AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

Jubileusz 60-lecia ZSCKR w Potoczku - 27 maj 2022r.

Jubileusz 60-lecia ZSCKR w Potoczku 27 maja 2022r.

Zapraszamy na jubileusz 60-lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

szczegóły

_______________________________

powrót do góry strony

SPOTKANIE ZE STUDENTEM SZKOŁY GŁÓWNEJ SŁUŻBY POŻARNICZEJ W WARSZAWIE

W piątek, 20 maja 2022 , naszą szkołę odwiedził strażak podchorąży Maciej Czuba ze Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Podczas spotkania przekazał informacje dotyczące zasad rekrutacji i studiów w SGSP. Uczniowie podczas spotkania mogli się dowiedzieć jak wyglądają studia i codzienne życie w jedynej takiej uczelni w Polsce.

Mariusz Zabiegliński

 Uczniowie biorący udział w spotkaniu ze słuchaczem pierwszego roku Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie

_______________________________

powrót do góry strony

 

SZKOLNY TURNIEJ BILARDOWY

W dniu 18 maja br. odbył się Turniej Finałowy w Pool Bilard o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku

w odmianę gry–8 bil. Z uwagi na liczne grono młodzieży zainteresowanej grą w zawodach (ponad 30 uczestników), zostały one podzielone na dwa etapy. Najpierw odbyły się eliminacje wśród uczniów mieszkających w internacie, a następnie turniej finałowy już z udziałem uczniów spoza internatu. Zawody finałowe rozgrywano systemem każdy z każdym. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji I miejsce zajął Piotr Muszak z kl. 1BB, II miejsce – Kacper Tyniec z kl. 3BT,

III miejsce – Paweł Baran z kl. 1BTF. Gratulujemy!

Mariusz Karkusiewicz

Seweryn Małaczyński podczas rozbicia trójkąta na początku pojedynku – Turniej 		Bilardowy o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku – 18.05.2022r.  Paweł Baran w grze eliminacyjnej podczas Turnieju Bilardowego o Mistrzostwo 			ZSCKR w Potoczku – 18.05.2022r.  Piotr Muszak podczas pojedynku finałowego – Turniej Bilardowy o Mistrzostwo 		ZSCKR w Potoczku – 18.05.2022r.  Przemysław Zegzuła podczas pojedynku barażowego. Paweł Baran (po prawej na 		stojąco) i Kacper Tyniec (po prawej na siedząco) obserwują grę kolegi – Turniej 			Bilardowy o Mistrzostwo ZSCKR w Potoczku – 18.05.2022r.

_______________________________

powrót do góry strony

uczniowie biorący udział w szkoleniu

Warsztaty terenowe – DEMO DAY w Osinach

Dnia 19 maja grupa uczniów technikum w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, uczestniczyli w warsztatach terenowych zorganizowanych przez IUNG-PIB Puławy w zakładzie doświadczalnym  w Osinach .

Tematem spotkania było rolnictwo 4.0 wykorzystanie pojazdów autonomicznych połączonych z ochroną gleb. Głównym punktem warsztatów był pokaz robota polowego Robotti, który wykonywał siew gryki i kukurydzy.

Warsztaty były ciekawym i praktycznym spotkaniem z wykorzystaniem pojazdów autonomicznych i zastosowaniem rolnictwa precyzyjnego w polu.

 

Jabłoński Krzysztof

wykład o rolnictwie 4.0  Robot Agro inteli  Siew gryki robotem  Rotot agregatowany z siewnikiem  Siew kukurydzy za pomocą robota 

_______________________________

powrót do góry strony

Zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych.1- Zdjęcie zbiorowe społeczności szkolnej - 29.04. 2022

W dniu 29 kwietnia 2022 roku odbyło się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku uroczyste zakończenie nauki dla klas maturalnych pod hasłem Małgorzaty Stolarskiej „Dopomóż dzisiaj odchodzącym chwilom, by jutro były warte wspomnień”.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Wolan okolicznościowym przemówieniem, pełnym wspomnień i ciepłych refleksji. Spotkanie uświetnili swoją obecnością rodzice absolwentów na czele z Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Małgorzatą Lewandowską.

Podczas uroczystości absolwenci otrzymali dyplomy ukończenia szkoły i inne nagrody z rąk Dyrekcji Szkoły pana Dariusza Wolana i Pana Andrzeja Olszyńskiego oraz od wychowawców klas: Pani Agnieszki Kozioł, Pani Justyny Wielgus i Pana Piotra Wielgusa.

Nie brakowało w spotkaniu słów podziękowań od maturzystów i Rady Rodziców.

Na tę okoliczność młodzież  z klas 3P4 i 3B4 przygotowała akademię pod kierunkiem wychowawców: Heleny Ślusarz i Krzysztofa Jabłońskiego.

Uczniowie przygotowali dla maturzystów drobne upominki z brelokiem z podkową na szczęście życząc  powodzenia w dalszych dobrych wyborach życiowych.

Ten dzień dostarczył społeczności szkolnej wielu niezapomnianych i miłych wrażeń.

                                                                                                                 H. Ślusarz, J. Jabłoński z młodzieżą

        2-	Wystąpienie Dyrektora szkoły złożenie życzeń absolwentom.  3-	Wręczenie wyróżnień i podziękowań sportowcom klas 4.  4-	Wręczenie listu gratulacyjnego rodzicom ucznia Mateusza Bryk.  5-	Wręczenie nagród książkowych przez dyrektora i wychowawczynię.  6-	Wyróżnieni sportowcy z dyplomami.  7-	Podziękowania składane dyrekcji szkoły i nauczycielom przez rodziców absolwentów.  8-	Podziękowania dla społeczności szkolnej składane przez absolwentów klas 4  9-	Wręczenie kwiatów przez rodziców i uczniów klas 4 dla dyrekcji szkoły.  Akademia na zakończenie klas 4 w wykonaniu 3P4 I 3B4.  11-	Wystąpienie klas 3 na akademii.  12-	Życzenia dla absolwentów składane przez uczniów klas 3.  

_______________________________

powrót do góry strony

„ Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego…”Zdjęcie nr 7 – pożegnanie wychowanków internatu, zdjęcie grupowe na stołówce internatu, wychowankowie internatu wraz z dyrektorem szkoły i wychowawcami od lewej: Damian Grot, Łukasz Kozik, Mateusz Oleszek, Paweł Batan, Dominik Biernat, Leszek Witek, Tomasz Sobczak, Maksymilian Kowalik, Marcin Sawicki, Stanisław Kozik, Kacper Pizoń, Kacper Tyniec, Krzysztof Zarębski, Michał Zarębski, Gustaw, Wezgraj Ligaj, Tomasz Knieja, Mateusz Przywara, Natalia Wicik, Julia Zuń, Jolanta Poniewozik, dyrektor Dariusz Wolan, Izabela Pęk, wychowawca Ewa Pęk, Kamila Konopa, Magdalena Szymona, wychowawca Marian Giska, z przodu od lewej, wychowawca Maria Nieściur, wychowawca Agata Czajka, na dole: Jan Kabanienko, Mateusz Makuch, 28.04.2022r.

Ten oto cytat przyświecał pożegnaniu tegorocznych absolwentów mieszkających w internacie. Uroczystość odbyła się 28 kwietnia 2022 r. Młodsi koledzy i koleżanki, pod kierunkiem wychowawców,  przygotowali część artystyczną. Zaprezentowane zostały wiersze ukazujące w satyryczny sposób sylwetki naszych maturzystów.

Życzenia absolwentom złożył dyrektor szkoły Dariusz Wolan, który zaszczycił nas swoją obecnością podczas uroczystości. Miłym akcentem było wręczenie  pamiątkowych dyplomów, antyram ze zdjęciami oraz drobnych upominków.

Przed Wami nowe doświadczenia, powoli wkraczacie w dorosłe życie. Jedni z Was będą kontynuować niełatwą naukę na poziomie wyższym, innym zapewne uda się znaleźć upragnioną pracę.

Pamiętajcie!!!
Nigdy się nie poddawajcie.
Nie traćcie wiary w siebie, bądźcie świadomi własnej siły i możliwości.
Miejcie w sobie zapał i entuzjazm.
Nie oglądajcie się za siebie, bierzcie z życia to, co najlepsze.
Realizujcie swoje marzenia, stawiajcie przed sobą nowe cele.
Pamiętajcie o swoich nauczycielach, wychowawcach, kolegach i koleżankach z internatu, myślicie o nich z uśmiechem na ustach.

 

      Zdjęcie nr 1 - pożegnanie wychowanków internatu, wychowankowie internatu kończący naukę w technikum, od lewej: Patryk Wezgraj, Krzysztof Zarębski, Mateusz Przywara, z pamiątkowymi dyplomami i antyramami ze zdjęciami, stołówka internatu w tle dekoracja, 28.04.2022r.  Zdjęcie nr 2 - pożegnanie wychowanków internatu ,wychowankowie internatu na stołówce, od lewej: Aleksandra Ligaj, Jan Kabanienko, Mateusz Makuch, Konrad Sulowski trzymają na rękach Patryka Wezgraja, na dole Krzysztof Zarębski, Mateusz Przywara, stołówka internatu, 28.04.2022r.  Zdjęcie nr 3 – pożegnanie wychowanków internatu, dyrektor szkoły Dariusz Wolan wręcza pamiątkowy dyplom Krzysztofowi Zarębskiemu, z tyłu Patryk Wezgraj i Mateusz Przywara, stołówka internatu, 28.04.2022  Zdjęcie nr 4 – pożegnanie wychowanków internatu, dyrektor szkoły Dariusz Wolan wręcza pamiątkowy dyplom Mateuszowi Przywara, z tyłu Krzysztof Zarębski i Patryk Wezgraj , stołówka internatu, 28.04.2022r.  Zdjęcie nr 5 – pożegnanie wychowanków internatu, uczennice biorący udział w części artystycznej, od lewej: Izabela Pęk, Magdalena Szymona, Kamila Konopa, stołówka internatu, w tle dekoracja, 28.04.2022r.  Zdjęcie nr 6 – pożegnanie wychowanków internatu, uczniowie biorący udział w części artystycznej, od lewej: Dawid Czuj, Seweryn Małaczyński, stołówka internatu, w tle dekoracja, 28.04.2022r.   

_______________________________

powrót do góry strony

LUBELSKIE FORUM INNOWACJI W ROLNICTWIEUczniowie klasy 1 w zawodzie technik rolnik przed Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Puławach

W dniu 28 kwietnia, uczniowie klasy pierwszej technikum rolniczego, wzięli udział w „Lubelskim Forum Innowacji w Rolnictwie.”

Forum zostało zorganizowane przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli wspólnie z Puławskim Parkiem Naukowo-Technologicznym w Puławach oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie.

Podczas Forum odbyła się konferencja, która miała na celu przekazanie najnowszych innowacyjnych rozwiązań w rolnictwie. Jednym z wielu tematów konferencji było wykorzystanie teledetekcji satelitarnej w rolnictwie. Teledetekcja satelitarna jest nowoczesnym rozwiązaniem, umożliwiającym pozyskiwanie informacji o charakterze przestrzennym. Na podstawie zdjęć satelitarnych można określić m.in. klasy pokrycia i użytkowania terenu, strukturę upraw, stan rozwojowy oraz kondycję roślinności, zagrożenia uprawy, niedobory wody, a także prognozować plony oraz monitorować suszę rolniczą. Kolejne zagadnienia, które zostały przedstawione podczas spotkania to: innowacje dotyczące uprawy rzepaku, innowacje w rolnictwie wobec wyzwań klimatycznych, strategie i technologie na rzecz rolnictwa bezemisyjnego.

Zabiegliński Mariusz

Uczniowie klasy pierwszej w zawodzie technik rolnik przed samochodem służącym do automatycznego pobierania próbek glebowych. 

_______________________________

powrót do góry strony

II Ogólnopolski Konkurs Orki Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
W dniu 27.04.2022 w Gołotczyźnie odbył się II Ogólnopolski Konkurs Orki pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.Mikołaj Sulowski z opiekunem Pawłem Nieściurem przed szkołą w gołotczyźnie

Wspaniały konkurs, piękna pogoda a organizatorzy zadbali o najdrobniejsze szczegóły, dzięki czemu konkurs odbył się sprawnie w duchu pięknej uczciwej rywalizacji o mistrza orki wiosennej 2022. Do konkursu zgłosiło się 28 drużyn z całego kraju. Naszą szkołę reprezentował Mikołaj Sulowski z klasy III BT. Dzięki doskonałej organizacji konkursu ( wcześniejszemu losowaniu miejsc startowych i ustalenia na godzinę 12.00 oficjalnego rozpoczęcia konkursu) mogliśmy sobie pozwolić na dotarcie na miejsce na godzinę 11.00, gdyż startowaliśmy w przed ostatniej zmianie i próbę konkursową wykonywaliśmy o godz. 15.00.

Organizatorzy przywitali nas pysznym śniadaniem, po którym Dyrektor Szkoły mgr Marek Rutkowski oficjalnie dokonał otwarcia konkursu, powitał uczestników, przedstawił ideę konkursu i zasady w nim panujące oraz przedstawił sponsorów konkursu. Konkurs odbywał się w duchu zaciętej ale ,,zdrowej” rywalizacji, każdy z uczestników miał do wykonania orkę zagonową w skład na wyznaczonym poletku, w określonym czasie, agregatem złożonym z ciągnika i pługa zagonowego.

Każdy uczestnik konkursu przystępując do próby otrzymywał zestaw rozkalibrowany. Po dokonaniu pierwszych korekt ustawień pługa i układu TUZ ciągnika zawodnik dzieląc poletko na pół wyorywał dwie bruzdy wstępne i orkę właściwą w skład, dokonując potrzebnych korekt ustawień tak aby wyorane pole spełniało kryteria oceny. Komisja oceniała próbę według następujących kryteriów:

Przestrzeganie wyżej wymienionych zasad dawało możliwość zdobycia 90 punktów. Poziom konkursu był bardzo wysoki o czym świadczy wynik zwycięscy konkursu zawodnika z ZSCKR w Starym Brześciu 88 pkt. II miejsce zajął zawodnik z ZSCKR w Rudce z sumą 87 pkt. a III miejsce z sumą 84 pkt zajął zawodnik z ZSCKR w Sejnach. Nasz zawodnik Mikołaj Sulowski wykonał świetną próbę i z sumą 76 zajął bardzo dobre 7 miejsce. O bardzo wysokim poziomie konkursu najlepiej świadczą miejsca egzekwo: 3 piąte i 4 siódme miejsca z identyczna ilością punktów. Do konkursu Mikołaja przygotował Paweł Nieściur. Podczas konkursu Mikołaja wspierali młodsi koledzy z klasy II BT Paweł Maksim i Szymon Rycerz, zbierając cenne doświadczenie w perspektywie kolejnych konkursów.

Organizatorzy i sponsorzy zorganizowali piękny konkurs, sowicie nagrodzili podium konkursu i wręczyli upominki od sponsorów wszystkim uczestnikom konkursu, co było bardzo miłe zwłaszcza dla tych zawodników, którzy zajęli dalsze miejsca. Organizatorom konkursu składamy serdeczne podziękowania za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Orki Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi a Mikołajowi Sulowskiemu za godne reprezentowanie naszej szkoły na konkursie, gratulujemy bardzo dobrego wyniku i życzymy dalszych sukcesów.


Paweł Nieściur

  Mikołaj Sulowski wraz z grupą wsparcia Szymonem Rycerzem i Pawłem Maksimem oraz opiekunem Pawłem Nieściurem na poletkach konkursowych  Mikołaj Sulowski, Szymon Rycerz, Paweł Maksim podczas oczekiwania na orkę.  Otwarcie konkursu prze Dyrektora Szkoły Marka Rutkowskiego  Instruktarz przez komisję sędziowską przed przystąpieniem do konkursu  Mikołaj Sulowski podczas wykonanie pierwszej bruzdy wstępnej i korekty ustawień  Mikołaj Sulowski wyoruje druga bruzdę wstępną  Mikołaj ustawia pług do orki właściwej pod okiem komisji  Pierwszy przejazd orki właściwej wykonanej przez Mikołaja Sulowskiego  Drugi przejazd i korekta ustawień przez Mikołaja Sulowskiego  Mikołaj dokonuje ostatnich ustawień przed pomiarowym przejazdem  Mikołaj Sulowski Podczas orki konkursowej  Zakończenie orki konkursowej przez Mikołaja Sulowskiego  Mikołaj Sulowski, Paweł Maksim i Szymon Rycerz w wolnym czasie zwiedzają wystawe sponsora  Nagrody dla uczestników konkursu  Ogłoszenie wyników przez dyrektora szkoły p. Mgr Marka Rutkowskiego  Mikołaj Sulowski wraz z opiekunem Pawłem Nieściurem otrzymują dyplom i upominki od sponsorów  Pamiątkowe zdjęcie z dyrektorem szkoły p. Markiem Rutkowskim         

_______________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości