AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

 

Wszystkim odwiedzającym naszą stronę składamy najserdeczniejsze  życzenia szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia,

a w nowym 2022 roku zdrowia, szczęścia miłości, mądrości i poczucia bezpieczeństwa.

link do akademii bożonarodzeniowej

.

 

__________________________________________

powrót do góry strony 

 

PODZIĘKOWANIA  ZA WSPARCIE AKCJI CHARYTATYWNEJ NA RZECZ ANNY WIDZ

 Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie,  
ponieważ wszelkie dobro,  
które dajemy, zatacza koło  
i wraca do nas.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku składają serdeczne podziękowania za zaangażowanie
i wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Anny Widz.

Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, uczniom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz osobom zaangażowanym w naszą akcję. Miała ona szeroki zasięg i różne formy: zbieraliśmy pieniądze do puszek, zorganizowaliśmy kiermasz świąteczny, na którym sprzedawaliśmy własnoręcznie wykonane stroiki, choinki i serduszka z piernika, stojaki na choinki, jemiołę, olej wigilijny, uczestniczyliśmy w Biegu Mikołajkowym, uczniowie przygotowali i sprzedawali gofry, frytki i ciastka.

Nie zawiedli nas także rodzice naszych uczniów, którzy wsparli naszą akcję, tworząc pełne uroku dekoracje świąteczne. Szczególne podziękowania kierujemy do: pani Anety Drzewi - Szwedo, pani Anny Sulowskiej, pani Barbary Baran, pani Justyny Skwira, pani Bożeny Kiszki, pani Katarzyny Kapicy, pani Moniki Stachniak, pani Teresy Wicik, pani Edyty Małaczyńskiej, pani Anety Olszowy, pani Teresy Zarębskiej, pani Moniki Wezgraj. Dziękujemy pani Ewie Suplewskiej, która zorganizowała zbiórkę pieniędzy w Państwowej Szkole  Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie.

Szczególne słowa uznania i wdzięczności za okazaną pomoc  kierujemy do: Firmy TOM – STAL Janów Lubelski, Firmy Roboty Budowlane Mariusz Stanicki, Stanisława Mazura - właściciela Hotelu Janów, Koła Łowieckiego nr 42 Janowskie Bory, Przedsiębiorstwa Handlowego „Agrol” Ryszard Pachuta , Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Potoczku, Urzędu Gminy w Potoku Wielkim, pani Iwony Sulowskiej wraz z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży Potok Wieki, pana Grzegorza Haber, pani Dominiki Jaworskiej.

Dziękujemy za ogromną wrażliwość i otwarte serce na potrzeby drugiego człowieka. Ofiarowana pomoc jest dowodem serdeczności, współczucia oraz ludzkiej solidarności. Bez Państwa przychylnej postawy zorganizowanie tej wspaniałej akcji byłoby niemożliwe. Jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie, bo nasza akcja pomocy trwa nadal.

Razem udało się nam zebrać kwotę 15904,60  zł. Zgromadzone pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji „Moc Pomocy” z przeznaczeniem na dalszą rehabilitację i leczenie Ani. Pieniądze zebrane podczas kiermaszu, który prowadziliśmy w trakcie Biegu Mikołajkowego, przekazaliśmy organizatorom tej akcji, a była to kwota 5608,50 zł,

Dziękując za okazaną hojność i  współpracę, pragniemy z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzyć wszystkim zdrowia, pomyślności i życzliwości w Nowym 2022 Roku.

.

__________________________________________

powrót do góry strony 

 

Wigilia w klasie II BT

Pójdźmy wszyscy do stajenki
Do Jezusa i Panienki

Powitajmy Maleńkiego
I Maryję, matkę Jego…

16 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie wigilijne, które przygotowali uczniowie klasy II BT Technikum przy dużym wsparciu rodziców.  

Zgodnie z staropolską  tradycją  wigilijną przyrządzono potrawy postne.

Świąteczne życzenia do uczniów skierował też  Dyrektor  Dariusz Wolan.

W świąteczny nastrój wprowadził nas  śpiew kolęd i pięknie przystrojona choinka.

Oby ten radosny czas towarzyszył wszystkim  w nadchodzącym Nowym Rok.

Życzą uczniowie klasy II BT

Jolanta Olszyńska

.

__________________________________________

powrót do góry strony 

Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia

 ,,Jest taki czas, co łzy w śmiech zmienia,
Jest taka noc, co smutek w radość przemienia
Jest taka siła, co spełnia marzenia
To właśnie magia świąt Bożego Narodzenia”.

 Dnia 16.12.2021r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan złożył świąteczne życzenia całej społeczności szkolnej. Następnie uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny. Ze względu na obostrzenia sanitarne apel został nagrany, by pozostali uczniowie mogli obejrzeć go na spotkaniach z wychowawcami. Dziękujemy młodzieży za udział w apelu, a wszystkim życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

 

 

 

 

__________________________________________

powrót do góry strony 

Jesteśmy laureatami konkursu "Strażak - Prawdziwy Bohater Wsi",

Szkolna jednostka OSP została laureatem konkursu „Strażak – Prawdziwy Bohater Wsi”, którego zadaniem było przedstawienie działalności społecznej jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na obszarach wiejskich województwa lubelskiego. Wręczenie nagród odbyło się w piątek podczas uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Konkurs „Strażak - Prawdziwy Bohater Wsi” przeznaczony był dla jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej działających na obszarach wiejskich województwa lubelskiego, zarejestrowanych w Bazie Partnerów Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz wpisanych do Krajowego Rejestru Sądowego (posiadających osobowość prawną). Jury oceniło wszystkie prace i wyłoniło 20 zwycięzców, którzy otrzymali 20 równorzędnych nagród. Każda składa się z 5 voucherów na kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy dla Strażaków Ochotników o wartości 700 zł brutto. Celem kursu jest przygotowanie druhów Jednostek Ochotniczych Staży Pożarnych do realizacji zadań z zakresu ratownictwa w czasie akcji, a także udzielania pierwszej pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego w miejscu zdarzenia do czasu przekazania osób poszkodowanych zespołowi ratownictwa medycznego.

W szkoleniu wezmą udział uczniowie, którzy są członkami naszej jednostki. W bieżącym roku szkolnym szkolna OSP, pozyskała około 15000 zł na swoją działalność za które zakupiono sprzęt oraz przeprowadzono szkolenie w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy.

 

           

.

__________________________________________

powrót do góry strony 

 

Wigilia w klasie 3 P4

Wieczerza Wigilijna w Szkole jest znakomitą okazją do tego, aby się odświętnie ubrać i celebrować nadchodzące Święta Bożego Narodzenia w radosnej, życzliwej i rozśpiewanej kolędami atmosferze.

W dniu 15 grudnia 2021 r. odbyło się spotkanie wigilijne, które przygotowali uczniowie klasy 3P4 na zajęciach praktycznych pod opieką pani Moniki Kosikowskiej i Heleny Ślusarz. Standardowo sporządzono 12 typowych dań, jako podtrzymywanie staropolskiej tradycji wigilijnej.

Swoją obecnością i wspaniałymi życzeniami spotkanie uświetnili zaproszeni goście: Dyrektor Szkoły Pan Dariusz Wolan, Wicedyrektor Szkoły Pan Andrzej Olszyński oraz Kierownik Praktycznej Nauki Zawodu Pan Marek Hołody.

Wspólnie spędzony czas, świąteczne życzenia, śpiewanie kolęd, radosne biesiadowanie w oczekiwaniu na Boże Narodzenie wzmocniło pozytywne relacje w klasie, co dało wszystkim wyraz dobrze i pracowicie wykorzystanego czasu. Młodzież podczas czynności porządkowych z niecierpliwością i nadzieją planowała kolejne tego typu spotkanie.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z uczniami klasy 3P4

.

         

__________________________________________

powrót do góry strony  

Wigilia w internacie

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna, czas okazywania sobie nawzajem miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza  wigilijna.

Ta szczególna uroczystość odbyła się w naszym internacie 15 grudnia 2021r.  o godz. 18:00. Wychowanka Mgdalena Szymona odczytała fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, po czym wszyscy podzielili się opłatkiem.

Świąteczne życzenia do młodzieży skierowali  Dyrektor  Dariusz Wolan oraz wicedyrektor Andrzej Olszyński, którzy zaszczycili nas swoja obecnością. Przy pięknie przystrojonych stołach zasiedliśmy do wieczerzy wigilijnej, pełnej pysznych potraw, przygotowanych przez nasze panie kucharki. W świąteczny nastrój wprowadził nas  śpiew kolęd przy akompaniamencie akordeonu.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

Oby ten radosny czas towarzyszył każdemu w nadchodzącym Nowym Roku.

.

         

__________________________________________

powrót do góry strony 

W internacie zapłonęło Światło Wolności.

W poniedziałek, 13 grudnia br. społeczność internatu przyłączyła się do ogólnopolskiej kampanii „Zapal Światło Wolności”, organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej. 

O godz. 19:30 w oknach wszystkich pokoi rozbłysły świece, na znak pamięci o ofiarach stanu wojennego i osobach prześladowanych przez reżim komunistyczny.

Apel o zapalenie świec pamięci w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego skierował do wszystkich Polaków prezydent Andrzej Duda.

 Akcja nawiązuje do gestu, jakim na początku lat 80. Polacy, a także inni mieszkańcy wolnego świata wyrażali sprzeciw wobec brutalnej polityki władz PRL.

.

 

__________________________________________

powrót do góry strony

Dodatkowa oferta edukacyjna dla uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

            Jesień to dla wielu uczniów naszej szkoły okres wytężonej pracy oraz dodatkowych popołudniowych i weekendowych zajęć. W ramach realizowanego przez szkołę projektu ,,Profesjonaliści na rynku pracy” mogli nieodpłatnie uczestniczyć w kursach i szkoleniach, co pozwoliło im uzyskać dodatkowe kwalifikacje i kompetencje zawodowe znacznie zwiększające  możliwości zatrudnienia po ukończeniu szkoły.

            W branży mechaniczno-rolniczej uczniowie Technikum mogli brać udział  w trzech kursach:

1.     Kurs operatorów koparko – ładowarek, którego celem było przygotowanie uczestników kursu do pracy w zawodzie operatora maszyn i urządzeń roboczych, budowlanych i drogowych w zakresie III klasy uprawnień (wszystkie).

2.      Kurs spawania metodą MAG-135 tj. spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazu aktywnego i uzyskanie uprawnień do pracy w zawodzie spawacza.

3.     Kurs wielozadaniowych nośników osprzętów, czyli maszyn takich firm jak: JCB, Catepillar, Manitou czy Mecalac wyposażonych w osprzęty i narzędzia do robót ziemnych, transportowych, drogowych i rolnych.

Po ukończeniu kursów uczniowie przystąpili do egzaminów zewnętrznych i uzyskali stosowne kwalifikacje.

         W branży gastronomicznej uczniowie zdobyli również nowe doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje otrzymując  zaświadczenia oraz  certyfikaty. Młodzież uczestniczyła  w następujących kursach:

- kursie baristy

- kursie kelnerskim

- kursie -  menager gastronomii

- kursie savoir - vivre

- kursie cukierniczym

- warsztatach dekoracji stołów i potraw z elementami carvingu

 

      Wszystkim uczestnikom kursów życzymy  wykorzystania uzyskanych kwalifikacji w przyszłej pracy. Na realizacje kolejnych  kursów  zapraszamy już w nowym roku 2022.

                                                                                                                   

__________________________________________

powrót do góry strony

Kurs z nowoczesnych trendów kulinarnych w zawodzie  kucharz.

Początkiem grudnia 2021 roku w ZSCKR w Potoczku odbył się 40 godzinny Kurs z nowych trendów gastronomicznych w zawodzie  kucharz w ramach projektu: „Profesjonaliści na rynku pracy”. W szkoleniu teoretyczno-praktycznym brali udział nauczyciele przedmiotów gastronomicznych: Monika Kosikowska i Helena Ślusarz.

Kurs prowadził pan Radosław Kłapacz – doświadczony kucharz, z zagraniczną praktyką zawodową, trener z Fundacji Wiedza Umiejętność Rozwój. Szkolenie miało charakter głównie praktyczny z elementami wymiany doświadczeń i z indywidualnymi ćwiczeniami i inicjatywami w zakresie doskonalenia umiejętności. Nauczyciele zdobyte doświadczenie i umiejętności przekażą uczniom w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych na prowadzonych zajęciach praktycznych oraz na lekcjach.

                                                                                   Monika Kosikowska

                                                                                   Helena Ślusarz

                                           

 

__________________________________________

powrót do góry strony

 

Spotkanie wigilijne w klasie 1 PTL

          Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas pełen radości i piękna, czas okazywania sobie nawzajem miłości i życzliwości. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wieczerza  wigilijna.

W poniedziałek, 12 grudnia br. spotkanie wigilijne przygotowali uczniowie klasy 1PTL pod kierunkiem p. Moniki Kosikowskiej. O stronę kulinarną  zadbali  uczniowie kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, sumiennie wspierani w organizacji spotkania przez „weterynarzy”.

Swoją obecnością spotkanie uświetnili zaproszeni goście: dyrektor szkoły pan Dariusz Wolan, kierownik praktycznej nauki zawodu pan Marek Hołody, wychowawca klasy pani Monika Krakowska-Widz oraz pan Jacek Galek.

Wigilia przebiegała w atmosferze rodzinnego ciepła i wzajemnej życzliwości.

 Oby ten radosny czas pokoju towarzyszył każdemu w nadchodzącym Nowym Roku.

       

 

__________________________________________

powrót do góry strony 

„Wybierz życie bez nałogów”

Pod takim hasłem przebiegała akcja profilaktyczna w naszej szkole promująca zdrowy styl życia. W ramach tej akcji zorganizowane zostały dwa konkursy profilaktyczne. W październiku przeprowadzono konkurs na prezentację multimedialną o tematyce antyalkoholowej, natomiast w listopadzie - konkurs wiedzy o nikotynizmie.

Dnia 10.12.2021r. ogłoszone zostały wyniki konkursów. Dyrektor szkoły Pan Dariusz Wolan uroczyście wręczył uczniom nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potoku Wielkim. W konkursie na prezentację multimedialną o tematyce antyalkoholowej nagrody otrzymały Kamila Konopa i Magdalena Szymona z klasy II FTP.

Do konkursu wiedzy o nikotynizmie zgłosiło się 19 osób. Konkurs polegał na wypełnieniu testu jednokrotnego wyboru. Najlepszy wynik uzyskała Magdalena Szymona z klasy II FTP, II miejsce zajął Jan Kabanienko z klasy II BB, a III miejsce Wiktoria Pelc z klasy III P4.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Ewa Pęk

  

 

__________________________________________

powrót do góry strony

Mikołajki w internacie

Mikołaj i w tym roku nie zapomniał o wychowankach internatu. W śnieżnej aurze, przy blasku światełek na choince,  zjawił się wieczorem 7 grudnia. Ze względu na pandemię dotarł trochę później niż zwykle, ale spojrzał na wychowanków łaskawie i wręczył wszystkim prezenty.

Oprócz słodkich upominków przywiózł ze sobą dużo uśmiechu i ciepłych słów.  

Wizyta Świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze, a wspólne zdjęcia będą zapewne wspaniałą pamiątką tego spotkania.

                                                                                                       Giska Marian

     

.

__________________________________________

powrót do góry strony

„Świąteczny stroik dla Ani”

Z inicjatywy Rady Młodzieżowej Internatu zorganizowana została akcja charytatywna “Świąteczny stroik dla Ani”. Celem przedsięwzięcia było pozyskanie środków finansowych na leczenie i rehabilitację naszej uczennicy Ani Widz.

Wychowankowie i wychowawcy internatu wykazali się dużą kreatywnością, wykonując  piękne i oryginalne stroiki świąteczne. W realizację projektu zaangażowali się: Kinga Gil, Jolanta Poniewozik, Paweł Baran, Adrian Kuziora, Jakub Dolecki. Do akcji przyłączyła się także cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Udało się zgromadzić około stu przepięknych kompozycji bożonarodzeniowych. Cały dochód ze sprzedaży stroików zostanie przekazany na konto  fundacji “Moc Pomocy”, której Ania jest podopieczną. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc, a Ani życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców: p. Anety Drzewi - Szwedo, p. Anny Sulowskiej, p. Barbary Baran, p.Justyny Skwira, p. Bożeny Kiszki, p. Katarzyny Kapicy, p. Moniki Stachniak, p. Teresy Wicik, p. Edyty Małaczyńskiej, p. Anety Olszowy, p. Teresy Zarębskiej, p. Moniki Wezgraj, którzy wsparli naszą akcję, tworząc pełne uroku dekoracje świąteczne.

Swoją postawą uczą Państwo młodych ludzi empatii i wrażliwości na potrzeby innych, a przede wszystkim tego, że wspólnie możemy zdziałać więcej! DZIĘKUJEMY!!!

Koordynatorami akcji byli wychowawcy internatu.

.

           

__________________________________________

powrót do góry strony 

Mikołajki - dzień pełen radości.

Szóstego grudnia obchodzimy dzień św. Mikołaja. Święto to kojarzy się nieodłącznie z prezentami zostawianymi przez sympatycznego staruszka z białą brodą.

I w naszej szkole ku radości wszystkich już po raz piąty Samorząd Uczniowski zorganizował „ Akcję Mikołajkową.”

Zgodnie z tradycją w progi naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj.

Wraz z dwiema pomocnicanii obdarowywał uczniów, nauczycieli i pracowników słodkimi upominkami.

Wszyscy z radością i uśmiechem na twarzy witali przesympatycznego gościa.

Samorząd Uczniowski

.

         

__________________________________________

powrót do góry strony

Zajęcia praktyczne z diagnostyki komputerowej

Od nowego roku szkolnego nasza szkoła jest wyposażona w nowoczesne komputerowe zestawy testerów diagnostycznych, firmy TEXA oraz firmy BOSCH.

Testery diagnostyczne są wykorzystywane w nowoczesnych warsztatach do diagnostyki poszczególnych podzespołów pojazdów.

Uczniowie testerem firmy TEXA mogą diagnozować wszystkie znane marki ciągników rolniczych, oraz kombajnów samojezdnych. Tester firmy BOSCH służy do diagnozowania usterek w pojazdach samochodowych poprzez złącze OBD.

Testery umożliwiają dostęp do schematów pojazdów wraz ze wskazówkami demontażu i napraw poszczególnych podzespołów. Testery są wykorzystywane na zajęciach praktycznych z uczniami klas III i IV na kierunku technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz w szkole branżowej I stopnia.

Jabłoński Krzysztof

     

 

więcej zdjęć w PNZ

__________________________________________

powrót do góry strony

 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku był gospodarzem Mistrzostw Województwa LZS Szkół Rolniczych i Średnich w Halowej Piłce Nożnej Chłopców. W zawodach, które odbyły się 7 grudnia 2021r. wzięło udział osiem drużyn: ZSCKR Potoczek, ZSTR Piotrowice, ZSCKR Jabłoń, ZSCKR Różaniec, ZS Tomaszów Lubelski, ZSR Kijany, ZSCKR Siennica Różana, ZS Bychawa. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Reprezentacja naszej szkoły trafiła do najmocniejszej grupy, w której przyszło jej rywalizować z zespołami z Tomaszowa i Piotrowic - późniejszymi finalistami turnieju. Nasza drużyna w mistrzostwach zanotowała dwie porażki i dwa zwycięstwa. Szczególnie cenna była wygrana 1:0 w meczu grupowym nad reprezentacją ZS w Tomaszowie, która okazała się ostatecznie zwycięzcą turnieju. W drużynie ZSCKR w Potoczku występowali: Bryk Mateusz, Chlebuś Łukasz, Przywara Mateusz, Sulowski Mikołaj, Biernat Dominik, Małaczyński Seweryn, Oszust Krzysztof, Duda Kacper, Ciupak Jakub, Skrok Kacper, Kaproń Dominik, Kiszka Kacper.

Słowa uznania należą się naszym zawodnikom za ambicję i godne reprezentowanie szkoły.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I m – ZS Tomaszów Lubelski

II m - ZSTR Piotrowice

III m – ZS Bychawa

IV m - ZSCKR Jabłoń

V m - ZSCKR Różaniec

VI m - ZSCKR Potoczek

VII m - ZSCKR Siennica Różana

VIII m - ZSR Kijany

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, a drużyny z miejsc I-III dodatkowo medale wręczane przez dyrektora ZSCKR w Potoczku Dariusza Wolana oraz wiceprzewodniczącego Rady Wojewódzkiej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Lublinie Wacława Słomkowskiego.

Mariusz Karkusiewicz

         

więcej zdjęć w zakładce sport

__________________________________________

powrót do góry strony

Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Ani

5 grudnia 2021 roku odbył się Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Ani Widz. Na rynku w Modliborzycach zebrało się ponad 300 biegaczy oraz pasjonatów nordic walking.

 Wszystkim zebranym udzieliła się przedświąteczna atmosfera i chęć pomagania.

Najważniejszym celem, który przyświecał tej imprezie była zbiórka pieniędzy dla Ani na jej rehabilitację i powrót do pełnej sprawności.

Nasza szkoła, poza aktywnym udziałem w biegu, była również obecna ze stoiskiem, na którym można było zakupić stroiki, wypieki świąteczne oraz stojaki do choinek.

Cały dochód ze sprzedaży został przekazany na leczenie Ani.

 Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na zakup naszych rękodzieł i wspomogli naszą uczennicę.

Agnieszka Kozioł

.

                            

.

__________________________________________

powrót do góry strony

Dodatkowe, świąteczno-charytatywne inicjatywy młodzieży branży gastronomicznej.

Aktualnie uczniowie klas I - IV kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych aktywnie zaangażowali się w zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny - pomoc dla Ani Widz, uczennicy naszej szkoły.

W ramach tygodnia gofra, podczas zajęć praktycznych oraz w swoim wolnym czasie piekli gofry, które następnie sprzedawali w szkole. W ramach obchodów andrzejkowych przygotowali motywacyjne, ciasteczkowe wróżby dla społeczności szkolnej.

W bieżącym tygodniu smażą frytki na powyższy cel.

Największą inicjatywą charytatywną jest przygotowywanie świątecznych piernikowych choinek i serduszek, które można będzie kupić na kiermaszu świątecznym oraz na biegu mikołajkowym 5 grudnia 2021roku.

Nauczyciele przedmiotów gastronomicznych z uczniami

.

           

 

__________________________________________

powrót do góry strony

103 Rocznica Odzyskania Niepodległości – wizyta w Sejmie RP

26 listopada odbył się konkurs „103 Rocznica Odzyskania Niepodległości”, zorganizowany przez Posła na Sejm RP Jerzego Bieleckiego. 40 uczniów ze szkół średnich powiatu janowskiego rywalizowało w teście wiedzy.

Pawłowi Skupińskiemu udało się zdobyć wysokie 6 miejsce.

Nagrodą dla wszystkich uczestników konkursu była wycieczka do Warszawy i zwiedzanie Sejmu RP w towarzystwie Posła Jerzego Bieleckiego, która odbyła się 30 listopada. Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji, między innymi: struktury i działania Sejmu, pracy posłów.

Dodatkową nagrodą były sejmowe gadżety.

Agnieszka Kozioł

.

           

__________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości