AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

Pamiętamy o ofiarach i bohaterach Wrześniazłożenie wieńca przed pomnikiem ofiar pacyfikacji w Osówku, 25.09.2022r.

Dnia 25 września 2022r. delegacja naszej szkoły uczestniczyła w obchodach 80 rocznicy pacyfikacji mieszkańców wsi Osówek. Warto przypomnieć, że29 września 1942 roku, za sprzyjanie partyzantom, Niemcy  bestialsko  wymordowali 43 jej mieszkańców. Dla upamiętnienia tego dramatu, co roku w ostatnią niedzielę września, w tutejszej kaplicy odprawiana jest Msza Święta w intencji ofiar.

Tradycyjnie mszę odprawił ksiądz dziekan Krzysztof Woźniak. W  uroczystościach wzięły udział władze gminne, społeczności szkolne  oraz okoliczni mieszkańcy. Przed pomnikiem upamiętniającym ofiary pacyfikacji przemówienia wygłosili: Ks. dziekan Krzysztof Woźniak, Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal, Przewodniczący Rady Gminy Potok Wielki  Marian Giska, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku Jan Brzozowski, zwracając uwagę, jak ważne dla młodego pokolenia jest kultywowanie pamięci o minionych wydarzeniach oraz pielęgnowanie patriotyzmu. Niesamowitych wzruszeń dostarczył występ w wykonaniu uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku.

Delegacje: Urzędu Gminy, szkoły podstawowej i naszej szkoły w składzie: Jolanta Olszyńska, Agata Czajka, Andrzej Olszyński złożyły wieńce pod pomnikiem upamiętniającym tamte tragiczne wydarzenia.

Na zakończenie uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na smaczny bigos przygotowany przez panie kucharki ze szkoły podstawowej w Potoczku oraz pyszne ciasta upieczone przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Borowianki”.

A. Czajka , J. Olszyńska

delegacja ZSCKR w Potoczku: Andrzej olszyński, Jolanta Olszyńska, Agata Czajka, 25.09.2022r.  Msza Święta w intencji ofiar odprawiana przez Ks. dziekana Krzysztofa Woźniaka w kaplicy w Osówku, 25.09.2022r.

.

__________________________________________

Powrót do góry strony 

 

83 rocznica Zakończenia Działań Obronnych Zgrupowania płk. Zieleniewskiego w Momotach GórnychPolowa Msza Św. w Momotach Górnych z okazji 83 rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Zgrupowania płk. Zieleniewskiego – 25. września 2022 r.

W dniu 25 września 2022 r. wzięliśmy udział w uroczystościach upamiętniających historię dumnego narodu, walczącego o wolność, samostanowienie i polskość przed światem i Europą. Uroczystość, przywołująca pamięć tysięcy żołnierzy i oficerów Wojska Polskiego –w tym również z grupy pułkownika Zieleniewskiego, walczących z wojskami niemieckimi  i wojskami Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

Ta uroczystość przywołała  pamięć tysięcy patriotów,  którzy zginęli w walkach obronnych  w 1939 r., zamordowanych przez Niemców i ZSRR w czasie II Wojny Światowej, podczas pacyfikacji, gdzie Niemcy  mordowali ludność cywilną. Charakteru podniosłości dodawały: podniesienie flagi państwowej na maszt i hymn państwowy. Został także odczytany Apel Pamięci i została oddana salwa honorowa. Spotkanie rozpoczęło się częścią artystyczną, po której została odprawiona polowa Msza Święta. Uroczystość uświetnił udział: 25 Batalionu Lekkiej Piechoty w Zamościu i Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. płk. Tadeusza Zieleniewskiego z Majdanu Obleszcze.

Na zakończenie uroczystości delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów. Naszą Szkołę reprezentowała delegacjanauczycieli: Piotr Wielgus, Ilona Kramska i Diana Sadowska, którzy również złożyli wiązankę kwiatów pod pomnikiem płk. Zieleniewskiego.

Diana Sadowska

 Polowa Msza Św. w Momotach Górnych z okazji 83 rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Zgrupowania płk. Zieleniewskiego – 25. 09. 2022 r.`  Delegacja nauczycieli ZSCKR w Potoczku: Piotr Wielgus, Ilona Kramska i Diana Sadowska w Momotach Górnych na uroczystości 83 rocznicy Zakończenia Działań Obronnych Zgrupowania płk. Zieleniewskiego – 25. 09. 2022 r.  Pomnik płk. Zieleniewskiego w Momotach Górnych w dniu 25 września pod którym złożono wieńce i wiązanki kwiatów.

 

__________________________________________

Powrót do góry strony  

Bednary 2022

Jak co roku we wrześniu odbył się wyjazd młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunami na Targi Agro Show do Bednar koło Poznania. W wyjeździe 23 września 2022r. uczestniczyła grupa 46 uczniów i 4 opiekunów. Na tegorocznej imprezie uczniowie mogli zapoznać się z nowościami technicznymi branży rolniczej oraz zobaczyć sprzęt rolniczy z najwyżej półki.

 

Grupowe zdjęcie uczniów biorących udział w wycieczce.  Zdjęcie młodzieży w czasie Targów AGROSHOW.  Klasa I BT na wyjeździe branżowym do Bednar.  Opiekunowie w czasie wyjazdu.  Uczniowie klasy B4 przy ciągniku gąsienicowym Claas  Uczniowie klasy IBT przy opryskiwaczu.

.

 

__________________________________________

Powrót do góry strony  

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych

          -    to kampania dotycząca profilaktyki zdrowotnej i  efektów wczesnego zapobiegania chorobom zakaźnym. Celem tych działań jest uświadomienie potrzeby dbania o własne zdrowie oraz kształtowanie umiejętności niezbędnych do jego ochrony. Inicjatorem kampanii jest Ministerstwo Edukacji i Nauki z Głównym Inspektorem Sanitarnym i organizacjami pozarządowymi.                                                                                                                                                                                                                                       

 Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w kampanię i w dniach 12-  16 września 2022r. przeprowadzana była akcja Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole. Na korytarzu szkolnym prezentowane były plakaty profilaktyczne. W piątek 16.09.2022r. została zorganizowana  pogadanka dla uczniów klas I i II Technikum oraz  Szkoły Branżowej I stopnia, którą przeprowadziła pani Emilia Mirosław z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim.

Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych  Nasza Szkoła aktywnie włączyła się w kampanię i w dniach 12- 16 września 2022r. przeprowadzana była akcja Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych w szkole. Na korytarzu szkolnym prezentowane były plakaty profilaktyczne. W piątek 16.09.2022r. została zorganizowana pogadanka dla uczniów klas I i II Technikum oraz Szkoły Branżowej I stopnia, którą przeprowadziła pani Emilia Mirosław z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Janowie Lubelskim. 

 

__________________________________________

Powrót do góry strony  

Dzień Chłopaka - kultywujemy tradycje internatuZdjęcie nr 1 - dzień chłopaka w internacie, konkurs wokalny, wychowankowie wraz z wychowwcą 22.09.2022r

„ Drodzy koledzy! W dniu Waszego święta ,
najlepsze życzenia składają dziewczęta”

Jak co roku, z okazji Dnia Chłopaka,  dziewczęta naszego internatu  przygotowały dla swoich kolegów i panów wychowawców miłą niespodziankę. Uroczystość odbyła się nieco wcześniej tj. 22 września 2022r., ponieważ część wychowanków będzie realizowała dwutygodniowe praktyki.

Dziewczęta  stanęły na wysokości zadania i przygotowały część artystyczną w formie konkursu. Panowie musieli sprostać następującym konkurencjom: nawlekanie igły, ubijanie piany, wiązanie krawata. Chłopcy mieli także okazję wykazać się zdolnościami artystycznymi, wokalnymi i tanecznymi.
Jury w składzie: Julia Zuń, Natalia Wicik oraz Zuzanna Bącal wyłoniło zwycięzców poszczególnych konkurencji. Serdecznie wszystkim gratulujemy!!!

W rolę prowadzących wcieliły się Kamila Konopa i Magdalena Szymona. Uczennice klasy pierwszej Jagoda Chmura i Vanessa Czaja pięknie wykonały utwór  Bryski , zadedykowany specjalnie dla wszystkich panów. 

Aby wyrazić swoją sympatię dziewczęta złożyły chłopcom życzenia i wręczyły pierniczki, które same upiekły.

.

 Zdjęcie nr 2 – dzień chłopaka w internacie, konkurs ubijania piany, Kacper Drozda, Adam Walczyk, Dominik Przywara, 22.09.2022r  Zdjęcie nr 3 – dzień chłopaka w internacie, Kacper drozda zwycięzca konkursu ubijania piany, 22.09.2022r  dzień chłopaka w internacie, konkurs nawlekania igły, Wiktor Wojewoda, Kamil Gil, Seweryn Małaczyński 22.09.2022r  dzień chłopaka w internacie, konkurs wiązania krawata, Tomasz Sobczak, Wychowawca Damian Puzio, Konrad Sulowski, 22.09.2022r  dzień chłopaka w internacie, uczennice Jagoda Chmura i Vanessa Czaja śpiewają piosenkę, 22.09.2022r  dzień chłopaka w internacie, uczennice Kamila Konopa i Magdalena Szymona z pierniczkami, wychowawy Damian Puzio, Marian Giska, nauczyciel Piotr Spyra, 22.09.2022r  dzień chłopaka w internacie, Seweryn Małaczyński, zwycięzca konkursu tanecznego, 22.09.2022r  – dzień chłopaka w internacie, konkurs kalambury, Dominik Jasiński, 22.09.2022r  dzień chłopaka, wychowankowie internatu, 22.09.2022r

.

__________________________________________

Powrót do góry strony 

Ognisko integracyjne klasy pierwszej

Dnia 21 września 2022 roku  uczniowie klasy 1BB  w zawodzie mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych wraz z wychowawcą Andrzejem Chmielińskim zorganizowali ognisko klasowe.

Spotkanie integracyjne tradycyjnie rozpoczęło się od pieczenia kiełbasek oraz rozmów na różne tematy przy ognisku.
Wyjątkowa przyroda na podorędziu stawów i świeże powietrze stworzyły znakomite warunki do spokojnego odpoczynku.

Ognisko integracyjne klasy I BB 2022. Przy ognisku – uczniowie klasy I BB w czasie spotkania integracyjnego w dniu 21 września 2022  Ognisko integracyjne klasy I BB 2022	Uczniowie klasy I BB z wychowawcą p. Andrzejem Chmielińskim na ognisku klasowym w dniu 21 września 2022

__________________________________________

Powrót do góry strony 

RUCH PIESZYCH I ROWERZYSTÓWuczniowie klas 3 technikum: Mikołaj Sulowski, Kamila Konopa, Magdalena Szymona

21 września 2022r. odbył się apel: Ruch pieszych i rowerzystów. W tym roku młodzież naszej szkoły zwróciła szczególną uwagę na młodych kierowców i rowerzystów. Wielu z naszych uczniów jest w wieku, w którym mogą zdobyć uprawnienia do kierowania pojazdami. Czasami jednak brawura i nieodpowiedzialna jazda sprawia że mogą spowodować wypadek drogowy.

Część z uczniów dojeżdża do szkoły rowerami. Pomimo że jest to ekonomiczny i zdrowy sposób poruszania się, zapomina się często o tym że rowerzystów również obowiązują zasady do których należy się stosować. Apel miał na celu uświadomić młodym uczestnikom ruchu drogowego jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Janusz Zientek

Grzegorz Zientek

Agnieszka Kozioł

uczniowie klas 3 technikum: Mikołaj Sulowski, Kamila Konopa, Magdalena Szymona  R3 - uczniowie klas 3 technikum: Mikołaj Sulowski, Kamila Konopa, Magdalena Szymona  R4 – uczniowie i nauczyciele szkoły zgromadzeniu na apelu  uczniowie klas 3 technikum: Mikołaj Sulowski, Kamila Konopa, Magdalena Szymona oraz wicedyrektor Andrzej Olszyński, podsumowujący apel 

__________________________________________

Powrót do góry strony 

LUBELSKI SALON MATURZYSTÓW 20221. Młodzież na Lubelskim Salonie Maturzystów 2022	v

W dniu 20 września 2022 roku chętni uczniowie z klasy IV Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych pojechali na spotkanie w ramach Salonu Maturzystów, odbywającego się w tym roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie.

Na spotkaniu ogólnym pan Lech Gawryłow, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie przypomniał uczniom szkół średnich, że do końca miesiąca trzeba złożyć wstępne deklaracje maturalne.  Przekonywał, że warto skorzystać z wszystkich wskazówek i porad. Informacje o maturze,   także te o przyszłych studiach, pozwolą na zaplanowanie miesięcy dzielących od egzaminu dojrzałości. Przypomniał młodym gościom lubelskiego Salonu, że są szczęściarzami, którym przyjdzie zdawać tylko maturę, bez dodatkowego egzaminu na studia.

Młodzież z ZSCKR w Potoczku uczestniczyła również w spotkaniach:

-matematyka na egzaminie maturalnym , gdzie prowadzącym był pan Piotr Ludwikowski;

-język polski na egzaminie maturalnym, gdzie prowadzącym była pani Teresa Bulska- Leśniak;

-dotyczących prezentacji oferty edukacyjnej poszczególnych lubelskich uczelni wyższych.

Udział w Lubelskim Salonie Maturzystów był dla młodzieży szansą uzyskania dogłębnych informacji „z pierwszej ręki” oraz  odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Absolutnym szlagierem Lubelskiego Salonu jest Informator dla Maturzystów 2022 dostępny w bibliotece szkolnej w formie papierowej i pdf.

                                                                                                Opiekun wyjazdu Helena Ślusarz

2. Pan Lech Gawryłow na Lubelskim Salonie Maturzystów 2022  3. Matematyka na egzaminie maturalnym - Lubelski Salon Maturzystów 2022  4. Młodzież ZSCKR w Potoczku przed budynkiem KUL-u.	4. Młodzież ZSCKR w Potoczku przed budynkiem KUL-u.

__________________________________________

Powrót do góry strony

Uroczyste obchody 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej…

….odbyły się 18 września 2022 r.

 Uroczystość obchodów 83. rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej rozpoczęła się Mszą św. w Kościele p.w. Św. Mikołaja w Potoku Wielkim. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ofiar Katynia w podniosły i wzruszający sposób przedstawili najistotniejsze fakty i tragiczny bilans najokrutniejszego konfliktu w dziejach ludzkości.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych i samorządowych, placówek  szkolnych oraz mieszkańcy gminy. Naszą szkołę reprezentowała delegacja w składzie: Jolanta Olszyńska, Monika Krakowska-Widz oraz Łukasz Drewniowski. Przybyli na tą uroczystość oddali  hołd oraz złożyli wieńce poległym w II Wojnie Światowej na cmentarzu parafialnym. Modlitwę w intencji poległych żołnierzy poprowadził ks. proboszcz Artur Dyjak.

Pamiętajmy…!!! II wojna światowa była największą i najkrwawszą wojną w historii ludzkości.

Delegacja ZSCKR w Potoczku składająca wieniec na pomniku Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walkach z Niemcami we wrześniu 1939 roku.  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Potoku Wielkim przemawiający i dziękujący za udział w uroczystości.  Harcerze przy pomniku Żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walkach z Niemcami we wrześniu 1939 roku.

__________________________________________

Powrót do góry strony

Spotkanie z rodzicami uczniów w internacie.

18 września 2022r odbyło sie spotkanie z rodzicami uczniów mieszkających w internacie..

Spotkanie rozpoczęło sie godzinę przed spotkaniem ogólnym w szkole.

Wicedyrektor  Andrzej Olszyński przywitał rodziców i przedstawił kadrę internatu.

Następnie głos zabrała Pani Agata Czajka, która koordynuje pracę w internacie. Przedstawiła ona regulamin internatu ,oraz informacje związane z zamieszkaniem w internacie. Zostały zebrane oświadczenia rodziców.

Na zakończenie wicedyrektor podziękował za udział w spotkaniu, podał harmonogram kolejnych spotkań.

Po zakończaniu spotkania wszyscy rodzice  przeszli na spotkanie ogólne rodziców uczniów naszej  szkoły.

 

18 września 2022r odbyło sie spotkanie z rodzicami uczniów mieszkających w internacie..  18 września 2022r odbyło sie spotkanie z rodzicami uczniów mieszkających w internacie.. 

 

__________________________________________

 

Powrót do góry strony

18 września 2022 -spotkanie z rodzicami w fotografii

Nauczyciel ZSCKR w Potoczku w czasie I wywiadówki w roku szkolnym 2022/2023  Rodzice uczniów ZSCKR w Potoczku w czasie I wywiadówki w dniu 18.09.2022 roku szkolnego 2022/2023  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan przemawiający na w czasie I wywiadówce w roku szkolnym 2022/2023  Pani Agata Czajka w czasie I wywiadówki w roku szkolnym 2022/2023  Pani Ewa Pęk przedstawiająca informacje na temat przedmiotu WDŻ w czasie I wywiadówki w roku szkolnym 2022/2023  Wicedyrektor szkoły Pan Andrzej Olszyński zapoznający rodziców z WSO w czasie I wywiadówki w roku szkolnym 2022/2023. 

 

__________________________________________

Powrót do góry strony

OGNISKO KLASOWE

W środę 14 września 2022 klasa 4BT kształcąca się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki uczestniczyła w ognisku klasowym, które zostało zorganizowane w miejscowości Osówek. Wspólne spotkanie po wakacjach przebiegło z miłej i przyjaznej atmosferze.

 Klasą podczas o  wyjazdu opiekowali się Zenon Mazur i Paweł Nieściur.

Zenon Mazaur

1.	Zdjęcie_1_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębski_Tomasz_Knieja_Kacper_Pizoń_oraz_Opiekun_Zenon_Mazur_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.  2.	Zdjęcie_2_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębski_Tomasz_Knieja_Kacper_Pizoń_oraz_Opiekun_Zenon_Mazur_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.  3.	Zdjęcie_3_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębski_Tomasz_Knieja_Kacper_Pizoń_oraz_Karol_Zyśko_Piotr_Gustaw_Jakub_Sołtys_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.  4.	Zdjęcie_4_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębski_Tomasz_Knieja_Kacper_Pizoń_oraz_Karol_Zyśko_Piotr_Gustaw_Jakub_Sołtys_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.	4.	Zdjęcie_4_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębski_Tomasz_Knieja_Kacper_Pizoń_oraz_Karol_Zyśko_Piotr_Gustaw_Jakub_Sołtys_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.  5.	Zdjęcie_5_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębskioraz_Opiekun_Zenon_Mazur_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.  6.	Zdjęcie_6_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębskioraz_Opiekun_Zenon_Mazur_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.	6.	Zdjęcie_6_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski_Michał_Zarębskioraz_Opiekun_Zenon_Mazur_podczas_wyjazdu_na_ognisku_na_Osówek.  7.	Zdjęcie_5_Uczniowie_klasa_IVBT_Paweł_Skupiński_Mateusz_Wojciechowski_Paweł_Serwatka_Kacper_Tyniec_Mikołaj_Sulowski

 

__________________________________________

Powrót do góry strony

 

 

 

 

18 września 2022r. (niedziela)  o godz. 14:00 na hali sportowej odbędzie się spotkanie z rodzicami wszystkich klas.


Terminarz i tematyka spotkań z rodzicami w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w roku szkolnym 2022/2023.  w zakładce dokumenty

 

18 września 2022r  o godz. 13:00 w internacie odbędzie się spotkanie z rodzicami uczniów którzy mieszkają w internacie.

Serdecznie zapraszamy

__________________________________________

17 września 2022r. o godz 7:45 rozpoczęcie zajęć na kwalifikacyjnych kursach zawodowych (ROL.04 - Prowadzenie produkcji rolniczej)

 

plan zajęć w I semestr r. szk. 2022/2023  dostępny w zakładce plany zajęć

 

__________________________________________

Powrót do góry strony

Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych

 Drużyna przed samochodem

W niedzielę 11 września 2022 r. w miejscowości Osinki – gmina Potok Wielki zostały rozegrane Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych grup ‘’A’’ (męskie drużyny pożarnicze) oraz grupy ‘’C’’ (kobiece drużyny pożarnicze). Organizatorami zawodów był Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim oraz Komenda Powiatowa PSP w Janowie Lubelskim, a gospodarzem Gmina Potok Wielki. Otwarcia zawodów dokonał Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Janowie Lubelskim dh. Witold Kowalik oraz Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim st. bryg. Grzegorz Pazdrak. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska powołana przez Komendanta Powiatowego PSP.

Zawody zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i sztafeta pożarnicza 7 x 50m z przeszkodami. Pierwsza konkurencja obejmowało sprawdzenie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków. Kolejną konkurencją był bieg sztafetowy na torze, który podzielony został na 7 odcinków po 50 m każdy. Udział w zawodach był dla naszej drużyny debiutem. Podczas zawodów mogliśmy zdobywać cenne doświadczenie, które wykorzystamy w następnym roku.

Krzysztof Kurasiewicz

Paweł Nieściur

Mariusz Zabiegliński

 

podczas ustawiania sprzetu przed konkurencją   Zbiórka przed konkurencją

.

__________________________________________

Powrót do góry strony 

Promujemy szkołę – IV święto żurawiny w Nowinach  Promujemy szkołę – IV święto żurawiny w Nowinach

W niedzielę 11 września eksponowaliśmy stoisko promocyjne naszej szkoły podczas IV  święta żurawiny  w Nowinach – gmina Radomyśl.

Imprezie towarzyszyło szereg atrakcji: były pokazy sportowe i artystyczne, konkursy dla publiczności, stoiska wystawowe, strefa gastronomiczna.  

Plantacja żurawiny prowadzona przez firmę Fieldstone w Nowinach należy do największych w Europie, w której zastosowania znajdują najnowsze rozwiązania technologiczne związane z uprawą, jak również ze zbiorem owoców żurawiny.                                                                                                

Żurawina to owoc o olbrzymim potencjale leczniczym. Liczne badania wskazują, że zawarte w niej związki o działaniu bioaktywnym wspomagają leczenie wielu chorób.                                                                                      

Uczestniczący w wydarzeniu nauczyciele: Marianna Siembida, Monika Krakowska-Widz, Monika Kosikowska, Wiesław Mianowany, Janusz Zientek i uczennice w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, mieli możliwość przedstawić ofertę ZSCKR w Potoczku oraz poznać możliwości rozwoju przedsiębiorczości na obszarze wiejskim.

                                                                                                                                                                          M.Siembida, M.Krakowska-Widz

 Promujemy szkołę – IV święto żurawiny w Nowinach  

__________________________________________

Powrót do góry strony

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE  - wrzesień 202210.	Uczniowie klasy III BT podczas omówienia zasad działanie podnośnika sterowanego systemem EHR

To co piękne szybko się kończy… wakacje się skończyły, inauguracja roku szkolnego i zaczynamy pracę na warsztatach szkolnych.

Uczniowie klasy III BT i BB po szkoleniu BHP mogli w praktyce wykorzystać wiedzę teoretyczną zdobytą w drugiej klasie. Po zagregowaniu ciągnika Kubota z agregatem ścierniskowym, omówieniu zasad eksploatacji ciągnika i zasad uprawy wraz z ustawieniami agregatu uczniowie wraz z opiekunem udali się na pole szkolne gdzie czekało na nich ściernisko do uprawy. Uczniowie podczas pracy na polu poznali zasady prawidłowego korzystania z rewersu elektrohydraulicznego, zmiany biegów i pokładów biegów pod obciążeniem oraz podnośnika sterowanego systemem EHR. Nowe technologie w maszynach rolniczych sprawiają że praca na polu jest przyjemniejsza, łatwiejsza i szybsza ale pod warunkiem że jest maszyna prawidłowo eksploatowana. Uczniowie przekonali się że do maszyna prawidłowo ustawiona i sterowana może dużo więcej, każdy osobiście usiadł za kierownicą Kuboty ustawił reżimy podnośnika i pracował na swoich ustawieniach a na uwrociach korzystał z rewersu elektrohydraulicznego a nie z tradycyjnego sprzęgła.

Nie ma lepszej nauki jak wiedza teoretyczna poparta praktyką, dzięki modernizacji parku maszynowego i zakupieniu maszyn w najnowszej technologii możemy prowadzić zajęcia na najwyższym poziomie.

Paweł Nieściur.

 

 

Uczniowie klasy III BB Tomasz Sobczak i Edward Poniewozik   2.	Uczniowie klasy III BB podczas instruktażu BHP i zasad prawidłowej eksploatacji sprzętu.  3.	Uczniowie klasy III BB podczas omówienia zasad działanie podnośnika sterowanego systemem EHR  4.	Uczeń klasy III BB Tomasz Sobczak podczas pracy na polu.

więcej zdjęć w zakładce PNZ

__________________________________________

Powrót do góry strony

BADANIE TECHNICZNE WOZU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU.

Sprawdzenie stanu technicznego podwozia

Uczniowie młodzieżowej drużyny pożarniczej, działającej w naszej szkolę odwiedzili stację diagnostyczną. Głównym celem wizyty było przeprowadzenie badania technicznego wozu pożarniczego naszej jednostki.

Wyjazd umożliwił zdobycie dodatkowych informacji na temat obowiązkowego badania technicznego pojazdu. Uczestnicy obserwowali jak w praktyce wygląda przeprowadzenie takiego procesu oraz jakie elementy podlegają kontroli diagnostycznej.

Uczniowie mieli możliwość nie tylko poznania procedury obowiązującej podczas wykonywania badania ale mogli zobaczyć jak pracują urządzenia diagnostyczne wykazujące prawidłowości lub nieprawidłowości w pojeździe.

Paweł Nieściur

Mariusz Zabiegliński.

 

Badanie elementów podwozia pojazdu.  Badanie świateł

 

__________________________________________

Powrót do góry strony

tworzenie korowodu dożynkowego w parkuDOŻYNKI POWIATOWE

 Dnia 08.09.2022 r. w Janowie Lubelskim odbyły się dożynki powiatowo - dekanalne. Uczestnicy przeszli korowodem z parku miejskiego na plac przed Sanktuarium Maryjne, gdzie zostały zaprezentowane piękne wieńce dożynkowe, a starości dożynkowi, jako dar płodów rolnych złożyli chleby na ręce księdza proboszcza.

Mszy Świętej w Kolegiacie Janowskiej przewodniczył J. E. biskup Krzysztof Nitkiewicz. Dożynki w tym roku połączone były z Odpustem Janowskim ku czci Narodzenia Maryi Panny. Podczas mszy św.  J. E. biskup poświęcił wieńce dożynkowe oraz ziarno na siew dla rolników.

Starostowie Małgorzata Cieślak i Andrzej Chmieliński oraz uczniowie z klas 4 P4
i 4 FTP godnie reprezentowali naszą szkołę niosąc wieniec dożynkowy
.

                                                                      Małgorzata Cieślak , Andrzej Chmieliński

.

w oczekiwaniu na prezentację wieńca  uroczysta procesja  szkolny wieniec przed ołtarzem

__________________________________________

Powrót do góry strony

NARODOWE CZYTANIE 2022 ROKU W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU3.	Społeczność szkolna podczas Narodowego czytania 2022 - 05. 09. 2022 rok

W dniu 5 września 2022 roku  o godzinie 10.00, przed budynkiem głównym odbyła się w szkole dla całej społeczności akcja Narodowego Czytania.

Przedsięwzięcie organizowane jest od 2012 roku przez parę prezydencką Rzeczpospolitej Polskiej: pana Andrzeja Duda i panią Agatę Kornhauser-Duda.

W tym roku lekturę „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza odczytały dla wszystkich obecnych: Wiktoria Pelc, Patrycja Bryczek, Kinga Pieniążek, Julia Orzechowska i Jaśkiewicz Katarzyna – uczennice z klasy 4 P4, pod okiem bibliotekarek: Diany Sadowskiej i Heleny Ślusarz.

 Na zakończenie spotkania wicedyrektor szkoły pan Andrzej Olszyński podkreślił rolę i wagę czytania w życiu oraz zaprosił młodzież do biblioteki szkolnej.

Diana Sadowska

Helena Ślusarz 

1.	Akcja Narodowe Czytanie w szkole „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza– 05. 09. 2022 rok  1.	Uczennice z klasy IV P4 podczas Apelu Narodowego Czytania 20221.	Uczennice z klasy IV P4 podczas Apelu Narodowego Czytania 2022

 

__________________________________________

Powrót do góry strony

 

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/2023 w Janowie Lubelskim-   ,,To, co dziś jest  rzeczywistością, wczoraj było nierealnym marzeniem’’ przejście pocztów

        W piątek, 2 września, w Janowie Lubelskim nastąpiła oficjalna wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2022/23.  Uroczystość była połączona z otwarciem nowo wybudowanej hali sportowej przy Zespole Szkól im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim.                                                                                

W uroczystościach uczestniczyła delegacja uczniów naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym i  dyrektorem szkoły Dariuszem Wolanem. Oficjalne rozpoczęcie uroczystości poprzedziła msza św. z udziałem młodzieży i nauczycieli, zaproszonych gości odprawiona w kościele św. Jana Chrzciciela Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej w Janowie Lubelskim.                                                                                                                    

 Następnie upamiętniono patrona szkoły Wincentego Witosa, gdzie  wiązankę kwiatów   w imieniu uczestników złożył wojewoda lubelski, kurator oświaty, starosta janowski i przedstawiciele MEiN.             

W dalszej kolejności poświęcono obiekt i dokonano symbolicznego przecięcia wstęgi.                                        

W wydarzeniu wzięli udział nauczyciel, przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, przedstawiciele MEiN, służb mundurowych oraz Lubelski Kurator Oświaty, którzy   przedstawili plany  pracy na rzecz oświaty i przekazali życzenia.                                                                                                             

Na zakończenie uczniowie  ZS  im. Wincentego Witosa w Janowie Lubelskim  zaprezentowali program artystyczny.

.

__________________________________________

Powrót do góry strony

 

Dyrektor ZSCKR w Potoczku w czasie inauguracji roku szkolnego 2022/2023.

Pamiętamy – 83 rocznica wybuchu II wojny światowej

 Są w dziejach ludzkości takie okresy, których zapomnieć nie wolno. Należą do nich na pewno lata dramatu drugiej wojny światowej. Szczególnie dla nas, Polaków jest to jeden z najtragiczniejszych okresów w naszej historii. Druga wojna rozpoczęła się 1 września 1939 roku atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę.

W celu upamiętnienia rocznicy wybuchu II wojny światowej uczennice klasy III Technikum Kamila Konopa i Patrycja Kwiatek przypomniały społeczności szkolnej najważniejsze fakty kampanii polskiej i lat okupacji.

 Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zabitych i pomordowanych podczas wojny.

.

Poczet sztandarowy szkoły w czasie uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 (delegacja do pocztów wybrana spośród uczniów klasy mundurowej)  Dyrektorzy szkół: ZSCKR w Potoczku oraz SP w Potoczku oraz nauczyciele, rodzice i uczniowie w czasie Mszy Świętej.  Msza Święta odprawiana przez Ks. K.Cisowskiego w hali sportowej ZSCKR w Potoczku.

__________________________________________

Powrót do góry strony

starsze wiadomości