AKTUALNOŚCI ZSCKR w POTOCZKU

nowsze wiadomości

64. OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI: TURNIEJ WOJEWÓDZKI

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski to najstarszy i najbardziej prestiżowy konkurs, którego głównym organizatorem jest Towarzystwo Kultury Teatralnej.

To wydarzenie dla młodzieży szkól ponadgimnazjalnych, studentów i dorosłych. Na Turnieju Wojewódzkim występują laureaci konkursów powiatowych. Laureaci Turnieju Wojewódzkiego wezmą udział w ogólnopolskich finałach w Słupsku, Ostrołęce i Włocławku.

Uczestnicy prezentują się w jednej z czterech kategorii:

29 kwietnia 2019 roku w Centrum Kultury w Lublinie odbyły się wojewódzkie eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę i jednocześnie powiat janowski godnie reprezentowała uczennica z klasy I FTP: Anna Widz, która recytowała fragment prozy Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” i wiersz Agnieszki Osieckiej „Na zakręcie”. Instruktorem przygotowań uczennicy była pani Monika Krakowska-Widz, a doraźnym opiekunem wyjazdu Helena Ślusarz.

Dla Anny Widz udział w konkursie był wspaniałą okazją sprawdzenia swojego talentu recytatorskiego i zdobycia pewnego doświadczenia na scenie lubelskiej, ale też doskonałą lekcją pokory i dystansu do innych występów poszczególnych uczestników.


Anna Widz, Helena Ślusarz

 

             

________________________________

powrót do góry strony    

 

UROCZYSTE ROZDANIE ŚWIADECTW DLA KLAS IV TECHNIKUM

W dniu 26 kwietnia 2019r. na hali sportowej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 dla uczniów klas IV Technikum w Potoczku: IV BT i IV PTB

Świadectwa ukończenia szkoły z rąk dyrektora Dariusza Wolana i wychowawców: Krzysztofa Jabłońskiego i Piotra Spyry odebrali absolwenci Technikum. Kształcili się oni w zawodach technik mechanizacji rolnictwa, technik rolnik oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.  

Zaangażowanym w pracę na rzecz szkoły zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas III Technikum w Potoczku przygotowana pod kierunkiem pani  Jolanty Olszyńskiej.

Wszystkim absolwentom serdecznie gratulujemy.

Życzymy powodzenia na egzaminie maturalnym, oraz sukcesów w dorosłym życiu.

J. Olszyńska

 

                                 

________________________________

powrót do góry strony   

Ogólnopolski młodzieżowy turniej motoryzacyjny

17 kwietnia 2019 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Gąbka Karol, Maksim Michał i Suchora Bartłomiej reprezentowali szkołę w Ogólnopolskim Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym w Janowie Lubelskim na szczeblu powiatowym.

Turniej został organizowany przez Starostwo Powiatowe oraz Komendę Powiatową Policji w Janowie Lubelskim.

Uczniowie musieli wykazać się wiedzą z zakresu przepisów ruchu drogowego, rozstrzygnąć sytuacje pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, a także rozwiązać test  z historii polskiej motoryzacji.

Ostatecznie nasi uczniowie zajęli czwarte miejsce.

.

   

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH

Od 1996 roku 23 kwietnia obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Książki i Praw Autorskich i z tej okazji odbył się u nas w szkole apel poświęcony bibliotece, książce i czytelnikowi - 16 kwietnia 2019 roku.

Montaż słowno-muzyczny z podkładem muzyki klasycznej Beethovena przygotowali uczniowie klasy I FTP : Anna Widz, Patrycja Tupaj, Patryk Wezgraj, Natalia Moskal, Krzysztof Zarębski i Mateusz Przywara pod kierunkiem nauczycieli Diany Sadowskiej i Heleny Ślusarz.

Na zakończenie apelu wicedyrektor pan Andrzej Olszyński złożył wszystkim serdeczne życzenia Wielkanocne.

Diana Sadowska

   

 

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

Podsumowanie 14- dniowego wyjazdu młodzieży na praktyki do Grecji

We wtorek, 16 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie 14- dniowego wyjazdu młodzieży na praktyki do Grecji w ramach programu: „Zagraniczne kształcenie zawodowe – płaszczyzną rozwoju kompetencji i umiejętności przyszłych pracowników”. W programie tym brało udział 30 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku, którzy kształcą się w kierunkach:

- technik żywienia i usług gastronomicznych – 10 osób,

- technik rolnik oraz technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki – w sumie 20 osób.

Podczas apelu, który odbył się na stołówce internatu uczniowie, uczestnicy wyjazdu, podzielili się zdobytymi podczas praktyki doświadczeniami z nauczycielami oraz koleżankami i kolegami. Przedstawili także prezentację zawierającą zdjęcia z wyjazdu, obrazującą przebieg ich praktyk, a także przekazali swoje wrażenia z licznych wycieczek kulturowych, dzięki którym mogli lepiej poznać okolice Riwiery Olimpijskiej.


Na apelu swoją obecnością zaszczycili nas także przedstawiciel Gminy Potok Wielki pan Janusz Witkowski oraz Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Janowie Lubelskim pani Anata Amborska.

             

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

 

Rejonowa Licealiada w tenisie stołowym

15 kwietnia 2019 r. w hali Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyła się Powiatowa Licealiada w indywidualnym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców organizowana przez Powiatowe Stowarzyszenie Sportu Szkolnego.

Reprezentant naszej szkoły Paweł Białek uczeń klasy I technikum w zawodzie - technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki zajął miejsce czwarte i zakwalifikował się tym samym do Mistrzostw Województwa Lubelskiego w indywidualym tenisie stołowym które odbędą się dnia 17 kwietnia w BiałejPodlaskiej.

Piotr Spyra 

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

 

Doroczna pielgrzymka maturzystów diecezji sandomierskiej

Przedstawiciele młodzieży maturalnej z klas IV naszej szkoły wraz z wychowawcą p.Piotrem Spyrą i ks. Pawłem Sulickim, pielgrzymowało 12 kwietnia na Jasną Górę.

 

Doroczna pielgrzymka maturzystów diecezji sandomierskiej – do której właczyli się nasi uczniowe -  rozpoczęła się spotkaniem z Przemysławem Janiszewskim, który prowadzącym kanał „Moc w słabości” na Youtube.

Następnie w Kaplicy Cudownego Obrazu młodzi modlili się wspólnie modlitwą różańcową zawierzając Matce Bożej czas matur i prosząc o dobre rozpoznanie swojego życiowego powołania.  

 

Zakończeniem wspólnego spotkania była Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Krzysztofa Nitkiewicza.  

 

 

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

Wręczenie zaświadczeń ukończenia kursu kwalifikacyjnego  – K11 (R.03 -prowadzenie produkcji rolniczej) odbędzie się 25 kwietnia 2019r. o godz. 12:30 w sali 13.

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

Relacja z nagrania  filmu  promocyjnego w ZSCKR w Potoczku

SZKOŁA Z ZAWODEM -  to  cykl filmów informacyjno - promocyjnych realizowanych na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi o zawodach, w których kształci się młodzież  resortowych szkół rolniczych.                                                                                                                     

W naszej szkole TVP3 nagrywała materiał promocyjny do programu w środę 10 kwietnia br. Głównym bohaterem filmu był Dawid  Bryczek uczeń klasy III Branżowej Szkoły I Stopnia, który zaprezentował zawód: mechanik – operator pojazdów i maszyn rolniczych. W nagraniu również uczestniczyli wszyscy uczniowie  w/w klasy oraz nauczyciele uczący przedmiotów zawodowych.   Kamera uchwyciła także obiekty szkolne i otoczenie.                                                                                                                                             

Na temat kierunków kształcenia oraz bazy dydaktycznej wypowiedział się dyrektor szkoły Dariusz Wolan.                                                                                                                                                                             

 Poniżej przedstawiamy zdjęcia z planu filmowego.

 Termin emisji nagrania podamy na szkolnej stronie internetowej.

                       

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony   

OGÓLNOPOLSKI KONKURS RECYTATORSKI – ELIMINACJE POWIATOWE

11 kwietnia 2019 roku w Janowskim Ośrodku Kultury odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy I FTP: Anna Widz, która recytowała fragment prozy Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem” i wiersz Agnieszki Osieckiej „Na zakręcie”, natomiast Patrycja Tupaj recytowała fragment prozy „Dżuma” Alberta Camusa i wiersz Bolesława Leśmiana „Dwoje ludzieńków”.Uczennice przygotowała pani Monika Krakowska-Widz, a pojechały pod opieką Diany Sadowskiej. Ocenie podlegały: dobór repertuaru do możliwości wykonawczych uczestnika, interpretacja utworu oraz kultura słowa.

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim

na eliminacjach powiatowych zajęła Anna Widz i to ona będzie reprezentowała naszą szkołę w etapie wojewódzkim w Lublinie.

Uczennice otrzymały dyplomy i drobne upominki.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Diana Sadowska

     

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony  

"Nikt nie żyje i nie umiera dla siebie, w życiu i w śmierci należymy do Pana" Św. Paweł

W środę 10 kwietnia 2019r. odbyła się ceremonia pogrzebowa w intencji Śp. ks. kanonika Stanisława Piaseckiego.

Mszę świętą odprawił biskup diecezji sandomierskiej Krzysztof Nitkiewicz, homilię wygłosił ksiądz Eugeniusz Ziajko.

 W uroczystości pogrzebowej wzięła udział delegacja naszej szkoły: dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz młodzież z pocztem sztandarowym. Swoją obecnością i modlitwą uczciliśmy pamięć oraz oddaliśmy hołd wieloletniemu proboszczowi Parafii Potok Wielki.

________________________________________________________________

powrót do góry strony 

Spoty reklamowe w Radiu Leliwa

 W Radiu Leliwa będą emitowane spoty reklamowe naszej szkoły.

Poniżej zamieszczamy harmonogram emisji spotów:

 

Data emisji

Dzień tygodnia

Godziny emisji

2019-04-05

piątek

8:56

10:43

14:26

16:56

2019-04-06

sobota

9:13

10:26

11:56

13:26

2019-04-07

niedziela

9:26

12:26

14:13

15:26

2019-04-19

piątek

8:56

10:26

12:43

16:26

2019-04-20

sobota

9:26

10:43

12:13

13:13

2019-04-21

niedziela

9:13

10:26

12:43

14:43

2019-05-10

piątek

8:56

10:26

12:56

16:26

2019-05-11

sobota

9:13

10:13

11:26

13:13

2019-05-12

niedziela

9:26

11:56

13:26

15:13

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

Światowy Dzień Zdrowia 2019

W dniu 8 kwietnia 2019 roku odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku apel poświęcony tematyce prozdrowotnej. Udział w apelu wzięli uczniowie z klasy I FTP z zawodu technik żywienia i usług gastronomicznych: Patrycja Tupaj, Natalia Moskal, Anna Widz, Patryk Wezgraj, Mateusz Przywara i Krzysztof Zarębski.

Światowy Dzień Zdrowia upamiętnia rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. Wydarzenie rozpoczyna Miesiąc Zdrowia oraz rok działań pod przewodnim tematem. Celem obchodów święta jest poruszenie najważniejszych problemów zdrowotnych dotyczących społeczeństwa na świecie. Światowa Organizacja Zdrowia - WHO organizuje międzynarodowe, regionalne i lokalne wydarzenia związanym z konkretnym tematem.

W roku 2019 głównym założeniem obchodów Światowego Dnia Zdrowia, jest skupienie uwagi na konieczności zapewnienia wszystkim ludziom uniwersalnego dostępu do powszechnej opieki zdrowotnej na odpowiednim poziomie, które obejmuje pełne spektrum usług potrzebnych przez całe życie – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną.

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia w 2019 r. jest powszechna opieka medyczna. Miliony ludzi wciąż nie mają do niej dostępu – lub muszą wybierać pomiędzy opieką medyczną a jedzeniem, ubraniem lub nawet mieszkaniem.  Co najmniej połowa ludzi na świecie nie otrzymuje potrzebnych im usług zdrowotnych. Objęcie powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym, to zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do usług zdrowotnych których potrzebują, bez doświadczania trudności finansowych.

W ZSCKR w Potoczku propagowany jest zdrowy styl życia zgodny z zaleceniami piramidy zdrowego odżywiania. Jednym z przykładów takiej promocji jest przeprowadzony konkurs kulinarny „Smaki zdrowia” w dniu 28 marca 2019 roku. Fotoreportaż z akcji znajduje się na gazetce ściennej w internacie. Na zakończenie spotkania głos zabrała pani Ewa Pęk, która przeprowadziła konkurs wiedzy o zdrowiu i zdrowym odżywianiu w szkole w dniu 5 kwietnia 2019 roku.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce Patrycja Tupaj  z I FTP – 22 punkty na 24 możliwe punkty do zdobycia;

II miejsce Patryk Wezgraj i Mateusz Przywara  z I FTP – po 16 punktów;

III miejsce zajęli: Marek Liwak z klasy I BT, Natalia Moskal, Kinga Pawelec i Krzysztof Zarębski  z I FTP – po 15 punktów.

Kolejne miejsce zajęły: Magdalena Nieradka z klasy I FTP i Mariola Wołowska z klasy IV FTP.

Młodzież otrzymała z rąk Dyrektora Szkoły pana Dariusza Wolana ciekawe nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Potoku Wielkim.

Bardzo ważnym elementem obchodów tego święta były życzenia składane pracownikom Ośrodka Zdrowia w Potoczku.

                                                                                   Danuta Sołtys, Helena Ślusarz

                

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

Dni otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie.

W piątek 5 kwietnia 2019 roku uczniowie klas maturalnych i młodszych ZSCKR w Potoczku byli na Dniu Otwartym Szkoły w Chełmie pod opieką nauczycieli Krzysztofa Jabłońskiego i Diany Sadowskiej.

Uczniowie mieli możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze studentami różnych kierunków oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej. Każdy Instytut prezentował swoją ofertę na przygotowanych stanowiskach, gdzie była możliwość porozmawiania ze swoimi przyszłymi wykładowcami i studentami różnych kierunków.

W tym dniu była również dobra okazja, by dowiedzieć się, jakie przedmioty zdawać na maturze i jakie są zasady rekrutacji na studia.

 Uczniowie otrzymali specjalne opracowane materiały informacyjne, na których znajdują się wszystkie dane potrzebne do podjęcia przemyślanej decyzji dotyczącej wyboru kierunku, na którym podjąć kształcenie.

Diana Sadowska

 

 

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

Młodzież podczas zajęć praktycznych w Grecji

 Uczniowie po zapoznaniu się  z zakładem pracy, urządzeniami na których przyjdzie im pracować oraz szkoleniu Bhp  już w pełni  realizuje program praktyk zawodowych. 

Zajęcia praktyczne prowadzone są  po osiem godzin dziennie. Podczas zajęć uczniowie  doskonalą swoje umiejętności  poszerzając wiadomości adekwatnie do swojego zawodu.

Technik żywienia i usług gastronomicznych  odbywa praktykę na kuchni. Młodzież poznaje nowe metody organizacji produkcji gastronomicznej, planowania i realizacji usług gastronomicznych a także doskonali swoje umiejętności podczas sporządzania potraw i napojów w hotelowej restauracji.

Technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki odbywa swoją praktykę w warsztatach naprawy maszyn rolniczych, gdzie mają okazję doskonalić swoje umiejętności podczas naprawy sprzętu i maszyn rolniczych. Uczniowie uczą się prawidłowo oceniać stan techniczny pojazdów,  poznają metody obsługiwania urządzeń, systemów energetycznych oraz nawigacji satelitarnej stosowanej w pojazdach , maszynach i urządzeniach rolniczych.

Technik rolnik uczestniczy w zajęciach w szklarni oraz gospodarstwie rolnym poznając zasady organizacji prac związanych z nadzorowanie produkcji roślinnej i zwierzęcej. Uczniowie poznają zasady organizacji prac w gospodarstwie greckim.

  

   

więcej zdjęć

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

IX Targi Pracy i Edukacji 

Dnia 4 kwietnia 2019r. w Janowskim Ośrodku Kultury odbyły się IX Targi Pracy i Edukacji. Nasza szkoła była aktywnym uczestnikiem tego przedsięwzięcia. Mieliśmy własne stoisko promocyjne, które prezentowały uczennice klasy I technikum Patrycja Tupaj i Anna Widz. Dużą popularnością cieszył się konkurs rozpoznawania nasion, mąk i kasz. Swoją wiedzę chętnie sprawdzali odwiedzający nasze stoisko.

Organizatorami targów było Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Janowie Lubelskim, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Zamościu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Janowie Lubelskim.

Na targach swoją ofertę prezentowały szkoły ponadgimnazjalne i uczelnie wyższe, instytucje, zakłady pracy oraz lokalni przedsiębiorcy. Zainteresowani  mogli skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi i pośrednikami pracy.

Targi Pracy i Edukacji były okazją do przekazania informacji o kierunkach kształcenia oraz możliwości rozwoju w naszej szkole.

 

     

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

 

PRAKTYKI  ZAWODOWE  W  GRECJI 

Uczniowie naszej szkoły są w trakcie realizacji zagranicznych praktyk zawodowych realizowanych w ramach programu Erazmus +.  Tytuł  projektu to „ Zagraniczne kształcenie zawodowe- płaszczyzną rozwoju kompetencji i umiejętności przyszłych pracowników.”

Młodzież uczęszcza na zajęcia w ramach specjalizacji : technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki.  Uczniowie odbywają praktyki adekwatnie do swoich zawodów w warsztatach samochodowych, gospodarstwach rolniczych , szklarniach oraz kuchni cztero gwiazdkowego hotelu Poseidon Palace.

Głównym celem praktyk zagranicznych jest nabycie nowych umiejętności i kompetencji w swoich kierunkach zawodowych, zdobycie doświadczenia w zakresie współpracy międzynarodowej, zwiększenie kompetencji związanych z posługiwaniem się językiem obcym oraz poznanie historii , kultury i obyczajów Grecji.

                                                                                                                   Justyna  Wielgus, Agnieszka Kozioł

               

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

Wyjazd do kina

W dniu 3 kwietnia 2019r. w ramach obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, grupa uczniów z klasy I FTP uczestniczyła w projekcji filmu dokumentalnego pt. „Życie animowane”.  Film opowiada historię autystycznego chłopca, który w wieku trzech lat traci zdolność mowy, a dzięki bajkom Disneya udaje się rodzicom ponownie nawiązać z nim kontakt. Projekcja filmu odbyła się w Janowskim Ośrodku Kultury. Inicjatorem tej akcji był Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy w Janowie Lubelskim. Film pozwolił uczniom uświadomić sobie czym jest autyzm i z jakimi problemami borykają się osoby dotknięte tą chorobą. Uczy tolerancji wobec osób chorych oraz wpływa na kształtowanie wrażliwości społecznej.

 

   

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

 

,,BĄDŹMY RAZEM’’ - INTEGRACYJNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

             W dniu 2 kwietnia 2019 r. miały miejsce rozgrywki w tenisa stołowego
w siedzibie Klubu Rehabilitacji  Osób Niepełnosprawnych w Janowie Lubelskim, którego prezesem jest Pan Andrzej Łukasik.

Zawody miały charakter integracyjny i odbyły się pod patronatem Przewodniczącej Rady Miejskiej w Janowie Lubelskim, Pani Krystyny Ćwiek.

Turniej rozegrał się pomiędzy: stowarzyszeniem członków KRON-u, młodzieżą Internatu przy Zespole Szkół Technicznych w Janowie Lubelskim i młodzieżą Internatu przy Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Potoczku.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Patryk Wezgraj i Krzysztof Zarębski, którzy wywalczyli czwarte miejsce. Drużynom, które weszły do półfinału przyznano pamiątkowe puchary i dyplomy oraz słodkie nagrody.

Wszystkim uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy!

   

 

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

ELIMINACJE POWIATOWE KONKURSU „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

W dniu 02.04.2019, trójka naszych uczniów po raz pierwszy uczestniczyła w konkursie dotyczącym wiedzy z zakresu walki z pożarami i ratownictwa. W pierwszym etapie eliminacji młodzież odpowiadała na 30 pytań testowych o różnym stopniu trudności dla poszczególnych grup wiekowych. Do eliminacji finałowych zakwalifikowano 5 uczestników eliminacji pisemnych, którzy losowali zestawy po trzy pytania. Zwycięzcą rozgrywek finałowych byli zawodnicy którzy uzyskali największą łączną ilość punktów z odpowiedzi ustnych. Naszym zawodnikom życzymy sukcesów w następnym roku.

Mariusz Zabieglinski

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

 

Wyjazd młodzieży ZSCKR w Potoczku na praktykę zagraniczną do Grecji.

 Dnia 31 marca o godzinie 10.30 odbył się wyjazd 30 uczniów i dwóch opiekunów na dwutygodniową praktykę do Grecji. Dziesięć osób z  technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz 20 osób z technikum w zawodach technik rolnik oraz technik mechanizacji  rolnictwa i agrotroniki odbywać będzie praktykę w rejonie Riwiery Olimpijskiej w Grecji.

Uczniowie odbywają praktykę w ramach programu pt. :

 ,,Zagraniczne kształcenie zawodowe- płaszczyzna rozwoju kompetencji

i umiejętności przyszłych pracowników. ” nr. 2018-1-PL01-KA102-048954 realizowanego przez  ZSCKR w Potoczku w ramach Programu Erasmus + finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

 Relacje z pobytu młodzieży oraz realizacji założeń praktyki zawodowej będzie można śledzić na stronie internetowej szkoły oraz na FB !

     

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

POWIATOWA LIGA STRZELECKA

W dniach 28-29 marca na strzelnicy pneumatycznej w Janowie Lubelskim, odbyły się zawody pod nazwą „Szkolna Liga Strzelecka.” Naszą Szkołę reprezentowali Jakub Łoszak i Dominik Zarębski w kategorii karabin pneumatyczny oraz Krzysztof Rodzeń, w kategorii pistolet pneumatyczny.

Drużyna zajęła czwarte miejsce w kategorii szkół średnich. Jest to najwyższe miejsce, które udało się zdobyć w historii szkolnego koła strzeleckiego. Zawodnicy łącznie zdobyli 337 punktów. Do „pudła” na podium zabrakło zaledwie 16 pkt. Jak twierdzą organizatorzy, zawody były najbardziej wyrównanymi zawodami w historii przeprowadzania ich na terenie Powiatu Janowskiego w klasyfikacji karabinu pneumatycznego (aby znaleźć się na trzecim miejscu, sędziowie musieli liczyć nie tylko 10, ale i mniejsze punkty, chcąc wyłonić zwycięzcę). Przekonał się o tym nasz zawodnik Jakub Łoszak, który osiągnął wynik 130 punktów, identyczny jak zdobywczyni trzeciego miejsca jednak posiadał mniej trafionych dziesiątek i dziewiątek.

Gratulujemy sukcesów i zachęcamy do dalszych treningów w ramach naszego szkolnego koła.

Mariusz Zabiegliński

 

________________________________________________________________

powrót do góry strony

starsze wiadomości