AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomosci

Zielonkowe Manewry w ZSCKR w Potoczku 29.05.2024 w fotografii.

Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Wolan otwierający Zielonkowe Manewry w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku, po lewej stronie Pana Dyrektora kierownik ARIMR Janów Lubelski i przedstawiciel handlowy firmy Sipma  Pracownicy firmy sipma w czasie Zielonkowych Manewrów w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku, na tle prasy rolującej.	Pracownicy firmy sipma w czasie Zielonkowych Manewrów w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku, na tle prasy rolującej.  Pracownicy firmy techmlek w czasie Zielonkowych Manewrów w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku, na ciągnika rolniczego Kubota.	  Ciągnik rolniczy Kubota w czasie pokazy prasowania sianokiszonki w czasie Zielonkowych Manewrów w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku z prasą rolującą Sipma.	  Uczniowie z naszej szkoły ZSCKR w Potoczku oraz ze szkół sąsiednich, które również wzięły udział w Zielonkowych Manewrów w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku w czasie zawodów zręcznościowo sportowych przygotowanych przez organizatorów imprezy.  Przedstawiciel firmy Techmlek wręczający nagrody zwycięzcom konkursów zręcznościowo sportowych w czasie Zielonkowych Manewrów w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku	  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wręczający podziękowania dla firm biorących udział w Zielonkowych Manewrach w ZSCKR w Potoczku w dniu 29.05.2024 roku.

____________________________________________

powrót do góry strony

Dzień Otwartych Drzwi w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

 Ponad stu uczniów szkół podstawowych odwiedziło naszą szkołę we wtorek, 28 maja br. podczas Dnia Otwartych Drzwi. Gościliśmy młodzież m.in. z Potoczka, Potoka Wielkiego, Potoka Stany, Huty Józefów, Godziszowa, Rzeczycy Długiej, Mniszka, Kraśnika, Urzędowa, Annopola, Chrzanowa, Gościeradowa, Zakrzówka, Szastarki, Domostawy.Uczniowie szkół podstawowych odwiedzjący pracownie eksploatacji maszyn rolniczych w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku, na stoisku opowiadający o szkole Pan Paweł Nieściur.

Wizytę w szkolę rozpoczęli od spotkania z Dyrekcją, a następnie w grupach, pod opieką nauczycieli przeszli po obiektach szkolnych zapoznając się ze specyfiką nauczanych kierunków i warunkami kształcenia. Na hali warsztatowej o kierunkach mechanicznych, zdobywanych kwalifikacjach i umiejętnościach praktycznych opowiadali panowie: Jerzy Sołtys, Paweł Nieściur i Zenon Mazur, a pan Krzysztof Jabłoński wprowadził uczniów w tajniki zawodu technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Pan Piotr Wielgus zapoznał odwiedzających z agrotroniką, pan Andrzej Chmieliński opowiadał o rolnictwie, a zawód technika weterynarza w ciekawej formie przedstawili uczniowie klasy II technikum pod kierunkiem pani Anny Chodorek. Uczniowie spróbowali także wypieków i potraw przygotowanych w pracowniach żywieniach, gdzie o kierunkach gastronomicznych opowiadały uczennice tego zawodu i panie Monika Kosikowska i Agnieszka Zarzeczna.  Uczniowie zwiedzili także budynki szkolne z salami lekcyjnymi, bibliotekę, o zasobach której opowiadała pani Diana Sadowska i internat, po którym oprowadzał pan Marian Giska. Na hali sportowej zobaczyli strzelnicę szkolną, siłownię i mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach:  sportowych, przygotowanych przez panów Mariusza Karkusiewicza i Piotra Spyrę, bungee fitness pod kierunkiem pani Justyny Wielgus i strzeleckich pod okiem pana Mariusza Zabieglińskiego. Zainteresowanie wzbudziły również zajęcia na szkolnym placu manewrowym przygotowane przez panów Grzegorza Zientka i Janusza Zientka.

Po intensywnym zwiedzaniu był czas na chwilę wytchnienia i integrację przy grillu. Na boiskach szkolnych uczniowie klas ósmych mogli m.in. zobaczyć pokaz lotu drona, obejrzeć maszyny rolnicze, szkolny wóz strażacki, wziąć udział w konkursach przedmiotowych. Z pokazem pierwszej pomocy przedmedycznej i umiejętnościami obsługi sprzętu gaśniczego zaprezentował się także działający w szkole międzyklasowy oddział straży pożarnej, a wrażeń artystycznych dostarczył występ cheerleaderek pod opieką pani Justyny Wielgus i szkolnego zespołu muzycznego pod kierunkiem panów Mariana Giski i Rafała Wieprzka.  Co ósmoklasiści zapamiętali o szkole – mogli sprawdzić podczas quizu na podsumowanie Dnia Otwartego.

Dziękujemy naszym uczniom za aktywny udział i promocję szkoły, odwiedzającym – dziękujemy za przybycie i zapraszamy do nauki w ZSCKR w Potoczku.

 Pan wicedyrektor szkoły Andrzej Olszyński przedstawiający prezentacje o szkole młodzieży z szkół podstawowych w dniu 28.05.2024 roku.  Uczniowie szkół podstawowych odwiedzjący pracownie żywienia w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku, sale przygotowywały Panie Helena Ślusarz i Agnieszka Zarzeczna.  Uczniowie szkół podstawowych odwiedzjący Internat szkolny w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku w roli przekazującego informacje o Internacie Pan Marian Giska.	Uczniowie szkół podstawowych odwiedzjący Internat szkolny w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku w roli przekazującego informacje o Internacie Pan Marian Giska.	Uczniowie szkół podstawowych odwiedzjący Internat szkolny w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku w roli przekazującego informacje o Internacie Pan Marian Giska.  Konkurs gastronomiczny orgaznizowany na boisku szkolnym przez młodzież i nauczyciel ZSCKR w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku.  Uczniowie szkół podstawowych odwiedzający szkolny plac manewrowy w czasie Dnia otwartego szkoły orgaznizowanego 28 maja 2024 roku w roli prezentującego Pan Grzegorz Zientek.

____________________________________________

powrót do góry strony

 

dni OTWARTE

   Dzień Otwartych Drzwi  w ZSCKR w Potoczku –  28 maja 2024

Program:

 od g. 8.00         Rejestracja grup

9.00 – 9.15       Spotkanie z Dyrekcją Szkoły                   

9.15 – 11.30     Zwiedzanie obiektów szkolnych, zapoznanie się z bazą dydaktyczną,   zajęciami praktycznymi – uzyskanie informacji o warunkach kształcenia w poszczególnych  zawodach

 od g. 11.00        Możliwość przejażdżki wozem  po terenach przyszkolnych

11.30 – 12.30   Pokazy i konkursy:

- występ cheerleaderek

- agrotroniczny

- prezentacja międzyszkolnego oddziału straży pożarnej

- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej

- zawody w przeciąganiu ciągnika

- konkursy branżowe  

 Występ zespołu muzycznego

Poczęstunek przy grillu

12.30 – 13.00 Quiz o szkole – konkurs drużynowy dla szkół

                       Podsumowanie Dnia Otwartego

 

____________________________________________

powrót do góry strony

.

 plakat informujący o pokazie Sipmy na terenie naszych łąk. 

.

____________________________________________

powrót do góry strony

 

 

Konkurs „Smaki Wsi”

W dniu 24 maja w ZSCKR w Karolewie odbył się Ogólnopolski Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki Wsi”.  Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 2 PT: Zuzanna Bącal i Jagoda Chmura. Tematem przewodnim XII edycji konkursu były potrawy zapiekane na polskim stole. Uczennice przygotowały zapiekane papryki faszerowane mięsem i ryżem.

W konkursie brało udział 15 drużyn spośród których komisja konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce: uczniowie ZSCKR w Swarożynie

II miejsce: uczniowie ZSCKR w Brzostowie

III miejsce: uczniowie ZSG-S w Olsztynie

 Podczas obrad jury uczestnicy konkursu mieli możliwość zwiedzić Wilczy Szaniec – kwaterę główną Adolfa Hitlera i Naczelnego Dowództwa Sił Zbrojnych w lesie gierłowskim. 

Monika Kosikowska

 

1.	Przygotowywanie potrawy konkursowej Uczennice klasy 2 PT Zuzanna Bącal i Jagoda Chmura podczas przygotowywania dania na konkurs „Smaki Wsi” – 24.05.2024 w ZSCKR w Karolewie  2.	Zapiekana papryka 	Potrawa przygotowana przez uczennice – zapiekana papryka na Ogólnopolskim Międzyszkolny Konkurs Kulinarny „Smaki Wsi” w ZSCKR w Karolewie – 24.05.2024  3.	Wyniki konkursu	Uczennice 2 PT Zuzanna Bącal i Jagoda Chmura po otrzymaniu pamiątkowych upominków za udział w konkursie „Smaki Wsi” w ZSCKR w Karolewie – 24.05.2024  4.	Uczestnicy konkursu	Uczennice klasy 2PT Jagoda Chmura i Zuzanna Bącal razem z innymi uczestnikami oraz organizatorami konkursu „Smaki Wsi” w ZSCKR w Karolewie – 24.05.2024.  5.	Wycieczka do Wilczego Szańca	Uczennice klasy 2 PT Zuzanna Bącal i Jagoda Chmura oraz opiekun Monika Kosikowska podczas wycieczkę do Wilczego Szańca – 24.05.2024  6.	Uczestnicy konkursu podczas wycieczki	Uczestnicy konkursu wraz z opiekunami podczas wycieczki do Wilczego Szańca – 24.05.2024

 

 

____________________________________________

powrót do góry strony

 

Kulinarne obchody 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 W związku z obchodzonym w tym roku, pięknym jubileuszem 20- lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej uczniowie z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych, postanowili uczcić tę rocznicę.

W  Dniach  20 i 22 maja 2024 roku przygotowali potrawy jednego z krajów należących do wspólnoty. Po wcześniejszych burzliwych negocjacjach wybrane zostały Włochy.

Uczniowie przygotowali pizze- ulubioną i od razu kojarzącą się z tym krajem potrawę. Nie zabrakło także popularnego w tym kraju makaronu. Spaghetti alla carbonara, które przygotowali młodzi kucharze to jedno z najbardziej lubianych i najchętniej przyrządzanych dań kuchni włoskiej. U nas zostało przygotowane na bazie własnoręcznie zrobionego  makaronu typu tagliatelle. Nie zabrakło także  lasagne- potrawy, której farsz stanowią najczęściej warstwy sosu pomidorowego z mięsem, beszamelu i sera, układane do wyczerpania składników Na sam koniec uczniowie przyrządzili deser Panna cotta, na bazie śmietany i żelatyny. W wykonaniu uczniów naszej szkoły został podany  z dodatkiem musu truskawkowego.

Wszystkie dania były przepyszne. Aby podkreślić istotne dla naszego kraju wydarzenia uczniowie promowali kuchnię włoską, wśród swoich rówieśników częstując ich przygotowanymi potrawami.

1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE. 	1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE. 	1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.   1.	Uczniowie klasy II PTL przygotowują potrawy kuchni Włoskiej w ramach uczczenia obchodów 20 –lecia przystąpienia Polski di UE.  

.

____________________________________________

powrót do góry strony

Z wizytą w Sejmie Rzeczpospolitej Polskiej

W dniu 21.05.2024 roku nasi uczniowie pod opieką Dyrektora ZSCKR w Potoczku Pana Dariusza Wolana oraz Pana Damiana Puzio uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy, gdzie zwiedzali Sejm RP. Dzięki pani przewodnik młodzież miała okazję dogłębnie poznać miejsce, w którym podejmowane są najważniejsze decyzje w naszym kraju. Wszyscy z uśmiechami na twarzach słuchali wykładu na temat pracy Parlamentu.grupa ZSCKR Potoczek na galerii sejmowej, od lewej dolny rząd: Dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, Aleksandra Widz, Piotr Jamroży, Wojciech Chołody, Leszek Kozak, Damian Puzio, Julia Sielska, Julia Janczak, Beata Szkutnik, Krystian Małagocki, Szymon Głąb, Sylwia Nawrocka, Weronika Grela, Kacper Brodowski, Piotr Oszust, Tomasz Hyjek

Młodzież miała okazję zasiadać na Galerii Sali Posiedzeń Sejmu. Stamtąd grupa podziwiała ławy sejmowe, miejsce gdzie zasiada Marszałek Sejmu RP, Salę Posiedzeń Sejmu, miejsce Rządu RP, a także Fotel Prezydenta RP. Przewodniczka doskonale zobrazowała grupie proces legislacyjny ustaw w Polsce. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wygląda praca posła na Sejm RP. W czasie omawiania pracy Sejmu RP nasza młodzież była odpytywana przez panią przewodnik z zakresu wiedzy na temat funkcjonowania Sejmu i prac poselskich. Poradzili sobie świetnie!

Z galerii sejmowej wszyscy przeszliśmy na Hol Główny, gdzie zobaczyliśmy: Tablicę w hołdzie parlamentarzystom poległym w czasie II wojny światowej, Tablicę upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, Laski Marszałkowskie. Na sam koniec cała grupa wykonała pamiątkowe zdjęcie.

 Kolejną atrakcją wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego – gdzie wszyscy uczestniczy wyjazdu zostali bardzo ciepło przyjęci. W tym miejscu nasza młodzież mogła poznać elementy nowoczesnej sztuki, dawne życie na polskiej wsi oraz dowiedzieć się na temat ruchu ludowego.

Pod koniec zwiedzania dla wszystkich swój wykład naukowy na temat postaci Wincentego Witosa wygłosił dr Janusz Gmitruk – dziękujemy! Samo muzeum przekazało wiele materiałów naukowych dla naszej szkoły, aby młodzież mogła z nich korzystać i powiększać swoją wiedzę.

Kolejną częścią wyjazdu było zwiedzanie stolicy – Warszawy. Młodzież wraz z opiekunami podziwiała: Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Belweder, Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej oraz Pałac Kultury i Nauki.

Na sam koniec wycieczki cała grupa udała się pod Stadion Narodowy.
Wszyscy wrócili zadowoleni i z uśmiechami.

Opiekunowie z młodzieżą.

  przejście grupy ZSCKR Potoczek na galerię sejmową 
przedstawienie makiety Parlamentu RP – od lewej: przewodnik, Beata Szkutnik, Szymon Głąb, Leszek Kozak, Aleksandra Widz, Milena Krzos, Tomasz Hyjek, Weronika Grela  Sala Obrad Sejmu RP  Sejm RP – Tablica w hołdzie parlamentarzystom poległym w czasie II wojny światowej  Tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem  Sejm RP – Laski Marszałkowskie   Schody sejmowe – od lewej dolny rząd: Krystian Małagocki, Julia Sielska, Beata Szkutnik, Milena Krzos, Aleksandra Widz, Julia Janczak, Szymon Głąb, Weronika Grela, Sylwia Nawrocka, Dyrektor ZSCKR Potoczek Dariusz Wolan, Damian Puzio, Kacper Brodowski, Piotr Oszust, Tomasz Hyjek, Wojciech Chołody, Piotr Jamroży, Leszek Kozak, Piotr Zagóra  przed Sejmem RP – od lewej: Dariusz Wolan, Krystian Małagocki, Wojciech Chołody, Piotr Jamroży, Beata Szkutnik, Julia Sielska, Sylwia Nawrocka, Damian Puzio, Piotr Oszust, Kacper Brodowski, Szymon Głąb, Tomasz Hyjek, Julia Janczak, Weronika Grela,  Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego, od lewej: Krystian Małagocki, Julia Sielska, Sylwia Nawrocka, Beata Szkutnik, Szymon Głąb, Dariusz Wolan, Damian Puzio, Julia Janczak, Tomasz Hyjek, Weronika Grela, Piotr Jamroży, Wojciech Chołody, Piotr Oszust, Kacper Brodowski,   zwiedzanie wystawy muzealnej na zdjęciu uczniowie: Szymon Głąb, Kacper Brodowski, Piotr Oszust  wystawa muzealna	wystawa muzealnagrupa ZSCKR Potoczek – wykład dr. Janusza Gmitruka  Belweder, od lewej: Dariusz Wolan, Szymon Głąb, Piotr Oszust, Tomasz Hyjek, Kacper Brodowski, Krystian Małagocki, Piotr Jamroży, Sylwia Nawrocka, Damian Puzio  Pałac Kultury i Nauki, od lewej: Damian Puzio, Wojciech Chołody, Krystian Małagocki, Tomasz Hyjek, Kacper Brodowski, Piotr Jamroży, Beata Szkutnik, Piotr Oszust, Weronika Grela, Sylwia Nawrocka, Julia Sielska, Szymon Głąb,  Stadion Narodowy, od lewej: Damian Puzio, Krystian Małagocki, Piotr Jamroży, Wojciech Chołody, Julia Sielska, Tomasz Hyjek, Beata Szkutnik, Dariusz Wolan, Weronika Grela, Sylwia Nawrocka, Piotr Oszust, Szymon Głąb, Kacper Brodowski  Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

.

____________________________________________

powrót do góry strony

Wizyta uczniów szkoły podstawowej z Janowa Lubelskiego w ZSCKR w Potoczku

Dnia 21 maja naszą szkołą odwiedzili uczniowie klasy 5 b ze Szkoły Podstawowej w Janowie Lubelskim. Podczas zwiedzania szkoły zostali zapoznani z kierunkami kształcenia oraz bazą dydaktyczną ZSCKR . Obejrzeli gospodarstwo rolne, warsztaty, internat. Zobaczyli nowoczesne maszyny rolnicze, którymi dysponuje szkoła.
Uczestniczyli w warsztatach kulinarnych w ramach których, przygotowywali pizzę według własnego pomysłu pod okiem uczniów klasy IV FTP technikum żywienia oraz nauczycieli przedmiotów gastronomicznych. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem podczas pracy w szkolnych pracowniach gastronomicznych.
W ramach doskonalenia kondycji fizycznej spróbowali swoich sił podczas ćwiczeń - Bungee Fitness.
Pobyt uczniów zakończył się przejażdżką wozem myśliwskim po najbliższej okolicy oraz wspólnym grillem.


1.	Uczniowie podczas zwiedzania szkoły. Również na zdjęciach nr. 7,8 i 9. Mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły. Wraz z opiekunami – rodzicami oraz wychowawczynią Panią Anetą Sydor-Burda  1.	Uczniowie podczas zwiedzania szkoły. Również na zdjęciach nr. 7,8 i 9. Mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły. Wraz z opiekunami – rodzicami oraz wychowawczynią Panią Anetą Sydor-Burda  1.	Uczniowie podczas zwiedzania szkoły. Również na zdjęciach nr. 7,8 i 9. Mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły. Wraz z opiekunami – rodzicami oraz wychowawczynią Panią Anetą Sydor-Burda  1.	Uczniowie podczas zwiedzania szkoły. Również na zdjęciach nr. 7,8 i 9. Mieli możliwość zapoznania się z bazą dydaktyczną szkoły. Wraz z opiekunami – rodzicami oraz wychowawczynią Panią Anetą Sydor-Burda  2.	Zdjęcia 2,3,4 uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z przygotowywania pizzy pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych i uczniów klasy IV FTP.  2.	Zdjęcia 2,3,4 uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z przygotowywania pizzy pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych i uczniów klasy IV FTP.   2.	Zdjęcia 2,3,4 uczestniczyli w warsztatach kulinarnych z przygotowywania pizzy pod okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych i uczniów klasy IV FTP.  3.	Ćwiczenia Bungge Fitness zdj. 5  4.	Zdjęcie nr.6 uczniowie podczas zwiedzania warsztatów i poznawania sprzętu rolniczego.

.

____________________________________________

powrót do góry strony

Zielone Agro Show w Ułężu.

W tym roku 18 i 19 maja 2024r. rolnicy zajmujący się produkcją zwierzęcą oraz produkcją i uprawą roślin paszowych przyjechali na Zielone Agro Show w Ułężu . Uczniowie zainteresowani tą tematyką z naszej szkoły także uczestniczyli w tym wydarzeniu. Zaletą tego wydarzenia są pokazy pracy maszyn do zbioru zielonek różnych producentów na żywo podczas targów.

JK

Uczniowie przy wystawie zwierząt  Uczniowie biorący udział w targach  Uczniowie przy maszynie do zbioru zielonki  Maszyny podczas pokazu zatargach   Maszyny podczas pokazu zatargach   Maszyny podczas pokazu zatargach   uczniowie przy stoisku firmy Sipma.

.

____________________________________________

powrót do góry strony

MISTRZOSTWA SZKOŁY W KOSZYKÓWCE 3X3pamiątkowe zdjęcie najlepszych drużyn w turnieju :klasy 2PTL, 2BTF, 2BT oraz drużyn dziewcząt kl. 2 PT i 1 LT. Pierwszy z lewej górny rząd -dyrektor Dariusz Wolan, pierwszy z prawej górny rząd -nauczyciel wf Piotr Spyra, druga z prawej – nauczyciel wf Justyna Wielgus, trzeci z prawej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz-Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 17.05.2024 r
Reprezentacje dwunastu klas 17 maja 2024 r. rywalizowały w Międzyklasowym Turnieju Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku. Zawody rozegrano systemem pucharowym do dwóch przegranych. Wszystkie spotkania stały na wyrównanym poziomie i przyniosły wiele sportowych emocji.

Na szczególne wyróżnienie zasługują dziewczęta z klasy 1LT i 2PT, które dzielnie rywalizowały z chłopcami z innych klas.

W meczu o III miejsce klasa 2BT okazała się lepsza od swoich kolegów z klasy 3BTF. W wielkim finale, po wyrównanej i zaciętej grze, klasa 2PTL pokonała klasę 2BTF i zdobyła puchar za I miejsce. Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Zarzeczny, Dominik Przywara, Marcin Kuś, Wiktor Tur.

Najlepszą zawodniczką turnieju została Vanesa Czaja z klasy 2PT, zaś zawodnikiem Jakub Zarzeczny z klasy 2PTL.
Okazały puchar, statuetki, pamiątkowe medale i dyplomy wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan.

Nad prawidłowym sędziowaniem i organizacją turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Justyna Wielgus, Mariusz Karkusiewicz i Piotr Spyra.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom sportowych umiejętności i zapraszamy na następne turnieje.


Mariusz Karkusiewicz

 

otwarcie zawodów. Prezentacja wszystkich uczestników -Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku -Potoczek 17.05.2024 r  mecz grupowy pomiędzy klasą 3BB a 2BT – sędziuje nauczyciel Mariusz Karkusiewicz, na drugim boisku sedziuje nauczyciel Piotr Spyra-Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku -Potoczek 17.05.2024 r	mecz grupowy pomiędzy klasą 3BB a 2BT – sędziuje nauczyciel Mariusz Karkusiewicz, na drugim boisku sedziuje nauczyciel Piotr Spyra-Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku -Potoczek 17.05.2024 r  mecz grupowy pomiędzy klasą 1LT a 2PT – sędziuje nauczyciel Mariusz Karkusiewicz, na drugim boisku sedziuje nauczyciel Piotr Spyra -Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku -Potoczek 17.05.2024 r  mecz o I miejsce pomiędzy klasą 2BTF a 2PTL – sędziuje nauczyciel Mariusz Karkusiewicz-Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku -Potoczek 17.05.2024 r  pamiątkowe zdjęcie klasy 2PTL  z pucharem za I miejsce. Pierwszy z lewej nauczyciel wf Piotr Spyra, drugi z lewej dyrektor Dariusz Wolan, pierwszy z prawej - nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, druga z prawej nauczyciel wf Justyna Wielgus -Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku -Potoczek 17.05.2024 r  najlepsza zawodnicza turnieju Vanesa Czaja z dyrektorem szkoły Dariuszem Wolanem – pierwszy z lewej-Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 17.05.2024 r  najlepszy zawodnik turnieju Jakub Zarzeczny z dyrektorem szkoły Dariuszem Wolanem – pierwszy z lewej-Międzyklasowy Turniej Koszykówki 3x3 o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 17.05.2024 r

 

____________________________________________

powrót do góry strony

 

REJONOWA LICEALIADA W KOSZYKÓWCE 3x3

Koszykarze Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku zajęli III miejsce w Półfinale Mistrzostw Województwa w koszykówce 3x3. W zawodach, które odbyły się 16 maja 2024 r. w hali sportowej ZS nr 3 w Kraśniku uczestniczyli mistrzowie powiatów: janowskiego, kraśnickiego i biłgorajskiego, czyli ZSCKR w Potoczku, ZS nr 1 w Kraśniku, ZSBiO w Biłgoraju. Turniej rozgrywano systemem każdy z każdym. Nasi reprezentanci pokazali się z dobrej strony, prezentując wysoki poziom sportowy, zacięte i wyrównane mecze zakończyły się niewielką wygraną rywali. Drużyna pod opieką p. Mariusza Karkusiewicza wystąpiła w składzie: Jakub Zarzeczny, Paweł Baran, Jakub Cieśla, Krystian Świś, Szymon Wiśniewski, Wiktor Wojewoda, Arkadiusz Baran. Słowa uznania należą się naszym zawodnikom za sportową postawę i godne reprezentowanie szkoły.
Mariusz Karkusiewicz

pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek, pierwszy z prawej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz - Rejonowa Licealiada w koszykówce 3x3 - Kraśnik 16.05.2024 r  drużyna chłopców ZSCKR w Potoczku w meczu grupowym z ZSBiO w Biłgoraju – rozegranie piłki w ataku - Rejonowa Licealiada w koszykówce 3x3 - Kraśnik 16.05.2024 r  drużyna chłopców ZSCKR w Potoczku w meczu grupowym z ZS nr1 w Kraśniku -walka podczas rzutu sędziowskiego- Rejonowa Licealiada w koszykówce 3x3 - Kraśnik 16.05.2024 r  zamknięcie zawodów i rozdanie dyplomów. Kapitan ZSCKR w Potoczku Jakub Zarzeczny z dyplomem za III m, z lewej organizator zawodów Piotr Kozłowski – nauczyciel wf ZS nr 3 w Kraśniku. Podziękowania dla drużyn startujących: ZS nr1 w Kraśniku, ZSCKR w Potoczku, ZSBiO w Biłgoraju -Rejonowa Licealiada w koszykówce 3x3 - Kraśnik 16.05.2024 r

 

____________________________________________

powrót do góry strony

Praktyki zawodowe w Grecji uczniów ZSCKR w Potoczku

W dniach od 22 kwietnia do 4 maja 2024r. uczniowie ZSCKR w Potoczku odbywali praktyki zawodowe w Grecji w miejscowości Neos Panteleimonas u podnóża góry Olympos nad Morzem Egejskim.

cała grupa przed hotelem, w którym mieszkali

Uczennice technikum żywienia i usług gastronomicznych poznały zasady i standardy zachowania kelnera, techniki podawania dań i napojów. Przygotowywały salę konsumpcyjną do przyjęcia gości. Poznały procedury obowiązujące w pracy na kuchni na poszczególnych stanowiskach oraz zasady używania urządzeń i narzędzi gastronomicznych. Technicy mechanizacji rolnictwa i agrotroniki poznali metody prowadzenia samodzielnego przedsiębiorstwa. Zapoznali się z metodami obliczania kosztów oraz eksploatacji maszyn i urządzeń. Oceniali stan techniczny maszyn i urządzeń rolniczych oraz dobierali i wykorzystywali odpowiednie maszyny. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik rolnik wykonywała zabiegi agrotechniczne związane z produkcją roślin uprawnych, dobierała metody i środki ochrony roślin zgodnie z zasadami integrowanej ochrony roślin.

Uczniowie odbyli również całodniowe wyjazdy kulturowe. Mieli niepowtarzalną okazję poznać jedną z wysp archipelagu Sporad – Skiathos, której atrakcją są wspaniałe plaże. Rejs statkiem to wiele niezapomnianych wrażeń podczas zabawy na pokładzie, połączonej z nauką najpopularniejszych tańców greckich – zorby i syrtaki. Dalszy rejs w stronę plaży Koukounaries był czasem na relaks, kąpiele wodne i słoneczne. Plaża ta uchodzi za najpiękniejszą w całej Grecji ze względu na piasek, który w przepiękny sposób odbija promienie słoneczne za sprawą zawartej w nim miki.

Kolejnym punktem kulturowym były Meteory, niewątpliwy cud natury, który można odnaleźć w środkowej Grecji na równinie tesalskiej. Są to niezwykłe formacje skalne, których nazwa oznacza „zawieszone w powietrzu” lub też „środek nieba” i potrafią mierzyć nawet do 500 metrów wysokości. To, co zachwyca w tym miejscu to również fakt, że znajdują się tutaj klasztory wykute w skałach. Ich początki sięgają XIV wieku.

Po dwóch tygodniach pracy ale również relaksu i wypoczynku uczniowie wrócili do szkoły zadowoleni i uśmiechnięci. To już nasze 7 praktyki zagraniczne i na pewno nie ostatnie.

Agnieszka Kozioł

Zenon Mazur

Grzegorz Zientek

 technik rolnik  technik żywienia i usług gastronomicznych  technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki  wycieczka na Meteory  wycieczka na wyspę Skiathos

 

____________________________________________

powrót do góry strony 

Matura 2024

Matura to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu, podsumowanie ważnego etapu nauki, które często wiąże się dużym stresem. Matura nazywana jest egzaminem dojrzałości, gdyż kończy obowiązkowy cykl nauki. Dalsza nauka jest w pełni dobrowolna i pozostaje w gestii każdego młodego człowieka. W tym roku w ZSCKR w Potoczku, po raz pierwszy do matury przystępują uczniowie, którzy ukończyli ośmioletnią szkołę podstawową, absolwenci klas piątych.  Matura w naszej szkole będzie trwała od 7 maja do 23 maja, zgodnie z harmonogramem. Życzymy wszystkim powodzenia oraz wyników na 100%.

Agnieszka Kozioł

1.	Maturzyści z klasy 5BT: Paweł Skupiński, Mikołaj Sulowski, Kacper Tyniec, Piotr Gustaw, Michał Kłodnicki, Tomasz Knieja, Rafał Dziadosz, Karol Zyśko  2.	Maturzyści z klasy 5 FTP: Emilia Łazarz, Mateusz Szatkowski, Marta Feruga, Weronika Tur oraz absolwentka poprawiająca: Katarzyna Jaśkiewicz  3.	Maturzyści z klasy 5BT: Tomasz Knieja, Michał Kłodnicki, Mikołaj Sulowski, Paweł Skupiński, Karol Zyśko, Rafał Dziadosz  1.	Maturzyści z klasy 5FTP: Marta Feruga, Emilia Łazarz, Mateusz Szatkowski

____________________________________________

powrót do góry strony

 

100 lecie OSP w Potoku Wielkim

W niedzielę 5 maja 2024, w Potoku Wielkim odbyły się uroczystości jubileuszowe z okazji 100-lecia jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Potoku Wielkim, połączone z obchodami Gminnego Dnia Strażaka. W święcie uczestniczyli druhowie strażacy z całej gminy, mieszkańcy oraz liczni zaproszeni goście. Jednostkę OSP działającą przy ZSCKR w Potoczku reprezentowali : Łukasz Kozik, Adrian Kuziora i Dawid Rybak. Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w intencji druhów strażaków, a następnie odbyły się uroczystości na placu przed jednostką.

Mariusz Zabiegliński

Krzysztof Kurasiewicz

Paweł Nieściur

 

Uczniowie Kozik Łukasz, Dawid Rybak i Adrian Kuziora podczas uroczystego przemarszu ze sztandarem szkolnym.  Uczniowie Kozik Łukasz, Dawid Rybak i Adrian Kuziora na placu przed jednostką OSP

 

 

____________________________________________

powrót do góry strony

 

Święto Konstytucji 3 MajaUczniowie i uczennice naszej szkoły na Akademii 3 Maja ze sztandarem naszej Szkoły – 30 kwietnia 2024r.

W dniu 30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 233 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie prowadzący uroczystość: Zofia Jach z klasy II PTL i Szymon Rycerz z klasy IV BT wprowadzili zebranych w sytuację polityczną w XVIII wieku w naszym kraju. Występy młodzieży przy akompaniamencie szkolnego zespołu muzycznego, wybrane wiersze i piosenki ukazały jak ważną rolę w dążeniach Polaków do odzyskania niepodległości, odegrało uchwalenie 3 maja 1971 r. Ustawy Rządowej zwanej Konstytucją 3 Maja. Przesłaniem akademii była również próba odpowiedzi na pytanie: czym dla nas dziś jest Ojczyzna, Naród i jakie znaczenie ma Wolność i Niepodległość? Bo przecież, jak mawiał nasz wielki rodak Św. Jan Paweł II ,, …naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości.”

Akademia była również dobrą okazją do upamiętnienia 20 rocznicy wstąpienia Polski w struktury Unii Europejskiej. Krótką historię tych wydarzeń przybliżyła uczennica klasy IV FTP Kamila Konopa. Na zakończenie odbyło się wręczenie nagród uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w szkolnym konkursie upamiętniającym obecność Polski w UE. Z rąk dyrektora szkoły Dariusza Wolana otrzymali je: Kacper Brodowski, Kacper Dyląg, Szymon Rycerz, Paweł Biernat.

Akademia była również dobrą okazją do uroczystego rozstrzygnięcia Konkursu Bibliotecznego ze znajomości książek i pisarzy. W konkursie wzięło udział 40 osób. Pięć bezbłędnych prac Dyrekcja z bibliotekarkami doceniła nagrodami książkowymi. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy. Zwycięzcy konkursu to uczniowie z klasy I PT: Mariusz Wicik, Beata Szkutnik, Michał Wach, Oliwia Krasińska i Zofia Szwedo.

Piotr Spyra, Diana Sadowska.

Uczniowie i uczennice ZSCKR W Potoczku na płycie boiska na akademii 3 Maja z zespołem muzycznym– 30 kwietnia 2024r.  Uczniowie i uczennice naszej szkoły na Akademii 3 Maja – 30 kwietnia 2024r.  Uczniowie ze sztandarem i Dyrektorem Szkoły podczas akademii 3 Maja dnia 30 kwietnia 2024r.  Nasi uczniowie na akademii 3 Maja na płycie boiska ZSCKR w Potoczku- dnia 30 kwietnia 2024r.

 

____________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości