AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

 

Jubileusz 60 - lecia Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu.

 Delegacja z naszej szkoły  w osobie pana dyrektora Dariusza Wolana wraz z pocztem sztandarowym  uczestniczyła w obchodach 60 – lecia ZSCKR w Różańcu. Uroczystość odbyła się w miniony piątek, rozpoczynając się mszą świętą w pobliskim kościele, następnie zaproszeni goście nauczyciele i uczniowie oraz absolwenci przeszli na teren szkoły.

Po wystąpieniu pani  Renata Smoter – Pionke pełniącej obowiązki dyrektora szkoły oraz wielu zaproszonych gości w tym absolwentów którzy pamiętali początki nauczania w tej placówce odbyła się część artystyczna.

Dopełnieniem całej uroczystości był uroczysty obiad oraz bal absolwentów. 

Gratulujemy jubileuszu i życzymy dalszych wielu lat pracy z młodzieżą.

                                                                                                                                     JK

           

 

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------    

IX Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno – Religijnej

Dnia 30 maja 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej  im. Jana Pawła II w Potoczku odbył się IX Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno – Religijnej. Naszą szkołę reprezentowała uczennica kl. III Technikum Katarzyna Daniel,  która wykonała utwór „Poza czas” i zajęła III miejsce w swojej kategorii.

W uroczystościach uczestniczyli: dyrektor szkoły Dariusz Wolan, wicedyrektor Andrzej Olszyński oraz młodzież z pocztem sztandarowym.

Tradycyjnie konkurs połączony był z Gminnym Rodzinnym Dniem Dziecka. Aby umilić czas najmłodszym, młodzież kształcąca się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych przygotowała słodki poczęstunek -  ciasteczka i owocowe deserki.

       

 

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

 

„ WARSZTATY Z ZAKRESU BADAŃ DIAGNOSTYCZNYCH CIĄGNIKÓW ROLNICZYCH”

29 maja 2019 uczniowie klasy 3BT kształcący się w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki już drugi raz wzięli udział warsztatach z diagnostyki ciągników rolniczych. W warsztatach uczestniczyło dziewięciu uczniów i dwóch nauczycieli.

Warsztaty dla uczniów i nauczycieli zorganizowała firma SAVONA SP. z.o.o  z Rudnika Szlacheckiego.

Nasi uczniowie podczas warsztatów  pogłębiali wiedzę  praktyczną z zakresu nowoczesnej diagnostyki współczesnych ciągników rolniczych.

Uczestnicy warsztatów mogli zaobserwować na podstawie dostępnych urządzeń rozwój diagnostyki w pojazdach i maszynach rolniczych

                                                                                                           Zenon Mazur   Mariusz Zabiegliński

    

powrót do góry strony

--------------------------------------------------    

„Czerpiąc z tradycji, budujemy nowoczesność”

UROCZYSTE OTWARCIE HALI WARSZTATOWEJ

W ponad 55-letniej historii Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku dzień 25 maja 2019 r. z pewnością zapisze się jako jedno z ważniejszych wydarzeń. Tego dnia oddana została do użytku hala warsztatów szkolnych.

To pierwszy etap całego kompleksu przeznaczonego do praktycznej nauki zawodu w branży mechaniczno – rolniczej. Nowoczesne warsztaty będą wykorzystane na potrzeby kształcenia w zawodach technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik rolnik oraz mechanik - operator pojazdów i maszyn rolniczych w Branżowej Szkole I stopnia. Warsztaty z bogatym zapleczem technicznym pozwolą na podniesienie jakości kształcenia, a ty samym umożliwią lepsze przygotowanie młodzieży do pracy w wybranym zawodzie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. sprawowaną przez proboszcza Parafii Potok Wielki Artura Dyjaka oraz ks. Pawła Sulickiego. Następnie pan dyrektor Dariusz Wolan oraz wicedyrektor Andrzej Olszyński powitali znakomitych gości. Zaproszenie do udziału w ceremonii przyjęli reprezentanci organu prowadzącego szkołę, samorządowych władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, władz oświatowych, dyrektorzy urzędów, szkół wraz z pocztami sztandarowymi, placówek oraz instytucji, pracodawcy i rolnicy współpracujący ze szkołą, wykonawcy hali warsztatowej oraz nauczyciele i pracownicy emeryci, a także przedstawiciele mediów.

 Wśród gości byli obecni: pan Robert Jakubik - dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pani Magdalena Kamińska w zastępstwie Jerzego Bieleckiego posła na Sejm RP, pan Sebastian Paul-Dyrektor Delegatury w Zamościu, pan Krzysztof Paluch - Starszy Wizytator, pan Paweł Porębski w zastępstwie Andrzeja Rolli Starosty Kraśnickiego, pan Michał Komacki- Wicestarosta Powiatu Janowskiego, pan Sławomir Dworak-Przewodniczący Rady Powiatu Janowskiego, pan Leszek Nosal-wójt Gminy Potok Wielki, pan Ryszard Winter-Dyrektora Krajowego Centrum Edukacji, Marek Rudziński-nauczyciel konsultant Krajowego Centrum Edukacji Rolniczej w Brwinowie, pan Szymon Mroczek-Komendant Powiatowej Policji w Janowie Lubelskim, pani Iwona Miśkiewicz Rachwał- Dyrektor Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego  w Janowie Lubelskim.

W dalszej części uroczystości dyrektor ZSCKR pan Dariusz Wolan oraz kierownik praktycznej nauki zawodu pan Marek Hołody dokonali prezentacji warsztatów szkolnych, zwracając uwagę na poszczególne etapy budowy. Uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez uczniów technikum pod kierunkiem Doroty Florczak. Finałem ceremonii było uroczyste przecięcie wstęgi oraz poświęcenie hali warsztatowej.

 

Monika Krakowska-Widz

         

 

więcej zdjęć z uroczystości

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------   

 

Udział uczniów ZSCKR w Potoczku w Turnieju wiedzy przyrodniczo - łowieckiej

 Dnia 23 maja 2019r.  w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim odbył się Turniej wiedzy przyrodniczo – łowieckiej, którego celem było propagowanie wśród dzieci i młodzieży kultury i tradycji łowieckich oraz zapoznanie z otaczającą nas florą i fauną.

Turniej  składał się z trzech konkurencji: konkursu plastycznego, konkursu na wykonanie budki lęgowej oraz turnieju wiedzy.

 W turnieju wiedzy przyrodniczo- łowieckiej naszą szkołę reprezentowała drużyna w  składzie:  Izabela Szarama (III PTB), Anna Widz oraz Mateusz Przywara (IFTP). Najlepszą  budkę lęgową wykonali: Mateusz Lewandowski (I BT) i Piotr  Kamiński  (I FTP), a w konkursie plastycznym zwyciężyła Patrycja Tupaj (I FTP).

Wszyscy uczniowie otrzymali upominki ufundowane przez organizatorów konkursu: Nadleśnictwo Janów Lubelski, Polski Związek Łowiecki Zarząd Okręgowy w Tarnobrzegu oraz Koło Łowieckie „Sokół” nr 25 w Zdziłowicach.

 Podczas Turnieju uczniowie mogli dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o działaniach podejmowanych przez leśników oraz myśliwych, a także obejrzeć Orła Przedniego  i pokaz  psów myśliwskich.   

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

 Piotr Wielgus

         

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------   

 

szkoła z zawodem 

W dniu 23 maja 2019r  w TVP3 o godz. 10:10 w magazynie rolniczym szkoła z zawodem  został wyemitowany odcinek nagrany w naszej szkole.

 

Mozna go obejrzeć tutaj.

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

 

 

Rada Rodziców, Dyrektor, Nauczyciele i Uczniowie

Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku

serdecznie zapraszają

na uroczyste otwarcie hali warsztatowej,

które odbędzie się  24 maja 2019r. o godz. 1030 na hali sportowej.

 

Program uroczystości:

945     - Rejestracja uczestników-miejsce hala sportowa

1030   - Uroczysta Msza Święta

1120   - Powitanie gości i okolicznościowe przemówienia

1140    - Część artystyczna

1210    - Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie hali

Poniżej krótka informacja o budowie  hali warsztatowej.

W dniu 24 maja 2019r  odbędzie się otwarcie hali warsztatów szkolnych. To pierwszy etap całego kompleksu przeznaczonego do praktycznej nauki zawodu w branży mechaniczno-rolniczej. Nowy jednokondygnacyjny budynek w konstrukcji stalowej o wymiarach 15 x 30 m został podzielony na cztery przejazdowe segmenty przeznaczone do realizacji zajęć praktycznych z zakresu obsługi, diagnostyki i naprawy pojazdów i maszyn rolniczych. W celu organizacji egzaminów zawodowych poszczególne segmenty budynku warsztatów można ze sobą łączyć wykorzystując drzwi przesuwne. 

Głównym projektantem budynku jest Zbigniew Lonczak   z Biura Projektowego „Archilon”. Realizacji projektu podjęła się firma „Stal Tech” Jacek Sieciechowicz z Janowa Lubelskiego. Wykonała ona budynek w konstrukcji stalowej, pokryty płytami warstwowymi oraz posadzkę przemysłową. Roboty z branży sanitarnej wykonało przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Michalina Patyniak   z Kraśnika. Montażem instalacji elektrycznej zajęła się Firma Sieci i Instalacje Elektrycznie Jan Chmiel z Janowa Lubelskiego. Zagospodarowanie terenu wokół budynku powierzono firmie „KABAT- BRUK” Grzegorz Jarosz z Chrzanowa.

Nowe pomieszczenia warsztatowe z bogatym zapleczem technicznym pozwolą na podniesienie jakości kształcenia zawodowego, rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów oraz zwiększenie szans absolwentów na rynku pracy.

 

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

DNI OTWARTE 2019

Ponad 350 ósmoklasistów i gimnazjalistów odwiedziło naszą szkołę podczas Dni Otwartych, które odbyły się  13 i 14 maja 2019r.

Dni otwarte rozpoczęły się pokazem ratownictwa i musztry w wykonaniu naszej klasy mundurowej. Następnie odbyły się spotkania  z dyrekcją szkoły. Dyrektor Dariusz Wolan i wicedyrektor Andrzej Olszyński przedstawili naszą ofertę edukacyjną, opowiedzieli o funkcjonowaniu szkoły, podkreślili atuty wyboru nauki w Technikum i Branżowej Szkole I stopnia.

Po spotkaniu  młodzież zwiedziła obiekty szkolne: pracownie, warsztaty szkolne, siłownię, plac manewrowy, pokoje w internacie. W czasie zwiedzania uczniowie mogli wziąć udział w konkursach przedmiotowych.

Można było także podpatrzeć zajęcia praktyczne naszych uczniów,

Formą podsumowania Dni Otwartych był quiz dla przedstawicieli szkół (gimnazjalistów i ósmoklasistów), podczas którego mogli oni sprawdzić, co zapamiętali z pobytu w naszej szkole.

Na zakończenie quizu dyrektor wręczył nagrody zwycięzcom, a także podziękował młodzieży  i ich opiekunom za przyjazd,  poświęcony czas oraz życzył trafnych wyborów.

Dni otwarte zakończyły występy taneczne naszych uczniów oraz wspólny grill z kiełbaskami.

J. Olszyńska

                                  

    więcej zdjęć

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

 

Zajęcia praktyczne – procesy technologiczne w gastronomii w kl. II Technikum w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych.

Temat zajęć: ciasta biszkoptowe i torty.

Uczniowie wykonali tort cytrynowo – orzechowo – czekoladowy oraz deser z Chia, mlekiem kokosowym i mango.

Danuta Sołtys

   

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

 

 

OGŁOSZENIE O KONKURSIE

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi  ogłasza konkurs  na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, Potoczek, 23-313 Potok Wielki, woj. lubelskie

szczegóły

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

 

Dni otwarte w Szkoła Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie

W piątek 11 maja 2019 roku uczniowie oddziału międzyklasowego Straż Pożarna ZSCKR w Potoczku byli na Dniu Otwartym w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie .

Uczniowie mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze słuchaczami szkoły oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej. Szkoła przestawiła swoją ofertę na przygotowanych stanowiskach, gdzie była możliwość porozmawiania ze swoimi przyszłymi wykładowcami i słuchaczami. W tym dniu była również dobra okazja, by dowiedzieć się, jakie przedmioty zdawać na maturze i jaki jest egzamin ze sprawności fizycznej.

Uczniowie otrzymali specjalne opracowane materiały informacyjne oraz mogli się zapoznać ze sprzętem jakim dysponuje szkoła.

Agnieszka Kozioł

           

 

powrót do góry strony

--------------------------------------------------  

228 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

228 lat temu Sejm Czteroletni po burzliwej debacie przyjął przez aklamację ustawę rządową, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Była drugą na świecie i pierwszą w Europie ustawą regulującą organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli. Celem ustawy rządowej miało być ratowanie Rzeczypospolitej, której terytorium zostało uszczuplone w wyniku      I rozbioru przeprowadzonego przez Prusy, Austrię i Rosję w 1772 r. Konstytucja została uchwalona na Zamku Królewskim w Warszawie.

Młodzież z klas pierwszych i drugich technikum, pod kierunkiem pani Agnieszki Kozioł i pana Piotra Wielgusa, przygotowała akademię poświęconą temu jakże ważnemu w historii Polski wydarzeniu. Pamiętajmy!

          

powrót do góry strony

-------------------------------------------------- 

3 maja 2019  Janów Lubelski

Delegacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku pod przewodnictwem dyrektora Dariusz Wolana uczestniczyła z Pocztem Sztandarowym  w uroczystych obchodach 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 

   

powrót do góry strony

--------------------------------------------------

starsze wiadomości