AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

MISTRZOSTWA  WOJEWÓDZTWA LZS  SZKÓŁ ROLNICZYCH i  ŚREDNICH W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW   POTOCZEK 2021

W dniu 26 listopada 2021 r w hali sportowej ZSCKR w Potoczku odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Rolniczych i Średnich w piłce siatkowej chłopców. W tym roku w sportowej rywalizacji wzięło udział 5 drużyn  reprezentujących Zespoły Szkół z  Biłgoraja , Klementowic , Jabłonia , Dęblina i Potoczka. Naszą szkołę reprezentowali : Małaczyński Seweryn , Kozioł Damian , Biernat Dominik , Baran Paweł , Górecki Bartosz , Zegzuła Przemek , Bryk Mateusz , Przywara Mateusz , Skrok Kacper , Pyzik Daniel oraz Knieja Tomasz.

Mecze  rozgrywane były systemem ,, każdy każdym ”.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw przedstawia się następująco:

I miejsce – ZSL w Biłgoraju

II miejsce – ZS w Dęblinie

III miejsce – ZSCKR Jabłoń

IV miejsce – ZSA Klementowice

V miejsce – ZSCKR Potoczek

Wszystkie zespoły biorące udział w mistrzostwach otrzymały z rąk dyrektora ZSCKR w Potoczku  Dariusza Wolana puchary a zawodnicy drużyn, które zdobyły miejsca I-III również  pamiątkowe medale.

Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwał niezastąpiony Wacław Słomkowski – Wiceprzewodniczący WZLZS Lublin.

                                                                                   Piotr Spyra

   

 

więcej zdjęć w dziale sport.

__________________________________

powrót do góry strony  

Międzyklasowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców  o Puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku

W październiku i listopadzie 2021 roku odbyły się rozgrywki w halowej piłce nożnej o miano najlepszej klasy w ZSCKR w Potoczku. W rywalizacji uczestniczyło 10 zespołów klasowych podzielonych na trzy grupy, w których rozgrywano mecze systemem „każdy z każdym”. W fazie półfinałowej spotkały się reprezentacje klas: 3B4 z 3BB/BG (wynik 3:3, karne 4:3 dla 3BB/BG), zaś w drugim półfinale 1BTF z 3FTP (2:0 dla 3FTP).

 W dniu 24 listopada odbyły się mecze o trzecie i pierwsze miejsce. W rywalizacji o trzecie miejsce drużyna klasy 1BTF musiała uznać wyższość swoich starszych kolegów z klasy 3B4 (8:2), zaś w wielkim finale spotkały się reprezentacje 3FTP i 3BB/BG.

Po bardzo ciekawym i emocjonującym meczu zwycięsko z tej rywalizacji wyszła klasa 3FTP pokonując swoich rówieśników 6:3. Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: I m – klasa 3FTP, II m – klasa 3BB/BG, III m – klasa 3B4, IV m – klasa 1BTF.

 Zwycięska drużyna występowała w składzie: Jakub Ciupak, Dawid Czuj, Kamil Myszak, Kacper Skrok, Kacper Sycz, Dawid Sajecki. Najlepszym bramkarzem turnieju został Dawid Czuj z klasy 3FTP, zaś królem strzelców Kacer Duda z klasy 3B4.

 Okazały puchar, statuetki, pamiątkowe medale i dyplomy wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan. Wszystkim zawodnikom uczestniczącym w turnieju należą się słowa uznania za zaangażowanie i duże umiejętności piłkarskie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania sportowego talentu.

Mariusz Karkusiewicz

           

__________________________________

powrót do góry strony 

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Dnia 18 listopada bieżącego roku obchodzony był  Światowy Dzień Rzucania Palenia. Dzień ten, przypadający w każdy trzeci czwartek listopada, ma już w Polsce 30-letnią tradycję. Jest też elementem kampanii społecznej „Rzuć palenie razem z nami,” która ma na celu walkę z nikotynizmem.

Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji promującej zdrowy styl życia przygotowany został apel z udziałem wychowanków internatu.

 Ponadto 25 listopada przeprowadzony został również szkolny konkurs wiedzy o nikotynizmie.

 Wkrótce uczniowie będą mogli obejrzeć film z apelu na godzinach z wychowawcą oraz ogłoszone zostaną wyniki konkursu profilaktycznego.  

                                                                                                                                                            E. Pęk

.

 

 

__________________________________

powrót do góry strony 

 

Mistrzostwa internatu w tenisie stołowym

Tenis stołowy jest jedną z form aktywnego spędzania czasu wolnego i cieszy się dużym zainteresowaniem wśród 60 mieszkańców internatu ZSCKR w Potoczku. Dlatego też, aby wyłonić najlepszego tenisistę stołowego konieczne było przeprowadzenie czterech turniejów eliminacyjnych. Rozgrywki te odbywały się w budynku internatu, natomiast turniej finałowy

z udziałem 12 osób rozegrano 24 listopada br. w hali sportowej ZSCKR w Potoczku. Zawody stały na bardzo wyrównanym poziomie i dostarczyły wielu sportowych emocji.

Oto wyniki:

 I miejsce - Seweryn Małaczyński,

II miejsce - Krzysztof Zarębski,

III miejsce - Bartosz Górecki. Nagrody najlepszym tenisistom wręczył dyrektor szkoły Dariusz Wolan. Gratulujemy.

Mariusz Karkusiewicz

.

       

 

__________________________________

powrót do góry strony  

 

Wywiadówka śródsemestralna w dniu 21 XI 2021r.  o godz. 14:00 odbędzie się w formie zdalnej.

Na godzinę 13:30 planowane jest spotkanie zdalne rodziców uczniów mieszkających w internacie.

Linki do spotkań zostaną wysłane za pomocą dziennika elektronicznego.

Rodzice uczniów mieszkających w internacie otrzymają link do spotkania o godz.13:25.

Wychowańcy klas wyślą link do spotkań klasowych dla rodziców o godz:13:55.

Spotkania odbędą się w aplikacji MEET. Można też link otworzyć w każdej przeglądarki internetowej.

 

__________________________________

powrót do góry strony 

Mam moc! Zbiórka pieniędzy na rehabilitację naszej uczennicy Ani Widz!

Ania ma 19 lat i jest uczennicą 4 klasy Technikum żywienia i usług gastronomicznych w naszej szkole. Wybrała ten profil bo to jest jej pasja i chciałaby pracować w tym zawodzie. Ania jest osobą, która zawsze aktywnie uczestniczyła w życiu szkolnym.

Przed wypadkiem była bardzo aktywna sportowo, brała udział w różnego rodzaju rozgrywkach piłki nożnej, siatkowej. Niestety 16.09.2021 r. miała wypadek samochodowy, w którym była pasażerem. "Złamany kręgosłup, zmiażdżenie rdzenia, niedowład od pasa w dół" -  te słowa usłyszała od lekarza po wybudzeniu się po operacji.

Wszystkie jej plany i marzenia nagle legły w gruzach. Jedyną możliwością, by wróciła do jakiejkolwiek sprawności i niezależności od osób trzecich jest długa, ciężka i bardzo kosztowna rehabilitacja.

Codzienny zestaw ćwiczeń, specjalistyczny sprzęt i wiedza personelu medycznego jest jej szansą by mogła znowu marzyć o przyszłości, samodzielności i byciu szczęśliwą. Niestety koszt rehabilitacji przekracza możliwości finansowe jej rodziny, dlatego zwracamy się do Was - jeśli chcecie zrobić coś dobrego, wesprzyjcie Anię i pomóżcie jej dać szansę na samodzielność i sprawność.

 Zbiórka w szkole będzie przeprowadzona w szkole 17 listopada 2021r. Jest również możliwość przekazania datku do pani Agnieszki Kozioł lub Magdaleny Szyszki.

__________________________________

powrót do góry strony 

 

II miejsce w powiecie

Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły Kamila Konopa, zajęła II miejsce
w 25 Jesiennym Konkursie Recytatorskim, który odbył się 8 listopada w Janowskim Ośrodku Kultury. Konkurs nosił nazwę „Śmiechem – żartem”, a prezentowane utwory miały charakter humorystyczny, ironiczny, dowcipny. Warto podkreślić, że Kamila miała utrudnione zadanie – swoje wystąpienie przedstawiła w nagranym filmiku, co tym bardziej pokazuje jej talent i umiejętności recytatorskie. Uczennica odebrała dyplom i nagrodę książkową z rąk Pana Dyrektora Dariusza Wolana. Kamili serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ewa Król

 

 

__________________________________

powrót do góry strony 

 

 

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Potoku - Stanach.

W dniu 11 listopada 2021 roku delegacja z ZSCKR w Potoczku na czele z dyrektorem szkoły panem Dariuszem Wolanem uczestniczyła w obchodach rocznicy odzyskania niepodległości w Parafii Potok - Stany.

Wśród okolicznych delegacji ze szkól, gminy, innych parafii, kół i zespołów uroczystość uświetniła grupa wojskowa. Ważnym elementem było złożenie wieńców na Pomniku Poległych Powstańców z 1863 roku.

                                                                                              H. Ślusarz

     

 

__________________________________

powrót do góry strony 

 

Szkoła do hymnu” - 2021

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku z inicjatywy Pana Dyrektora Dariusza Wolana i innych nauczycieli zrealizowano Akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej pod hasłem: „Szkoła do hymnu”.

Przedsięwzięcie miało na celu włączyć społeczność szkolną do wspólnego świętowania szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy. Corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918) - obchodzimy święto państwowe, które podkreśla naszą tożsamość narodową.

W środę zgodnie z zaleceniami MEN - przed Narodowym Świętem Niepodległości - 10 listopada 2021 roku, na piątej lekcyjnej o symbolicznej godzinie nauczyciele z uczniami zaśpiewali hymn Polski: „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna akcja miała formę zdalną – on-line w poszczególnych klasach.  Uczniowie z dużym zaangażowaniem, we właściwej postawie i przy włączonych kamerkach zrealizowali powierzone im patriotyczne zadanie.

 

H. Ślusarz, D. Sadowska

   

 

__________________________________

powrót do góry strony 

 

Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

 „Witamy serdecznie tych, którzy kochają wolność!”- tymi słowami rozpoczął się  apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Akademia została przygotowana przez uczniów i uczennice klasy I i III Technikum, którzy pod kierunkiem Pani Ewy Król i Pana Mariusza Karkusiewicza z tej okazji zaprezentowali patriotyczne wiersze i piosenki.

O oprawę muzyczną apelu zadbał Pan Marian Giska, a uroczyste przemówienie wygłosił Dyrektor Pan Dariusz Wolan.

Podniosłego charakteru uroczystości dodawały biało – czerwone flagi i dekoracje.

Data 11 listopada 1918 roku powinna być znana każdemu Polakowi. Wówczas nasz kraj po ponad stu dwudziestu latach niewoli odzyskał niepodległość.

Dlatego też zawsze powinniśmy pamiętać o tych, którzy walczyli i poświęcili życie za naszą ojczyznę.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia apelu.

Ewa Król

         

 

__________________________________

powrót do góry strony 

KOLEJNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY KAMILI KONOPY

W bieżącym roku szkolnym został ogłoszony konkurs pod hasłem „ Stop pożarom lasów.”

Organizatorami konkursu była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Konkurs był finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Lublinie, a dodatkowo honorowy patronat objął Lubelski Kurator Oświaty.

Jedną z kategorii konkursowej było stworzenie plakatu, mającego na celu promowanie działań zapobiegających pożarom lasów. Kamila w etapie powiatowym zajęła pierwsze miejsce. Otrzymała dyplom, pamiątkową statuetkę oraz liczne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mariusz Zabiegliński

.

 

 

__________________________________

powrót do góry strony

Sukces Kamili Konopy na 25 Jesiennym Konkursie Recytatorskim

„I śmiech niekiedy może być nauką, kiedy z przywar,

nie z ludzi się natrząsa.” I. Krasicki

Dnia 03. Listopada odbył się 25 Jesienny Konkurs Recytatorski, który został przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Potoku Wielkim. Konkurs nosił nazwę „Śmiechem – żartem”, tak więc prezentowane utwory miały charakter ironiczny, humorystyczny, dowcipny.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Kamila Konopa (kl. II FTP), Julia Orzechowska (kl. III P4) oraz Żaneta Bis (kl. I PTL), które zostały przygotowane przez Panie polonistki: Monikę Widz i Ewę Król.

 I miejsce zdobyła Kamila Konopa, która brawurowo przedstawiła prozę Sławomira Mrożka pt. „Herbata i kawa”, tym samym uczennica będzie reprezentować naszą szkołę w powiecie.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a Kamili życzymy dalszych sukcesów i mocno trzymamy kciuki!

.

       

__________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości