AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

Zajęcie praktyczne w klasie 1PTL

Na ostatnich zajęciach praktycznych przed feriami uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowywali dania z serów.

Były to: zupa serowa, koszyczki parmezanowe oraz suflety serowe.

Przy okazji uczniowie polecają ciekawą zupę serową:Przygotowywanie sufletów serowych

Składniki na 8 porcji:

Przygotowanie:

Smacznego!

Monika Kosikowska z uczniami

Przygotowywanie koszyczków parmezanowych  Koszyczki parmezanowe  Przygotowywanie koszyczków parmezanowych  Dekorowanie koszyczków   Zupa serowa i suflety serowe  Suflety serowe

.

powrót do góry strony

---------------------------------------------------- 

Współpraca szkoły z firmami  branży rolniczej -  Agrii oraz AGRO-MASZWspółpraca szkoły z firmami  branży rolniczej -  Agrii oraz AGRO-MASZ

            W ramach prowadzonej akcji edukacyjnej „Faza na Rozwój” firmy  Agrii Polska oraz AGRO-MASZ  Paweł Nowak przekazały szkole zestaw tablic faz rozwoju roślin w skali BBCH. Plansze prezentujące fazy rozwoju upraw: buraka, ziemniaka, zbóż, kukurydzy oraz rzepaku zamontowano w sali nr 3. Jest to cenna pomoc dydaktyczna, ponieważ większość zaleceń z etykiet środków ochrony roślin i raportów z badań posługuje się właśnie tymi fazami. Wiedza ta ma zatem ogromne znaczenie w prawidłowym zwalczaniu agrofagów i  ochronie środowiska rolniczego.

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zostali zaproszeni do odwiedzenia bazy firmy AGRO-MASZ, aby w praktyce i teorii zgłębić tajniki agrotechniki.

Głównym celem wyjazdu będzie zapoznanie się z nowoczesnymi maszynami i technologiami upraw oraz obserwacja i porównanie poletek doświadczalnych.

 Ponadto Firma Agrii zaprasza do korzystania z innowacyjnej platformy, jaką jest Agrii Baza, która pozwala poruszać się w zapisach rejestracyjnych ŚOR oraz oferuje użytkownikom codzienne wsparcie na polach uprawnych.

Więcej szczegółów pod adresem agriibaza@agrii.pl.

.

Tablica Fazy rozwojowe BURAK  Tablica Fazy rozwojowe KUKURYDZA  Tablica Fazy rozwojowe -  Rzepak  Tablica Fazy rozwojowe  - zboża  Tablica Fazy rozwojowe – ziemniak

        powrót do góry strony

----------------------------------------------------

starsze wiadomości