AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

Nowsze wiadomosci

Listopad w szkolnej OSPUczniowie podczas przeglądu samochodu pożarniczego

W dniu 30 listopada 2023, uczniowie będący strażakami w naszej szkole odwiedzili 41 Bazę Lotnictwa Szkolnego oraz Wojskową Straż Pożarną, w Dęblinie. Podczas pobytu zapoznali się ze sprzętem jakim dysponują strażacy w Wojskowej Straży Pożarnej oraz z zasadami rekrutacji do WSP. W 41 Bazie Lotnictwa Szkolnego zobaczyli samolot szkoleniowy M- 345 „ Bielik,”a ponadto zasiedli za sterami symulatorów na których szkolą się przyszli piloci.

W tym miesiącu pięciu strażaków ukończyło kurs podstawowy dla strażaków ratowników OSP. Dzięki temu wzrasta systematycznie liczba osób, które mogą brać udział w akcjach ratowniczych.

W ostatnim tygodniu odbyło się badanie techniczne samochodu pożarniczego w którym udział wzięli udział nasi strażacy.

Przy okazji badania, uczniowie zapoznali się z zasadami wykonania przeglądów technicznych.

Paweł Nieściur

Mariusz Zabiegliński

Uczniowie na stacji diagnostycznej  Uczniowie w Wojskowej Straży Pożarnej  Jan Drzymała za sterami symulatora lotu  Uczestnicy wycieczki Dęblin 2023  Nasi strażacy podczas kursu podstawowego  Magda Szyszka i Monika Widz podczas zajęć praktycznych z cięcia pojazdów.

 

__________________________________

powrót do góry strony  

 

Spotkanie wolontariatu z siostrami zakonnymi w fotografii 29 listopad 2023r

 

Siostra Anunciata z dziećmi w Kamerunie   Zdjęcie grupowe wolontariuszy z siostrami zakonnymi- dnia 29.11.2023 r.	Zdjęcie grupowe wolontariuszy z siostrami zakonnymi- dnia 29.11.2023 r.  Siostra przedstawiająca prezentację- Dzień dziecka  Siostra opowiada o misji w Kamerunie  Siostra przedstawiająca prezentację- pomoc chorym dzieciom 

 

__________________________________

powrót do góry strony  

Prelekcje ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w ZSCKR w Potoczku

W dniu 29 listopada 2023 roku, w ramach nawiązanej współpracy, gościliśmy w Szkole trzech delegowanych pracowników ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego Warszawa. Przebieg szkoleń koordynował pan Marcin Górecki.

Nasza młodzież miała okazję wziąć udział w bardzo ciekawych wykładach akademickich z zakresu:

tajników medycyny translacyjnej oraz skutecznego radzenia sobie ze stresem.

Otrzymaliśmy ciekawe ulotki dydaktyczne z medycyny translacyjnej i fajne gadżety z SGGW Warszawa.

Dodatkowo zaproszono nas na zajęcia do SGGW Warszawa i będziemy tam już 4 grudnia 2023r.

H. Ślusarz z młodzieżą

 

SGGW Warszawa w ZSCKR Potoczku – prelekcje-29.11.2023r.  Uczestnicy podczas szkolenia SGGW Warszawa  - 29.11.2023r.  Szkolenie z SGGW Warszawa w Potoczku 29.11.2023r.

 

__________________________________

powrót do góry strony  

SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWO-WARCABOWY

W internacie ZSCKR w Potoczku 28 listopada 2023 r. odbył się turniej szachowo-warcabowy, którego organizatorami byli nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z wychowawcami internatu. W zawodach wzięło udział 16 uczniów, którzy zaprezentowali wysokie umiejętności. Turniej szachowy przeprowadzono systemem szwajcarskim na dystansie 4 rund z tempem 10 minut, zaś zawody w warcabach odbyły się systemem pucharowym do dwóch przegranych. Rywalizacja zarówno w szachach, jak i w warcabach stała na bardzo wyrównanym poziomie
i przebiegała w duchu fair play.
Najlepszym szachistą okazał się Adrian Kuziora, II miejsce zajął Łukasz Kozik (obaj z kl. 3 BTF), III miejsce – Szymon Wilk z kl. 1 BTR.
W turnieju warcabowym zwyciężył Kacper Tyniec, na II miejscu uplasował się Michał Zarębski (obaj z kl. 5 BT), a III miejsce zajął Arkadiusz Baran z kl. 1 BT. Gratulujemy!

Mariusz Karkusiewicz

mecze eliminacyjne w turnieju szachowym. Na pierwszym planie najlepsi zawodnicy turnieju Adrian Kuziora i Łukasz Kozik z kl. 3 BTF- Internat ZSCKR w Potoczku 28.11.2023 r.  mecze eliminacyjne w turnieju warcabowym. Wśród uczestników wychowawca internatu Marian Giska- Internat ZSCKR w Potoczku 28.11.2023 r.  mecze eliminacyjne w turnieju warcabowym. Wśród uczestników nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Karkusiewicz - Internat ZSCKR w Potoczku 28.11.2023 r.

 

__________________________________

powrót do góry strony   

26 listopada 2023r. odbyła się wywiadówka w ZSCKR w Potoczku

Na zebraniu ogólnym dyrektor szkoły pan Dariusz Wolan zapoznał rodziców z programem spotkania oraz poinformował o stopniu realizacji inwestycji i przedsięwzięć szkolnych. Następnie przedstawiciele Policji z Komendy Powiatowej w Janowie Lubelskim pani st. asp. Faustyna Łazur i dzielnicowy pan Grzegorz Igras wygłosili prelekcję nt: „Sytuacje kryzysowe związane ze spożywaniem przez uczniów alkoholu, innych używek- konsekwencje prawne i zdrowotne oraz cyberzagrożenia.”. W dalszej części spotkania głos zabrał ponownie dyrektor szkoły. Przedstawił skład prezydium Rady Rodziców, Komisji Stypendialnej oraz Komisji Rewizyjnej. Na koniec spotkania,  Przewodnicząca Rady Rodziców- pani Agnieszka Jasińska zapoznała zebranych z  Planem Pracy Rady Rodziców. Następnie odbyły się spotkania w klasach z wychowawcami, gdzie omawiano bieżące sprawy dydaktyczno-wychowawcze

Jak zawsze, o szkolnych wydarzeniach i bieżącym funkcjonowaniu placówki rodzice mogli dowiedzieć się z gazetki szkolnej „Puls Szkoły”, opracowanej pod kierunkiem pani Marii Wolan i Agaty Czajki.  

__________________________________

powrót do góry strony  

ZEBRANIE RODZICÓW – 26 listopada 2023r.

 Godz. 1330

Spotkanie ogólne odbędzie się na hali sportowej.
Po spotkaniu ogólnym spotkanie wychowawców z rodzicami uczniów.

 

O godz. 1300   spotkanie na stołówce w internacie rodziców uczniów mieszkających w internacie.

 

__________________________________

powrót do góry strony 

 

Koncert Orkiestry Dętej w internacie

Życie wydaje się toczyć bez wysiłku, kiedy wypełnia je muzyka”–  George EliotOrkiestra Dęta działająca przy OSP w Zdziechowicach podczas koncertu w internacie, kapelmistrz p. Rafał Wieprzek.

W dniu 16 października 2023r. gościliśmy w naszym internacie Orkiestrę Dętą działającą przy OSP w Zdziechowicach. Warto zaznaczyć, że kapelmistrzem orkiestry jest nauczyciel naszej szkoły pan Rafał Wieprzek, a na werblach gra uczeń kl. I technikum Jakub Pataraniak.

Wychowankowie internatu mieli okazję wysłuchać pięknego koncertu i przekonać się, że orkiestry dęte grają nie tylko muzykę marszową i patriotyczną, ale także rozrywkową. Pan Rafał zaprezentował młodzieży poszczególne instrumenty, opowiedział o działalności orkiestry i zaprosił uczniów pragnących rozwijać swoje zdolności muzyczne do wzięcia udziału we wspólnej przygodzie.

Młodzież przyjęła występ z wielkim entuzjazmem, muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Ich gra była nie tylko imponująca pod względem technicznym, ale przede wszystkim przesiąknięta pasją i miłością do muzyki. Pięknie powiedział jeden z członków orkiestry „nuty są uniwersalnym językiem, którym możemy porozumiewać się na całym świecie, bo muzyka od zawsze służyła komunikacji między ludźmi”.

Dziękujemy panu Rafałowi i orkiestrze za występ w naszym internacie. Była to prawdziwa uczta dla ucha i ciekawa lekcja muzyki. Cieszy fakt , że wsród naszych wychowanków są osoby grające na instrumentach dętych.

Agata Czajka

wychowankowie internatu oglądają wystep Orkiestry Dętej na stołówce internatu   dziewczęta oglądają wystep Orkiestry Dętej na stołówce internatu	dziewczęta oglądają wystep Orkiestry Dętej na stołówce internatu  uczeń Dominik Jasiński gra na trąbce wspólnie z orkiestrąuczeń Dominik Jasiński gra na trąbce wspólnie z orkiestrą

__________________________________

powrót do góry strony 

Konkurs z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.Komisja konkursowa z Radkiem Okoniem, który zajął III miejsce w konkursie.

W dniu 17 listopada 2023 roku przy współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Janowie Lubelskim zorganizowano w szkole konkurs pod hasłem „Bezpiecznie pomagam rodzicom w gospodarstwie rolnym”.

Uczestniczyło w nim 15 uczniów technikum kształcących się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznej pracy w obrębie gospodarstwa oraz w trakcie eksploatacji sprzętu rolniczego.

Trzech najlepszych uczniów otrzymało cenne nagrody ufundowane przez Placówkę Terenową KRUS w Janowie Lubelskim.

Najwięcej punktów uzyskali:

1.     Krystian Świś

2.     Jakub Pawusiak

3.     Radosław Okoń

Gratulujemy najlepszym, a wszystkim uczniom  życzymy bezpiecznej pracy.

 

Komisja konkursowa z Jakubem Pawusiakiem, który zajął II miejsce w konkursie z BHP.	  Kierownik PNZ Pan Marek Hołody i pracownicy KRUS stanowiący komisję konkursową konkursu BHP w dniu 17.11.2023 roku w ZSCKR w Potoczku.  Komisja konkursowa z Jakubem Pawusiakiem, który zajął II miejsce w konkursie z BHP.

 

__________________________________

powrót do góry strony 

 

KONKURS PATRIOTYCZNY POD PATRONATEM WÓJTA GMINYUczestnicy Konkursu Patriotycznego z dyplomami i nagrodami. POTOK WIELKI

17 listopada 2023 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim odbył się Konkurs Patriotyczny.

Celem konkursu było m. in.  propagowanie obchodów świąt narodowych, kształtowanie wśród uczniów postaw patriotycznych oraz wspieranie uzdolnionych wokalnie uczniów.

Naszą szkołę godnie reprezentował zespół muzyczno-wokalny z klasy 2 technikum, w składzie: Oliwia Kępka, Aleksandra Student, Patryk Grządka, Filip Grządka, Kacper Drozda, zespół solistek w składzie: Jagoda Chmura, Zuzanna Bącal, Kinga Czop i Dominka Pizoń oraz uczniowie: Piotr Oszust, Zaneta Bis, Natalia Cieślak, Dominika Golach, którzy pięknie deklamowali wiersze znanych poetów i wykonywali utwory muzyczne o charakterze patriotycznym.

Wszyscy uczestnicy za udział w konkursie otrzymali nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

 Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!! 

                                                                                   Monika Krakowska-Widz

.

Zespol muzyczno-wokalny przy ZSCKR w Potoczku  Uczennica Dominika Golach recytuje wiersz K.I. Galczynski „Piesn o fladze”  Uczen Piotr Oszust recytuje wiersz Stanisław Balinski”Polska Podziemna”  Uczennca Natalia Cieslak recytuje wiersz Edward Słonski „Ta co nie zginęła”  Uczennice Zuzanna Bącal, Kinga Czop, Dominika Pizoń i Jagoda Chmura wykonują utwory patriotyczne.  Uczennica Zaneta Bis deklamuje wiersz A. Mickiewicz „ Śmierc pułkownika”

 

__________________________________

powrót do góry strony   

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.

W każdy trzeci czwartek listopada obchodzony jest w Polsce i na świecie  Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu.  Z tej okazji, dnia 16.11.2023r. zorganizowany został apel szkolny, podczas którego zwrócono uwagę na skutki zdrowotne i społeczne nałogu palenia tytoniu oraz e-papierosów. W ramach obchodów ogólnopolskiej akcji, mającej na celu walkę z nikotynizmem oraz promocję zdrowego stylu życia, przeprowadzony został również szkolny konkurs plastyczny pod haslem: “Żyj zdrowo – nie pal!” Wyniki konkursu przedstawiają się następujaco:

I miejsce zajął Mariusz Wicik z klasy 1 PT

II miejsce zajęła Aleksandra Student z klasy 2 PTL

III miejsce zajęły ex aequo: Zuzanna Bącal z klasy 2 PT, Natalia Wicik i Martyna Freda z klasy 3 PTL

Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan uroczyście wręczył uczniom dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potoku Wielkim.

 

część artystyczna w wykonaniu wychowanków internatu  wręczanie nagród przez dyrektora szkoły

 

__________________________________

powrót do góry strony 

Kamila Konopa recytuje wiersz w Janowskim Ośrodku Kultury na 27 Jesiennym Konkursie Recytatorskim

Sukces naszej uczennicy na konkursie recytatorskim

„Trzeba życie w sen zmienić, a ze snu wykuć rzeczywistość.”

Piotr Curie

14 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim odbył się 27 Jesienny Konkurs Recytatorski. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Konopa – uczennica klasy IV FTP. W tegorocznej edycji konkursu tematem były „Sny i marzenia”.

Kamila zaprezentowała wiersz Bolesława Leśmiana pt. „Sen wiejski” i przeszła do eliminacji powiatowych w Janowie Lubelskim, gdzie zajęła wysokie 3 miejsce. Uczennicy serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Król

Kamila Konopa recytuje wiersz w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim  Nagroda i dyplom dla Kamili Konopy za zajęcie III miejsca w 27 Jesiennym Konkursie Recytatorskim   Kamila Konopa odbiera nagrodę i dyplom z rąk komisji na 27 Jesiennym Konkursie Recytatorskim  Uczestnicy 27 Jesiennego Konkursu Jesiennego w kategorii klas VIII i szkół ponadpodstawowych   

__________________________________

powrót do góry strony  

 

Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji w Janowiegrupa uczniów ZSCKR w Potoczku przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim Lubelskim.
Dnia 15.11.2023r. po raz kolejny grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w Dniu Otwartym Komendy Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim. Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z zawodem policjanta i wymogami pracy w Policji.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak wygląda proces rekrutacji, jakie kryteria należy spełnić oraz jak wygląda służba w poszczególnych wydziałach. W czasie spotkania z technikiem kryminalistyki uczniowie zapoznali się z czynnościami wykonywanymi na miejscu zdarzenia w celu zabezpieczenia śladów przestępstw i wypadków.

Niezwykłą atrakcją dla młodzieży była możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego oraz przymierzenia niektórych akcesoriów.
Ewa Pęk


spotkanie z technikiem kryminalistyki  uczennica zabezpieczająca ślady papilarne  oglądanie broni i sprzętu policyjnego  uczeń Ł. Kozik ubrany w policyjne akcesoria

__________________________________

powrót do góry strony 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W PIŁCE NOŻNEJdyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan -drugi z lewej i nauczyciel wf Justyna Wielgus -pierwsza z lewej wręczają Kacprowi Kiszka z klasy 3 BTF nagrody za tytuł najlepszego zawodnika-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2023 r
Chłopcy z 13 klas rywalizowali w Międzyklasowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku. Po bardzo ciekawej i emocjonującej fazie grupowej, w której rozgrywano mecze w grupach systemem każdy z każdym w dniu 13.11.2023 r. odbyły się mecze finałowe.

W wielkim finale klasa 3 BTF pokonała swoich kolegów z klasy 3 BB po serii rzutów karnych 2:1. W regulaminowym czasie gry mecz zakończył się wynikiem 4:4. Trzecie miejsce zajęła klasa 2 BT, a na czwartym miejscu uplasowała się klasa 4 BT. Zwycięska drużyna występowała w składzie: Kacper Kiszka, Dawid Janik, Filip Sulowski, Krystian Witek, Paweł Baran, Mikołaj Sycz, Mateusz Oleszek. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Kacper Kiszka z klasy 3 BTF, a najlepszym bramkarzem Paweł Wojciechowski z klasy 3 BB.

Okazały puchar, statuetki, pamiątkowe medale i dyplomy wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan wraz z nauczycielami wychowania fizycznego: Justyną Wielgus, Mariuszem Karkusiewiczem, Piotrem Spyrą.

Gratulujemy zawodnikom udanej rywalizacji i życzymy pozytywnych sportowych emocji również w następnych turniejach.

Mariusz Karkusiewicz

mecz finałowy pomiędzy klasą 3 BTF a 3 BB -Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2023 r

dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan wręcza Pawłowi Wojciechowskiemu z klasy 3 BB nagrody za tytuł najlepszego bramkarza-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2023 r  dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan wręcza przedstawicielowi klasy 3 BTF Krystianowi Witek puchar za zajęcie 1 miejsca, pierwszy z prawej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2023 r  nauczyciele wf Piotr Spyra i Justyna Wielgus wręczają medale klasie 3 BTF za zajęcie 1 miejsca-Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2023 r  pamiątkowe zdjęcie najlepszej drużyny -klasa 3 BTF. Pierwszy z prawej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, pierwszy z lewej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan -Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek 13.11.2023 r  pamiątkowe zdjęcie trzech najlepszych drużyn: 3 BTF, 3 BB. 2 BT. Pierwszy z lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz, drugi z lewej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, pierwszy z prawej nauczyciel wf Piotr Spyra, trzecia z prawej nauczyciel wf Justyna Wielgus -Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku - Potoczek

 

 

__________________________________

powrót do góry strony


Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Potoku - Stanach11 Listopada w Potoku Stanach- zgromadzona społeczność– 11.11.2023r.- zdjęcie z delegacją nauczycieli z ZSCKR w Potoczku

W dniu 11 listopada 2023 roku delegacja z ZSCKR w Potoczku, na czele z dyrektorem panem Dariuszem Wolanem i wicedyrektorem panem Andrzejem Olszyńskim, uczestniczyła w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości w Parafii Potok - Stany.

W wydarzeniu wzięły udział okoliczne delegacje ze szkól, gminy, kół i zespołów, strażacy oraz licznie przybyła społeczność lokalna.

Dodatkowo uroczystość uświetniła grupa wojskowa 24 Batalionu Lekkiej  Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej.

Ważnym elementem było złożenie wieńców na Pomniku Poległych Powstańców z 1863 roku.

 Niezapomniane wrażenia patriotyczne pozostawił u zgromadzonych uczestników – występ artystyczny dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Potoka –Stany.

                                                                                              Delegowani nauczyciele

Złożenie wieńców w Potoku Stanach– 11.11.2023r.- delegacja nauczycieli z ZSCKR w Potoczku na czele z Dyrektorem Panem Dariuszem Wolanem i Wicedyrektorem Panem Andrzejem Olszyńskim  Obchody 11 Listopada Potoku Stanach- zgromadzona społeczność  11 Listopada w Potoku Stanach – 11.11.2023r.- delegacja nauczycieli z ZSCKR w Potoczku przy składaniu wieńca przy grobie powstańców z roku 1863.  Obchody 11 Listopada Potoku Stanach- zgromadzona społeczność 

 

__________________________________

powrót do góry strony

Akademia 11 listopada 2023

Wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać.

J.Paweł II

„Witamy serdecznie wszystkich, którzy kochają wolność!” – tymi słowami 10 listopada  2023r.w ZSCKRdekoracja akademii 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości, hala sportowa
w Potoczku rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Nasza szkoła przystąpiła do akcji #SzkołaDoHymnu i wszyscy zgromadzeni na wydarzeniu odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Uczniowie z klasy II poprowadzili Akademię, na której recytowali wiersze, śpiewali patriotyczne piosenki i przybliżyli historyczną drogę do wolności naszej ojczyzny.

Wszystkim zgromadzonym udzielił się patriotyczny nastrój, a młodzież po występie została nagrodzona gromkimi brawami. Uczniowie do Akademii zostali przygotowani przez Panią Ewę Król, Pana Damiana Puzio.

O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Pan Marian Giska.

 Po apelu przemawiał Pan Wicedyrektor Andrzej Olszyński, który zachęcił młodzież i wszystkich zgromadzonych do uczestnictwa w uroczystościach państwowych.  

Ewa Król

uczennice prowadzące akademię, od lewej: Julia Włodarczyk, Aleksandra Student  rozpoczęcie akademii, od lewej: sztandar szkoły ZSCKR, uczennice prowadzące: Julia Włodarczyk, Aleksandra Student  sztandar szkoły ZSCKR, prowadząca: Julia Włodarczyk  uczniowie biorący udział w akademii, od lewej: Dominik Przywara, Wiktor Tur, Adrian Krawiec, Jakub Kucia, Maja Grządka, Karolina Tyzak, Magdalena Dzadz, Iza Pietrzak, Paweł Biernat, Jakub Zarzeczny, Jakub Cieśla  występ uczniów, od lewej: Wiktor Tur, Oliwia Kępka, Dominik Przywarawystęp uczniów, od lewej: Maja Grządka, Jakub Kucia  zespół muzyczny, od lewej: Oliwia Kępka, Dominika Pizoń, Julia Soboń, Jagoda Chmura, Kinga Czop, Zuzanna Bącal, Dominik Jasiński, Kacper Drozda, Filip Grządka, Patryk Grządka   występ muzyczny ucznia Dominika Jasińskiego, w tle zespół muzyczny  występ uczniów, od lewej: Jakub Zarzeczny, Oliwia Kępka  występ ucznia: Jakub Cieśla  przemowa wicedyrektora Andrzeja Olszyńskiego, od lewej prowadząca: Aleksandra Student, wicedyrektor Andrzej Olszyński, zespół muzyczny: Oliwia Kępka, Dominika Pizoń, Julia Soboń, Kinga Czop, Zuzanna Bącal, Dominik Jasiński, Jagoda Chmura, Kacper Drozda, Filip Grządka, Patryk Grządka

 

__________________________________

powrót do góry strony

MISTRZOSTWA REJONU W BADMINTONIE

otwarcie zawodów. Powitanie drużyn startujących: ZSCKR w Potoczku, ZS w Janowie Lubelskim, ZSBiO w Biłgoraju, LO w Biłgoraju, LO w Janowie Lubelskim - Rejonowa Licealiada w badmintonie, Tarnogród 09.11.2023 r

Reprezentanci ZSCKR w Potoczku uczestniczyli w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w badmintonie, która odbyła się 9 listopada br. w Tarnorgodzie. Turniej rozgrywany był systemem ,,każdy z każdym” z udziałem czterech szkół.
Drużyna chłopców w składzie: Dawid Czuj, Dominik Przywara, Szymon Michalec zajęła III miejsce. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:
I m – I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju
II m – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
III m – Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku
IV m – I Liceum Ogólnokształcące w Janowie Lubelskim
Słowa uznania należą się naszym zawodnikom za wysokie umiejętności sportowe
i godne reprezentowanie szkoły.


Mariusz Karkusiewicz

Dawid Czuj i Dominik Przywara z ZSCKR w Potoczku w grze podwójnej -Rejonowa Licealiada w badmintonie, Tarnogród 09.11.2023 r  Dawid Czuj z ZSCKR w Potoczku w grze pojedynczej - Rejonowa Licealiada w badmintonie, Tarnogród 09.11.2023 r  Druzyna ZSCKR w Potoczku odbiera dyplom za III m z rąk przewodniczącego Rejonowego SZS Krzysztofa Blicharza - Rejonowa Licealiada w badmintonie, Tarnogród 09.11.2023 r  Pamiątkowe zdjęcie drużyny chłopców ZSCKR Potoczek. Pierwszy z lewej -nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz- Rejonowa Licealiada w badmintonie, Tarnogród 09.11.2023 r

__________________________________

powrót do góry strony

Niepodległa – Konkurs wiedzy historycznejZwycięzcy konkursu wiedzy historycznej wraz z organizatorem , od lewej: pan Damian Puzio, Beata Szkutnik, Kacper Brodowski, Adrian Kuziora, Tomasz Knieja

Dnia 8 listopada 2023 roku w internacie ZSCKR został przeprowadzony konkurs wiedzy historycznej z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

 Do sprawdzenia swoich wiadomości przystąpiło 11 wychowanków: Beata Szkutnik, Kacper Brodowski, Kuziora Adrian, Paweł Baran, Julia Soboń, Łukasz Kozik, Tomasz Hyjek, Mariusz Wicik, Amelia Bylewska, Tomasz Knieja, Oliwia Niedzielska.

Nad przebiegiem konkursu czuwał pan Damian Puzio. Uczniowie  poradzili sobie świetnie. I miejsce zajął Tomasz Knieja, II miejsce należy do Adraina Kuziory, miejsce III zajął Kacper Brodowski, na IV miejscu uplasowała się Beata Szkutnik. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą na temat historii II Rzeczypospolitej Polskiej.

Wśród naszych uczestników nie było przegranych, każdy otrzymał słodką nagrodę pocieszenia.

                                                                                                                      Damian Puzio

 

Uczestnicy konkursu wiedzy historycznej pt. ,,Niepodległa – konkurs wiedzy historycznej”, stołówka internatu

__________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości