SPORT W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU

V  Mityng Lekkoatletyczny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku


powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

Powiatowa Licealiada w piłkę ręczną

W ZSCKR w Potoczku dnia 4.03.2019 roku odbyła się powiatowa licealiada w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców.  Do sportowej rywalicacji w kategorii dziewcząt zgłosiły się  drużyny :

Zawody rozgrywane były systemem ,, każdy z każdym ”. Po zaciętej rywalizacji w kategorii dziewcząt  drużyna z naszej szkoły zajeła III miejsce .

W kategorii chłopców w tym roku rywalizowały ze sobą o wejscie do rozgrywek rejonowych dwie drużyny:

Najlepsza okazała się drużyna z naszej szkoły. Chłopcy  zajęli I miejsce. Zespoły otrzymały pamiątkowe  dyplomy.

Wszystkim drużynom dziękujemy za udział w rozgrywkach.

             

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

I Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa  i Rozwoju Wsi.

 W dniach 2-3 marca br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się I Turniej Piłki Siatkowej Pracowników Oświaty Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW o puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Patronat nad turniejem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W turnieju wzięło udział  13 zespołów złożonych z pracowników oświaty szkół rolniczych z Karolewa(woj. warmińsko-mazurskie), Sandomierza(woj. świętokrzyskie), Nowosielec(woj. podkarpackie), Swarożyna(woj. pomorskie) , Jabłonia (woj. lubelskie), Chrobrzy(woj. świętokrzyskie), Bogdańczowic(woj. opolskie) , Golądkowa(woj. mazowieckie), Żarnowca(woj. śląskie), Janowa(woj. podlaskie), Siennicy Różanej(woj. lubelskie), Sypniewa(woj. kujawsko-pomorskie) oraz gospodarz turnieju Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

W pierwszym dniu turnieju rozgrywki obejmowały fazę grupową rozgrywaną systemem        ,, każdy z każdym”, oraz ćwierćfinały natomiast w drugim dniu  półfinały oraz mecz o III miejsce. Po wyrównanej rywalizacji w grupach do ćwierćfinałów zakwalifikowały się zespoły z Bogdańczowic, Janowa, Nowosielec, Golądkowa, Potoczka, Swarożyna, Karolewa oraz Jabłonia. Rozgrywki ćwierćfinałowe wyłoniły 4 zespoły które spotkały się w meczach półfinałowych. Mecze rozgrywane w sportowej ale i towarzyskiej atmosferze wyłoniły zwycięzcę turnieju , którym została drużyna z ZSCKR im. Ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach. Na drugim miejscu uplasował się zespół z ZSCKR w Karolewie , a trzecie miejsce zdobyła drużyna z ZSCKR im. Jadwigi Dziubińskiej w Golądkowie.

 Zespół gospodarzy drużyna ZSCKR  w Potoczku zajęła IV miejsce.

Mecze rozgrywane równolegle na dwóch boiskach w widowiskowej hali sportowej ZSCKR w Potoczku sędziowały panie Agnieszka Staszczyk i Agnieszka Bartkiewicz - sędziny WZPS w Lublinie.

Wszystkie drużyny rywalizujące ze sobą otrzymały pamiątkowe dyplomy udziału w turnieju, a drużyny które zdobyły miejsca I-III medale oraz pamiątkowe puchary, które wręczali zawodnikom  na zakończenie turnieju Wójt Gminy Potok Wielki Leszek Nosal, oraz w imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej  Robert Jakubik. Puchar dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał z rąk zaproszonych gości reprezentant ZSCKR w Bogdańczowicach Mateusz Szyporta.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują drużynom, które przyjęły zaproszenie do udziału  w turnieju i wyrażają nadzieję na kolejne spotkania w tak wspaniałej sportowej atmosferze!

 

Piotr Spyra

Nauczyciel

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

                       

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

 

Mistrzostwa województwa lubelskiego w zapasach

W sobotę 2 lutego 2019 r. odbyły się na hali sportowej Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci, młodzików i kadetów w zapasach w stylu klasycznym. Otwarcia Mistrzostw dokonali:

1)     Stanisław Mazur – prezes Ludowego Klubu Sportowego „Olimp” Janów Lubelski.

2)   Tadeusz Kuśmierczyk – bezpośredni organizator zapasów, trener i wieloletni zasłużony działacz „Olimpu”.

Funkcje sędziowską pełnili:

W zawodach startowało 98 zawodników, którym bezpośrednio i licznie dopingowali rodzice i inni zainteresowani kibice…

                  

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

Halowy turniej piłki nożnej szkół podstawowych i gimnazjalnych o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

 Już  po raz kolejny w dniu 29 stycznia 2019 r  odbył się w naszej szkole halowy turniej piłki nożnej szkół podstawowych i gimnazjalnych o puchar Dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku. W tym roku w turnieju wzięły udział Gimnazja z Potoczka , Potoka Wielkiego , Potoka Stany , oraz nasza drużyna , którą w tym roku reprezentowali uczniowie klas pierwszych w składzie :

Breś Piotr, Kamiński Piotr, Przywara Mateusz(B), Chlebuś Łukasz , Kryk Damian , Zarębski Krzysztof, Pachla Dawid  oraz Bryk Mateusz.

Nasza drużyna wzięła udział w sportowej rywalizacj poza ogólną klasyfikacją turnieju.

Mecze rozgrywane były systemem ,, każdy z każdym . Sędzią głównym turnieju był uczeń naszej szkoły Karol Witek ( kl. IV BT)

  

Końcowa  klasyfikacja turnieju  przedstawia się następująco:

I miejsce – PSP w Potoku Wielkim

II miejsce – PSP w Potoku Stanach

III miejsce – PSP w Potoczku

Najlepszym strzelcem bramek został Adam Pawełkiewicz ( PSP w Potoku Wielkim ) . Wszystkie zespoły biorące udział w sportowej rywalizacji otrzymały pamiątkowe dyplomy a drużyny , które uzyskały miejsca I -III otrzymały z rąk Dyrektora ZSCKR w Potoczku p. Dariusza Wolana pamiątkowe puchary. Opiekunom i trenerom , oraz wszystkim zawodnikom , którzy wzięli udział w sportowej rywalizacji serdecznie gratulujemy , oraz zapraszamy na kolejne turnieje sportowe organizowane w naszej szkole.

                                                                                                 Piotr Spyra

           

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

POWIATOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM       

             W Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim dnia 17 stycznia 2019 r. miały miejsce  rozgrywki w tenisie stołowym drużynowym w ramach Licealiady 2018/2019.  Do turnieju w kategorii chłopców zgłosiły się 4 szkoły:

•    Liceum Ogólnokształcące z Janowa Lubelskiego

•    Zespół Szkół Technicznych z Janowa Lubelskiego

•    Zespół Szkół im. W. Witosa z Jnowa Lubelskiego

•    Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego z Potoczka.

Każda ze szkół wystawiła po dwa zespoły. Gra przebiegała w sportowej atmosferze.

Naszą szkołę reprezentowali:

1.     Paweł Białek i Patryk Gumienik,

2.      Grzegorz Kryk i Daniel Gałus.

 W zawodach drużyna nr.1- Patryk Gumienik i Białek Paweł zajeła wysokie II miejsce. Chłopcy będą  reprezentowali nasz powiat na zawodach rejonowych w Biłgoraju, które odbędą się 24 stycznia 2019 roku. Drużyna nr.2 zajeła równie wysokie miejsce czwarte.

                                                                                                                                                                Justyna Wielgus

       

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

 

POWIATOWA LICEALIADA W TENISIE STOŁOWYM

W Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim dnia 12 grudnia 2018 r. miały miejsce indywidualne rozgrywki w tenisie stołowym w ramach Licealiady 2018/2019. Do turnieju w kategorii chłopców zgłosiły się 4 szkoły:

W zawodach Patryk Gumienik zajął wysokie II miejsce natomiast Białek Paweł IV. Obaj chłopcy będą reprezentowali naszą szkołę na zawodach rejonowych.

Justyna Wielgus

            

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO W ZESPOLE SZKÓŁ CENTRUM KSZTAŁCENIA ROLNICZEGO W POTOCZKU

7 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego dla Szkół Gimnazjalnych i Podstawowych. Do turnieju zgłosiło się pięć drużyn:

Nad właściwym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego. Dziękujemy wszystkim szkołom za udział w turnieju oraz za sportową rywalizację. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia w kolejnych zmaganiach sportowych.

Justyna Wielgus

               

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców – Potoczek 29 listopada 2018 r

 Dnia 29 listopada 2018 r w hali sportowej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbyły Mistrzostwa Powiatu w halowej piłce nożnej chłopców. W tym roku w sportowej rywalizacji wzięły udział zespoły z Zespołu Szkół, Zespołu Szkół Technicznych , Liceum Ogólnokształcącego w Janowie Lubelskim, oraz nasza reprezentacja szkoły w składzie : Matusz Kotrybała, Bartłomiej Flis, Jacek Kaproń, Kamil Tofil , Karol Witek, Damian Ciupak (B), Bartłomiej Suchora , Mateusz Ślusarski, Mateusz Przywara (B), Mateusz Młynarczyk , oraz Daniel Gałus. 

Mecze rozgrywane były systemem ,,każdy z każdym”. Po bardzo wyrównanej sportowej rywalizacji pomiędzy zespołami klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce – LO w Janowie Lubelskim

II miejsce – ZST w Janowie Lubelskim

III miejsce – ZSCKR w Potoczku

IV miejsce – ZS w Janowie Lubelskim

Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik z LO w Janowie Lubelskim Wiktor Bodziuch a za najlepszego bramkarza został wybrany Damian Ciupak z ZSCKR w Potoczku.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy sportowej rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów sportowych.                                     

                                                                                                  Piotr Spyra

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

Powiatowa licealiada w piłkę nożną dziewcząt.

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku dnia 26,11,2018 roku odbyła się powiatowa licealiada w piłkę nożną dziewcząt. Do zawodów przystąpiło trzy drużyny.:

  1. Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

  2. Zespł SzkólTechnicznych z Janowa Lubleskiego

  3. Liceum Ogólnokształcącego z Janowa Lubelskiego

Zespół dziewcząt z ZSCKR w Potoczku zajął miejsce trzecie.

Dziękujemy wszystkim drużynom za udział w zawodach i sportową rywalizację.

 

       

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

 

MISTRZOSTW WOJEWÓDZTWA LZS SZKÓŁ ROLNICZYCH I PONADGIMNAZJALNYCH W TENISIE STOŁOWYM

                                                              

           W Piotrowicach dnia 20 listopada 2018 r. odbył się wojewódzki  turniej tenisa stołowego LZS. Do turnieju w kategorii chłopców zgłosiło się 10 drużyn z całego województwa. Pojawiły się szkoły z Dęblina, Kijan, Jabłoni, Pszczalej Woli, Piotrowic, Nałęczowa, Różańca, Bychawy oraz ZSCKR z Potoczka.Naszą szkołę reprezentowali: Paweł Białek, Piotr Breś i Patryk Gumienik.

 W klasyfikacji indywidualnej najwyższe miejsce IV zdobył Paweł Białek natomiast Patryk Gumienik miejsce VI. W klasyfikacji ogólnej uczniowie naszej szkoły zdobyli wysokie III miejsce.

Gratulujemy uczniom sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych rozgrywkach.

  

                                                                                                                                                              Justyna Wielgus

               

 

powrót do góry strony

---------------------------------------------------------------

Finał w halowej piłce nożnej o puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku.

 W poniedziałek 19 listopada 2018 r na hali sportowej ZSCKR w Potoczku odbył się finał rozgrywek o puchar Dyrektora ZSCKR w Potoczku w halowej piłce nożnej. Jak co roku w turnieju mogły brać udział zespoły z wszystkich klas , które zgłosiły chęć uczestnictwa w turnieju. W tym roku do turnieju przystąpiły reprezentacje 6 klas.

Rozgrywki międzyklasowe prowadzone były systemem ,, każdy z każdym ” a w finale spotkały się zespoły klasy III BT oraz IV BT.

 Przy sportowym dopingu całej społeczności szkolnej  mecz finałowy po dość wyrównanej

I połowie spotkania, zakończył się wynikiem  7: 3 dla klasy IV BT. Wyniki klasyfikacji końcowej turnieju przedstawiają się następująco :

 I miejsce – klasa IV BT

II miejsce – klasa III BT

III miejsce – klasa I FTP

IV miejsce – klasa I BT

V miejsce – klasa II BT

VI miejsce – klasa II FTP

 Wszyscy zawodnicy , którzy zdobyli miejsca I-II otrzymali z rąk dyrektora szkoły p. Dariusz Wolana pamiątkowe medale a wszystkie drużyny biorące udział w turnieju pamiątkowe dyplomy.

 Najlepszym strzelcem bramek w całym turnieju został  Bartłomiej Suchora z kl. III BT   a najlepszym bramkarzem wybrany został Mateusz Przywara z  kl. I FTP.

 Wszystkim zawodnikom z poszczególnych klas biorącym udział w turnieju serdecznie gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w sportowej rywalizacji w kolejnym roku szkolnym.

                                                                      Piotr Spyra  

              

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------------------

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

W ZSCKR w Potoczku dnia 6 listopada 2018 roku odbył się międzyklasowy turniej tenisa stołowego. Organizatorem turnieju był Samorząd Uczniowski. Celem była popularyzacja tenisa stołowego oraz integracja młodzieży szkolnej. Do Turnieju z eliminacji klasowych zakwalifikowało się 20 uczniów.

W klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Gumienik Patryk uczeń klasy I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki. Miejsce drugie należało do Daniela Gałus ucznia klasy IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa. Natomiast miejsce trzecie zajął Białek Paweł uczeń klasy  I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za sportową rywalizację a zwycięzcom gratulujemy.

Justyna Wielgus

 

 

 

powrót do góry strony

-------------------------------------------------------------

 

IV  Mityng Lekkoatletyczny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku .

W dniu 28 września 2018 r na boiskach sportowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się IV Mityng Lekkoatletyczny  dla  szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor ZSCKR w Potoczku pan  Dariusz Wolan, który serdecznie powitał zebranych uczniów i opiekunów , oraz życzył wszystkim lekkoatletom uzyskania jak najlepszych wyników.

W  odbywającym się już po raz czwarty w naszej szkole Mityngu Lekkoatletycznym w sportowej rywalizacji wzięły udział szkoły : Publiczna Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Potoku Stanach z opiekunem p.Sylwestrem Stręciwilkiem , Publiczna Szkoła Podstawowa  im Jana Pawła II w Potoczku z opiekunem p. Andrzejem Sulowskim , Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia z Potoka Wielkiego z opiekunem Henrykiem Pękiem,  ZS im KEN ze Zdziechowic z opiekunem p. Jackiem Nafalskim, oraz reprezentacja uczniów z  ZSCKR w Potoczku. Zawody rozgrywane były w 5 dyscyplinach w dwu kategoriach –dziewcząt i chłopców. Uczniowie rywalizowali ze sobą w  następujących konkurencjach :

- biegu na 60 m

- skoku w dal

- pchnięciu kulą

- biegu sztafetowym 4x100m

- oraz w Biegu Niepodległości.

A o to jak wyglądała klasyfikacja końcowa w poszczególnych konkurencjach:

W biegu na dystansie 60 m :

   Dziewczęta :                                                                         Chłopcy :

I m. – Abram Agata ( Potoczek )– 9:14                     I m. – Goch Mateusz  ( Potoczek) – 7:73

     II m. – Czubacka Sara   ( Potok W. )- 9:51          II m.- Pawełkiewicz  Adam ( Potok W.) – 7:81

III m. – Brzozowska Agata ( Potoczek. )- 9:66    III m. –Jaskowiak Mateusz ( Potok W.)  - 8:02

W skoku w dal :

   Dziewczęta :                                                                         Chłopcy :

I m. – Skrzypek Klaudia ( Potoczek)– 3,82       I m. – Pawełkiewicz  Adam ( Potok W.) – 5,24

II m. – Czubacka Sara   ( Potok W. )- 3,62        II m. – Gołota Mateusz ( ZSCKR)   – 5,22

III m. – Widz  Anna ( ZSCKR )- 3,60               III m. – Zegzuła Łukasz ( Zdziechowice) – 4,92

 

W pchnięciu kulą :

   Dziewczęta :                                                                         Chłopcy :

I m. – Brzozowska Dorota ( Potoczek)– 8,00           I m. – Kozak Bartosz ( Potoczek) -  8,30

II m. – Skrzypek Klaudia (Potoczek)- 7,45               II m. – Jędzura Łukasz ( ZSCKR )- 8,20

III m. – Rudnicka Oliwia(Zdziechowice)- 7,00        III m. – Gzik Kamil ( Potok W.) – 8,00

W biegu sztafetowym 4x100m :

   Dziewczęta :                                                                        

I m. – sztafeta z Potoczka: – 1:00:11         

II m. – sztafeta z Potoka Wielkiego – 1:01:57                

 III m. - sztafeta z ZSCKR – 1:06:48

Chłopcy :

I m. – sztafeta z Potoka Wielkiego – 0:50:94

II m. – sztafeta z Potoka Stany – 0:54:27

III m. – sztafeta z Potoczka – 0:54:58

W  Biegu Niepodległości w kategorii dziewcząt zwyciężyły  :

I m. – Siroń Alina ( Potok Wielki ) – 7:55:76                     

II m. – Aleksandra Nosal ( Potoczek) – 8:01:99                  

III m. – Małek Anna  ( Potoczek ) – 8:17:26

W  Biegu Niepodległości w kategorii chłopców zwyciężyli  :

I m. –  Szkutnik Bartosz   ( Potoczek) –  6:33:25                     

II m. – Siek  Rafał  ( Potoczek ) - 6:33:68               

III m. –– Pawełkiewicz Adam  (  Potok W.)– 6:46:37

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Zawodnicy biorący udział w sportowej rywalizacji za miejsca I- III otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy a zwycięzcy Biegu Niepodległości pamiątkowe puchary. Całość imprezy zakończyło wspólne grillowanie. Już dziś zapraszamy na kolejny Mityng Lekkoatletyczny organizowany w naszej szkole !                                                                                                                       Piotr Spyra

         

powrót do góry strony

-------------------------------------------------------------

starsze wiadomości sportowe