AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

Nowsze wiadomości

MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ

Dnia 29 lutego 2024 r. w hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyła się Powiatowa  Licealiada  w  piłce ręcznej. Zespoły z naszej szkoły zaprezentowały się wzorowo wygrywając rywalizację drużynową.Zdjęcie grupowe obu drużyn z trenerami. Justyna Wielgus i Dariuszem Wolanem.

W turnieju brały udział trzy szkoły z powiatu janowskiego.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Klasyfikacja Dziewcząt:

1.     Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

2.     Zespól Szkół Technicznych

3.     Zespół Szkół im. Wincentego Witosa

Klasyfikacja Chłopców:

1.     Zespól Szkół Centrum Kształcenia Rolnicze w Potoczku

2.     Zespól Szkół Technicznych

  Zespół dziewcząt reprezentowały: Gabriela Oszust- kapitan, Emilia Łazarz, Kamila Konopa, Vanesa Czaja, Karolina Cieślak,Nikoletta Matyka, Chmura Jagoda, Blat Otylia, Aleksandra Student, Aleksandra Widz, Iza Pietrzak, Kinga Miś, Dominika Pizoń, Milena Krzos,

 Zespół chłopców reprezentowali: Dawid Czuj– kapitan,  Baran Arkadiusz , Baran Paweł, Ciupak Jakub, Fila Patryk , Knieja Tomasz, Kolaga Mateusz,  Michalec Szymon, Muszak Piotr, Myszak Kamil , Przywara Dominik , Sulowski Filip, Wojciechowski Paweł, Wilk Szymon, Lenart Kacper, Sołtys Dawid, Zdanowski Patryk.

Drużyny uczestniczące w zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczył dyrektor szkoły Dariusza Wolana. Zwycięskie zespoły, będą reprezentować powiat janowski w zawodach rejonowych.

Reprezentacja dziewcząt w piłkę ręczną 2024 rok z trenerem   Reprezentacja chłopców w piłkę ręczną 2024 rok z trenerem   Kapitan drużyny Gabriela Oszust odbiera dyplom oraz puchar za zajęcie I miejsca od dyrektora ZSCKR w Potoczku Dariusza Wolana.   Kapitan drużyny Dawid Czuj  odbiera dyplom oraz puchar za zajęcie I miejsca od dyrektora ZSCKR w Potoczku Dariusza Wolana.   Drużyna dziewiczą podczas meczu z Zespołem Szkół im. Wincentego Witosa	Drużyna dziewiczą podczas meczu z Zespołem Szkół im. Wincentego Witosa  Drużyna chłopców podczas meczu z Zespołem Szkół Technicznych   Uroczyste rozpoczęcie zawodów sportowych w piłkę ręczną 2024.

___________________________________

Do góry strony

 

Naukobus z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy w ZSCKR Potoczek

W dniach 26 i 27 luty 2024 r. gościliśmy w szkole 3 pracowników z Centrum Nauki Kopernik z Warszawy. Centrum Nauki Kopernik jest instytucją kultury, której misją jest inspirowanie do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Misję tę CNK realizuje w szczególności poprzez udostępnianie interaktywnych eksponatów i organizację działań programowych.

Objazdowa wystawa, która przyjechała do nas Naukobusem, składała się z 15 eksponatów do samodzielnego eksperymentowania: Uczennice naszej szkoły na wystawie objazdowej w naszej szkole – przy pierwszym eksponacie do samodzielnego eksperymentowania -  człowiek układanka – 27 lutego 2024 r.

1.    Człowiek- układanka

2.    Łamigłówki

3.    Oszukaj swój wzrok

4.    Gdy rządzi przypadek

5.    Trójkąty i kwadraty – twierdzenie pitagorasa

6.    Półkule magdeburskie

7.    Znikające kolory

8.    Jakie dźwięki słyszysz?

9.    Szybkość reakcji

10.Uciążliwe ucho

11.Sprawdź swoją pamięć

12.Kula plazmowa – (cieszyła się dużym zainteresowaniem młodzieży).

13.Silny jak serce

14.Jak powstaje film?

15.Najszybsza zjeżdżalnia.

Poszczególne klasy w wyznaczonym czasie pod opieką nauczycieli uczestniczyli w tych ciekawych doświadczeniach i obserwacjach interaktywnych. Wychodzili z tych zajęć bardzo zaciekawieni, pełni wrażeń i zapału do nauki oraz do podobnych inicjatyw i badań.

W ZSCKR w Potoczku z wystawy również korzystała Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Potoczku – wg. wewnętrznego harmonogramu.

Wystawa jest finansowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Diana Sadowska

Uczniowie naszej szkoły na wystawie objazdowej w naszej szkole – przy łamigłówkach – 27 lutego 2024 r.  Uczennice naszej szkoły na wystawie objazdowej w naszej szkole – przy eksponacie do samodzielnego eksperymentowania -  trójkąty i kwadraty – 27 lutego 2024 r.  Uczniowie przy półkulach magdeburskich i uczennice  naszej szkoły przy łamigłówkach na wystawie objazdowej w naszej szkole – na płycie boiska w ZSCKR w Potoczku - 27 lutego 2024 r.  Uczniowie naszej szkoły na wystawie objazdowej w naszej szkole – przy łamigłówkach do samodzielnego eksperymentowania w dniu 27 lutego 2024 r.  Uczniowie naszej szkoły na wystawie objazdowej w naszej szkole – przy łamigłówkach – na pycie boiska hali sportowe ZSCKR w Potoczku - 27 lutego 2024 r.  Uczennice naszej szkoły na wystawie objazdowej w naszej szkole – przy łamigłówkach – 27 lutego 2024 r. 

___________________________________

Do góry strony 

 

Wyjazd integracyjny klasy 2BT do Lublina.

Uczniowie klasy 2BT w dniu 21.02.2024 roku wraz z opiekunami Panem Zenonem Mazurem i

 Łukaszem Drewniowskim odbyli wycieczkę integracyjno-rekreacyjną do Lublina. W planie wycieczki zostały zamieszczone trzy miejsca. Pierwszym punktem było lodowisko gdzie chłopcy ćwiczyli umiejętności jazdy na łyżwach. Następnie odwiedziliśmy park trampolin: Strefa Wysokich Lotów gdzie odbyła się intensywna lekcja wf-u. Na zakończenie intensywnego dnia, aktywnego sportowo odbył się seans filmowy w kinie. Wycieczka ta pozwoliła na integrację klasy oraz spotkała się z bardzo dobrym odbiorem uczniów. 

Uczniowie klasy 2BT w czasie wyjazdu integracyjnego do Lublina w dniu 21.02. 2024r. na lodowisku ICEMANIA gdzie ćwiczyli umiejętności jazdy na łyżwach od lewej stoją:  Na załączonym zdjęciu znajdują się uczniowie kalsy 2 BT od lewej Kacper Majewski oraz Dawid Sulowski, ćwiczący w czasie lekcji WF-u w Strefie Wysokich Lotów w Lublinie dnia 21.02.2024roku.

 

___________________________________

Do góry strony 

 

Turniej Judo Team Modliborzyce w ZSCKR w Potoczku

Dnia 18 lutego 2024 r. w niedzielę na płycie boiska hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku został rozegrany turniej Judo. W turnieju wziął udział uczeń naszej szkoły Kacper Lenart z klasy 1 BTR, który startował w kategorii do 73 kg i wywalczył III miejsce.Uczestnicy i widownia Turnieju Judo Team Modliborzyce w ZSCKR w Potoczku – 18 lutego 2024 r.

Efektowne i widowiskowe pojedynki można było oglądać na czterech polach walki. Swoją obecnością zaszczyciły władze samorządowe :

- Gospodarz gminy Potok Wielki - Pan Leszek Nosal

- Reprezentant Powiatu Janowskiego wicestarosta - Pan Michał Komacki

- Burmistrz Modliborzyc - Pan Witold Kowalik

- Dyrektor Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku - Pan Dariusz Wolan

- Przewodniczący Rady Miejskiej - Pan Adam Kapusta.

Uczniowski Klub Sportowy Judo Team Modliborzyce z filiami w Potoku Wielkim i Janowie Lubelskim reprezentowało blisko 50 zawodników, którzy wywalczyli aż 26 medali. W całym Turnieju startowało blisko 300 zawodników z dwóch województw: lubelskiego i podkarpackiego.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej wywalczyło Judo Millenium Rzeszów, drugie miejsce zajęli: Fight-Fun Michał Bartusik i wysokie trzecie miejce wywalczyło: Judo Team Modliborzyce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Komisja sędziowska Turnieju Judo Team Modliborzyce w ZSCKR w Potoczku – 18 lutego 2024 r.  Uczestnicy Turnieju Judo Team Modliborzyce w ZSCKR w Potoczku – 18 lutego 2024 r.  Przygotowania uczestników do Turnieju Judo Team Modliborzyce w ZSCKR w Potoczku – 18 lutego 2024 r.  Turniej  i uczestnicy Judo Team Modliborzyce w ZSCKR w Potoczku – 18 lutego 2024 r.  Rozgrzewka zawodników Judo przed Turniejem –w  ZSCKR w Potoczku – 18 lutego 2024 r. 

___________________________________

Do góry strony 

Niezwykli, nieznani  - wystawa  „Polacy światu” w ZSCKR w Potoczku

 Od 12 lutego, przez 2 tygodnie, gościliśmy w naszej szkole wystawę „Znani nieznani” prezentującą sylwetki wybitnych Polaków, w większości emigrantów,  którzy dzięki  swoim dokonaniom zasłynęli w świecie, a ich postaci są często nieznane w ojczyźnie. Są wśród nich naukowcy, badacze, odkrywcy, artyści, wynalazcy, sportowcy; zasłużeni dla rozwoju nauki i krajów, w których mieszkali po opuszczeniu Polski, najczęściej z powodu przymusowej popowstaniowej lub powojennej emigracji.

Wystawa jako część cyklu przedsięwzięć zatytułowanych „Polacy światu” realizowanych przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Archiwum Polskiej Akademii Nauk została udostępniona wszystkim resortowym szkołom rolniczym. Uczniowie mogli bliżej poznać sylwetki takich osób, jak m.in. Jan Czerski – geolog i badacz Syberii, Leon Barszczewski - podróżnik i badacz Azji Środkowej, Kazimierz Nowak - pionier polskiego reportażu i podróżnik po Afryce, Antoni Patek - pionier produkcji zegarków, Stefan Drzewiecki - pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej,  Henryk Hrniewski – malarz i architekt, zasłużony dla rozwoju sztuki gruzińskiej, Leon Jucewicz – pierwszy polski olimpijczyk.   

uczennice klasy II PT na tle wystawy „Znani nieznani” w sali 31; stoją od lewej: Gabrysia Oszust, Amelka Maj, Gabrysia Pietras;

wystawa „Znani nieznani” w sali 31  uczeń klasy I PT Mateusz Wicik przed wystawą „Znani nieznani” w sali 31;  uczennice klasy II PT czytające opisy plansz wystawy „Znani nieznani” ; 

___________________________________

Do góry strony

Finał Wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych w ZSCKR  Potoczeklaureaci olimpiady MPR

W miniony piątek 23 lutego 2024 roku w naszej szkole odbył się XLI finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych okręgu lubelskiego. Olimpiada jest organizowana cyklicznie przez Związek Młodzieży Wiejskiej. Każdą szkołę uczestniczącą w zmaganiach reprezentowało pięciu uczniów, z naszej szkoły udział brali: Kozik Stanisław , Oleszek Mateusz, Kowalik Maksymilian, Tomek Knieja oraz Rycerz Szymon. Zmagania uczestników olimpiady polegały na zmierzeniu się w części pierwszej z testem obejmującym 50 pytań z zakresu produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, mechanizacji rolnictwa, ochrona środowiska z elementami energetyki odnawialnej, ekonomiką i zarządzaniem w gospodarstwie, bezpieczeństwem i higieną pracy oraz zagadnieniami dotyczącymi planu strategicznego dla wspólnej polityki rolnej na lata 2023-2027.

Po części pierwszej uczniowie uczestniczyli w prelekcjach dotyczących Uni Europejskiej oraz prezentacji firmy Chemirol – sponsora tej edycji olimpiady. Część druga odpowiedz ustna z trzech wylosowanych pytań, olimpiady MPR wyłoniła zwycięzców okręgu lubelskiego. Do etapu centralnego który odbędzie się 8 marca podczas targów Agtotech w Kielcach zakwalifikował się Szymon Rycerz na miejscu drugim oraz Tomasz Knieja na miejscu czwartym. Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesu na etapie wojewódzkim i trzymamy chciuki za etap centralny.

Wystąpienia sponsorów i zaproszonych gości  nasi uczestnicy olimpiady MPR  uczestnicy z województwa lubelskiego  wręczanie nagród Knieja  wręczanie nagród Rycerz  Uczestnicy olimpiady z dyplomami i nagrodami

 

___________________________________

Do góry strony 

Mistrzostwa regionu licealiady w piłce siatkowej chłopców.

W dniu 16.02.2024  w Hali Sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju odbyły się Mistrzostwa regionu licealiady w piłce siatkowej chłopców.  W sportowej rywalizacji wzięły udział najlepsze zespoły z powiatów: janowskiego, kraśnickiego i biłgorajskiego.

Nasz zespół w składzie : Czuj Dawid , Breś Jakub , Cieśla Jakub, Post Dawid , Baran Paweł , Przywara Dominik, Walczyk Adam, Tomasz Knieja oraz Gil Kamil zdobył III  miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy naszym siatkarzom dalszych sukcesów!

                                                                                                         Piotr Spyra

Kapitan zespołu Dawid Czuj z dyplomem za 3 miejsce.  Zespół w składzie : Adam Walczyk , Paweł Baran,  Jakub Breś, Dawid Czuj, Tomasz Knieja, Kamil Gil, Dawid Post   Mecz pomiędzy ZSCKR Potoczek a ZSnr3 Kraśnik ( 1:2)   . Mecz pomiędzy ZSCKR Potoczek a ZSL Biłgoraj ( 0:2)  . Mecz pomiędzy ZSCKR Potoczek a ZSL Biłgoraj ( 0:2)  Drużyny biorące udział w mistrzostwach.

___________________________________

Do góry strony

Walentynki w internacie

Tradycyjnie, jak co roku, 14 lutego obchodzimy Walentynki. Z tej okazji w internacie działała poczta walentynkowa. Jako dowód naszej wzajemnej sympatii w skrzynce pojawiło się wiele serduszek, które wywołały wśród nas radosną i miłą atmosferę. Dzień wcześniej, czyli 13 lutego 2024r. Rada Młodzieżowa Internatu zorganizowała dyskotekę „walentynkową”, kończącą karnawał. Wszyscy świetnie się bawili w rytmie znanych i lubianych przebojów.

Rada Młodzieżowa Internatu

– wychowankowie internatu wraz z przedstawicielami RMI na tle gazetki, stołówka internatu.   młodzież internatu z pocztą walentynkową od lewej: Oliwia Niedzielska, Milena Krzos, Amelia Bylewska,  pokój nr 8 w internacie.  walentynki wykonane przez młodzież internatu, stołówka internatu.   wychowankowie internatu podczas dyskoteki “walentynkowej”, stołówka internatu, 13.02.2024r.. 

___________________________________

Do góry strony

 

Walentynki w naszej szkole!

Miłość ci wszystko wybaczyOpis zdjęcia: Uczniowie klasy 2 ptl oraz drugiej btf roznoszący życzenia walentynkowe wszystkim klasom i nauczycielom
Smutek zamieni ci w śmiech
Miłość tak pięknie tłumaczy
Zdradę i kłamstwo i grzech
Choćbyś ją przeklął w rozpaczy
Że jest okrutna i zła
Miłość ci wszystko wybaczy
Bo miłość, mój miły, to ja
Ty pokochasz tak mocno jak ja
Tak tkliwie, żarliwie, tak wiesz
Do ostatka, do szału, do dna
To zdradzaj mnie wtedy i grzesz
Choćbyś ją przeklął w rozpaczy
Że jest okrutna i zła
Miłość ci wszystko wybaczy
Bo miłość, mój miły, to ja
Choćbyś ją przeklął w rozpaczy
Że jest okrutna i zła
Miłość ci wszystko wybaczy
Bo miłość, mój miły, to ja

                               Julian Tuwim

  Dnia 13 lutego 2024 r. Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs recytatorski z okazji Walentynek.

Uczniowie recytowali wiersze walentynkowe w języku polskim oraz angielskim. W konkursie wzięli udział: Patryk Biss klasa II BTF, Piotr Oszust klasa II BTF, Weronika Grela klasa I BTR. Komisja w składzie: p. Magdalena Szyszka oraz p. Diana Sadowska wyłoniły następujących zwycięzców:

1 miejsce: Magdalena Dzadz  Kl. II PTL (wierszyk w języku polskim, jej własnego autorstwa)

2 miejsce: Aleksandra Student Kl. II PTL  (wierszyk w języku angielskim)

3 miejsce: Arkadiusz Małysz KL. II BT  (wierszyk w języku polskim)

Serdeczne gratulacje i podziękowanie dla wszystkich odważnych uczestników.

            Dnia 14 lutego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia walentynkowe wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły, rozdając kartki walentynkowe zaprojektowane przez Samorząd Uczniowski.

                                                                                                                     Magdalena Szyszka

Opis zdjęcia: Plakat ogłoszeniowy na temat organizacji walentynek w szkole  Opis zdjęcia: Dyplomy dla uczniów, którzy wzięli udział w konkursie walentynkowym- recytatorskim  Opis zdjęcia: Życzenia od samorządu Uczniowskiego

 

___________________________________

Do góry strony

XII Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych

W dniu 26.01.2024r. Szkolny Zespół Muzyczny po raz pierwszy uczestniczył w XII Międzypowiatowym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Widowisk Kolędniczych organizowany przez Gminne Centrum Kultury w Polichnie. Podczas tego przeglądu poziom artystyczny był na bardzo wysokim poziomie. Nasi uczniowie wykonali dwie kolędy tradycyjne osiągając tym samym III miejsce w kategorii grupy/zespoły mieszane wiekowo. Występ Zespołu można zaliczyć do bardzo udanych. Mamy nadzieję, że członkowie zespołu coraz częściej będą mieli okazję i możliwość uczestniczyć w tego typu przeglądach.

Rafał Wieprzek

Marian Giska

Na zdjęciu znajdują się wszyscy członkowie zespołu podczas występu.  Na zdjęciu znajduje się dyplom za zajęcie III miejsca w XII Międzypowiatowym przeglądzie kolęd pastorałek i widowisk kolędniczych w Polichnie   Na zdjęciu znajdują się statuetki na tle choinki i banneru Gminy Szastarka.  

___________________________________

Do góry strony

starsze wiadomości