AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

KURS OPERATORÓW WÓZKÓW JEZDNIOWYCH PODNOŚNIKOWYCH

Tradycyjnie od kilku lat w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, w miesiącu czerwcu 2022, został zrealizowany kurs operatorów wózków jezdniowych z mechanicznym napędem podnoszenia. Kurs jest przeznaczony dla uczniów technikum i szkoły branżowej. Zajęcia teoretyczne i praktyczne zostały przeprowadzone przez nauczycieli ZSCKR w Potoczku na bazie warsztatów szkolnych, które są wyposażone w wózek jezdniowy podnośnikowy.

Uczniowie w oczekiwaniu na jazdę wózkiem

Program kursu zawierał następujące zagadnienia:

Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu końcowego zdawanego przed komisją egzaminacyjną, uczestnicy otrzymają zaświadczenie kwalifikacyjne wydane przez Urząd Dozoru Technicznego. Głównym celem kursu było wyposażenie uczniów w dodatkowe kwalifikacje, które będą przydatne w pracy zawodowej.

 

Dariusz Wolan

Andrzej Olszyński

Mariusz Zabiegliński

Uczeń podczas manewrowania  Uczeń podnoszący paletę  Ćwiczenia z jazdy wózkiem.

_____________________________________________

powrót do góry strony

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

W piątek 24.06.2022 roku odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Uroczystość zakończenia została poprzedzona Mszą Świętą, która została odprawiona na hali sportowej szkoły przez księży pracujących w szkole: Wojciecha Marca oraz Pawła Byczka.                            

W mszy świętej oprócz młodzieży naszej szkoły i całej społeczności szkolnej uczestniczyli również  Pan wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal, Pan Dyrektor Jan Brzozowski, uczniowie z pocztem sztandarowym i pracownicy szkoły podstawowej w Potoczku.Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie szkoły na Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.

Po Mszy Świętej rozpoczęło się oficjalne zakończenie roku szkolnego gdzie głos zabrał, Pan wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal oraz Pan Dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan. W czasie uroczystości na hali sportowej uczniowie otrzymali liczne nagrody i wyróżnienia z rąk Dyrektora i Wicedyrektora szkoły oraz wychowawców poszczególnych klas. Zostały wręczone również podziękowania dla rodziców uczniów którzy otrzymali średnią ocen powyżej 4,5.

Podziękowania zostały również wręczone rodzicom uczniów którzy aktywnie włączyli się w organizację uroczystości Jubileuszu 60-lecia szkoły.

W czasie uroczystości zakończenia roku swoje świadectwa, kursy chemizacyjne oraz kursy operatora kombajnu zbożowego odebrali uczniowie klas III szkoły branżowej, którzy w tym dniu opuścili już mury naszej szkoły.

Uczniowie, którzy wrócili z praktyk zagranicznych we Włoszech w czasie zakończenia pochwalili się prezentacją oraz zdjęciami z wyjazdu.

Uroczystość zakończenie została uświetniona występem artystycznym uczniów naszej szkoły.

Uczniom klas III szkoły branżowej życzymy wszystkiego dobrego oraz samych sukcesów w dalszym życiu, natomiast naszym pozostałym uczniom życzymy udanego, bezpiecznego wypoczynku w okresie wakacyjnym oraz dobrego humoru i pogody ducha na kolejny rok szkolny!

.

Księża w czasie Mszy Świętej na zakończenie roku szkolnego 2021/2022.  Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan przemawiający w czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego.  Dyrekcja szkoły Pan Dariusz Wolan oraz Pan Andrzej Olszyński z nagrodzonymi uczniami klasy 1BTF z wychowawcą klasy Mariuszem Karkusiewiczem.  Dyrekcja szkoły Pan Dariusz Wolan oraz Pan Andrzej Olszyński z nagrodzonymi uczniami klasy 3BT z wychowawcą klasy Zenonem Mazurem.  Wspólne zdjęcie nauczycieli z zakończenia roku szkolnego.

 

_____________________________________________

powrót do góry strony 

Rajd rowerowy „Tour de Lubelskie” – 3 lipca 2022r. w Janowie Lubelskim

Rajd rowerowy _plakat 

_____________________________________________

powrót do góry strony

Piknik Poznaj dobrą żywność

Piknik Poznaj dobrą żywność

_____________________________________________

powrót do góry strony

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA SZKÓŁ ROLNICZYCH SAPARE AUDE

 W tym roku szkolnym chętni uczniowie technikum klas 1-3 mogli uczestniczyć w II edycji ogólnopolskiego konkursu matematycznego dla szkół rolniczych Sapare Aude, którego organizatorem był ZSCKR w Jabłoniu. Konkurs przeprowadzony został w wersji zdalnej i składał się z dwóch etapów, które odbyły się 7 kwietnia i 20 maja 2022 r. Drugi etap to finał, do którego zakwalifikowało się siedmioro uczniów naszej szkoły:

·       z klasy 1BTF – Paweł Baran, Łukasz Kozik

·       z klasy 1PTL – Oliwia Pachla

·       z klasy 2 BT – Szymon Rycerz

·       z klasy 2FTP- Kamila Konopa, Joanna Krawczyk, Magdalena Szymona

Zajęte miejsca przez naszych uczniów:

w bloku klas drugich:

·       Wysokie IV miejsce zajęły uczennice Kamila Konopa i Magdalena Szymona,

·       miejsce VI Szymon Rycerz i Joanna Krawczyk.

W bloku klas pierwszych

·       miejsce VI Baran Paweł

 W konkursie brało udział 607 uczniów z 30 szkół

 Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału kolejnych edycjach.

 Uczniów do konkursu przygotowywały Jolanta Olszyńska i Małgorzata Cieślak.

II EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA SZKÓŁ ROLNICZYCH SAPARE AUDEII EDYCJA OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO DLA SZKÓŁ ROLNICZYCH SAPARE AUDE

 

____________________________________________

powrót do góry strony

 

Pożegnanie absolwentów  Branżowej Szkoły I Stopnia mieszkających w internacie.absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia : Aleksandra Ligaj, Mateusz Makuch, Dominik Biernat, Marcin Sawicki, Daniel Pyzik , stołówka internatu, 14.06.2022r.

          Dnia 14.06.2022 w internacie odbyło się uroczyste pożegnanie uczniów, kończących Branżową Szkołę I Stopnia. Z tej okazji cała społeczność internacka, wychowawcy, a przede wszystkim absolwenci  zebrali się w stołówce , by uczestniczyć w oficjalnym pożegnaniu.  Organizacją części artystycznej zajęli się koledzy i koleżanki z technikum wraz z wychowawcami.

          Po powitaniu wszystkich przybyłych na tę uroczystość, odczytano humorystyczne wierszyki o każdym z wychowanków. Następnie uczniowie śpiewali piosenki, składali życzenia i drogowskazy ma dalszą drogę życia. W ostatniej części spotkania zostały wręczone pamiątkowe dyplomy, antyramy ze zdjęciami oraz drobne upominki

          Kochani absolwenci! Dziękujemy za angażowanie się w życie  internatu i   życzymy Wam samych sukcesów i realizacji swoich marzeń.

 

Maria Nieściur

wychowankowie Dawid Czuj, Seweryn Małaczyński, Magda Szymona, Kamila Konopa, Martyna Freda, wychowawca Marian Giska podczas uroczystości, stołówka internatu, 14.06.2022r.  Dawid Czuj, Seweryn Małaczyński, Magda Szymona, Kamila Konopa, Martyna Freda, wychowawca Marian Giska, podczas akademii, stołówka internatu, 14.06.2022r.  Aleksandra Ligaj, Mateusz Makuch, Dominik Biernat, Daniel Pyzik, Marcin Sawicki, absolwenci Branżowej Szkoły I Stopnia z otrzymanymi antyramami, stołówka internatu, 14.06.2022r.  pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I stopnia, zdjęcie grupowe na stołówce internatu, 14.06.2022r.  Aleksandra Ligaj, Mateusz Makuch, Dominik Biernat, Daniel Pyzik, Marcin Sawicki wraz z wychowawcami : Agatą Czajka, Marią Nieściur i Marianem Giska, stołówka internatu, 14.06.2022r.

 

____________________________________________

powrót do góry strony

 

 

1.	Przygotowywanie tartaletek

Kurs cukierniczy

 W dniach 18-19 czerwca 2022 r. w ZSCKR w Potoczku odbył się kurs cukierniczy.

Brali w nim udział uczniowie z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych, a także nauczyciele uczący w tym zawodzie.

 Szkolenie, które prowadził pan Krzysztof Bogusz składało się z części teoretycznej i praktycznej. W ciekawy i przystępny sposób opowiedział o wyposażeniu cukierni oraz sposobach przygotowywania ciast kruchych, drożdżowych czy biszkoptowych.

Następnie uczestnicy zajęć przygotowywali m.in. tort bezowy, rogaliki, tartaletki oraz bezy.

 Mogli również samodzielnie wykonać proces temperowania czekolady, którą później wykorzystali do dekoracji przygotowanych przez siebie deserów.

 

Monika Kosikowska

 

2.	Desery Zdjęcie przedstawia przygotowane na kursie desery: bezy oraz tartaletki. Zostały one udekorowane czekoladą, truskawkami, kwiatami oraz dekoracjami cukierniczymi i jadalnym brokatem.  3.	Przygotowywanie dekoracji z czekolady  Zdjęcie przedstawia uczniów przygotowujących dekoracje z czekolady, która wcześniej została poddana procesowi temperowania. Powstałe wzory użyto do dekorowania tortów i tartaletek.  4.	Dekorowanie tortu bezowego   Zdjęcie przedstawia uczennice klasy 3P4 podczas przygotowywania tortu bezowego. Do dekoracji użyły truskawek, małych bez oraz kakao.  5.	Dekorowanie tortu   Zdjęcie przedstawia uczennice klasy 1PTL w trakcie dekorowania tortu. Użyły do tego dekoracji z czekolady, małych bez, kwiatów, truskawek oraz mięty.	5.	Dekorowanie tortu     6.	Przygotowywania rogalików  Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 3P4, którzy podczas kursu przygotowywali rogaliki z ciasta drożdżowego. Do ich dekoracji użyli kruszonki oraz cukru pudru.

 

____________________________________________

powrót do góry strony

 

Praktyki zagraniczne ZSCKR Potoczek -Włochy 20221.	Cattolica – spacer po deptaku w czasie wolnym

Od 29 maja do 11 czerwca 2022r. grupa 39 uczniów wraz z opiekunami odbywała dwutygodniowe praktyki zawodowe we Włoszech. Zatrzymali się w miejscowości Cattolica w hotelu Aragosta. Młodzież odbywała praktyki w różnych zakładach pracy, w zależności od profilu. Technikum żywienia i usług gastronomicznych szlifuje swoje umiejętności w hotelowej kuchni oraz na obsłudze sali restauracyjnej. Technikum rolnicze miało zajęcia praktyczne u właściciela plantacji owoców: winogron, czereśni i brzoskwiń. Technikum mechanizacji rolnictwa i agrotroniki naprawiało usterki techniczne w warsztacie usług samochodowych.

 Po zajęciach uczniowie zwiedzali okoliczne miejscowości i poznawali kulturę Włoch. Zwiedzili m.in. Bolonię stolicę regionu Emilia- Romania, znane z zabytkowej architektury oraz najstarszego uniwersytetu na świecie, Wenecję zbudowaną na powierzchni wyspy, słynącą z kanałów i karnawału, San Marino, jedno z najmniejszych państw świata, położone na wzgórzu Monte Titano. Czas wolny spędzali na plaży znajdującej się obok hotelu nad morzem Adriatyckim.

Agnieszka Kozioł

Mariusz Zabiegliński

Paweł Nieściur

2.	Wenecja – wyjazd kulturowy, zwiedzanie miasta  3.	Technik rolnik – praktyki w gospodarstwie  4.	Technik żywienia i usług gastronomicznych – praktyki w hotelu  5.	Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – praktyki w warsztacie

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Gminne zawody strażackie.

Drużyny razem z opiekunami

Na boisku sportowym w Osinkach, 19 czerwca 2022 roku, odbyły się zawody sportowo-pożarnicze. W rywalizacji wzięli udział strażacy reprezentujący jednostki z gminy Potok Wielki. Nad przebiegiem niedzielnych zawodów czuwali sędziowie z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Janowie Lubelskim. Podczas zawodów strażacy swoje umiejętności prezentowali w sztafecie 7 x 50 metrów i ćwiczeniach bojowych. Strażacy reprezentujący Ochotniczą Straż Pożarną przy Zespole Szkół Rolniczych w Potoczku, podczas zawodów zajęli następujące miejsca:

Nasi uczniowie-strażacy, będą reprezentować gminę Potok Wielki na zawodach powiatowych. Należy podkreślić, że udział w zawodach był debiutem dla naszej jednostki.

Gratulujemy sukcesów i życzymy wysokiego miejsca we wrześniu na zawodach powiatowych w Janowie Lubelskim.

krótki film z zawodów

Krzysztof Kurasiewicz

Paweł Nieściór

Mariusz Zabiegliński

 

Drużyna kobieca.     Drużyna męska przed sztafetą  Seweryn Małaczyński i Damian Kozioł po sztafecie chłodzili się w zbiorniku z wodą

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Nowy odcinek filmu - poznaj naszą szkolę cz. 4

Zapraszamy do zapoznania się filmem, przypomina on również naszą z ofertę edukacyjną szkoły na rok szkolny 2022/2023.

Szczegółowe informacje dotyczące szkół oraz kierunków kształcenia można znaleźć w zakładce oferta edukacyjna na stronie głównej szkoły.

link do filmu

Serdecznie zapraszamy.

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Warsztaty dekoracji stołów i potraw z elementami carvingu.

W piątek 17 czerwca 2022 r. w ZSCKR w Potoczku odbyły się warsztaty dekoracji stołów i potraw z elementami carvingu. W kursie tym brali udział uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się na czym polega carving, skąd się wywodzi oraz jakie są rodzaje i style carvingu. Mogli również spróbować swoich sił, samodzielnie tworząc dekoracje w owocach i warzywach tj.: jabłka,  melony, grejpfruty oraz cukinie.

Monika Kosikowska

1.	Certyfikaty ukończenia kursu Zdjęcie przedstawia uczniów biorących udział w warsztatach dekoracji stołów i potraw z elementami carvingu. Na koniec szkolenia otrzymali certyfikaty oraz zaświadczenia uczestnictwa w kursie.   2.	Tworzenie dekoracji z melonów Zdjęcie przedstawia uczniów klasy 3FTP, którzy podczas warsztatów dekoracji stołów i potraw z elementami carvingu rzeźbili w melonach motywy kwiatowe.   3.	Dekoracje w warzywach i owocach Zdjęcie przedstawia melony, grejpfruty i cukinie udekorowane przez uczniów biorących udział w kursie. Podczas rzeźbienia warzyw i owoców stosowali carving tajski, w którym wykorzystuje się przede wszystkim motywy kwiatowe oraz zwierzęce.  4.	Dekorowanie melonów Zdjęcie przedstawia uczennice klasy 2FTP, które podczas warsztatów dekoracji stołów i potraw z elementami carvingu tworzyły dekoracje w melonach. Ze względu na swoją wielkość owoce te są odpowiednie dla osób początkujących.

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

„Młodość bez nałogów”

W ramach profilaktyki i promocji zdrowia w szkole  zorganizowany został konkurs plastyczny pod hasłem „Młodość bez nałogów.” Celem konkursu było uświadomienie zagrożeń związanych z uzależnieniem od środków psychoaktywnych oraz uzależnień behawioralnych. Prace plastyczne wykonały uczennice: Martyna Freda z klasy I technikum weterynarii oraz Kamila Konopa i Magdalena Szymona z klasy II technikum żywienia i usług gastronomicznych.

W dniu 15 czerwca 2022r. dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan wręczył uczennicom dyplomy i nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potoku Wielkim. Uczennicom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                                                                                                                                                                                                                                    Ewa Pęk

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Pielęgnujemy wartości patriotyczne

             „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu (…)
/Jan Paweł II „Pamięć i tożsamość”/

„Przyszłość Polski zależy od Was i musi od Was zależeć” -  pod takim hasłem
8 czerwca 2022r.
w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II
w Potoczku odbył się XI Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno – Religijnej
.  Tym razem uczestnicy poprzez nagranie wideo mieli pokazać swoje zdolności muzyczne. Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy II Technikum Kamila Konopa,  która wykonała utwór „Schowaj mnie” i zdobyła wyróżnienie w swojej kategorii. Kamila przygotowywała się pod kierunkiem p. Mariana Giski.   

Dzięki takim artystycznym wydarzeniom możemy propagować wartości patriotyczne i pielęgnować dziedzictwo narodowe kraju. Dla młodych ludzi jest to szansa na zakorzenienie się we własnej kulturze i historii.

 XI Diecezjalnym Konkursie Pieśni Patriotyczno – Religijnej, 08.06.2022r.

 

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Kurs baristy

W dniach 11-12 czerwca 2022 r. w ZSCKR w Potoczku odbył się kurs baristy w ramach projektu: „Profesjonaliści na rynku pracy”. Brało w nim udział 6 uczniów z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych.

Szkolenie przeprowadzone zostało przez pana Waldemara Muchę, doświadczonego trenera w obszarze szkoleń: kelnerskich, barmańskich i baristycznych. Miało ono charakter teoretyczno - praktyczny. W części teoretycznej omówiono  pochodzenie i gatunki kawy, a także metody jej sporządzania i jej wpływ na zdrowie. Ćwiczenia praktyczne polegały na parzeniu kaw tj.: espresso, caffé latte, caffé latte macchiato, cappuccino, caffé mocha. Ponadto uczniowie uczyli się przygotowywać latte art wykorzystując mleko oraz sos czekoladowy do tworzenia wzorków na kawie.

Na zakończenie kursu każdy z uczestników odbył egzamin, polegający na samodzielnym przygotowaniu jednej z poznanych wcześniej kaw, dzięki któremu każdy mógł uzyskać certyfikat i zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu.

Monika Kosikowska

 Zdjęcie przedstawia uczniów klas 3P4 i 1PTL biorących udział w kursie oraz trenera przeprowadzającego szkolenie – pana Waldemara Muchę. Na koniec szkolenia otrzymali certyfikaty oraz zaświadczenia uczestnictwa.   Zdjęcie przedstawia uczennice klasy 3P4, która podczas kursu przygotowywała latte art z wykorzystaniem spienionego mleka.   Zdjęcie przedstawia latte art ozdobione sosem czekoladowym. Poprzez użycie sosów, patyczków lub szablonów można tworzyć niepowtarzalne wzory na powierzchni kawy, np.: serca, łabędzie, tulipany, rozety.   Zdjęcie przedstawia ucznia klasy 3P4 podczas procesu spieniania mleka do kawy. Im zimniejsze mleko, tym dłużej możemy je spieniać, dzięki czemu pianka będzie bardziej aksamitna.   Zdjęcie przedstawia uczennice klasy 1PTL w trakcie zdobienia latte art. Do stworzenia wzorków wykorzystała sos czekoladowy i karmelowy.

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA ZSCKR W POTOCZKU W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ CHŁOPCÓW DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCHOtwarcie turnieju , nauczyciel ZSCKR w Potoczku Piotr Spyra wita wszystkie zespoły i ich opiekunów -Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku –

 W dniu 9 czerwca br. w hali sportowej ZSCKR w Potoczku odbył się coroczny Turniej Szkół Podstawowych w Halowej Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR
w Potoczku. W tym roku w turnieju wzięły udział zespoły ze szkół podstawowych
z Potoczka z opiekunami p. Andrzejem Sulowskim oraz p. Sylwestrem Stęciwilkiem , Potoka Wielkiego z p. Henrykiem Pękiem, Olbięcina z p. Januszem Pawłowskim oraz biorący udział w turnieju poza klasyfikacją zespół uczniów z klas pierwszych reprezentujący ZSCKR w Potoczku w składzie : Kiszka Kacper, Baran Paweł, Janik Dawid, Janik Krystian, Sulowski Filip, Witek Krystian, Sycz Mikołaj, Muszak Piotr, Fila Patryk, Tomiło Artur.
Mecze rozgrywane były systemem ,, każdy z każdym”. Sędziami głównymi turnieju byli nauczyciele ZSCKR w Potoczku p. Mariusz Karkusiewicz i p. Piotr Spyra.
Po wyrównanej sportowej rywalizacji
I miejsce w turnieju zajęła drużyna z Potoka Wielkiego , na II miejscu uplasował się zespół ze Szkoły Podstawowej z Olbięcina
a III miejsce zdobył zespół reprezentujący Szkołę Podstawową w Potoczku.
Wszystkie zespoły biorące udział w turnieju otrzymały dyplomy, a miejsca I-III również pamiątkowe medale. Statuetkę dla najlepszego strzelca turnieju otrzymał
Patryk Wronka ( SP w Potoku Wielkim). Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Kacper Such również reprezentujący szkołę w Potoku Wielkim. Szczególne podziękowania należą się również uczennicom z klasy III P4 : Katarzynie Jaśkiewicz, Patrycji Bryczek oraz Wiktorii Moskal , które czuwały nad prawidłowym przebiegiem turnieju przy stoliku sędziowskim.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowej postawy  i życzymy dalszych sukcesów oraz zapraszamy na kolejne turnieje sportowe organizowane w naszej szkole.

                                                                         Organizatorzy

Mecz pomiędzy SP Olbięcin i SP Potoczek, sędziuje nauczyciel Mariusz Karkusiewicz-Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Mecz pomiędzy ZSCKR Potoczek i SP Potok Wielki, sędziuje nauczyciel Piotr Spyra-Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Mecz pomiędzy ZSCKR Potoczek i SP Potoczek-Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Mecz pomiędzy SP Olbięcin i SP Potok Wielki, sędziuje nauczyciel Mariusz Karkusiewicz-Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Ceremonia wręczenia nagród- Kacper Kiszka z ZSCKR Potoczek odbiera dyplom i gratulacje od nauczycieli wf Mariusza Karkusiewicza (pierwszy z lewej) i Piotra Spyry- Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Nauczyciel Mariusz Karkusiewicz z najlepszym strzelcem Patrykiem Wronką ze SP Potok Wielki -Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Nauczyciel Piotr Spyra wręcza nagrodę najlepszemu bramkarzowi Kacprowi Sucha ze SP Potok Wielki, obok nauczyciel Mariusz Karkusiewicz (pierwszy z lewej) komentuje sytuację-Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Nauczyciel Piotr Spyra wręcza puchar za I m kapitanowi SP Potok Wielki -Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Nauczyciel Piotr Spyra wręcza medale dla zawodników ze SP Potok Wielki, w rozdaniu medali pomaga uczennica kl 3 P4 Katarzyna Jaśkiewicz -Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.  Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju ze swoimi opiekunami -Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.	Pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników turnieju ze swoimi opiekunami -Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku – Potoczek 09.06.2022r.

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Wycieczka integracyjna do Lublina przed Kopułą, w której znajdują się prochy pomordowanych więźniów Majdanka

 We wtorek 7 czerwca 2022 r. grupa uczniów z klas: 1 PTL, 1BTF i 1 BB pod opieką wychowawców uczestniczyła w wycieczce do Lublina. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Państwowego Muzeum na  Majdanku- najstarszej w Europie instytucji upamiętniającej ofiary drugiej wojny światowej. Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. 

Kolejnym punktem był park trampolin tzw. „Strefa Wysokich Lotów”, gdzie po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktorów, uczniowie mogli skorzystać z wielu atrakcji takich jak: największa trampolina sportowa, olbrzymie baseny z gąbkami, belka do pojedynków, poduszka powietrzna do lądowania, podłoga wybijająca, ścianki wspinaczkowe, ścieżki akrobatyczne i wiele innych! Pobyt w Parku Trampolin dostarczył wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Uświadomił także uczniom, że skoki na trampolinie to nie tylko dobra zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni rąk i nóg.

Podsumowaniem wycieczki był czas wolny w galerii Plaza oraz kino. Film podobał się wszystkim, a wspólnie spędzony czas sprzyjał integracji. Emocje związane z filmem pozostały do późnego popołudnia, a humor, pogoda i uśmiech na twarzach uczniów świadczyły o miło spędzonym dniu.

                              M. Krakowska-Widz, M. Cieślak, M. Karkusiewicz.

 Strefa Wysokich Lotów - w oczekiwaniu na skakanie  na trampolinach - kilka słów od instruktora  w oczekiwaniu na seans filmowy - kino Cinema City  w autokarze - droga powrotna 

_____________________________________________

powrót do góry strony

Jak nie czytam, jak czytam! -2022 Zdjęcie pamiątkowe wszystkich uczestników akcji, którzy wspólnie w jednym momencie czytali książkę w akcji czytelniczej- Jak nie czytam, jak czytam, która odbyła się 08.06.2022 r. – ujęcie na tle internatu ZSCKR w Potoczku. 

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała”

                                                             Richard Steele

Biblioteka ZSCKR w Potoczku przystąpiła do największej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbywa się corocznie w czerwcu.

8 czerwca o godzinie 10:00 uczniowie wszystkich klas wspólnie z nauczycielami zgromadzili się przed budynkiem głównym szkoły ze swoją ulubioną książką w ręku. Na początku uczniowie Seweryn Małaczyński,  Kinga Ludian i Katarzyna Jaśkiewicz z klasy 3 P4 przypomnieli zebranym o celach i założeniach akcji, a następnie odbyło się w tym samym momencie wspólne czytanie swojej ulubionej książki. Czytanie pogłębia wiedzę, kształtuje ciekawą osobowość, wyrabia wyobraźnię, która potrzebna jest nie tylko w szkole, ale także w pracy przy wykonywaniu różnych zadań zawodowych. Czytaniem można i należy się chwalić, to jest inwestycja w samego siebie i na pewno się opłaca. Dodatkowo podczas spotkania bibliotekarki zachęcały młodzież do czytania książek w wakacje i zapraszały do biblioteki.

Te wyjątkowe chwile uwieczniono wspólnym zdjęciem na tle internatu ZSCKR w Potoczku.

Bibliotekarki:

Diana Sadowska

Helena Ślusarz

Akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam- 08.06.2022 r.—przed budynkiem głównym szkoły w ZSCKR w Potoczku- uczniowie Seweryn Małaczyński, Kinga Ludian i Katarzyna Jaśkiewicz z klasy 3 P4 i bibliotekarka Diana Sadowska, przypomnieli zebranym o celach i założeniach akcji.  Uczniowie w akcji czytelniczej „jak nie czytam, jak czytam na tle budynku internatu ZSCKR w Potoczku- 08.06.2022 r.  Akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam, która odbyła się 08.06.2022 r. – ujęcie na tle szkoły ZSCKR w Potoczku – nasi uczniowie z polonistką czytający książkę.  Akcja czytelnicza - Jak nie czytam, jak czytam, która odbyła się 08.06.2022 r. – ujęcie przed szkołą ZSCKR w Potoczku – nasi uczniowie i bibliotekarka czytający książkę. 

_____________________________________________

powrót do góry strony

Egzaminy z kwalifikacji w zawodzie w ZSCKR w PotoczkuKlasa 3b4 przed egzaminem zawodowym.

 W środę, 1 czerwca br. rozpoczęły się w naszej szkole egzaminy z kwalifikacji w zawodzie. Zdane egzaminy są potwierdzeniem wiedzy i umiejętności nabywanych podczas nauki w technikum i szkole branżowej oraz podczas kursów kwalifikacyjnych.

W tym roku podczas sesji letniej do egzaminów przystąpi 53 uczniów i 37 słuchaczy. Egzaminy składające się z części teoretycznej i praktycznej zdają uczniowie klas III technikum w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik żywienia i usług gastronomicznych, klas III szkoły branżowej w zawodzie mechanik operator maszyn i pojazdów rolniczych oraz słuchacze kwalifikacyjnych kursów zawodowych. Część teoretyczna egzaminu trwa 60 minut i w tym roku po raz pierwszy miała formę elektroniczną. Po rozwiązaniu testu składającego się z 40 zadań uczniowie mogli sprawdzić czy, i z jakim wynikiem zdali egzamin. Egzaminy praktyczne polegające na wykonaniu zadania z zakresu danej kwalifikacji potrwają do 15 czerwca. 

Uczniom życzymy jak najwyższych wyników z egzaminów.

                                                                                   Nauczyciele ZSCKR w Potoczku

Klasa 3p4 przed egzaminem zawodowym.  Klasa 3p4 z technikum żywienia i usług gastronomicznych przed egzaminem zawodowym  Klasa 3p4 przed egzaminem zawodowym(1).  Klasa 3b4 z technikum mechanizacji rolnictwa i agrotronikii przed egzaminem zawodowym.  Klasa 3b4 przed egzaminem zawodowym z kwalifikacji(1).

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

Zdjęcie przedstawia Irish coffee – kawę po irlandzku. Jest połączeniem świeżo palonej arabiki z Ameryki Południowej z delikatnym aromatem. Sporządza się ją z kawy, irlandzkiej whiskey, bitej śmietany i brązowego cukru.

Kurs baristyczny

 W dniach 04-05 czerwca 2022 r. w ZSCKR w Potoczku odbywał się kurs baristyczny, w którym brali udział nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Helena Ślusarz i Monika Kosikowska. Kurs prowadzili pan Jacek Kotula i pani Monika Gorzka z Galicyjskiej Szkoły Smaku.

 W części teoretycznej omówiono pochodzenie i rodzaje kaw, jej najpopularniejsze gatunki, a także pozytywny i negatywny wpływ kawy na organizm człowieka.  Ćwiczenia praktyczne dotyczyły przygotowywania różnego rodzaju kaw: espresso, cafe latte, latte macchiato, irish coffee. Najciekawszym punktem zajęć było przygotowywanie latte art, gdzie na powierzchni kawy tworzy się różnorodne rysunki i wzory z mleka lub czekolady.

 .

Helena Ślusarz, Monika Kosikowska

Zdjęcie przedstawia dyplomy wręczone za udział w kursie baristów organizowanym przez Galicyjską Szkołę smaku.   Zdjęcie przedstawia latte art ozdobione sosem czekoladowym. Używany do zdobień pisak z sosem ma konsystencję, która stabilnie utrzymuje się na powierzchni mleka.  Zdjęcie przedstawia przygotowywanie cafe latte – jest to włoski napój kawowy powstający w wyniku wlania spienionego ciepłego mleka do kawy espresso. Kawa składa się z równych proporcji mleka i kawy.  Zdjęcie przedstawia latte art – kawę, na której powierzchni tworzy się rysunki i wzory z mleka. Zarówno kawa jak i mleko są specjalnie przygotowywane. Mleko jest spieniane gorącą parą, do wykonania wzorów używa się mlecznej pianki, którą nanosi się na powierzchnię kawy.   Zdjęcie przedstawia przygotowywanie kawy z syropem tiramisu. W pierwszej kolejności do szklanki wlewa się syrop. Następnie delikatnie po łyżeczce dolewa się ciepłe mleko, a na koniec i świeżo zaparzoną kawę.

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Jubileusz 60-lecia ZSCKR w Potoczku - 27 maj 2022r.

      Filmowy skrót z uroczystości.      

W piątek 27 maja 2022 roku w naszej szkole odbył się Jubileusz 60-lecia. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku nie przypomina swojej prekursorki, Zasadniczej Szkoły Rolniczej sprzed lat. Szkoła przeszła dogłębną modernizację i rozbudowę budynków zarówno samej szkoły, jak i internatu oraz warsztatów szkolnych. Młodzież korzysta z wymiany międzynarodowej i jeździ na zagraniczne praktyki.

Pamiatkowe_zdjecie_z_uroczystosci_Jubileuszu_60-lecia.

            Główne Obchody Jubileuszowe rozpoczęły się mszą świętą o godz. 10:00 której przewodniczył ksiądz kanonik Krzysztof Woźniak dziekan Dekanatu Modliborzyckiego – proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego i Matki Bożej Fatimskiej w Brzezinach, w koncelebrze księdza Artura Dyjaka – proboszcza parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa w Potoku Wielkim, księdza Bogusława Wójtowicza – proboszcza parafii pw. Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Glinianach, absolwentów szkoły – księdza Bogdana Kudelskiego, O. Ryszarda Koczwarę, księdza Zbigniewa Lenarta, katechetów naszej szkoły – księdza Pawła Byczka, księdza Wojciecha Marca.

            Uroczystą akademię rozpoczęto od powitania przez Pana Dyrektora Dariusza Wolana zebranych na hali sportowej gości.

            Zaproszeni goście ciepło i serdecznie wypowiadali się o placówce. Ułatwiając gościom podróż sentymentalną w przeszłość nauczyciele przygotowali ekspozycję zdjęć, dokumentów z minionych lat, gazetki, oraz części artystyczne w wykonaniu uczniów, a wszystko to ku pamięci minionych 60 lat istnienia naszej placówki. W budynku szkoły można było przenieść się w dawne czasy, przeglądając szkolne kroniki, księgę pamiątkową, bogatą kolekcję pucharów i medali sportowych.

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, co posiada, lecz przez to, czym się dzieli z innymi”. Słowami Jana Pawła II wyrażamy głęboką wdzięczność wszystkim, którzy tego wspaniałego dnia zechcieli być z nami.

Z całego serca pragniemy złożyć podziękowania za przybycie Pani Annie Gembickiej – Posłance na Sejm RP, Sekretarzowi Stanu nadzorującego Departament Oświaty i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Panu prof. dr hab. Józefowi Zając – Senatorowi RP, Prorektorowi Państwowej Akademii Nauk Stosownych w Chełmie, Pani Annie Radeckiej–Dyrektorowi Departamentu Oświaty
i Polityki Społecznej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pani dr Beacie Fałda – Prorektorowi Państwowej Akademii Nauk Stosownych w Chełmie, Panu dr hab. Bartoszowi Sołowiejowi – Prorektorowi Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, Czcigodnym Księżom, Wicewojewodzie Lubelskiemu, Przedstawicielom Urzędu Marszałkowskiego, Przedstawicielom Kuratorium Oświaty
w Lublinie.

            Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Mazurowi Przewodniczącemu Komitetu Organizacyjnego Obchodów 60-lecia ZSCKR w Potoczku wraz z licznie przybyłymi absolwentami.

            Dziękujemy starostom, wicestarostom powiatów, wójtom, burmistrzom, zastępcom
i przewodniczącym rady miast i gmin, dyrektorom Zespołów Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego prowadzonych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, dyrektorom szkół ponadpodstawowych i podstawowych wraz z pocztami sztandarowymi, kierownikom jednostek powiatowych, przedsiębiorcom współpracujących ze szkołą, Radzie Rodziców, emerytowanym nauczycielom i pracownikom niebędących nauczycielami, przedstawicielom świata mediów. Niech Wasze życzenia będą bodźcem dla nas, by uparcie dążyć do wytyczonego celu.

            Wszystkim, którzy swą obecnością uświetnili tę ważną dla nas uroczystość oraz tym, którzy przyczynili się do powstania i rozwoju szkoły, a także pomogli w organizacji
i przeprowadzeniu tej uroczystości, za szczere życzenia i pamięć o szkole składamy serdeczne podziękowania.

Dokoracja_sceny_w_czasie_uroczystosci_Jubileuszu_60_lecia_szkoly  Wystawa_maszyn_ regionalnego_subdilera_marki_kubota.  Dyrekcja_wraz_z_nauczycielami_i_uczniami_na_stajisku_rejestarcji_gosci.  Pani_Monika_Krakowska_Widz_wraz_z_ucniem_przy_pamiatkowej_ksiedze_gosci.  Wiejski_stol_przygotowany_przez_uczniow_oraz_pracownikow_i_nauczycieli_szkoly_Panie:Iwone_Szkutnik_Marie_Wolan_Sylwie_Erbetowska_Iwone_Karbarz.  Najstarszy_absolwent_szkoly_umieszczajacy_wpis_pamiatkowy_w_ksiedze_gosci.  Nauczyciele_przedmiotow_zawodowych_przy_wystawce_maszyn.  Bibliotekarka_Diana_Sadowska_przy_wystawie_kronik_szkolnych.  Pani_Ewa_Pek_oraz_Diana_Sadowska_wystawka_modeli_sprzetu_rolniczego.  Poczet_sztanadaorwy_zsckr_w_potoczku.  Chorek_dziewczat_zapewniajacy_oprawe_wokalna_mszy_swietej.  Msza_swieta  Msza_swieta.  Spiew_paslmu_w_wykonaniu_Emilii_Lazarz.  Ojciec Ryszard Koczwara wygłasza homilie mszy świętej.  Goscie_w_czasie_uroczystosci.  Poczet_sztandarowy_skladajacy_sie_z_uczniow_klasy_mundurowej.  Absolwenci_i_goscie_w_czasie_Jubileuszu.  Dyrektorzy_wiatajacy_gosci.  Nauczyciele_i_pracownicy_odzanczeni_medalami_wraz_z_Pania_wiecminister.  Wystep_w_czasie_akademi.  Goscie_w_czasie_Jubileuszu.  Delegacje_ze_szkol_rolniczych_ministerialnych.  Prowadzacy_uroczystosc_Szyszka_Magdalena_i_Piotr_Spyra.  Prowadzacy_uroczystosc_Ewa_Krol_i_Mariusz_Karkusiewicz.	Prowadzacy_uroczystosc_Ewa_Krol_i_Mariusz_Karkusiewicz.  Czesc_artystyczna.  Prowadzacy_uroczystosc.  Dyrektor_Pan_Dariusz_Wolan_w_czasie_uroczystosci.  Polonez_w_wykonaniu_uczniow.  Scenka_pieczenie_chleba.  Wystep_Malgorzaty_Daniel  Serwis_kawowy.

.

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

Dzień Dziecka w internacie

        W dniu 1 czerwca w internacie obchodziliśmy  Dzień Dziecka. W tym wyjątkowym dniu  każdy z nas choć na chwilę mógł poczuć się dzieckiem.

            Świętowanie rozpoczęliśmy od upieczenia muffinek z czekoladą, a potem ciesząc się ich smakiem zorganizowaliśmy kalambury, które nawet nam uświadomiły, że jakaś część dziecka jest w nas.  Dziękujemy naszej młodzieży za ten wspaniały wieczór spędzony w beztroskiej atmosferze, pełnej zabawnych sytuacji. Za chwile, które w dzisiejszych czasach są nie do przecenienia. Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego, realizacji marzeń, a przede wszystkim, aby życie tak jak w tym dniu beztrosko Wam mijało.

Maria Nieściur

uczennice Julia Zuń i Kinga Gil podczas przygotowywania ciasta na muffinki, kuchenka internatu, 01.06.2022r.  uczennice Julia Zuń i Kinga Gil podczas nakładania ciasta do foremek, kuchenka internatu, 01.06.2022r.  słodki stół, stołówka internatu, 01.06.2022r.  młodzież internatu, konkurs kalambur, stołówka internatu, 01.06.2022r.  Aleksandra Ligaj, Seweryn Małaczyński i Łukasz Biernat podczas odgrywania kalambur, stołówka internatu, 01.06.2022r.  Aleksandra Ligaj, Seweryn Małaczyński, degustacja ciasteczek, stołówka internatu, 01.06.2022r.  Dzień Dziecka, zdjęcie grupowe na stołówce internatu, 01.06.2022r.

.

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

 

95-LECIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MNISZKU

 W dniu 31 maja w szkole podstawowej im. Marii Konopnickiej obchodzono uroczystość 95-lecia powstania szkoły. Zaproszenie na tą uroczystość dostał także dyrektor naszej szkoły pan Dariusz Wolan. Pani dyrektor Iwona Wojciechowska serdecznie przywitała zaproszonych gości. Uczniowie szkoły wraz z panią pedagog, która wcieliła się w rolę Marii Konopnickiej odegrali krótką inscenizację. Scenka ta opowiadała o życiu poetki. Podczas obchodów jubileuszu odbyło się również uroczyste otwarcie placu zabaw dla najmłodszych uczniów. Wstęgę przecinali przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz dzieci.

  

                                                                                            Małgorzata Cieślak

1.	Pani dyrektor Iwona Wojciechowska  2.	Odtwórczyni roli Marii Konopnickiej - pedagog Iwona Dolecka  3.	Najmłodsi uczniowie szkoły

 

_____________________________________________

powrót do góry strony

Wyjazd młodzieży na praktykę zagraniczną .

W dniu 29.05.2022 r  młodzież ZSCKR w Potoczku wyjechała na praktykę zagraniczną do Włoch.

        W ramach programu ERASMUS +w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe  39 uczniów i uczennic technikum w zawodach : technik  rolnik , technik żywienia i usług gastronomicznych oraz  technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki wraz z  3 opiekunami wyjechało na  dwutygodniową praktykę zawodową do miejscowości Cattolica  w prowincji Rimini. To już kolejny wyjazd uczniów naszej szkoły na praktykę  zagraniczną sfinansowany ze środków unijnych w ramach przyznanej akredytacji na lata 2021-2027.Uczniowie będą odbywali praktykę zawodową w firmach i przedsiębiorstwach zgodnie z kierunkiem kształcenia, co umożliwi poznanie ich funkcjonowania i zarządzania a jednocześnie nabycie dodatkowych umiejętności i doświadczenia zawodowego uczniów za granicą. Uczniowie będą mogli poznać również kulturę Włoch oraz doskonalić język angielski. W czasie wolnym zaplanowane są również wyjazdy kulturowo-turystyczne oraz wizyty w wybranych przedsiębiorstwach. Relację z pobytu młodzieży na praktykach będzie można śledzić na bieżąco na szkolnej stronie FB .

_____________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości