„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

Oferta dotyczy weekendu  6-8 października 2017r

 www.polskazobaczwiecej.pl

 

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku w ramach akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” organizowanej przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oferuje pobyt w  pięknej czystej i unikalnej okolicy Potoczka.

 Nasza miejscowość posiada wiele walorów przyrodniczych  i krajobrazowych: kompleks stawów rybnych, kamieniołomy oraz skarpy w dolinie Stanianki i Sanny porośnięte lasem liściastym. Zalesiona skarpa ciągnie się od Potoczka do Majdanu Łysakowskiego. Lasy porastające skarpę są typu grądowego z dużym udziałem drzew stuletnich. Wiele z nich kwalifikuje się na objęcie ich formą ochrony jako pomniki przyrody. Najstarsze drzewa rosną w obrębie Zespołu Pałacowo - Parkowego, gdzie mieści się obecnie siedziba Zespołu Szkół CKR w Potoczku. W lesie rosnącym na skarpie żyje wiele gatunków zwierząt w tym owady, liczne ptaki, wiewiórki, oraz rzekotka drzewna. Leżące u podnóża skarpy stawy również są bogate w gatunki ptaków: czaple, zimorodek, bociany czarne i białe, bąk, brzęczek (ptak zagrożony wyginięciem) i wiele innych. Mają tu też swoje miejsca do rozrodu różne gatunki płazów w tym też chroniony kumak nizinny.

Powiat Janowski na terenie którego znajduje się Potoczek usytuowany jest na pograniczu trzech regionów geograficznych: Wyżyny Lubelskiej, Roztocza i Kotliny Sandomierskiej (Subregion Równina Biłgorajska). W krajobrazie występują cechy i walory charakterystyczne dla wszystkich trzech regionów, decydujące o dużej rozmaitości i atrakcyjności powiatu. Równina Biłgorajska, najniżej położona piaszczysta kraina, porośnięta jest w dużej części lasem - Lasami Janowskimi. Równinny krajobraz urozmaicają wydmy i podmokłe zagłębienia z torfowiskami i oczkami wodnymi. Znaczącym

 elementem krajobrazu są stawy rybne. Wzniesienia Urzędowskie wcinają się klinem, zwężającym się w kierunku wschodnim, pomiędzy Równinę Biłgorajską a Roztocze. Spływające z Roztocza do doliny Sanu rzeki rozcinają lessowe podłoże wierzchowiny, tworząc gęstą sieć jarów i wąwozów.

  

Zakwaterowanie i wyżywienie zapewnia funkcjonujący przy szkole nowoczesny internat. Smaczne posiłki przygotowywane są na

bieżąco w kuchni obiektu.

Zakwaterowanie – zniżka 50% - 25zł/osobo doba

Całodzienne wyżywienie – 35zł

Za dodatkową opłatą nasi goście mogą skorzystać z hali sportowej z pełnowymiarową areną sportową oraz siłowni.

 Zapraszamy!!!!