AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

Nowsze wiadomości

Od 19 lutego 2024r. obowiązuje nowy plan lekcji.

Jest dostępny w zakładce plany zajęć.

__________________________________________

powrót do góry strony

Bezpiecznie podczas ferii

 Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, to czas beztroskiej zabawy. Przypominamy Wam o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas zabaw zimowych oraz zamieszczamy kilka ważnych porad i wskazówek.


            TWOJE ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO SĄ NAJWAŻNIEJSZE, WIĘC:

   Informuj opiekunów gdzie dokładnie idziesz i o której godzinie wrócisz.

   Nie noś kluczy, komórki, pieniędzy w widocznym miejscu – to może skusić potencjalnego złodzieja.

   Osobom nieznajomym nie podawaj swojego adresu zamieszkania, nazwiska, nr telefonu.

   Przestrzegaj zasad poruszania się po drodze.

   Do uprawiania sportów zimowych wybieraj tylko bezpieczne miejsca!

   Podczas uprawiania sportów zimowych dbaj o bezpieczeństwo własne i innych!

   Wychodząc na dwór pamiętaj o właściwym ubraniu! W momencie, gdy wyczujesz, że twoje ubranie jest mokre udaj się do domu by je zmienić na suche!

   W czasie zabaw śnieżkami nie wybieraj za cel ludzi, zwierząt, ani żadnych szklanych przedmiotów!

   Spędzając ferie w domu pamiętaj o bezpiecznym posługiwaniu się urządzeniami elektrycznymi!

   W czasie ferii nie spędzaj zbyt dużo czasu przed telewizorem!

   W czasie korzystania z Internetu pamiętaj, że nie każdy nowo poznany kolega ma zawsze dobre zamiary w stosunku do ciebie!

  Zbyt długie siedzenie przed komputerem nie jest zdrowe dla twoich oczu

  Nie rozgrzewaj się alkoholem. Przebywanie pod wpływem alkoholu na mroźnym powietrzu grozi utratą przytomności, wychłodzeniem organizmu, a nawet śmiercią.

  Pod żadnym pozorem nie wchodź na zamarznięte zbiorniki wodne!

    PAMIĘTAJ! Wchodząc na zamarznięty zbiornik wody zawsze ryzykujesz! Gdy lód się pod tobą załamie rozłóż szeroko ręce, zwiększając kontakt z pokrywą lodową. Cały czas staraj się wezwać pomoc. Gdy samodzielnie uda Ci się wydostać na zewnątrz, poruszaj się w kierunku brzegu w pozycji leżącej tak, aby zmniejszyć nacisk na lód.

IDĄC DO KLUBU, na dyskotekę czy inną imprezę z przyjaciółmi zawsze miej na oku swoją szklankę lub kieliszek. Uważaj na nowe narkotyki tzw. „dopalacze”. Ich skład i działanie nigdy nie są pewne. Jeżeli czyjeś zachowanie budzi Twoje podejrzenia – nie wahaj się, reaguj!

  Pamiętaj o telefonach alarmowych straż pożarna 998, policja 997, pogotowie 999 i numer ratunkowy 112.

__________________________________________

powrót do góry strony

ZEBRANIE RODZICÓW – 28 stycznia 2024r.

 Godz. 1400

Spotkanie ogólne odbędzie się na hali sportowej.
PO SPOTKANIU OGÓLNYM SPOTKANIE WYCHOWAWCÓW Z rodzicami UCZNIÓW w klasach

O godz. 1330   spotkanie w sali 31 na hali sportowej rodziców uczniów mieszkających w internacie. 

__________________________________________

powrót do góry strony

BOHATEROWIE POWSTANIA STYCZNIOWEGO – PATRONI NASZEJ SZKOŁY

25 stycznia 2024r. odbyła się akademia z okazji rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Młodzież naszej szkoły pod kierunkiem pani Agnieszki Kozioł, Mariusza Zabieglińskiego oraz Damiana Puzio przygotowała montaż słowno – muzyczny o bohaterach Powstania Styczniowego na Lubelszczyźnie.

dyrektor szkoły Dariusz Wolan z młodzieżą; od lewej: Jakub Cieśla, Wiktor Długosz, Arkadiusz Małysz, Kinga Miś, Oliwia Łupikarz, Nadia Surowiec, Karol Czerwonka, Julia Soboń, Szymon Rycerz, Kamila Konopa

Lubelszczyzna była w czasie powstania styczniowego jednym z najbardziej aktywnych rejonów kraju. W czasie trwania insurekcji przez oddziały powstańcze przewinęły się tysiące ludzi, stoczono dziesiątki bitew i potyczek. W lecie 1863 roku w województwie lubelskim doszło do największego polskiego zwycięstwa w bitwie pod Żyrzynem. Ludność cywilna ofiarnie wspierała powstanie, a po jego upadku poniosła konsekwencje w postaci bezwzględnych represji caratu.

Na akademii przedstawiono sylwetki powstańców styczniowych z województwa lubelskiego, przedstawiono opowieści o ludziach, którzy odegrali różnorakie role podczas walk lat 1863–1864 w regionie, a także później. Walczyli, ginęli, byli skazywani i traceni, bądź zsyłani na Syberię, ale też starali się żyć dalej. Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. oddano sprawiedliwość żyjącym weteranom powstania i przywrócono pamięć o ludziach, którzy walczyli za wolność Ojczyzny.

Agnieszka Kozioł

Kamila Konopa, Patryk Grządka, Filip Grządka, Aleksandra Widz, Kacper Drozda  Dominik Kaproń, Tomasz Knieja, Wojciech Góra  Julia Janczak, Mikołaj Kusz, Grzegorz Bącal, Weronika Grela, Jan Drzymała, Patrycja Kwiatek

__________________________________________

powrót do góry strony

 

Mistrzostwa powiatu w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców .

W dniu 23 stycznia 2024 r na hali sportowej w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim odbyły się powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców.

W zawodach wzięło udział 4 szkoły reprezentujące powiat janowski: ZST Janów Lubelski , LO Janów Lubelski , ZSCKR w Potoczku oraz gospodarz turnieju ZS w Janowie Lubelskim. Naszą szkołę w zespole dziewcząt reprezentowały : Cieślak Karolina, Czaja Vanesa, Kinga Miś, Marta Rychlak, Blat Otylia, Gil Kinga, Siembida Natalia, Chmura Jagoda, Oszust Gabriela  a w zespole chłopców: Czuj Dawid, Breś Jakub, Cieśla Jakub, Walczyk Adam, Knieja Tomasz, Baran Paweł, Skrok Kacper, Gil Kamil, Post Dawid oraz Michalec Szymon.

Po wyrównanej sportowej rywalizacji w grupach systemem ,,każdy z każdym” końcowa klasyfikacja wygląda następująco:

Chłopcy :

I miejsce – ZSCKR w Potoczku

II miejsce – ZS w Janowie Lubelskim

III miejsce - ZST w Janowie Lubelskim

IV miejsce – LO w Janowie Lubelskim

Wśród dziewcząt:

I miejsce - LO w Janowie Lubelskim

II miejsce – ZST w Janowie Lubelskim

III miejsce- ZSCKR w Potoczku

IV miejsce- ZS w Janowie Lubelskim

Drużyny biorące udział w turnieju otrzymały z rąk organizatora pamiątkowe dyplomy,           a zespół dziewcząt i chłopców, który zdobył I miejsce i będzie reprezentował powiat w rozgrywkach na szczeblu regionalnym, dodatkowo pamiątkowy puchar turnieju.

Naszym drużynom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.  

 

Uczennica Vanessa Czaja odbiera dyplom za zajęcie trzeciego miejsca od organizatora zawodów Radosława Szymańskiego.   Reprezentacja drużyny podczas meczu z uczennicami L.O w Janowie Lubelskim   Reprezentacja dziewcząt podczas rozpoczęcia zawodów sportowych w piłkę siatkową  Kapitan drużyny chłopców Dawid Czuj podczas odbierania dyplomu i pucharu za zajęcie pierwszego miejsca od organizatora zawodów  Radka Szymańskiego.   Reprezentacja szkoły podczas uroczystego rozdania dyplomów.  Drużyna chłopców wraz z trenerem podczas zawodów w piłkę siatkową.   Drużyna chłopców podczas rozpoczęcia zawodów w piłkę siatkową.

 

__________________________________________

powrót do góry strony

 

Doposażenie szkolnego parku maszynowego oraz zakup nowego samochodu 9 osobowego.

Z końcem 2023 roku został zakupiony do naszej szkoły oraz gospodarstwa nowy sprzęt rolniczy i nie tylko.

Zakupiliśmy zestaw uprawowo siewny marki Pottinger składający się z brony wirnikowej Lion303 oraz siewnika Vitasem 302A. Zastosowanie tego zestawu znacznie poprawi jakoś doprawiania gleby przed siewem oraz pozwoli nam na zastosowanie w szkolnym gospodarstwie uprawy bezworkowej. Siewnik ten bardzo dobrze utrzymuje normę wysiewu co jest szczególnie istotne przy wysiewie drobnych nasion np. rzepaku gdzie normy wysiewu oscylują w granicach 3kg/ha, a zastosowanie redlicy talerzowej w siewniku pozwoli na siew nawet bez wykonania uprzednio orki. Aby zwiększyć jakoś kształcenia i pokazać młodzieży możliwość zastosowania nowoczesnych technologii w gospodarstwach rolnych doposażyliśmy już kolejny ciągnik rolniczy w system nawigacji satelitarnej i zdalnego naprowadzania. Zestaw firmy Topcon trafił do ciągnika Kubota M6-122. Kolejną maszyną, która usprawni pracę w naszym gospodarstwie jest ładowarka teleskopowa. Zakupiliśmy używaną maszynę Manitou MLT 634 z niezbędnym do pracy w gospodarstwie nowym osprzętem. Zakupiono: łyżkę wielofunkcyjną do ziemi z hydrauliczną szczęką, łyżkę objętościową, widły do palet, widłokrokodyla, kosz dwuosobowy. Udało się nam sfinalizować zakup nowego samochodu 9 osobowego Ford Transit Custom, który będzie wykorzystywany przy szkolnym internacie oraz zakupić agregat prądotwórczy o mocy znamionowej 50 kW. Cały czas doposażamy również nasze warsztaty szkolne w sprzęt niezbędny do prowadzenia zajęć praktycznych.

Cieszymy się z zakupionego sprzętu i mamy nadzieję, że będzie on jak najdłużej służył młodzieży i nauczycielom w czasie zajęć lekcyjnych, a także pracownikom szkoły.

Nowy zestaw uprawowo siewny marki pottinger składający się z brony wirnikowej lion303 i siewnika vitasem 302a dostarczony do szkoły ZSCKR w Potoczku w styczniu 2023 roku spięty razem z ciągnikiem Kubota M6-122.Nowy samochód 9 osobowy Ford Transit Custom wyprodukowany w 2023 roku wyposażony w silnik 2.0 Diesla, manualną skrzynie biegów, klimatyzacje, regulowane fotele, hak holowniczy oraz wiele innych.  Uczeń klasy 2 BB Sochacki Grzegorz w czasie zajęć praktycznych prezentujący nowy zestaw nawigacji satelitarnej Topcon zamontowanej na ciągniku rolniczym Kubota M 6-122.

 

__________________________________________

powrót do góry strony

 

Wyjazd integracyjny do Lublina

22 stycznia 2024r. uczniowie klas: 1BT, 1BTR, 1LT, 2PT oraz 4BT wraz z opiekunami Agnieszką Kozioł, Moniką Kosikowską, Piotrem Wielgusem i Krzysztofem Jabłońskim wyjechali do Lublina na łyżwy oraz do kina. W zdrowym ciele, zdrowy duch – zgodnie z tym hasłem młodzież aktywnie spędziła czas na lodowisku ICEMANIA. Następnie obejrzeli film „Akademia Pana Kleksa”, który przypomniał doskonale wszystkim znaną lekturę z podstawówki.

 

uczniowie klas: 1BT, 1BTR, 1LT, 2PT oraz 4BT przed lodowiskiem  uczniowie klas: 1BT, 1BTR, 1LT, 2PT oraz 4BT przed wejściem do kina  uczniowie klasy 4BT na lodowisku: od lewej: Wojciech Góra, Grzegorz Bącal, Paweł Dudek, Szymon Rycerz  uczniowie klasy 1LT, 2PT oraz 1BT na lodowisku

 

__________________________________________

powrót do góry strony

 

IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
Już po raz czwarty w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W zawodach, które rozegrano w dniach 20-21 stycznia 2024 r. wzięło udział  13 zespołów złożonych z pracowników oświaty szkół rolniczych z: Karolewa, Sypniewa, Nowosielec, Swarożyna, Chrobrza, Golądkowa, Kowala, Marszewa, Okszowa, Radomia, Siennicy Różanej, Sandomierza oraz gospodarz turnieju Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w składzie: Dariusz Wolan- dyrektor szkoły, Krzysztof Kurasiewicz, Piotr Spyra, Mariusz Karkusiewicz, Sławomir Gałka, Łukasz Drewniowski, Stanisław Kowal, Zenon Mazur, Justyna Wielgus oraz Magdalena Szyszka.

 

Pamiątkowe zdjęcie nagrodzonych drużyn -IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r

W pierwszym dniu turnieju drużyny rywalizowały w trzech grupach systemem ,, każdy z każdym”. W następnym dniu rozgrywane były ćwierćfinały, półfinały oraz mecze finałowe.
Po wyrównanej rywalizacji w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się zespoły z: Nowosielec, Marszewa, Radomia, Swarożyna, Golądkowa, Potoczka, Karolewa oraz Siennicy Różanej. Mecze ćwierćfinałowe wyłoniły cztery zespoły, które spotkały się w półfinałach: ZSCKR Potoczek z ZSCKR Karolewo oraz ZSCKR Golądkowo z ZSCKR Nowosielce.

Zawody przeprowadzone w sportowej atmosferze wyłoniły zwycięzcę turnieju, którym została drużyna ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.
Wicemistrzem turnieju została drużyna gospodarzy- ZSCKR w Potoczku.
Trzecie miejsce zdobyła drużyna ZSCKR w Karolewie a czwarte ZSCKR w Nowosielcach.
Niedzielne finały uświetnił występ szkolnej grupy cheerleaders.
Mecze rozgrywane równolegle na dwóch boiskach w widowiskowej hali sportowej ZSCKR w Potoczku sędziowali panowie: Ireneusz Dyl oraz Artur Śliwiński z WZPS w Lublinie.
Wszystkie zespoły uczestniczące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś te, które zajęły miejsca I-IV medale i puchary ufundowane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, które wręczali zawodnikom na zakończenie imprezy: pan wiceminister Jacek Czerniak – sekretarz stanu w MRiRW, pan Marek Juszczyk – główny wizytator Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW, pan Stanisław Mazur – radny Rady Powiatu Janowskiego, pan Marek Mazurek – radca prawny, pan Leszek Nosal - wójt gminy Potok Wielki, pan Wacław Słomkowski – wiceprzewodniczący WZLZS w Lublinie, pan Dariusz Wolan – dyrektor ZSCKR w Potoczku.
Najlepszym zawodnikiem turnieju został reprezentant ZSCKR w Golądkowie Paweł Andrzejak, a puchar najlepszej zawodniczki otrzymała reprezentantka ZSCKR w Siennicy Różanej Małgorzata Rutkowska. Pan Wacław Słomkowski ufundował nagrodę dla najlepszego zawodnika z województwa lubelskiego, którą otrzymał zawodnik ZSCKR w Potoczku Krzysztof Kurasiewicz. W tym roku puchar
fair play z rąk fundatora nagrody wójta gminy Potok Wielki pana Leszka Nosala otrzymała drużyna ZSCKR w Siennicy Różanej.
Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują drużynom, które przyjęły zaproszenie udziału w turnieju i wyrażają nadzieję na kolejne spotkania w tak wspaniałej sportowej atmosferze!

Nauczyciele wychowania fizycznego

Uroczyste otwarcie zawodów. Na zdjęciu od lewej: Leszek Nosal - wójt gminy Potok Wielki, Marek Juszczyk – główny wizytator Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW, Dariusz Wolan- dyrektor szkoły - IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r  Drużyna ZSCKR w Potoczku podczas meczu finałowego z ZSCKR w Golądkowie - IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r  Występ szkolnej grupy cheerleaders - IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r  Uroczyste zakończenie turnieju. Na zdjęciu od lewej- wiceminister Jacek Czerniak – sekretarz stanu w MRiRW, Dariusz Wolan- dyrektor szkoły - IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r  Wręczenie nagród dla najlepszego zawodnika turnieju i pamiątkowe zdjęcie. Na zdjęciu od lewej: wiceminister Jacek Czerniak – sekretarz stanu w MRiRW, zawodnik ZSCKR w Golądkowie Paweł Andrzejak z pucharem dla najlepszego siatkarza, Marek Juszczyk – główny wizytator Departamentu Oświaty i Polityki Społecznej w MRiRW  - IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r  Zawodnik ZSCKR w Potoczku Krzysztof Kurasiewicz ( w środku) z nagroda dla najepszego zawodnika z województwa lubelskiego, pierwszy z lewej Dariusz Wolan- dyrektor szkoły, pierwszy z prawej Wacław Słomkowski – wiceprzewodniczący WZLZS w Lublinie - IV Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Potoczek 20-21.01.2024 r  Drużyna ZSCKR Potoczek: górny rząd od lewej- Sławomir Gałka, Mariusz Karkusiewicz, Dariusz Wolan- dyrektor szkoły, Piotr Spyra, dolny rząd od lewej - 

 __________________________________________

powrót do góry strony

Regionalne Kolędowanie w Potoku Wielkim

W dniu 18.01.2024r. członkowie Szkolnej Kapeli  ZSCKR w Potoczku reprezentowali szkołę na Regionalnym Kolędowaniu, które odbyło się w nowopowstałej sali wystawienniczo – konferencyjnej w Potoku Wielkim. Nasza kapela wykonała trzy kolędy: Gdy śliczna Panna, Jezusa Narodzonego oraz Do szopy, hej pasterze. Był to pierwszy występ poza szkołą w tym składzie. Występ można uznać za bardzo udany. Został nagrodzony gromkimi brawami. W kolędowaniu brali udział dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Po koncercie można było spróbować pysznych potraw przygotowanych przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich.                               

                                   Rafał Wieprzek

zespół w pełnym składzie  zespół w pełnym składzie 2  zespół gra kolędę  Na pierwszym planie saksofoniści

 

__________________________________________

powrót do góry strony 

 

Egzaminy zawodowe

Styczeń  to dla wielu uczniów technikum  okres, w którym  potwierdzają swoje kwalifikacje zawodowe. W trwającej sesji ZIMA 2024  do egzaminów w naszej szkole przystępują uczniowie klas piątych  technikum oraz klasy czwartej w zawodzie technik rolnik. Prowadzone egzaminy obejmują następujące zawody i kwalifikacje 
1. Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – kwalifikacja ROL.08. Eksploatacja systemów mechatronicznych w rolnictwie w  klasie 5BT
2. Technik żywienia i usług gastronomicznych – kwalifikacja HGT.12. Organizacja żywienia i usług gastronomicznych w klasie 5 FTP.
3. Technik rolnik – kwalifikacja ROL.10. Organizacja i nadzorowanie produkcji rolniczej w klasie 5FTP oraz kwalifikacja ROL.04. Prowadzenie produkcji rolniczej w klasie 4FTP.
Egzamin pisemny komputerowy odbył się w dniach 10 - 11 stycznia 2024r i polegał na rozwiązaniu testu zawierającego 40 pytań. W  części praktycznej realizowanej 9 i 16 stycznia zdający wykonują zadania zawarte w arkuszu egzaminacyjnym. Warunkiem zdania egzaminu jest uzyskanie 50% punktów z części pisemnej i 75% z części praktycznej. Wszystkim zdającym egzaminy życzymy pozytywnego wyniku i uzyskania kwalifikacji zawodowych.

Egzamin praktyczny, kwalifikacja ROL.08  Egzamin praktyczny, kwalifikacja HGT.12  Egzamin praktyczny , kwalifikacja ROL.10  Egzamin pisemny, kwalifikacja HGT.12  Egzamin pisemny, kwalifikacja ROL.04

__________________________________________

powrót do góry strony

POWSTANIEC 1863 – żywa lekcja historii od lewej: Damian Puzio, Patryk Zdanowski (1BTR), Tomasz Hyjek (1BTR), Adrian Kuziora (3BTF), reżyser: Tadeusz Syka, Weronika Grela (1BTR), Julia Soboń (1LT), Julia Janczak (1LT), Karolina Lisek (4FTP), Kinga Czop (2PT), Zuzanna Bącal (2PT), Agnieszka Kozioł.

15 stycznia 2024r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Kozioł i Damiana Puzio wzięli udział w pokazie specjalnym filmu: Powstaniec 1863 w reżyserii Tadeusza Syki, który odbył się w Lubelskim Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Powstaniec 1863 to biograficzna opowieść przedstawiona z perspektywy powstańca styczniowego, kapelana, generała Stanisława Brzóski, organizatora i dowódcy  oddziału powstańczego złożonego z chłopów.  Duchowny – nazywany przez Rosjan nieuchwytnym „Duchem” - wzbudzał popłoch wśród wojsk przeciwnika, dając Polakom nadzieję na wydostanie się spod carskiego zaboru - mówi reżyser i zarazem producent filmu Tadeusz Syka. Prace dokumentacyjne zajęły dwa lata, oparły się o współpracę z blisko 20 instytucjami, m.in. z Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Historii Polski, Muzeum Niepodległości czy Muzeum w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Po projekcji filmu wzięliśmy również udział w konferencji prasowej, na której oprócz reżysera filmu obecny był także reżyser Krzysztof Zanussi.

W filmie – oprócz odtwórcy roli głównej Sebastiana Fabijańskiego - wystąpiła cała plejada wybitnych aktorów, między innymi Cezary Pazura, Daniel Olbrychski,  Olgierd Łukaszewicz czy Ewa Szykulska. Zapraszamy wszystkich do zapoznania się z tą niezwykłą historią i wybranie się do kin.

od lewej: Patryk Zdanowski (1BTR), Tomasz Hyjek (1BTR), Adrian Kuziora (3BTF), Zuzanna Bącal (2PT), Kinga Czop (2PT),  Karolina Lisek (4FTP), Julia Janczak (1LT), Weronika Grela (1BTR), Julia Soboń (1LT)   konferencja prasowa  konferencja prasowa  cie przy pomniku Piłsudskiego

__________________________________________

powrót do góry strony

,, Bo coś w szaleństwach jest młodości,
Wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
I rozumniejsze od rozumu.”

                                            Leopold Staff

STUDNIÓWKA 2024 rozpoczęcie – Uroczyste rozpoczęcie balu studniówkowego. Przemówienie Dyrektora

 Dnia  13-go stycznia 2024 roku, w sali balowej ,, Promessa” w Modliborzycach, odbył  się bal studniówkowy klas VFTP oraz V BT Technikum im. Powstańców Styczniowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Uroczystą część balu studniówkowego poprowadzili: Natalia Świś i Tomasz Knieja.

Część oficjalna miała podniosły, wyjątkowy charakter, przepełniony ciepłymi podziękowaniami skierowanymi w stronę dyrekcji szkoły, nauczycieli, wychowawców oraz rodziców.

Nie zabrakło również życzeń zaadresowanych do tegorocznych maturzystów w wystąpieniach  dyrektora szkoły - pana Dariusza Wolana, wójta Gminy Potok Wielki - pana Leszka Nosala, przewodniczącej Rady Rodziców w naszej szkole - pani Agnieszki Jasińskiej oraz  przedstawicieli rodziców klas maturalnych.

Po uroczystej ceremonii pasowania na abiturienta szkoły, z rąk dyrektora - pana Dariusza Wolana, bal studniówkowy rozpoczął tradycyjny polonez w wykonaniu młodzieży i osób zaproszonych, który został przygotowany w oryginalnej choreografii, pod bacznym okiem pani Justyny Wielgus oraz pana Mariusza Karkusiewicza.

Wyjątkowość tego balu podkreślili również prowadzący, mówiąc iż: ,, Studniówka to bal, który na zawsze zostanie w naszej pamięci i w naszych sercach. ”

Nad całością uroczystości czuwali rodzice, którym składamy szczególne podziękowania.

 Wychowawcy klas V FTP i V BT: P.Spyra , Z.Mazur  z młodzieżą

 

 pasowanie- Uroczyste pasowanie na abiturienta szkoły przez dyrektora szkoły p. Dariusza Wolana.   polonez1- Układ poloneza w wykonaniu młodzieży klas V i osób zaproszonych.   polonez 2- Układ poloneza w wykonaniu młodzieży klas V i osób zaproszonych.  polonez 3- Układ poloneza w wykonaniu młodzieży klas V i osób zaproszonych.  polonez 4  - Układ poloneza w wykonaniu młodzieży klas V i osób zaproszonych.  klasa V BT- Klasa V BT z dyrektorem szkoły p. Dariuszem Wolanem , wójtem Gminy Potok Wielki p. Leszkiem Nosalem oraz wychowawcą p. Zenonem Mazurem.  klasa V FTP - Klasa V FTP z dyrektorem szkoły p. Dariuszem Wolanem , wójtem Gminy Potok Wielki p. Leszkiem Nosalem oraz wychowawcą p. Piotrem Spyrą. 

__________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości