AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

 

nowsze wiadomości

Na_plakacie_w_gornej_czesci_jest_zdjecie_szkoly_dawniej_natomiast_w_dolnej_czesci_zdjecie_szkoły_obecnie_a_posrodku_informacja_o_jubileszu_oraz_data

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------

 

Finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym Paweł Białek kl. 4BT,  Patryk Gumienik kl. 4BT, Dominik Kaproń kl. 2BT z opiekunem Mariuszem Karkusiewiczem (pierwszy z lewej)- Finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym – Hrubieszów 28.03.2022 r.

W dniu 28 marca 2022 r w Hrubieszowie odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym z udziałem 12 najlepszych szkół w województwie lubelskim.

 Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna ZSCKR w Potoczku, która w składzie: Paweł Białek, Patryk Gumienik,

Dominik Kaproń pod opieką nauczyciela wf Mariusza Karkusiewicza zajęła V miejsce.

Podczas turnieju nasi tenisiści pokonali III LO w Lublinie i ZSE w Lublinie, ulegając jedynie swoim rówieśnikom z Łukowa. Gratulujemy!


Mariusz Karkusiewicz

.

Patryk Gumienik kl. 4BTpodczas gry pojedynczej z zawodnikiem z LO Łuków - Finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym – Hrubieszów 28.03.2022 r.  Paweł Białek kl. 4BTpodczas gry pojedynczej z zawodnikiem ZSE w Lublinie- Finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym – Hrubieszów 28.03.2022 r.  Paweł Białek kl. 4BT i Patryk Gumienik kl. 4BT podczas gier pojedynczych z zawodnikami III LO w Lublinie- Finał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym – Hrubieszów 28.03.2022 r.

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------

 

Jazda konna

Chętni uczniowie Technikum w szczególności w zawodzie technik weterynarii mają co tydzień w czwartek naukę jazdy konnej z instruktorem jazdy w Ośrodku Jeździeckim – Karino w Janowie Lubelskim.

Młodzież jest bardzo wdzięczna Dyrekcji Szkoły za taką ciekawą formę spędzania czasu wolnego.

Opiekun wyjazdów

Helena Ślusarz

Nauka jazdy konnej- 24.03.2022r.  Nauka jazdy konnej- 24.03.2022r.  Nauka jazdy konnej- 24.03.2022r.

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

Młodzi w Akcji w ZSCKR w Potoczku

Młodzi w Akcji + to ogólnopolski program, którego celem jest zachęcanie uczniów do podejmowania działań na rzecz swojego najbliższego otoczenia, poprzez realizację projektów społecznych. W czasie jednego semestru (październik 2021 - marzec 2022) zespoły uczniowskie z całej Polski tworzyły własne projekty społeczne. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku udział w programie wzięli uczniowie z klasy III Technikum

w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych: Marta Feruga, Emilia Łazarz, Mateusz Nawrocki, Julia Orzechowska, Wiktoria Pelc, Seweryn Małaczyński. Młodzież pod opieką p. Magdaleny Szyszki zrealizowała wybrany i opracowany przez siebie projekt pt. „Pomocna dłoń”.

Plakat_wykonany_przez_uczniow_akcji_pomocna_dlon  Uczniowie_bioracy_udzial_w_akcji_pomocna_dlon_wraz_z_opoiekunem

 

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

Konkurs The Point Online

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku została przeprowadzona III edycja konkursu The Point Online organizowanego przez Centrum Kształcenia Językowego “The Point”.  Celem konkursu jest zwiększenie świadomości o korzyściach wynikających z posiadania umiejętności językowych oraz zainteresowanie uczniów rozwojem własnych kompetencji językowych.

W konkursie wzięły udział wszystkie klasy pierwsze technikum.

Zwycięzcą w naszej szkole został Łukasz Kozik z kl. 1 BTF. Ogromne brawa i gratulacje!

Zwyciezsca_konkursu_The_point_Lukasz_Kozik

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

Czas na siewy zbóż jarych w gospodarstwie ZSCKR w Potoczku.

Marzec i kwiecień to czas gdy praca w gospodarstwie przy ZSCKR w Potoczku wre. W pomocy przy pracach polowych biorą również udział uczniowie wraz z nauczycielami w czasie zajęć praktycznych. Uczniowie mogą w ten sposób wiedzę zdobytą w teorii z obsługi oraz regulacji pracy ustawień maszyn zastosować w praktyce. Doskonalą również umiejętności jazdy i obsługi ciągnika z maszynami uprawowo-siewnymi.

Został już zasiany owies oraz groch a obecnie przygotowujemy się do siewu jęczmienia jarego.

Wszyscy uczniowie chętnie aktywnie uczestniczą w zajęciach.

 

Uczniowie_klasy_2BB_w_czasie_prac_polowych_na_zajeciach_praktycznych_w_ZSCKR_w_Potoczku    Uczniowie_klasy_3_BT_w_czasie_siewu_grochu_2021/2022

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

 

SZKOLNY TURNIEJ W SZACHACH I WARCABACH

W Internacie ZSCKR w Potoczku 23 marca 2022 r. odbył się turniej szachowo-warcabowy o mistrzostwo szkoły. Organizatorami zawodów byli wychowawcy internatu oraz Samorząd Uczniowski, który dla wszystkich uczestników przygotował nagrody w postaci słodyczy. W turnieju wzięło udział 19 zawodników, którzy zaprezentowali wysokie umiejętności. Rywalizacja zarówno w szachach, jak i w warcabach stała na bardzo wyrównanym poziomie i przebiegała w duchu fair play. Najlepszym szachistą okazał się Adrian Kuziora z kl. 1 BTF, II miejsce zajął Seweryn Małaczyński z kl. 3 P4, III miejsce - Łukasz Kozik z kl. 1 BTF. W turnieju warcabowym zwyciężył Piotr Gustaw z kl. 3 BT, na II miejscu uplasował się Kacper Pizoń z kl. 3 BT, a III miejsce zajął Dawid Czuj z kl. 3 FTP. Gratulujemy!

Mariusz Karkusiewicz

mecz finałowy w turnieju szachowym pomiędzy Sewerynem Małaczyńskim kl. 3P4 a Adrianem Kuziorą kl. 1BTF podczas szkolnego turnieju szachowo- warcabowego, który odbył się w Internacie ZSCKR w Potoczku 23.03.2022 r.  mecz finałowy w turnieju warcabowym pomiędzy Dawidem Czujem kl. 3FTP a Piotrem Gustawem kl. 3BT podczas szkolnego turnieju szachowo- warcabowego, który odbył się w Internacie ZSCKR w Potoczku 23.03.2022 r.   mecze eliminacyjne ( S. Małaczyński – P. Baran, Ł. Kozik-A. Kuziora) podczas szkolnego turnieju szachowo- warcabowego, który odbył się w Internacie ZSCKR w Potoczku 23.03.2022 r.  mecze eliminacyjne  podczas szkolnego turnieju szachowo- warcabowego, który odbył się w Internacie ZSCKR w Potoczku 23.03.2022 r.

 

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

Pierwszy dzień wiosny w ZSCKR w Potoczku

 Z okazji pierwszego dnia wiosny w hali sportowej ZSCKR w Potoczku nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z Samorządem Uczniowskim zorganizowali festyn sportowy, w którym każdy uczeń  mógł sprawdzić się w różnego rodzaju konkurencjach sprawnościowych. W programie imprezy przewidziano 10 konkurencji z nagrodami, w których zwycięzcami zostali: wręczenie nagrody przez dyrektora Dariusza Wolana uczniowi klasy 3 BT Mikołajowi Sulowskiemu za zajęcie 1 miejsca w konkursie podnoszenia ciężarka. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.

1. DART – rzuty lotkami do celu: Kozioł Damian – kl. 3 P4

2. Rzuty piłeczką tenisową do celu: Bryk Mateusz – kl. 4 BT

3. Rzuty do kosza: Czuj Dawid – kl. 3 FTP

4. Slalom hokejowy z piłką do unihokeja: Zdybel Krzysztof – kl. 2 BT

5. Podnoszenie ciężarka – 17,5 kg ( chłopcy ): Sulowski Mikołaj – kl.3 BT Podnoszenie ciężarka – 5 kg ( dziewczęta): Widz Anna – kl.4 FTP

6. Badminton – odbicia na celność: Baran Paweł – kl. 1 BTF

7. Strzały na bramkę do unihokeja: Bryk Mateusz – kl. 4 BT

8. Żonglerka piłką nożną: Kiszka Kacper – kl. 1 BTF

9. Skoki przez skakankę: Fila Patryk – kl. 1 BB

10. Hula hop: Muszak Piotr – kl. 1 BB

W rywalizacji przeciągania liny w kategorii dziewcząt zwyciężyła drużyna z klasy 3 P4, a w kategorii chłopców zespół klasy 1 BB. 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim, którzy wzięli udział w sportowej rywalizacji. Uczniowie, którzy zdobyli miejsca punktowane otrzymali z rąk dyrektora szkoły Dariusza Wolana pamiątkowe upominki oraz słodycze.

Na zakończenie sportowego pierwszego dnia wiosny w naszej szkole odbył się mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami i uczniami. W tym roku 3 setowe spotkanie po wyrównanej walce zakończyło się wynikiem 2:1 dla naszych uczniów! Najlepszym zawodnikiem zwycięskiej drużyny został Seweryn Małaczyński, a najlepszą zawodniczką została wybrana Katarzyna Jaśkiewicz, oboje z klasy 3 P4. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

P. Spyra, M. Karkusiewicz

 uczeń klasy 1 BTF Krystian Witek w konkursie - skoki przez skakankę. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczeń klasy 4 FTP Mateusz Przywara w konkursie – strzały na bramkę. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczeń klasy 4 FTP Damian Kryk w konkursie – podnoszenie ciężarka. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczeń klasy 1 BB Piotr Muszak w konkursie – hula hop. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczennica klasy 3 FTP Weronika Tur w konkursie – rzuty lotkami do celu. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.   uczeń klasy 1 BTF Paweł Baran w konkursie – uderzenie lotkami badmintona do celu. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczeń klasy 1 BTF Maciej Banach w konkursie – slalom piłką do unihokeja. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczeń klasy 4 FTP Łukasz Chlebuś w konkursie – żonglerka piłka nożną. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.  uczennice klasy 3 P4 i 2 FTP w rywalizacji przeciągania liny. Pomiędzy drużynami na zdjęciu widoczni są nauczyciele Piotr Wielgus, Mariusz Karkusiewicz i Piotr Spyra. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.   mecz piłki siatkowej nauczyciele – uczniowie. Drużyna nauczycieli: Monika Kosikowska, Łukasz Drewnowski, Mariusz Karkusiewicz, Piotr Spyra, Zenon Mazur, Paweł Nieściur. Szkolna impreza sportowa w ramach realizacji programu „Trzymaj formę”, która odbyła się w hali sportowej ZSCKR w Potoczku w dniu 21.03.2022r.   

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

 

UCZNIOWIE ZESPOŁU SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU NA TARGACH AGROTECH KIELCE 2022

1.	Zdjecie_uczniowie_ZSCKR_w_Potoczku_z_wyjazdu_AGROTECH_KIELCE_2022 

W piątek 18 marca 2022 roku uczniowie  Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku wraz opiekunami uczestniczyli w wystawie AGROTECH w Kielcach.

W wyjeździe udział wzięło 50 uczniów kształcących się w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik rolnik.

Nasi uczniowie mogli obejrzeć najnowsze pojazdy i maszyny rolnicze prezentowane przez firmy krajowe i zagraniczne.  Największym jednak zainteresowaniem cieszył się ciągnik Steyr- Konzept, wyposażony w modułowy hybrydowy napęd elektryczny, złożony z silnika spalinowego, generatora i kilku silników elektrycznych.

Zenon Mazur

.

2.	Zdjecie_ciagnik_Steyer_Konzept_z_wyjazdu_AGROTECH_KIELCE_2022  3.	Zdjecie_uczniowie_ZSCKR_w_Potoczku_z_wyjazdu_AGROTECH_KIELCE_2022  4.	Zdjecie_uczniowie_ZSCKR_w_Potoczku_z_wyjazdu_AGROTECH_KIELCE_2022

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

Finał Międzyklasowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. 

W dniu 11 marca br. meczem finałowym w hali ZSCKR w Potoczku zakończył się  Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. pamiątkowe zdjęcie klasy 3 B4 z medalami za 3 miejsce. Pierwszy z prawej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, pierwszy z lewej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz -Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku-Potoczek 11.03.2022 r

W turnieju rozgrywanym na przełomie luty/marzec wzięło udział 10 zespołów klasowych, które rozgrywały mecze eliminacyjne systemem ,, każdy z każdym” w trzech grupach . W grupie A znalazły się zespoły klas :III BB/BG , IV BT oraz IV FTP, w grupie B: III B4, III P4 oraz III BT, a w grupie C : I BTF, II BT, II FTP oraz III FTP.

Po wyrównanych rozgrywkach ćwierćfinałowych i półfinałowych, do finału zakwalifikowały się zespoły klas : I BTF oraz IV BT.

Klasę I BTF w finale reprezentowali : Banach Maciej , Baran Paweł, Grot Damian , Janik Dawid, Kiszka Kacper,  Sulowski Filip, Suplewski Bartosz oraz Witek Krystian. Natomiast klasę IV BTw rozgrywkach reprezentowali : Białek Paweł, Gumienik Patryk, Resztak Marcel, Jędzura Łukasz, Zięba Mateusz, Lewandowski Mateusz oraz Bryk Mateusz.

Po wyrównanej sportowej rywalizacji mecz finałowy wygrała klasa I BTF ( 2:0 )

Drugie miejsce zajął zespół klasy IV BT, a  trzecie miejsce klasa III B4  po zwycięstwie w małym finale z klasą III FTP (2:0). Gratulujemy!!!

Najlepsi zawodnicy z poszczególnych klas zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami a zespoły, które zajęły miejsca I-III otrzymały z rąk dyrektora ZSCKR w Potoczku p. Dariusza Wolana również pamiątkowe medale.

Statuetkę najlepszego zawodnika turnieju zdobył Matusz Bryk ( kl.IV BT) a statuetkę dla najlepszej zawodniczki otrzymała Katarzyna Jaśkiewicz( kl.III P4).

Klasa I BTF, która zwyciężyła w turnieju otrzymała puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku. Serdecznie gratulujemy klasie I BTF oraz wszystkim zespołom biorącym udział w sportowej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 P. Spyra, M. Karkusiewicz

mecz finałowy pomiędzy klasą 1 BTF a 4 BT -Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku-Potoczek 11.03.2022 r  dekoracja klasy 4 BT przez dyrektora ZSCKR w Potoczku Dariusza Wolana-Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku-Potoczek 11.03.2022 r  dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan i kapitan klasy 1 BTF Paweł Baran z pucharem za zajęcie 1 miejsca-Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku-Potoczek 11.03.2022 r   pamiątkowe zdjęcie klas 1 BTF i 4 BT najlepszych drużyn w turnieju. Pierwszy z lewej  dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, druga z lewej najlepsza zawodniczka turnieju – Katarzyna Jaśkiewicz, szósty od lewej najlepszy zawodnik turnieju Mateusz Bryk, pierwszy z prawej nauczyciel wf Piotr Spyra, drugi  z prawej nauczyciel wf Mariusz Karkusiewicz-Międzyklasowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku-Potoczek 11.03.2022 r

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

Współpraca z Powiatowym Urzędem Pracy w Janowie Lubelskim.przedstawia pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim.

Dnia 8.03.2022r. zorganizowane zostało spotkanie dla uczniów klas czwartych technikum z pracownikami - doradcami zawodowymi Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim.

Celem tego spotkania było zapoznanie uczniów z ofertą pomocy dla osób poszukujących pracy. Uczniowie mieli możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Doradcy zawodowi przekazali informacje o formach wsparcia w celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych (szkolenia indywidualne i grupowe, bony szkoleniowe, bony na zasiedlenie, staże) oraz możliwości uzyskania dofinansowania na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Bardzo dziękujemy pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Janowie Lubelskim za współpracę i przekazanie cennych informacji.

                                                                                                                      Ewa Pęk

.

przedstawia uczniów z klasy 4 BT na spotkaniu z pracownikami PUP  przedstawia uczniów z klasy 4 FTP na spotkaniu z pracownikami PUP

.

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

 

„Dzień Kobiet”- 8 Marca 2022 w naszym internacie

Tradycyjnie jak co roku, męska część internatu pokusiła się o przygotowanie niespodzianki dla płci pięknej. Tuż po kolacji sprawnie zmontowano estradę, nagłośnienie i napis z mottem o kobietach w tle. Teraz już mógł rozpocząć się „wielki koncert” z okazji „Dnia Kobiet”. Dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan składa życzenia z okazji Dnia Kobiet, z boku wychowawca Marian Giska - Internat ZSCKR w Potoczku– 08.03.2022 r.

 Na honorowych miejscach przed sceną posadzono Dziewczęta z internatu i Wychowawczynie: Panią Ewę Pęk i Panią Agatę Czajka. Kurtyna opadła, w  blasku nowego oświetlenia wychowanek Adrian Kuziora wprowadził wszystkich we właściwy klimat, przedstawiając genezę powstania obchodów Święta Kobiet. Następnie Bartosz Suplewski w poetycki sposób opisał piękno i znaczenie tego święta, recytując z humorem wiersz.

Kolejnym, tym razem muzycznym akcentem, był występ wychowanka Błażeja Bącala, śpiewającego piosenkę w języku angielskim. Po jego prezentacji, we własnym imieniu, złożył życzenia wszystkim Kobietom - Dyrektor Dariusz Wolan. Potem swoją obecność zaakcentowali wychowawcy internatu: Marian Giska, który powiedział wiersz „Kobieta Polska” i Mariusz Karkusiewicz, który  przekazał życzenia Dziewczętom i Paniom, identyfikując się z całą męską bracią internacką. Przy dźwiękach melodii „Za zdrowie Pań” wychowankowie wręczali kwiaty, częstując  jednocześnie słodyczami. Nagle na estradzie pojawiły się dwie piękności „Huberta” i „Kacpera”.Pokazem najnowszej mody sezonowej i egzotycznym tańcem rozgrzały i rozbawiły publiczność, za co pożegnano je gromkimi brawami. Kolejnym gwoździem programu były konkursy ze słodkimi nagrodami. Konkursy przygotował i przeprowadził z pomocą kolegów, wychowanek Marcin Sawicki. Były to konkurencje: hula hop na czas, konkurs karaoke, poznawanie przedmiotów po dotyku, rysowanie portretów. Udział w konkursach wywoływał wiele uśmiechu, którego nie pozbawił z twarzy nawet pity sok z cytryny.

Kulminacyjnym punktem, był  poczęstunek złożony z pysznych ciasteczek. Miłą atmosferę dobrej zabawy, najlepiej oddają zamieszczone do tekstu fotografie.

M.Giska i M.Karkusiewicz.

 część artystyczna, wychowanek Adrian Kuziora przedstawia genezę Dnia Kobiet– Internat ZSCKR w Potoczku– 08.03.2022 r.  wychowawca Marian Giska recytuje wiersz - Dzień Kobiet – Internat ZSCKR w Potoczku – 08.03.2022 r.  wychowankowie Hubert Sulowski i Kacper Tyniec w pokazie mody na wesoło - Dzień Kobiet – Internat ZSCKR w Potoczku – 08.03.2022 r.  wychowanka Jolanta Poniewozik w konkursie z hula hop, z tyłu druga uczestniczka Kamil Konopa - Dzień Kobiet – Internat ZSCKR w Potoczku – 08.03.2022 r.  wychowanki; od lewej Aleksandra Ligaj, Julia Zuń, Wiktoria Czerepak, Natalia Wicik w konkursie karaoke, w tle młodzież internatu- Dzień Kobiet – Internat ZSCKR w Potoczku – 08.03.2022 r.  wychowanka Magdalena Szymona w konkursie odgadywania przedmiotów po kształcie, w tle młodzież internatu, od lewej dyrektor ZSCKR w Potoczku Dariusz Wolan, wychowawczynie: Ewa Pęk i Agata Czajka- Dzień Kobiet – Internat ZSCKR w Potoczku – 08.03.2022 r.

  

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

„Piękna kobieta podoba się oczom, dobra kobieta – sercu. Pierwsza jest klejnotem, druga – skarbem..”Wręczenie kwiatów i słodkiego upominku uczennicom naszej szkoły w dniu kobiet

Dzień ósmego marca tradycyjnie obchodzony jest jako Dzień Kobiet. Święto płci pięknej jest wyrazem szacunku i docenieniem wkładu kobiet w ubarwianiu otaczającego nas świata. 

W tym roku apel z tej okazji przygotowała klasa III B4. Poza gorącymi życzeniami płynącymi od całej społeczności męskiej naszej szkoły, chłopcy wręczyli kwiaty swoim nauczycielkom , pracownicom szkoły oraz koleżankom.

 Kwiatek i słodki upominek  rozweselił ten szczególny dzień , składając najserdeczniejsze życzenia wszystkim kobietom paniom dziewczynom i koleżankom.

.

Wręczenie kwiatów i słodkiego upominku przez uczniów pracownicom szkoły.  Wręczenie kwiatów i słodkiego upominku przez uczniów nauczycielkom w dniu kobiet.  Wręczenie kwiatów i słodkiego upominku uczennicom naszej szkoły w dniu kobiet

Akademia z okazji 8 marca 2022.

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

I MIEJSCE NASZYCH TENISISTÓW W PÓŁFINALE WOJEWÓDZKIMzdjęcie 1 – Paweł Białek i Patryk Gumienik podczas gier pojedynczych z zawodnikami RCEZ w Biłgoraju - Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym. W roli sędziego Piotr Breś

Uczniowie ZSCKR w Potoczku: Paweł Białek, Patryk Gumienik, Piotr Breś zajęli I miejsce w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym, którą rozegrano 7 marca 2022 roku w Biłgoraju.

Uzyskali tym samym awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Zamościu. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym i stały na wysokim oraz wyrównanym poziomie.

Nasi zawodnicy potwierdzili swoje nieprzeciętne umiejętności i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Oto końcowa klasyfikacja:

 

Gratulujemy!

Mariusz Karkusiewicz

.

zdjęcie 2 - Paweł Białek i Patryk Gumienik podczas gry podwójnej z zawodnikami ZSBiO w Biłgoraju - Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym. W roli sędziego Piotr Breś   Dekoracja zawodników ZSCKR w Potoczku: Paweł Białek, Patryk Gumienik, Piotr Breś za zajęcie I miejsca w Półfinale Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym.  Dyplom wręcza Krzysztof Blicharz – powiatowy organizator sportu.  Zawodnicy ZSCKR w Potoczku: Paweł Białek, Patryk Gumienik, Piotr Breś wraz z opiekunem Mariuszem Karkusiewiczem podczas pamiątkowego zdjęcia - Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w drużynowym tenisie stołowym - Biłgoraj 07.03.2022 r. 

 

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

Informacja dla rodziców i uczniów szkół podstawowych - Zawodowy strzał w 10!

informujemy, że w ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych – „Tydzień wyboru drogi kształcenia!”.

W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod udostępnionymi numerami telefonów.

Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zachęcamy aby zarówno w szkołach jak i poradniach pełniły dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.

Proponowana sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 7 do 11 marca 2022 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.

Telefon kontaktowy do ZSCKR w Potoczku 15 8740268 lub 663 998 805  do godziny 15:00

Przez cały czas  akcji - 665158715,

Zapraszamy!

Oferta dalszego kształcenia w  ZSCKR w Potoczku dla absolwentów szkół podstawowych.

powrót do góry strony

--------------------------------------------------

starsze wiadomości