AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

 

Nowsze wiadomosci

19 czerwca 2019 r. - Zakończenie Roku Szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks. Pawła Sulickiego. Podczas spotkania ogólnego dyrektor Dariusz Wolan podsumował miniony rok szkolny, zwracając uwagę na zrealizowane projekty, inicjatywy, wyjazdy i sukcesy uczniów. Pogratulował również tym, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz podziękował za pracę i zaangażowanie. 

Nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i świadectwo z wyróżnieniem w tym roku szkolnym z rąk dyrektora i wychowawców odebrali uczniowie technikum:

Szarama Izabela kl III, Sędziak Tomasz kl III, Tupaj Patrycja kl I.

Nagrody otrzymali również uczniowie, którzy zdobyli 98%-100% obecności na zajęciach szkolnych:

Wezgraj Patryk kl I, Przywara Mateusz kl I, Moskal Natalia kl I, Nosal Paweł kl II, Nosal Piotr kl I.

Dopełnieniem uroczystości było pożegnanie klasy III Szkoly Branżowej I Stopnia. Uczniowie na ręce dyrektora oraz wychowawczyni pani Heleny Ślusarz złożyli serdeczne podziękowanie za trud włożony w naukę oraz wychowanie.

Gratulujemy wszystkim uczniom, którzy uzyskali promocję do następnej klasy, tym którzy mają egzaminy poprawkowe życzymy powodzenia w sierpniu, a wszystkim udanego wypoczynku, samych ciepłych dni i uśmiechu na twarzy. Wakacje to czas odpoczynku od szkolnego zgiełku, ale również nabranie nowych sił na kolejne zmagania z nauką w nowym roku szkolnym.

Do zobaczenia we wrześniu !!!!!!!!!!!

M.K-W.

                            

_________________________________________________________

powrót do góry strony

 

Dariusz Wolan – dyrektorem ZSCKR w Potoczku

 Miło nam donieść, że w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku zwyciężył Dariusz Wolan, dotychczasowy dyrektor placówki.

Rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora ZSCKR w Potoczku nastąpiło 14 czerwca br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie.  Komisja Konkursowa pod przewodnictwem dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej Roberta Jakubika jednogłośnie wybrała pana Dariusza Wolana na kolejną, pięcioletnią kadencję.

Pan Dariusz Wolan z powodzeniem kieruje szkołą od 2004r. W tym czasie placówka przeszła szereg przeobrażeń. 

Zmienił się organ prowadzący, od 2009 r. ZSCKR w Potoczku jest jedną z 53 szkół podległych Ministerstwu Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Otworzono nowe kierunki kształcenia i rozszerzono ofertę edukacyjną o szereg kursów umożliwiających zdobycie przez uczniów dodatkowych kwalifikacji. Dla potrzeb kształcenia zawodowego utworzono nowocześnie wyposażone pracownie i wybudowano halę warsztatową. Nowy wygląd, dzięki przeprowadzonym remontom zyskały budynki szkolne.

Szkoła z powodzeniem wykorzystuje fundusze unijne m.in. organizując praktyki zagraniczne i płatne staże zawodowe dla uczniów. Dzięki współpracy z przedsiębiorcami i licznymi instytucjami oraz poczynionym inwestycjom szkoła zyskała również rangę ośrodka edukacyjnego dla lokalnej społeczności, w tym  rolników.  

 

Panu Dyrektorowi gratulujemy wygranych wyborów i życzymy pomyślności w realizacji kolejnych przedsięwzięć i dalszych sukcesów, wytrwałości w tej trudnej i odpowiedzialnej pracy, radości i satysfakcji, a także powodzenia w życiu osobistym.

  

 

_________________________________________________________

powrót do góry strony

 

Udział ZSCKR  w DNIU GMINY POTOK WIELKI

Dnia 16 czerwca 2019 r. odbył się Dzień Gminy Potok Wielki. Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą św. w intencji mieszkańców, a po niej nastąpił przemarsz uczestników na plac przy Gminnym Ośrodku Kultury.

W części oficjalnej Wójt Gminy pan Leszek Nosal powitał wszystkich bardzo serdecznie i zaprosił do obejrzenia m.in. przeglądu dorobku artystycznego gminy-występy dzieci i młodzieży z PSP w Potoczku, PSP w Potoku Wielkim, PSP w Potoczku i ZSCKR w Potoczku. Uczniowie klas I i III Technikum pod opieką pań: Moniki Krakowskiej-Widz i Justyny Wielgus zaprezentowali kierunki kształcenia ZSCKR oraz zatańczyli walca.

Odwiedzając przepiękne stoisko przygotowane przez nauczycieli Mariannę Siembida i Stanisława Kowala można było wziąć udział w konkursie rozpoznawania nasion oraz zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Udział nauczycieli i uczniów w obchodach Dni Gminy Potok Wielki jest wyrazem utożsamiania się ze społecznością gminną oraz okazją do promocji naszej szkoły w środowisku lokalnym.

                                     

_________________________________________________________

powrót do góry strony

 

„KUŻNIA MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY” – podsumowanie realizacji projektu 

Realizacja projektu ekonomicznego „Kuźnia młodego przedsiębiorcy” dobiegła końca.  W Piszu 14 i 15 czerwca 2019 r. odbyła się konferencja podsumowująca projekt, realizowany w 47 szkołach rolniczych, których organem prowadzącym i nadzorującym jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Zakres zadań priorytetowych projektu obejmował: rozbudzanie postaw i zachowań przedsiębiorczych, planowanie działalności gospodarczej, kształtowanie umiejętności wśród uczniów w zakresie pozyskiwania funduszy na działalność gospodarczą, zarządzanie przedsiębiorstwem.

W konferencji uczestniczyły trzy uczennice naszej szkoły: Natalia Moskal, Patrycja Tupaj, Anna Widz oraz opiekun realizowanego zadania, nauczycielka Marianna Siembida.  

Z rąk instytucji wspierających i finansujących projekt uczennice otrzymały drobne upominki .

                                                                                                                              M.S.

           

_________________________________________________________

powrót do góry strony

 

Wyjazd na Roztocze uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

. W duchu aktywności i dobrej zabawy został zaplanowany  tegoroczny  wyjazd młodzieży na Roztocze.. W dniu 12 czerwca  chętni uczniowie wzięli udział w spływie kajakowym  po Wieprzu na Roztoczu. Malownicza, około 7 km trasa, pełna zakrętów i przeszkód wiodła z Obroczy  do Zalewu Rudka w Zwierzyńcu.  Wszyscy  doskonale sobie poradzili i przepłynęli trasę w rekordowym tempie. Dopisała pogoda i humory.  Organizatorem wyjazdu był Samorząd Uczniowski z opiekunem, panią Justyną Wielgus.

 

                       

_________________________________________________________

powrót do góry strony

Jak nie czytam, jak czytam -2019

Biblioteka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku przystąpiła do największej akcji czytelniczej w Polsce: „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbywa się corocznie w czerwcu. 11 czerwca we wtorek o 10:00 uczniowie wszystkich klas wspólnie z nauczycielami zgromadzili się przed szkołą ze swoją ulubioną książką w ręku.

Na początku uczniowie Mateusz Przywara i Anna Widz przypomnieli zebranym o celach i założeniach akcji, a następnie odbyło się w tym samym momencie wspólne czytanie swojej ulubionej książki.

Czytanie pogłębia wiedzę, kształtuje ciekawą osobowość, wyrabia wyobraźnię, która potrzebna jest nie tylko w szkole, ale także w pracy przy wykonywaniu różnych zadań zawodowych. Czytaniem można i należy się chwalić, to jest inwestycja w samego siebie i na pewno się opłaca.

Dodatkowo podczas spotkania bibliotekarki zachęcały młodzież do czytania książek w wakacje i zapraszały do biblioteki po nowości wydawnicze.

Te wyjątkowe chwile uwieczniono wspólnym zdjęciem.

Zorganizowane spotkanie było też okazją do przekazania informacji porządkowych przez dyrektora szkoły Pana Dariusza Wolana.

Bibliotekarki:

Diana Sadowska

Helena Ślusarz

 

_________________________________________________________

powrót do góry strony 

OBCHODY 75 ROCZNICY BITWY PARTYZANCKIEJ W LASACH JANOWSKICH NA PORYTOWYM WZGÓRZU.

      W niedzielę 9 czerwca 2019 nasza delegacja wzięła udział w uroczystości upamiętniającej 75 rocznicę bitwy partyzanckiej na Porytowym Wzgórzu.  Naszą szkołę reprezentował pan dyrektor Dariusz Wolan wraz z pocztem sztandarowym.  Uroczystość rozpoczęła się polową Mszą Świętą, następnie odbył się apel poległych i salwa honorowa oraz uroczyste złożenie wieńców przez przybyłe delegacje.

Zenon Mazur

     

_________________________________________________________

powrót do góry strony

VI Regionalny Zjazd Pszczelarzy w Wierzchowiskach Pierwszych

W niedzielę 9 czerwca 2019 r. delegacja z naszej szkoły uczestniczyła w obchodach Zjazdu Pszczelarzy w Wierzchowiskach Pierwszych. Udział polegał na prezentacji szkoły poprzez stoisko z produktami pszczelarskimi oraz  konkurs z rozpoznawania różnych nasion. Ponadto wystawialiśmy różne typy uli z ich  opisami. Ciekawym punktem dla zwiedzających była promocja i sprzedaż matek pszczelich przez zaprzyjaźnionego ze szkołą hodowcą. Aranżacją stoiska zajmowali się Pan Janusz Zientek, Pan Wiesław Mianowany oraz uczniowie: Katarzyna Daniel i Patryk Kotwica.

Janusz Zientek

       

_________________________________________________________

powrót do góry strony

V  Mityng Lekkoatletyczny w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku .

W dniu 7 czerwca 2019 r na boiskach sportowych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku odbył się już V Mityng Lekkoatletyczny  dla  szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał dyrektor ZSCKR w Potoczku pan  Dariusz Wolan, który serdecznie powitał zebranych uczniów i opiekunów , oraz życzył wszystkim lekkoatletom uzyskania jak najlepszych wyników.

W  odbywającym się już po raz piąty w naszej szkole Mityngu Lekkoatletycznym w sportowej rywalizacji wzięły udział szkoły : Publiczna Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Potoku Stanach z opiekunem p.Sylwestrem Stręciwilkiem , Publiczna Szkoła Podstawowa  im Jana Pawła II w Potoczku z opiekunem p. Andrzejem Sulowskim , Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ofiar Katynia z Potoka Wielkiego z opiekunem Henrykiem Pękiem,  ZS im KEN ze Zdziechowic z opiekunem p. Jackiem Nafalskim, Publiczna Szkoła Podstawowa ze Stojeszyna z opiekunem p. Tomaszem Nalepą oraz jako gospodarz – poza klasyfikacją -reprezentacja uczniów z  ZSCKR w Potoczku. Zawody rozgrywane były w 6 dyscyplinach w dwu kategoriach –dziewcząt i chłopców. Uczniowie rywalizowali ze sobą w  następujących konkurencjach :

- biegu na 60 m

- biegu na dystansie 600 m – dziewczęta

- skoku w dal

- pchnięciu kulą

- biegu sztafetowym 4x100m

- oraz w biegu przełajowym na dystansie 1600 m

A o to jak wyglądała klasyfikacja końcowa w poszczególnych konkurencjach:

W biegu na dystansie 60 m :

   Dziewczęta :                                                                         Chłopcy :

I m. – Wieczorek Paulina ( Stojeszyn )– 8:64      I m. – Dębniak Dawid  ( Potok W.) – 7:50

     II m. – Abram Agata   ( Potoczek )- 8:79            II m.- Goch Mateusz  ( Potoczek) – 7:67

III m. – Jagiełło Weronika( Potoczek. )- 8,89    III m. – Pawełkiewicz Adam ( Potok W.)  - 8:02

  

W biegu na dystansie 600 m :

   Dziewczęta :

I m. – Bryk Weronika ( Stojeszyn ) – 1:56

II m. – Nosal Aleksandra ( Potoczek ) – 1:57

III m. – Małek Anna ( Potoczek ) – 2:00

 

W skoku w dal :

   Dziewczęta :                                                                         Chłopcy :

I m. – Abram Agata ( Potoczek)– 4,23 m          I m. – Pawełkiewicz  Adam ( Potok W.) – 5,70m

II m. – Jagiełło Weronika( Potoczek )- 4,20 m      II m. – Dębniak Dawid  ( Potok W.)  – 5,40m

III m. – Skrzypek Klaudia ( Potoczek)- 4,0 m    III m. – Zegzuła Łukasz (Zdziechowice)-5,18m

 

W pchnięciu kulą :

   Dziewczęta :                                                                         Chłopcy :

I m.-Nosal Gabriela  ( Stojeszyn) - 9,40 m           I m.-Majkut Jakub ( Potok W.) -  10,79 m

II m.-Rudnicka Oliwia(Zdziechowice)- 9,10 m    II m.-Pawełkiewicz  Adam (Potok W.) – 10,75

III m.- Skrzypek Klaudia ( Potoczek)–8,85 m        III m. – Gzik Kamil ( Potok W.) – 10,0 m

 

W biegu sztafetowym 4x100m :

   Dziewczęta :                                                                        

I m. – sztafeta z Potoczka: – 1:00:37         

II m. – sztafeta ze Stojeszyna – 1:02:65                

 

Chłopcy :

I m. – sztafeta z Potoka Wielkiego – 0:52:68

II m. – sztafeta z Potoka Stany – 0:55:63

III m. – sztafeta ze Stojeszyna  – 0:57:65

W  biegu przełajowym na dystansie 1600 m zwyciężyli  :

I m. –  Jaskowiak Mateusz   (Potok W.)

II m. – Oszust Krzysztof  ( Potok W.)

III m. –– Czajka Bartłomiej (  Potok W.)

Klasyfikacja końcowa szkół , które wzięły udział w sportowej rywalizacji przedstawia się następująco:

I miejsce – Potok Wielki

II miejsce – Potoczek

III miejsce – Stojeszyn

IV miejsce – Potok Stany

V miejsce – Zdziechowice

Zawody przebiegały w sportowej atmosferze. Zawodnicy biorący udział w sportowej rywalizacji za miejsca I- III otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Miejsca I-III w klasyfikacji końcowej otrzymały z rąk dyrektora szkoły pamiątkowe puchary. Całość imprezy zakończyło wspólne grillowanie.

Już dziś zapraszamy na kolejny Mityng Lekkoatletyczny organizowany w naszej szkole !                                                                                                                       Piotr Spyra

więcej zdjęć

_________________________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości