz z przedstawicielami firmy Pronar i Sipma.10.10.2024r.

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Dzień Chłopaka - kultywujemy tradycje internatu wychowankowie internatu podczas teleturnieju „Familiada” wraz z wychowawcami, od lewej: p. Mariusz Sapalski, p. Marian Giska, p. Damian Puzio.

Jak co roku, z okazji Dnia Chłopaka,  dziewczęta naszego internatu  zorganizowały dla swoich kolegów i panów wychowawców miłą niespodziankę. Uroczystość odbyła się dopiero 8 października 2024r., ponieważ część chłopców przebywała na praktykach zawodowych.

Dziewczęta  stanęły na wysokości zadania i przygotowały część artystyczną w formie teleturnieju „Familiada”. Dwie drużyny: „Sportowców” i „Kanapowców” dzielnie walczyły o zwycięstwo i nagrodę. Nie obyło się bez drobnych wpadek i dużej ilości śmiechu. Ostatecznie wygrała drużyna „Sportowców”.  W rolę prowadzącej wcieliła się Milena Krzos.

Aby wyrazić swoją sympatię dziewczęta złożyły chłopcom życzenia i wręczyły słodkie upominki, które same przygotowały. „Życzymy  Wam sukcesów w szkole i poza nią, wiele zabawy i codziennych powodów do uśmiechu! Niech nasze wspólne internackie  przygody będą tylko początkiem świetnych wspomnień, które jeszcze razem stworzymy. Wszystkiego dobrego, panowie!”
Specjalnie dla naszych panów Julka, Kinga i Gabrysia wykonały utwór „Skrzydlate ręce” grupy Enej.

Zwieńczeniem wieczoru była przez wszystkich wyczekiwana dyskoteka. Mamy nadzieję, że chłopcy będą mile wspominać ten dzień.                                                                                     

Dziękujemy dziewczętom,  które zaangażowały się w przygotowanie  uroczystości: Milenie Krzos, Amelii Bylewskiej, Oliwii Niedzielskiej,  Natalii Wicik, Kindze Gil, Zuzannie Szumnej, Julii Soboń, Kindze Cieśli , Gabrieli Dziurda oraz Zuzannie Bącal, która zajęła się stroną kulinarną i upiekła pyszne ciasteczka.

Rada Młodzieżowa Internatu

drużyna „Sportowców” od lewej: Adrian Kuziora, Leszek Witek, Krystian Abram, Cieśla Jakub, Przywara Dominik, Kuś Marcin, Dominik Jasiński, na dole Paweł Baran.  drużyna „Kanapowców” od lewej: Łukasz Stasicki, Konrad Flis, Marcel Jesionek, Szymon Wilk, Dawid Płecha, Paweł Góreczny, Adrian Janiec, Piotr Kostrzewski.  Milena Krzos  -  prowadząca „Familiadę” wraz z odpowiadającymi na pytanie chłopcami” Adrianem Jańcem i Leszkiem Witkiem.  Zuzanna Szumna składa życzenia chłopcom  dziewczęta: Julia Soboń, Gabriela Dziurda, Kinga Cieśla wykonują utwór „Skrzydlate ręce”, obok prowadząca Milena Krzos.   chłopcy podczas dyskoteki, od lewej: Adrian Kuziora, Paweł Baran, Wilk Szymon

 

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Etap Szkolny XXIX Olimpiady Wiedzy o Żywieniu

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu objęta jest patronatem MEiN co pozwala  po uzyskaniu tytułu laureata lub finalisty zdobyć uprawnienia zwalniające z postepowania kwalifikacyjnego na 29 uczelniach w kraju. Organizatorem jest Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Eliminacje szkolne Olimpiady Wiedzy o Żywieniu odbyły się w ZSCKR w Potoczku zgodnie ze zgłoszeniem - w dniu 7 października 2024r. Do konkursu przystąpiło 24 osoby w szkole z następujących klas: 3PTL, 3 PT, 4 PTL i 5 FTP. Zuzanna Bącal i  Kamila Konopa zakwalifikowały się do etapu okręgowego.

Serdecznie dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w przygotowaniach do Olimpiady Wiedzy o Żywieniu oraz ich udział w szkolnych eliminacjach.

Etap okręgowy odbędzie się  w Zespole Szkół nr 5  im. Jana Pawła II w Lublinie. Trzymamy mocno kciuki za reprezentantki z ZSCKR w Potoczku.                     

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych  z młodzieżą

Etap szkolny XXIX Olimpiada Wiedzy o Żywieniu- 24 uczestników ZSCKR w Potoczku – 7X2024r  Uczestnicy podczas pisania XXIX Szkolnej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – 7X2024r  Sala i  uczestnicy podczas pisania XXIX Szkolnej Olimpiada Wiedzy o Żywieniu – 7X2024r

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Plakat 2024

_________________________________________

powrót do góry strony

MISTRZOSTWA SZKOŁY W BADMINTONIE

Z udziałem dwudziestu ośmiu uczniów 8 października 2024 r. odbył się Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku. Zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców wiele pojedynków stało na wysokim i wyrównanym poziomie.

nagrodzeni zawodnicy i pozostali uczestnicy turnieju na wspólnym zdjęciu po zakończeniu zawodów, dyrektor szkoły Dariusz Wolan(pierwszy z prawej), nauczyciele wf: Justyna Wielgus ( druga z lewej) i Mariusz Karkusiewicz (pierwszy z lewej) - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r. 

Wśród dziewcząt zwyciężyła Vanesa Czaja z kl. 3 PT, II miejsce zajęła Karolina Cieślak także z kl. 3 PT, a III miejsce zdobyła Beata Szkutnik z kl. 2 PT.

W kategorii chłopców najlepszym okazał się Dominik Przywara z kl. 3 PTL, za nim uplasował się Dawid Czuj z kl. 5 FTP, III miejsce zajął Marcin Kuś z kl. 3 PTL. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali słodkie upominki przygotowane przez Samorząd Uczniowski, zaś najlepsi zawodnicy dyplomy i statuetki wręczone przez dyrektora szkoły Dariusza Wolana.

Nad prawidłową organizacją turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Justyna Wielgus i Mariusz Karkusiewicz. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Mariusz Karkusiewicz

uczestnicy turnieju na wspólnym zdjęciu przed rozpoczęciem zawodów - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.  uczestnicy turnieju przed rozpoczęciem zawodów podczas częstowania słodyczami przez przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.  gra pojedyncza pomiędzy Karoliną Cieślak z kl. 3 PT( z lewej) a Amelią Maj z kl. 3 PT-  Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.  gra pojedyncza pomiędzy Vanesą Czaja z kl. 3 PT( z lewej) a Weroniką Kobylską z kl. 1 PT-  Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.  mecz o III miejsce chłopców pomiędzy Dawidem Post z kl. 3 BT (z lewej) a Marcinem Kuś z kl. 3 PTL (z prawej)- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.   mecz o I miejsce chłopców pomiędzy Dawidem Czujem z kl. 5FTP (z lewej) a Dominikiem Przywarą z kl. 3 PTL (z prawej)- Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.  dyrektor szkoły Dariusz Wolan (pierwszy z prawej), nauczyciele wf: Justyna Wielgus ( druga z lewej) i Mariusz Karkusiewicz (pierwszy z lewej) z najlepszą zawodniczką Vanesą Czaja - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.  dyrektor szkoły Dariusz Wolan (pierwszy z prawej), nauczyciele wf: Justyna Wielgus ( druga z lewej) i Mariusz Karkusiewicz (pierwszy z lewej) z najlepszym zawodnikiem Dominikiem Przywarą - Turniej Badmintona o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku –08.10.2024r.

 

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Pamiętamy o ofiarach i bohaterach września

W dniu 6 października 2024r. delegacja naszej szkoły w składzie: wicedyrektor Andrzej Olszyński, Jolanta Olszyńska, Agata Czajka, uczestniczyła w obchodach 82 rocznicy pacyfikacji mieszkańców wsi Osówek.

 delegacja szkoły: wicedyrektor Andrzej Olszyński, Jolanta Olszyńska, Agata Czajka z wieńcem

Warto przypomnieć, że 29 września 1942 roku, za sprzyjanie partyzantom, Niemcy bestialsko wymordowali 43 jej mieszkańców.

 Dla upamiętnienia tego dramatu w tutejszej kaplicy odprawiona została Msza Święta w intencji ofiar, którą sprawował ksiądz dziekan Krzysztof Woźniak. Niesamowitych wzruszeń dostarczył montaż słowno - muzyczny w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku.

W uroczystościach wzięły udział władze gminne, społeczności szkolne oraz okoliczni mieszkańcy.

Część oficjalna uroczystości zakończyła się złożeniem wieńców pod pomnikiem upamiętniającym tamte tragiczne wydarzenia.
A. Czajka


pomnik upamiętniający ofiary pacyfikacji

 

_________________________________________

powrót do góry strony

 

60 Lecie OSP w Woli Potockiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Woli Potockiej świętowała 5 października 2024 roku swój 60-letni jubileusz, Uroczystości zgromadziły zarówno mieszkańców, jak i zaproszonych gości, w tym władze samorządowe, przedstawicieli innych jednostek OSP oraz sympatyków straży pożarnej z okolicznych miejscowości. Był to wyjątkowy dzień pełen podziękowań, wspomnień i uznania dla tych, którzy od lat dbają o bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele naszej jednostki.

Zabiegliński Mariusz

Dyrektor wraz z uczniami i sztandarem szkolnym  Uczniowie podczas uroczystego przemarszu.  Uczniowie podczas zbiórki

 

_________________________________________

powrót do góry strony

Spotkanie z rekruterami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Lublinie

W dniu 4 października na terenie naszej szkoły gościliśmy Przedstawicieli WCR w Lublinie.

Podczas spotkania przyszli maturzyści i uczniowie trzeciej klasy szkoły branżowej, mieli możliwość zapoznać się z warunkami naboru do ochotniczych form służby wojskowej, między innymi do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej (DZSW) i terytorialnej służby wojskowej (TSW) a także został przedstawiona im możliwość kontynuowania nauki na uczelniach wojskowych.

Zabiegliński Mariusz

Dyrektor wraz z przedstawicielami WCRDyrektor wraz z przedstawicielami WCR  Uczniowie w oczekiwaniu na spotkanie z przedstawicielami WCR  Przedstawiciele WCR

 

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Ognisko integracyjne wychowanków internatu

Początek roku szkolnego to czas integracji, wzajemnego poznawania się, zawierania przyjaźni. Zgodnie z coroczną tradycją, mieszkańcy internatu spotkali się w dniu 2.10.2024r. na ognisku integracyjnym.  Był to świetny sposób na bliższe pogłębienie relacji koleżeńskich i spędzenie czasu wolnego na świeżym powietrzu. Jedni chętnie śpiewali przy akompaniamencie akordeonu i gitary, a  inni wykorzystali okazję do rozmów. Oprócz pieczonych kiełbasek, nie zabrakło dobrego humoru i miłej atmosfery.

A. Czajka

wychowankowie przy ognisku, pieczenie kiełbasek   uczennice klasy pierwszej śpiewają piosenki przy akompaniamencie akordeonu, od lewej: Cieśla Kinga, Dziurda Gabriela, Szumna Zuzanna, wychowawca Marian Giska.  wychowankowie przy ognisku, pieczenie kiełbasek  wychowankowie przy ognisku

 

_________________________________________

powrót do góry strony

Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych

W deszczowy piątek 4 października 2024r. nad Zalewem Janowskim odbyły się Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych. W kategorii chłopców na dystansie 1500 m startowało siedem sztafet z następujących szkół: ZSCKR w Potoczku, ZS w Janowie Lubelskim, ZST w Janowie Lubelskim, LO w Janowie Lubelskim. Nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony zajmując trzecie miejsce. Sztafetę ZSCKR w Potoczku tworzyli: Kiszka Kacper, Zarzeczny Jakub, Cieśla Jakub, Bobin Grzegorz, Mirosław Konrad, Kostrzewski Piotr, Biernat Błażej, Iskra Piotr.

Opiekunem drużyny był Mariusz Karkusiewicz.

Słowa uznania należą się naszym zawodnikom za zaangażowanie i wolę walki.

Mariusz Karkusiewicz

zdjęcie 1 – start do biegu w kategorii chłopców.  Siedem startujących sztafet z następujących szkół: ZSCKR w Potoczku, ZS w Janowie Lubelskim, ZST w Janowie Lubelskim, LO w Janowie Lubelskim - Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych,  przekazanie pałeczki sztafetowej w biegu w kategorii chłopców.  Kacper Kiszka przekazuje pałeczkę Mirosławowi Konradowi -obaj z ZSCKR w Potoczku, obok zawodnicy z ZST w Janowie Lubelskim- Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych,  zdjęcie 3 – pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek, pierwszy z prawej-nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz - Powiatowa Licealiada w sztafetowych biegach przełajowych, 

_________________________________________

powrót do góry strony

Akcja#SprzątamyDlaPolski

 4 października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji ekologicznej #SprzątamyDlaPolski. Uczniowie klasy 3BTR zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawice, pod opieką pana Rafała Wieprzka sprzątali teren wokół szkoły.

 Akcja przebiegała szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające.

Czynny udział uczniów w tym przedsięwzięciu dał do zrozumienia, że należy dbać
o swoje środowisko oraz czystość otoczenia. Opiekunki wolontariatu dziękują wszystkim za zaangażowanie.

                                                                                                               Ewa Król

                                                                                                      Magdalena Szyszka

 Zdj_1.jpg_akcja_sprzatamy_dla_Polski_klasa2BTR- uczniowie P. Rycerz, P. Zdanowski, Sz. Wilk zbierają śmieci  Zdj_2.jpg_akcja_sprzatamy_dla_Polski_klasa2BTR- grupa uczniów z klasy 2 BTR zbiera śmieci  Zdj_3.jpg_akcja_sprzatamy_dla_Polski_klasa2BTR – uczniowie P. Rycerz, P. Zdanowski, Sz. Wilk, G. Wojciechowski zbierają śmieci

_________________________________________

powrót do góry strony

 

Konkursu Orki Jesiennej pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

03.10.2024 w Żarnowcu odbyła się  IV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Orki Jesiennej pod patronatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Naszą szkołę godnie reprezentował Szymon Rycerz z klasy V BT. Konkurs składał się z części teoretycznej i praktycznej. Część teoretyczna obejmował test z zakresu budowy pługa, techniki orki oraz zasad bezpieczeństwa. Najwięcej emocji jak zawsze dostarczyła część praktyczna, która polegała na podzieleniu paletka na dwie równe części i wykonaniu według sztuki, orkę w skład i w rozrywkę. W czasie tych zmagań, Szymona wspierali koledzy z innych klas: Jakub Pawusiak, Kacper Zdanowski i Dawid Płecha oraz opiekun grupy Paweł Nieściur. Poziom konkursu był bardzo wysoki, dlatego tym bardziej cieszy wynik!!! 6 miejsce tracąc tylko 6pkt do zwycięscy na  poziomie ogólnopolskim to duży sukces, którego Szymonowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nieściur Paweł

Uczeń Szymon Rycerz wraz z opiekunem Pawłem Nieściurem podczas otwarcia konkursu w Żarnowcu   Szymon Rycerz wraz z ekipą wsparcia (Dawid Płecha, Patryk Zdanowski i Jakub Pawusiak) na poletku konkursowym  Szymon Rycerz wykonuje orkę konkursową  Szymon Rycerz wykonuje orkę konkursową  Szymon Rycerz wykonuje orkę konkursową  Komisja ocenia pierwsze elementy orki Szymona Rycerz  Szymon Rycerz wykonuje orkę konkursową  Komisja ocenia kolejne parametry orki  Szymon Rycerz dokonuje korekty ustawień pługa  Komisja ocenia kolejne parametry orki  Szymon Rycerz i Paweł Nieściur na zaoranym poletku  Szymon Rycerz przygotowany do testu wiedzy  Szymon Rycerz podczas tesu wiedzy  Nagrody i upominki od sponsorów  Szymon Rycerz z upominkami od sponsorów  Grupowe zdjęcie uczestników opiekunów i sponsorów  

     

_________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomosci